» »

Kakšen spajkalnik?

Kakšen spajkalnik?

««
6 / 6
»
»»

dvihtelic ::

Ok, hvala za vse. Ker pa nujno rabim spajkalnik in se mi ne da čakat iz tujine, me zanima kako je z plinskimi?

matobeli ::

Slabo, izogibaj se.

Če res nujno rabiš čimprej boš kar nekaj preplačal zadeve ker naši trgovci imajo predvsem brand robo ki je draga ali pa majo kitajski pofl ki ni vreden plastike ki ga skupaj drži.

Tole recimo rabiš:
https://pine64.com/product/pinecil-smar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Assass1n ::

Imam iz lidla, mogoče ok za teren za doma nebi priporočal. Traja da zagreje in hitro porabi plin. Proti ersi icon pico je bolj za igranje.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

dvihtelic ::

Imam naročenega, samo preden bo prišel bo trajalo rabil bi pa nekaj takoj da naredim, imam pa naročenega s postajo, sedaj bi pa nekaj takega da lahko na hitro zrihtam.

mrslow ::

Napiši budget.
Pri nas ima firma belmet zastopstvo za erso in tudi ugodne cene. Je pa to bolj zares spajkalnik. Ersa icon pico je najmanjši model. Najbrz je nekje okoli 150€. Edini problem je, da ni ozemljen in imaš lahko ESD probleme s kakimi čipi.
Poceni in dobri so pa kakšni ts100, ts101, kloni hakkota T12. Kitajski seveda.

starfotr ::

Saj kupljeno v Sloveniji dobiš v istem dnevu ali v enem dnevu, če greš osebno prevzet.

dvihtelic ::

Mi predlagaš kakšnega?

starfotr ::

Ersa icon pico ali nano. Odvisno od potreb.

matobeli ::

Če ga da za male pare in da res dela je tole čist solidno.
https://www.bolha.com/spajkalne-postaje...

isusček, ljudje na bolhi prodajajo kitajsko šaro kit da je zlata:
https://www.bolha.com/spajkalne-postaje...

Tole je bilo novo 15eur...

dvihtelic ::

matobeli ::

30W bo švoh, pa še relativno štorast zgleda.

Pol bolš vzet plinskega je vsaj močen.

A iščeš prenosnega?

dvihtelic ::

ja,ker takega s postajo imam naročenega. Saj nisem neki profi, zato ne rabim hude zadeve, pač da kakšen led trak skupaj scinim in podobno.

Assass1n ::

Malo potrpi, sedaj iz kitajske pride v dveh-treh tednih ni več rok 2 meseca.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

A. Smith ::

Assass1n je izjavil:

Če se ne motim je cin brez svinca močnejši in bolj trpežen. Ampak ga ne priporočam za ročno spajkanje, ker potrebuje toliko višjo temperaturo.

Ravno obratno je, cin brez svinca je manj trpežen, ker je trši in bolj krhek. Cin s svincem ima tudi mnogo boljšo omočljivost ter (kot pravilno ugotavljaš) nižje tališče. Sploh omočljivos je tista, ki lahko spajkanje močno olajša.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

matobeli ::

dvihtelic je izjavil:

ja,ker takega s postajo imam naročenega.



Če res rabiš nekaj takoj ti svetujem da vzameš nekaj za male pare iz bolhe in potem investiraš v nek primernejši terenski spajakalnik, ker kar pri nas dobiš takega za v roko bo vse štorasto, drago ali pa najraje kar oboje.

Imaš mogoče kakšne baterije za električno orodje, makita, lidl, hofr...? Te baterije so z poceni adapterjem idealne za napajat spajkalnik kot je recimo Pinecil v2, TS101 ipd.

Katero postajo si pa naročil?

dvihtelic ::

matobeli je izjavil:

dvihtelic je izjavil:

ja,ker takega s postajo imam naročenega.



Če res rabiš nekaj takoj ti svetujem da vzameš nekaj za male pare iz bolhe in potem investiraš v nek primernejši terenski spajakalnik, ker kar pri nas dobiš takega za v roko bo vse štorasto, drago ali pa najraje kar oboje.

Imaš mogoče kakšne baterije za električno orodje, makita, lidl, hofr...? Te baterije so z poceni adapterjem idealne za napajat spajkalnik kot je recimo Pinecil v2, TS101 ipd.

Katero postajo si pa naročil?


Naročil sem : Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €39.73 68% Off | Quick Heating T12 soldering station electronic welding iron 2020 New version STC T12 OLED Digital Soldering Iron T12-952 QUICKO
https://a.aliexpress.com/_mLPaeyG

Za toliko ko rabim bo v redu…ne delam tega vsak dan.

deco16 ::

Super je za hobi več kot preveč. Še kako konico si nabavi in to je to.

dvihtelic ::

deco16 je izjavil:

Super je za hobi več kot preveč. Še kako konico si nabavi in to je to.


Potem ni zgešen nakup? Bom nabavil še konice, je važno kakšne ali kako?

matobeli ::

Konica je v resnici popolnoma dobra za kar jo boš uporabljal in če so vsaj povprečne kvalitete bo zdržala približno 100let hobby uporabe.

Kar se tiče same postaje je pa očitno par zadev: "The later Quecoo versions (956, 958, 959) seem to have improved internals that address the case grounding, trace covering, tip grounding, and various issues raised about other iterations of T12 stations"
Ampak še vedno nimajo ozemljenega ohišja.

Torej, če imaš staro serijo boš imel neozemljeno špico in neozemljeno ohišje. Ozemljitev ohišja je varnostnega značaja zato ti priporočam da pred priklopom odpreš škatlo in preveriš če vse štima in si tudi zrihtaš ozemljitev. Z neozemljeno špico pa ne hodit blizu kakšnih, na elektrostatiko, občutljivih komponent. Ampak ker ne boš popravljal iphonov bo čisto OK.

dvihtelic ::

no super, za domača opravila zadostuje.

A. Smith ::

matobeli je izjavil:

Kar se tiče same postaje je pa očitno par zadev: "The later Quecoo versions (956, 958, 959) seem to have improved internals that address the case grounding, trace covering, tip grounding, and various issues raised about other iterations of T12 stations"

Ti navajaš lastnosti pri znamki Quecoo, dvihtelic je pa naročil T12 spajkalnik znamke Quicko. KAR NI ISTO.
Namreč Kitajci ponarejajo in kopirajo tujce in seveda tudi eden drugega :))

matobeli je izjavil:

Konica je v resnici popolnoma dobra za kar jo boš uporabljal in če so vsaj povprečne kvalitete bo zdržala približno 100let hobby uporabe.
@dvihtelic, če si navadnih konic navajen in ne skalpel konice, si kupi še T12-D24 konico (izberi pravo na seznamu).
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

matobeli ::

Đizs kinezerji smotani...

D24 je kul konica, načeloma je tudi za razne večje konektorje čisto dovolj natančna.

DamijanD ::

Jaz imam en ~30 let star spajkalnik "pištola stil" (če se prav spomnim je iz Češko-Slovaške, naj bi pa imel 75W). Zanima me iz katerega materiala naj bi bila "konica" - torej zanka/žica, ki se dejansko segreje.

A. Smith ::

Te "konice" vsi izdelujejo iz polnih bakrenih žic 1,5 do 6 mm2, odvisno od moči spajkalne pištole. Za 75W bo najbrž prava 1,5 ali 2,5 mm2.

https://www.instructables.com/Free-Repl...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

DamijanD ::

Aha torej sem "ponesreči" že sedaj pravilno delal (pač take žice sem imel pri roki). Sem mislil, če so slučajno iz kakšnega materiala z višjim uporom...
Hvala

Matija82 ::

Na eni mali elektroniki bi rabil, da se odstrani stara termo varovalka in prilota nova. Kakšna ideja kje bi mi lahko to naredili? Sam žal nimam ne orodja, ne znanja. Iščem nekje na območju LJ, NM ali KK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

matobeli ::

Katerkoli servis telefonov, avdio/video naprav, modelarske trgovine...
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajski spajalniki z grelcem v konici - kdo uporablja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7021312 (3785) A. Smith
»

Spajkalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163178 (2773) Excavator
»

Spajkalna postaja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
294338 (3178) mihec87
»

spajkalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5112273 (10258) matobeli
»

Orodje za spajkanje/odspajkanje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234249 (3516) BlaY0

Več podobnih tem