» »

Ultrazvočni čistilnik

Ultrazvočni čistilnik

Wolfie ::

Zdravo,

mene zanima, kako učinkovit je ultrazvočni čistilnik pri običajnih stvareh (nakit, ura, filtri ipd.). Trenutno sem v reklami za Lidl zasledil enega za 25 € in bi rad vedel, če se ga splača nabavit? Vem, da je ta za "hobby" varianto, vendar za kakšne majhne stvari bi bil super. Mimogrede, ali je s posebno raztopino kaj bolj učinkovit ali je navadna voda dovolj?

popster ::

Odvisno tudi od watow, za cistit elektroniko pa je bolj svoh, obstajajo druge reci. Moj podoben bolj stoji doma (prodam!), sem ga kupil za ocala ampak tudi to ne opravi nevem kako dobro, dobro je vedet velikost rezervarja da ustreza predmetom ki jih bos cistil.

mat xxl ::

Meni tak tipa Lidl Hofer odlično služi.

Sem očetu po 5 letih opral svinjski pašček kovinski od ure, ja voda je bila premalo in sem nalil v napravo čistilo za take namene na bazi alkohola..., ne moreš verjeti kako očisti. Poznam pa ljudi ki to uporabljajo poleg elektronike za proteze .... ipd...

Ta cena tam je nizka in dobra, sem pred časom za kolega iskal tako, da gre vezje v velikosti vsaj laptopa noter, ker popravlja taka vezja za čolne, kjer je sol problem, ja na koncu je za tako veliko ( ene 4 x večja od teh) kitajsko odštel z dajatvami okoli 400 eur.

Wolfie ::

A je navadna voda dovolj ali mora biti destilirana voda?

mat xxl ::

Nisem se poglabljal, jaz sem z navadno čistil in pa z čistilom na bazi alkohola.

stjan ::

Je takšen čistilec primeren za gumo -tesnila, ali jih lahko poškoduje?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Ultrazvočni čistilec sam po sebi tesnil iz gume ne bo poškodoval (v naši firmi tako masovno čistimo "O-Ringe"). Bolj pazljiv moraš biti, če jih boš čistil v kakšnem topilu (alkohol ali kaj podobnega), ker vsak tip gume ni primeren za vsako topilo. Če boš delal z vodo ali milnico ne bo hudega....

LP

Jože


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultrazvočni čistilnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221811 (1527) Barbarpapa2
»

Pranje avtomobila doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7524038 (13570) radmannsdorf
»

Odstranjevanje termalne paste na procesorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
274409 (3263) Dejan_007
»

Tiskalnik - zamaščena glava na prinerju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112150 (1894) FX6300B
»

S čim čistite notranjo stran veterobranskega stekla?

Oddelek: Loža
3210319 (2053) YaN-cH

Več podobnih tem