» »

Kakšen spajkalnik?

Kakšen spajkalnik?

hunter01 ::

matobeli je izjavil:

Sej majo vse komade na Hobby kingu, vzemi vsaj kakšno debelo, sej so pod 1USD. Tist komplet z ogromno različnimi pa je brezveze.

Spajke z svincem so zakon, škoda ker jih je rohc benal za profi uporabo.


Na hobby kingu najdem samo ta komplet:

https://hobbyking.com/en_us/soldering-i...

Ta je out of stock
https://hobbyking.com/en_us/medium-fine...

Ne vidim ravno nekega izbora konic po kosu?

matobeli ::

Pa res ja, out of stock, včas so mel ene 3 ali 4 različne.

Pol pa ebay, izberi kompatibilne za hakko 936, so tudi krepko pod €/komad.

Assass1n ::

Vredne so pa še manj :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

matobeli ::

4x dražja konica dela 10x+ dlje.

Ampak pri 5x letno malo pospajkat se tukaj pogovarjamo o dolgih letih v kateremkoli primeru.

sirotka ::

matobeli je izjavil:

Splača se vložit 27USD za tole:
https://hobbyking.com/en_us/soldering-s...

je 60W (tvoj je samo 30W, kar je dost za en kurc) ima stojalo, izmenljive konice ki jih na ebayu ali na hobby king najdeš za drobiž in seveda uravnavanje temperature če bi kdaj kaj bolj zahtevnega rad cinil.

Zraven pa je obvezno vzet še eno spajko za hobi se obnese 1mm ali 1.5mm.


Tole je ok? Zdaj je 11.5€, verjetno black friday akcija. Vzem sem zadnjič v Lidlu spajkalno postajo, kao 48W in do 400C, vendar je prešvoh tud za odspajkat kondenzator iz matične plošče, ne segreje dost cina okoli nogic. Kakšen je silikonski kabel od postaje do spajkalnika? Pri Lidlovem je nerodno trd, pa še spajkalnik je ogromen.
Torej, je to ok, za parkat letno kaj odspajkat ali raje kako erso pico? hvala!

Assass1n ::

Za prakrat na leto več kot super, iz njim boš brez problema kondenzatorje menjal. Kabel je proti Ersi trd in neroden ampak se da delat... se pozna kvaliteta v prid Ersi ni minimalna, jaz sem menjal ker sem dobil priložnost in mi ni žal. Spajkam pa skoraj da tedensko, imam tak hobi.
Če boš menjal kondenzatorje je fajn imet malo večjo konico, da drži temperaturo iz najtanjšo katera pride zraven yihue (če se ne motim) to težko počneš, ker rabiš preveč gret.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

d4vid ::

Ravno danes dobil tale hakko klon. Spajkal se nisem. Kabel je proti navadnim spajkalnikom mehak, proti kaksnem kvalitetnim postajam pa malenkost trsi.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

matobeli ::

Ja, kabel je definitivno pretrd. Če kdo najde kaj finega in mehkega ter ugodnega, kot imajo spajkalne postaje od wellerja in erse naj kar napiše, jaz bi menjal.

FX6300B ::

852d+ ima mehkega , je za ta denar pomoje top spajkalna postaja, ima še za SMD spajkat, zraven dobiš 5 konic, stane pa 70€, res pa je da če spajkaš 3x na leto se ne splača
May the force be with you!

sirotka ::

FX6300B je izjavil:

852d+ ima mehkega , je za ta denar pomoje top spajkalna postaja, ima še za SMD spajkat, zraven dobiš 5 konic, stane pa 70€, res pa je da če spajkaš 3x na leto se ne splača

https://www.aliexpress.com/store/produc... tole?

FX6300B ::

ubistvu je ja , sem naročil preko ebaya imaš polno različnih ki naj bi imele nek brand, vzel sem drugo najcenejšo ki je non branded
May the force be with you!

predi ::

Jaz sem imel na Amazon.de od začetka oktobra naročen Ersa Pico za ~90€, in bil pripravljen čakat do konca leta nanj, ker ni bil na zalogi, pa so mi slabe tri tedne nazaj skenslali naročilo, zdaj so pa kao spet na zalogi po dvojni ceni. Dodatne konice iz istega naročila so mi pa lahko takoj poslali in prikladno je minilo ravno nekaj čez 30 dni od takrat ko sem jih dobil, do takrat ko je bilo naročilo skenslano. Konice imam, spajkalnik si naj pa po dvojni ceni kupim, čeprav sem čakal... Par evrov več je pa že Nano. Prašiči, ni kaj.

FX6300B ::

ersa je predraga če mene vprašaš, res da je kvaliteta samo vseeno..
May the force be with you!

brodul ::

Jaz sem vzel Ersa Pico pri nas. In sem super srecen z njo, 180 eur je bila.
Fina je ogromno energije lahko odda v kratkem casu, tudi elemente z vecjo toplotno maso se da preprosto prispajakti.
Prej sem imel magnetostat in se je mehanizem zatikal in prevec grel konico, tudi drugace ni primerjave.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

predi ::

No, še s kvaliteto je bolj tak. Sploh Pico naj bi crkal kot po tekočem traku (komentarji na Amazonu). Mogoče so mi naredili uslugo.

FX6300B ::

kupi to kar sem rekel(852d+), jaz sem zadovoljen, čisto nekaj drugega kot pa tiste ceneni spajkalniki za 20EUR, pa čeprav je ta le 70EUR8-)
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

predi ::

Nabavil za foro Erso Nano. Hotel pocinat konico in evo, takoj vrže ven Err 8, kar pomeni, da je grelni element hin. Direkt iz škatle. Konica še cina ni videla. Probal odklopit in nazaj priklopit I-Tool. Ne pomaga. Par reštartov, ne pomaga. Probam po gumbih malo pritiskat in nastavim nižjo temperaturo (360->359), pa zgine. Spreminjam temp sem in tja, in ne gre več ponovit. Kaj naj si zdaj mislim o kvaliteti izdelka?

Evo, spet err 8. Ta crap gre še danes nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

Crossfire ::

Za 30 EUR se že dobijo vintage Wellerji (Magnastat). Top.

predi ::

FX6300B je izjavil:

kupi to kar sem rekel(852d+), jaz sem zadovoljen, čisto nekaj drugega kot pa tiste ceneni spajkalniki za 20EUR, pa čeprav je ta le 70EUR8-)

A ti si moral na spodnji strani odstranit kakšne vijake? Navodila to omenjajo, samo jaz ne vidim nobenega posebej označenega.

FX6300B ::

am ne?, o kakšnih vijakih je govora?

sem le priklopil spajkalnik na postajo, in namontiral stranski nosilec za vroč zrak to je vse
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

predi ::

Neke druge različice so mele pumpo v ohišju in je morala bit pritrjena med transportom. Tele nove pa majo vse v handlu. Nevermind. Dela. :P

FX6300B ::

am ti imaš pumpo v handlu? ne bi rekel...
jaz je nimam v handle-u imaš le grelec in cev gor pritrjeno ta debel kabel je ubistvu cev..
May the force be with you!

predi ::

Če imaš tisti tadebel kabel, potem imaš drugo različico in bi moral odstranit neke vijake na spodnji strani pred prvo uporabo. Moj kabel je tanjši in ne gre luft čez. Tale. Tudi med delovanjem se sliši zgolj zvok iz handla. Teh 852D+ replik je malo morje, tak da ni nič čudnega, da imava različne. Drugače je moj tale.

FX6300B ::

zanimivo bom prav pogledal, ja imam debelejši kabel, ki ima cev notri.. mislim da navodil sploh ni bilo zraven oz so bila v kitajščini, možno da je le pumpa na neke vrste amortizerjah, ker je res da če dam do konca se kar dobro sliši zvok in malce vibrira vse skupaj...
May the force be with you!

FX6300B ::

evo sem šel preverit, je ja pa še 2 nalepki imam gor da naj odstranim piše v angleščini 8-O, sem očitno spregledal, ena je na vrhu ena pa pri šravfu, je tako kot sem rekel pumpa na 4ih gumicah ki absorbirajo vibracije, piše pa da če ne odstraniš je lahko kaj čez čas narobe hahha, so vzeli stvar prevč reseno, kar je edino da se bolj trese.. kabel se zaradi tega notri nebo razrahljal :))
May the force be with you!

luuxiii ::

če je še aktualno...
pred časom sem nabavil tole
sem IZJEMNO zadovoljen
ni weller, ne vem kako dolgo bo delal...ampak za enkrat se drži professionalno :D

umetnic ::

Jaz sem naročil isto kot @FX6300B. Mater je velika ta zadeva! ;D Od istega prodajalca na ebay.de. 65€ (cena niha iz 80 na 65 in spet nazaj) Kabel je mehkejši od cheap spajkalnikov a to še vedno ni to in ga bom zamenjal s siliconskim iz Alija za manj kot 2 eur.
Sedaj pa moram najt samo še kakšen pameten vir za 1mm in 2mm boljše chisel konice, par evrov po komadu mi res ni problem dat, 20 eur (s PTT) za original Hakko konico iz Italije pa je verjetno res nesmisel, glede na ceno celotne postaje...?
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

sirotka ::

umetnic je izjavil:

Jaz sem naročil isto kot @FX6300B. Mater je velika ta zadeva! ;D Od istega prodajalca na ebay.de. 65€ (cena niha iz 80 na 65 in spet nazaj) Kabel je mehkejši od cheap spajkalnikov a to še vedno ni to in ga bom zamenjal s siliconskim iz Alija za manj kot 2 eur.
Sedaj pa moram najt samo še kakšen pameten vir za 1mm in 2mm boljše chisel konice, par evrov po komadu mi res ni problem dat, 20 eur (s PTT) za original Hakko konico iz Italije pa je verjetno res nesmisel, glede na ceno celotne postaje...?


zdravo,
kako se ti obnese?

madog ::

@umetnic

sam sem izredno zadovoljen z KSGER konicami, so cca 1 eur po komadu in v vseh možnih izvedbah...
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

umetnic ::

@Sirotka, dela kot prvi dan. Je pa treba upoštevat, da spajkam zelo zelo malo. Ne vem če je bil do sedaj več kot 10 ur v uporabi. :) Sicer pa, če se ti da vozit 40 minut proti zahodu, lahko sam testiraš kolikor te je volja :D
Vmes sem dobil še nekaj konic iz Alija, a moram rečt, da so vsaj te bile dobesedno neuporabne (2.4D )...nikakor mi ni uspelo narest dobrega stika, da bi vse skupaj naenkrat in hitro segrel. Kot, da konica ne bi dobro oz. enakomerno prevajala toplote...
Tako veselo spajkam dalje s temi, ki so bile priložene ob nakupu.

In pravkar gledam še tele, ki si jih priporočil, @Madog. Hvala + Katere izvedbe Ti najbolj prav pridejo? Pa naročim iste še jaz. :)
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

sirotka ::

umetnic je izjavil:

@Sirotka, dela kot prvi dan. Je pa treba upoštevat, da spajkam zelo zelo malo. Ne vem če je bil do sedaj več kot 10 ur v uporabi. :) Sicer pa, če se ti da vozit 40 minut proti zahodu, lahko sam testiraš kolikor te je volja :D
Vmes sem dobil še nekaj konic iz Alija, a moram rečt, da so vsaj te bile dobesedno neuporabne (2.4D )...nikakor mi ni uspelo narest dobrega stika, da bi vse skupaj naenkrat in hitro segrel. Kot, da konica ne bi dobro oz. enakomerno prevajala toplote...
Tako veselo spajkam dalje s temi, ki so bile priložene ob nakupu.

In pravkar gledam še tele, ki si jih priporočil, @Madog. Hvala + Katere izvedbe Ti najbolj prav pridejo? Pa naročim iste še jaz. :)


odlično, bom potem kar naročil. Sej, jaz bom tudi, 10ur na 2,3 leta...samo, ko pa se spravim delat, želim da je to bp, drugač izgubljam živce po nepotrebnem :) hvala!

madog ::

@umetnic

sam njabolj uporabljam ravno 900M-T-1C, potem pa imam še 900-T-0.8D ki je fino za kakšno micro spajkanje, za kakšne velike stvari ali pa odspajkovanje z pletenico pa definitivno 900M-T-SK. Imam tudi skoraj vse ostale samo jih uporabljam bolj malo oziroma po potrebi.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

umetnic ::

V kontekstu redke uporabe še tole v pomislek;
Zadeva ni majhna in skupaj z hot gun kablom zasede kar nekaj prostora na mizi.
Na začetku sem imel zadevo zunaj na mizi (širina mize 80cm..),


pa se je samo prah nabiral in sem jo pospravil v omaro, a potem se mi ni dalo zadeve vlečt ven za samo en lot na kakšni igrači od mularije in so 'igrače' romale v to-do škatlo, dokler nisem zadeve spet postavil na mizo, kjer se je potem spet na njej nabiral prah in je spet romala nazaj v omaro. Skratka, tole noter-ven pospravljanje je tečno in sem si sedaj omislil nakup daljšega kabla, 2m bi moralo zadostovati, da ostane zadeva znotraj omare in še vedno lahko polotam v trenutku ko rabim.



@Madog, Hvala za izčrpen odgovor, naročam! ;)
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: umetnic ()

sirotka ::

Sam imam nad mizo police in ga bom tja postavil in mogoče res malo daljši kabel. Je ta dovolj mehak?

umetnic ::

Ta ki pride zraven je vsekakor mehkejši od recimo tiste postaje iz Lidla, ki ni vredna niti 12 eur...še vedno pa za moj (sicer amaterski) okus ni dovolj mehak, še posebej za precizno spajkanje. Problem je v tem, da je zaradi trdote več kabla v zraku in potem takem več teže pritiska na sam 'handle' v roki. S silikonskim kablom deluje 'handle' precej lažji za držat, plus lažje je delat, kljub neredu na delovni površini.
Aja, pa ker je teh Hakko klonov milijon, je trdota kabla precej loterija..
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: umetnic ()

barracuda ::

Pozdravljeni, da malo obnovim temo... kateri spajkalnik se splača kupiti nekje v rangu do 100eur. Imam že drugega iz Lidl in imata oba porazno majujočo konico, ki se je ne da fiksirati. Prav tako so konice porazne za lotanje. Zanima me torej kakšen približek Wellerju. Spajkalnik sicer uporabljam nekajkrat na leto, vendar si želim takrat spajkati brez težav.

Hvala vnaprej za vse komentarje.

DeeCoy ::

Naroči iz kitajske, jaz mam mikropencil za 15€, lahko nastavljaš temperaturo, ima 15 različnih konic, vroč je takoj. Služi za popravilo matičnih plošč že pol leta bp.

barracuda ::

Super, mi daš lahko kakšen link npr. od takšnega, kot ga imaš ti? Taga je na aliju polno in potem pri vsakem med reviewi najdem kakšno pomanjkljivost, ki jo spljuvajo. :)

matobeli ::

Men se še vedno zdi najboljša opcija hakkotov klon iz hobbyking: https://hobbyking.com/en_us/soldering-s...

Vzemi tudi eno spajko z svincem in z "rosin core" ker je za diy miljonkrat lažje delat kot z dobrimi leadfree (srebro), kaj šele z slabimi. Debelina 1mm je nekje najbolj univerzalna. Če boš delal bolj kilske spoje pa res pride prav debelejša.

Konice so kopije dovolj dobre za nižje temperature, za višje pa vzemi original hakko ki so na ebaju po ene 4usd.

P.S: spajkanjenje je del mojega profesionalnega vsakdana. Sem tudi primerjal z wellerji kjer je sicer performance hakkota čist na nivoju, ni pa tolk udoben za delo začenši z kablom ki je sicrr boljši od random kitajskega stuffa, ampak za profi delo pač ni dovolj mehek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Siddh ::

Jaz imam postajo yihua 968. super zadeva za 90 € iz anglije.
Postaja

Če pa ne potrebuješ vročega zraka, pa vzemi samo spjkalnik, kot je predlagal prej iz hobbykinga. Ali pa kaj takšnega tudi ni švoh:
Spajkalnik
Je pa pri tem problem da moraš imeti ločen napajalnik.

Ampak karkoli kupuješ, glej da je reguliran, torej, da lahko nastaviš temperaturo in jo on sam drži. Pa da ma vsaj nad 40 W in da so konice dostopne.


MatH ::

Jaz imam dva taka, da ni treba menjati konic. Nastavljiva temperatura/moč in stikalo, da ga ugasneš ko ga odložiš. Meni špila, bi pa rad kdaj preizkusil kakšen "proper" spajkalnik.

Banggood
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

DeeCoy ::

barracuda je izjavil:

Super, mi daš lahko kakšen link npr. od takšnega, kot ga imaš ti? Taga je na aliju polno in potem pri vsakem med reviewi najdem kakšno pomanjkljivost, ki jo spljuvajo. :)

https://www.ebay.com/itm/80W-LCD-Digita...
Točno takle je. Ga imam zaradi lead free kr na visokih temp (cca. 380+), pa ne kaže problemov. Za hobi uporabo bo več kot dovolj. Je pa to pač china plastic fantastic.. Če hočeš ornk, potem kupi hakko station za par 100€.

barracuda ::

Najlepša hvala vsem za dobre informacije.

barracuda ::

matobeli je izjavil:

Men se še vedno zdi najboljša opcija hakkotov klon iz hobbyking: https://hobbyking.com/en_us/soldering-s...
...


Sem vzel tega za 24$. Koliko časa pa traja, da pride v Slo.? Naročil sem ga 4.5.

marjan_h ::

barracuda,

torej si naročil iz EU in je bila cena pošiljanja $5, ker kakor vidim je cena tega $19?

Ali se cena pošiljanja tudi upošteva pri plačilu davka? Ker kakor vem ti ni treba plačati pod 22 EUR.

matobeli ::

Itak je iz EU in ni meje.
Če se prav spomnim traja teden dni, lahko tudi manj.

starfotr ::

Kupiš spajlanik za 30 ali 40 eur,priznane znamke, kot je ersa ali jbc. Ne pa fucking kitajskih jajc.

matobeli ::

Ne pozabit da morš kupit v merkurju, brez akcije, it do doma vsaj 10km, potem pa takoj še enkrat nazaj po spajko.

Le tako znižaš p/p razmerje do območja v katerem orodje kupujejo starfotri.

DeeCoy ::

starfotr je izjavil:

Kupiš spajlanik za 30 ali 40 eur,priznane znamke, kot je ersa ali jbc. Ne pa fucking kitajskih jajc.

ersa so drože. Prav tako jbc. V tem rangu dobiš pri znanih proizvajalcih navaden spajkalnik 30W, brez vsega, s težkim kablom, brez temperaturne nastavitve itd.. Pri kitajcih dobiš dovolj kvalitetno dobro robo za ta denar. Če dela 3 leta, dela pa 3 leta.

barracuda ::

starfotr je izjavil:

Kupiš spajlanik za 30 ali 40 eur,priznane znamke, kot je ersa ali jbc. Ne pa fucking kitajskih jajc.


Mogoče imaš prav, bom stestiral in videl. Najbrž bo pa zadostoval za tiste "nekajkrat" na leto, ko ga bom segrel na delovno temperaturo. Upam, da bo delal eno leto. Lidlov se je pokvaril po enem letu. Sem ga včeraj za foro odnesel nazaj. Vrnili so 8 eur :))), kar je kul.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajski spajalniki z grelcem v konici - kdo uporablja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7021228 (3701) A. Smith
»

Spajkalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163164 (2759) Excavator
»

Spajkalna postaja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
294316 (3156) mihec87
»

spajkalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5112207 (10192) matobeli
»

Orodje za spajkanje/odspajkanje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234237 (3504) BlaY0

Več podobnih tem