» »

Katere banke imajo takojšen prikaz transakcij na Visi in MC?

Katere banke imajo takojšen prikaz transakcij na Visi in MC?

CyberPunk ::

Kakšne so vaše izkušnje pri različnih bankah glede tega, kako hitro se v e-banki prikažejo transakcije na Visi in MasterCardu (kot karticah z zamikom plačila 1x mesečno)? Zadnje čase sem uporabljal v glavnem prepaid, kjer je bil takojšen prikaz samoumeven.

Iz nedavne preteklosti pa:
- Ko sem bil pri NLB, je bil prikaz takojšen (menda so bili takrat še edini ali med redkimi, ki so imeli ta "privilegij" v Sloveniji).
- Ko sem šaltal na Sparkasse, je bil zamik par dni. Kmalu so nadgradili in je bilo tudi pri njih takoj.
- Pri Delavski hranilnici pa zdaj vidim, da je zamik par dni.

...:TOMI:... ::

Abanka in visa electron ima takojšen prikaz.
Tomi

mojster_joni ::

nlb (mastercard) in abanka (visa electron) sta bila ko sem ju uporabljal takojšnja

koyotee ::

Visa electron NKBM, ko kupim stvar, dobim takoj sms sprocilo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

amacar ::

Je napisal, da ga zanima pri karticah z odloženim plačilom, ne pri debetnih, kot jih nekateri omenjate.

Invictus ::

Saj je vseeno. Plačilo prodajalcu se tako ali tako takoj izvede...

Kakšna VISA je, nima vpliva.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mojster_joni ::

amacar je izjavil:

Je napisal, da ga zanima pri karticah z odloženim plačilom, ne pri debetnih, kot jih nekateri omenjate.

se opravičujem, potem lahko črta tisto viso electron od abanke iz mojega odg, nlbjev mastercard pa je bil prava kreditna kartica (vsak mesec si plačal tretjino porabe) in je kazalo takoj

CyberPunk ::

amacar je izjavil:

Je napisal, da ga zanima pri karticah z odloženim plačilom, ne pri debetnih, kot jih nekateri omenjate.

Zanimajo me trenutno predvsem kreditne, nič pa ne škodi, če kdo omeni izkušnje z ostalimi.

krho ::

ABanka tega nima. In mene to blazno moti. Traja v bistvu 14dni+ da to vidiš..
Še bolje bi bilo, če bi videl rezervacije na kartici od kdaj in znesek.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

CyberPunk ::

En pravi, da Abanka ima, drugi, da nima? Ali pa ima zgolj za debetne/predplacniske, za kreditne pa ne? Kako pa je pri Sberbank in Unicredit, ce ima kdo?

next3steps ::

Debetna (prepaid)kartica_
Abanka DA
NLB DA
NKBM DA

Kreditna:
Abanka NE
Delavska NE
NLB DA
Sparkasse DA

En pravi, da Abanka ima, drugi, da nima? Ali pa ima zgolj za debetne/predplacniske, za kreditne pa ne? Kako pa je pri Sberbank in Unicredit, ce ima kdo?

Ker eni govorijo o debetni, drugi pa o kreditni kartici. Govora je seveda samo o kreditnih karticah.

Invictus ::

VISA je lahko kreditna ali debetna. Gre se samo za to, ali hočeš obročno odplačevat ali pa boš prej naložil denar.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Daniel ::

Deželna banka ima takojšen prikaz na kreditnih karticah (so uvedli nedolgo nazaj).

koyotee ::

Invictus je izjavil:

VISA je lahko kreditna ali debetna. Gre se samo za to, ali hočeš obročno odplačevat ali pa boš prej naložil denar.


Ali pa imaš debetno viso vezano kar na svoj trr.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

nikjozo ::

Invictus je izjavil:

VISA je lahko kreditna ali debetna. Gre se samo za to, ali hočeš obročno odplačevat ali pa boš prej naložil denar.


Kreditva visa = obročno poplačilo

Debetna visa = plačilo z odloženo valuto, na določen dan (npr. 8.,18.28. v mesecu)

Predplačniška visa = plačilo s predhodim polnenjem dobroimetja

CyberPunk ::

nikjozo je izjavil:


Debetna visa = plačilo z odloženo valuto, na določen dan (npr. 8.,18.28. v mesecu)

Ne. Debetna kartica je tista, pri kateri ti takoj pobere denar z računa. Najprej je bila to pri nas Maestro, sedaj imaš tudi že tako Viso, ponekod pa tudi MasterCard.
Tole s poravnavo enkrat na mesec pa je "charge card" - v SLO bankah ji rečejo "z odloženim plačilom", če se ne motim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106743 (25593) Vetrpiha
»

Katera predplacniska kreditna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6821144 (10236) kuall
»

Kreditne kartice

Oddelek: Loža
142425 (1599) Utk
»

Razlika med Plačilno, debetno in kreditno kartico

Oddelek: Loža
1323041 (17038) St235
»

Plačilne kartice

Oddelek: Loža
4310452 (6258) ...:TOMI:...

Več podobnih tem