» »

Koliko za poceni gaming konfig?

Koliko za poceni gaming konfig?

Pretorijanec ::

Hej,

saj vem, da daš kolikor imaš, ali pa hočeš dati, ampak...
Koliko bi prišla ena solidna kofiguracija, primarno namenjena gamingu? Plata, proc, grafa... če se špara lahko ohišje pride tudi od zdajšnjega. Skušam naredit eno zdravo oceno, za koliko dobim neko solidno mašino za vikend nažiganje igric.

Hvala!

smacker ::

V namenski temi se najde polno predlogov, konkretno lahko pogledaš hojnikove builde: https://slo-tech.com/forum/t200222/p534...
Odvisno katere igre hočeš igrat, kak monitor maš in kolk ti pomenijo dobra grafika in detajli. Za manj zahtevne se da za 500eur dobit, za bolj soliden gaming na 1080p se pa da cca. 700eur.

Heavy ::

Odvisno na kakšni resoluciji bi želel igrati in kaj želiš igrati.


Tudi z AMD / i3, 8GB ram, AMD RX 460 ali Nvidia 1050 boš večino modernih iger poganjal na max detajlih pri 1680*1050.

Cena pa je odvisna kje kupiš. Če nakupiš iz Nemčije boš dobil mogoče več kot 50€ ceneje kot pa pri nas. Lahko pa že pod 500€ dobiš zelo solidno reč.
#TeamFelix

Pretorijanec ::

Hej!

Resnično hvala za hiter odgovor. Sploh ne igram na neko hudo resoluciji, resnica je, da sem komp kupil pred štirimi leti in pol, ga malu updateal (ram in grafa) pred dvema letoma, ampak stvar peša. Minecrat leti k urca (no pun intended), ampak včeraj sem hotel sprobat Asassin's creed Syndicate in... moj bog,zadeva se louda 10 min, med igro pa stekne vcasih in... konec. Civ 6 sploh ne gre naprej od zagona.
Skratka, neka huda grafika ni potrebna, rad bi imel pa kisto, kjer bi zadnjih par edicij spiloh loh zgledno igral.
Hvala za link, bom pregledal. Cisto na pamet: pade kaksna konfiguracija za zgoraj opisano vikend naziganje spilou na ne-tanajhujsi-resoluciji na pamet?

Hvala

smacker ::

4 leta star komp in 2 leti stara grafa sploh ni slabo. Napiši kaj maš, da vidimo kaj se da ponucat iz obstoječe konfiguracije - diske komot obdržiš, tut napajalnik, če je kvaliteten.

Pretorijanec ::

Ne vem (blush)
Pridem domov in napisem...

Heavy ::

Zgoraj opisani problemi zvenijo rešljivo, če bi formatiral računalnik. 10min nalaganja igre je prehuda.
#TeamFelix

konspirator ::

10 min nalaganje
Lahko da je hdd napol crknil.Preveri stanje v Crystal Disk Info.
--

Zgodovina sprememb…

Pretorijanec ::

Včasih sem vedu še serijo svojga proca, dons ne vem nit firme od grafe. Se mi zdi, da je bla nVidia not, pol sm pa za ATI menju, lah pa da je obratn. Za RAM sploh ne vem, niti proc.
Pridem domov, mal pogledam in vam tukaj napišem...

Mja, format bi bil že zlo nujen, ampak ker je od nabave že res velik časa, se mi zdi, da tut to ne bi delovalo, ker pol si spet na 3 mesece tako/tako uporabe. Ne vem, preseda mi, da niti Civ6 na podn resoluciji noče iz čez.

Hvala še enkrat.

hojnikb ::

speccy/crystaldiskinfo da vemo, s čim mamo opravka
#brezpodpisa

Pretorijanec ::

 slika

slika



Evo, to je konfig. Ne vem katera matična, grafična je Radeon HD 7900. 12 GB rama in Phenom X6 1090T 3.2 GHz.

Ko utegnem, dam še speccy rezultate gor.

Pretorijanec ::

Diagnostiko bom še naredil, ampak zaenkrat kaksen nasvet?
Proc/grafa/ram menjat ali upgread-at? Za koloko denarja se spoh splača? Mislim, kakšna investicija je smosmotrna,da je sploh razlika...

Hvala

kixs ::

Sej niti nimas tako svoh zadeve. Proc je sicer star, ni pa ravno slab. Grafe ne vidim tocnega modela, verjetno je kaksna HD 7950.

Preveri disk ali pa ce imas kaksen malware gor...

Pa potegni novejse driverje za graficno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

smacker ::

Iz tega se ne splača na i3 šaltat, vsaj i5, da bo opazna razlika. CPU 200eur pa grafa še vsaj 200eur zraven. Rabiš še SSD, ostale diske pa lahko obdržiš. RAM maš ddr3? To bi teoretično lahko obdržal, ampak če se menjava bi jaz šel na ddr4, da ga lažje nadgradiš v prihodnje. Skupaj te nadgradnja pride 700-800eur.
S tem kompom še lahko komot gejmaš. Dokupiš SSD in morda menjaš grafo (odvisno katero maš, hd 7950 ali boljše jaz ne bi menjaval še). Je pa treba spucat sistem, pogledat kaj žere procesor in RAM itd. Par minut za load time je normaln pri novih špilih iz HDDja, v trenutku ko štekne med igro pa je treba raziskat kje zmanjka (grafa, CPU,...). Navadno je kak program v ozadju, ki procesor žere po nepotrebnem. Za CIV 6 izpolnjuješ minimum requerments, tak da bi moglo brez težav pognat.

Pretorijanec ::

Operating System
Windows 7 Ultimate 64-bit SP1
CPU
AMD Phenom II X6 1090T 51 °C
Thuban 45nm Technology
RAM
12,0GB Dual-Channel DDR3 @ 669MHz (9-9-9-24)
Motherboard
Gigabyte Technology Co. Ltd. GA-890GPA-UD3H (Socket M2) 43 °C
Graphics
W2253 (1920x1080@60Hz)
3072MB ATI AMD Radeon HD 7900 Series (Sapphire/PCPartner) 65 °C
Storage
372GB Western Digital WDC WD4000AAKS-00TMA0 ATA Device (SATA) 45 °C
596GB Western Digital WDC WD6401AALS-00L3B2 ATA Device (SATA) 51 °C
931GB Western Digital WD 10EAVS External USB Device (USB (SATA)) 43 °C
Optical Drives
DiscSoft Virtual SCSI CdRom Device
Optiarc DVD RW AD-7241S ATA Device
Audio
Realtek High Definition Audio

Zgodovina sprememb…

Tribal ::

SSD si nabau pa je to vse kar trenutno rabiš za igranje na 1080p resoluciji. Nalaga ti zaradi počasnih diskov. Kupi SSD cca 250GB in naloži sistem nanj, prav tako pa igre ko jih igraš na SSD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tribal ()

Pretorijanec ::

Hvala!

ufek ::

Temperature tvojih diskov se mi zdijo nekam visoke, še posebaj tisti z 51°C. Preveri malo kako je s pretokom zraka okoli njih. Če imaš možnost, jih vgradi tako, da bo eno mesto med diskoma prazno. Preveri še SMART statuse, da ni kaj narobe slučajno. Moji trije HDD-ji so na temperaturah med 30 in 34 °C max. SSD pa je na 28°.

Pretorijanec ::

Kupil ssd.

Ampak imam takoj nov problem z winsi in ssdjem:
SSD, Windows in a disk read error occurred


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matična plošča asus problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
111032 (724) Han
»

Nova grafična, črn ekran.

Oddelek: Pomoč in nasveti
142627 (2229) hojnikb
»

Windows zamrzne med stress testom s Prime95

Oddelek: Pomoč in nasveti
121471 (1295) Nagi Bator
»

Resetiranje računalnika.

Oddelek: Pomoč in nasveti
142209 (2027) Seagram
»

Nadgradnja/nakup računalnika za obdelavo fotografij ter videov

Oddelek: Kaj kupiti
7536 (442) B-Stard

Več podobnih tem