» »

Miška ne teče gladko

Miška ne teče gladko

Gerapa ::

Živ

Imam Logitechovo misko performance MX, že kar precej staro. Ves čas je delala odlično, na prav vseh površinah, nikoli nisem uporabljal podloge. Zadnje čase pa opažam da ne teče več gladko. Pogosto je pomagalo že, če sem jo samo malo obrisal v hlače, ali pa podrgnil po mizi da se razmasti. Zadnje čase ne pomaga nič več. Če miško in površino mize razmastim s stelexom, potem teče popolnoma gladko ene par ur uporabe, nato je spet isto. Obstaja kakšen poceni trik? Bi podloga rešila problem? Je to zaradi starosti miške? Hvala lepa :)

dela ::

Razstavi in dobro očisti od znotraj. Če je stara, je verjetno notri nekaj prahu, dlak in drugih delcev.

blackbfm ::

če si dodajal kakšno napravo npr. usb wifi zraven sprejemnika, lahko to moti signal..

matobeli ::

Miška ne teče gladko "po monitorju" ali fizično ne teče lepo po mizi?

mat xxl ::

dela je izjavil:

Razstavi in dobro očisti od znotraj. Če je stara, je verjetno notri nekaj prahu, dlak in drugih delcev.


Točno to, sem sam to naredil in doma in v službi in še parim sodelavcem, čisto povsod je bil noter kosem svinarije vsaj tam cca 1/2 cm3 prahu oziroma, kot v vrečki sesalca.

Po čiščenju so vse težave povsem izginile.

Sesanje od zunaj žal ne pomaga, ker se ti kosmi prahu zapletejo v kolešček in pred senzor in gre samo z razstavitvijo.

Zanimivo, da drsne ploščice potem ko jih nazaj zalepiš , na star lim, nič drugače so kak dan dva mehke ( se lahko premikajo) potem pa lim spet otrdi, zato je to dobro podreti takrat ko veš, da kak dan dva ne boš rabil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Gerapa ::

Živjo, hvala za vse odgovore. Sem razstavil, ampak ni bilo nič za očistit. Zanimivo pa je, da so drsne ploščice mastne kot olje, sedaj jih nimam več gor in lepo laufa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T500 se pod obremenitvijo ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
251765 (1323) solatko
»

S čim čistite notranjo stran veterobranskega stekla?

Oddelek: Loža
3210323 (2057) YaN-cH
»

Podloga za miško

Oddelek: Kaj kupiti
112388 (2164) simoncek
»

Projekt Svinjarija ali Kako sem očistil tipkovnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13719638 (16986) energetik
»

Katero igračkarsko podlogo za miško do 8jurjev???

Oddelek: Kaj kupiti
392540 (1544) glinik

Več podobnih tem