» »

Specifikacije USB polnilcev

Specifikacije USB polnilcev

twom ::

Naročil sem "originalni" china Huawei USB wall charger...
Tamal je uničil polnilec od Huawei P8 Lite, kupil sem novega pri Teleray, in vse ok.
Okoliščine, ne bom razlagal, sem naročil tudi 2 original china polnilca...

Da ne bo pomote, seveda nisem pričakoval da bosta original, domneval sem da bo polnilni tok manjši, da bo napetost bolj umazana in/ali nižja, da je lahko kvaliteta izdelave slabša, itd.., nič od tega nisem preverjal ali meril... Se pravi da se ne pritožujem nad tem kar sem dobil in da nisem vedel v kaj se spuščam.

Zanima me pa kakšne so splošne specifikacije polnilcev, kakšne zanimivosti, itd..., zakaj ne polni Appla...

Če piše 10W potem naj bi bil 10W in ne 5, itd, kaj še...? Namreč dotični ne polni Apple tablice in telefona, dočim origanalni Huawei pa lepo polni.

mujek ::

Enostavno: Ne držijo se vsi standarda za polnjenje preko USB. Eni se držijo USB, eni si izmišljajo svoje.
Related xkcd.

Isotropic ::

poglej s kaksnim tokom ti polni

Lonsarg ::

Jah zaenkrat je sicer dokaj zmeda če se v podrobnosti potopiš, kjub temu pa večina polnilcev podpira večina telefonov(Apple seveda ni večina) in moraš ponavadi zgolj Ampere gledat.

Bo pa se hopefully prijel novi USB charging spec, sploh zdaj ko je celo Qualcomm naredil najnovejšo verzijo svojega proprietry standarda kompatibilnega z njim. Večina naprav, ki se polni preko USB-C upošteva ta USB charge specifikacijo (hkrati s starejšimi standardi, da delajo tudi na starejših polnilcih).

Isotropic ::

afaik naj bi bil usb c boljši že out of the box kot ta qcom standard (oz. zelo primerljiv).
problem je, da rabiš kable s čipom (se mi zdi).

Lonsarg ::

Boljši je zgolj v tem da je bolj standardni ;) Kable s čipi rabiš zgolj za nad 60W, torej nad 3A(to je ultra enostavni čipek, par uporčkov da napravi sporoči da preživi nad 3A).

USB-C načeloma s tem standardom nima nič, ker dela tudi preko micro USB in/ali USB2.

Mavrik ::

Isotropic je izjavil:

afaik naj bi bil usb c boljši že out of the box kot ta qcom standard (oz. zelo primerljiv).
problem je, da rabiš kable s čipom (se mi zdi).


Rabiš USB-C na USB-C kabel (ker ti pač nič ne pomaga USB-C štekar če nima PD pinov) in ustrezen polnilec. Potem pa gre tudi 80W+ :)
The truth is rarely pure and never simple.

mujo123 ::

Kje se dobi takšen kabel - 2xUSB-C?
Iščem pri kitajcih,pa ne najdem.
Ima kakšno posebno ime?

Imam USB-C vtič na laptopu, pa še nisem testiral kako sploh deluje


Mavrik je izjavil:

Isotropic je izjavil:

afaik naj bi bil usb c boljši že out of the box kot ta qcom standard (oz. zelo primerljiv).
problem je, da rabiš kable s čipom (se mi zdi).


Rabiš USB-C na USB-C kabel (ker ti pač nič ne pomaga USB-C štekar če nima PD pinov) in ustrezen polnilec. Potem pa gre tudi 80W+ :)

Lonsarg ::

USB 3 je potreben zgolj za novi PD 3.0. PD 2.0 uporablja samo USB 2.0 pine in že tudi ta omogoča 100W.

Nova verzija PD3 pravzaprav prinese le nekaj poenastovitev, ter nekaj bolj advanced funkcij. Glavna poenastavitev je da ni več potrebno marketingu pisat ampere ali profile, pač pa zgolj Wate in je že iz tega vse jasno. Vse PD 3.0 verzije so po standardu obvezne da podpirajo tudi PD 2.0, tako da komot priklopiš USB 2.0 kabel(naprimer micro) v PD 3.0 napravo, če bo kak profil mankal ti sicer zna počasneje polniti. Ampak to se zgodi zgolj če je proizvajalec malomaren in ne poskrbi da naprava prave PD2 profile pošilja.

PD 3 polnilec z X wati na port ti garantira da bo polnil vse PD3 naprave, ki rabijo toliko Watov. Pri PD2 si moral za ziher iti še brati podprte profile/ampere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

...:TOMI:... ::

Saj manj amperov je bolje za vse. Za baterijo, ker se polni bolj počasi, za polnilec, ki se manj greje oz. pregreva. Jaz imam načrtno 2 USB kabla. Enega, ki očitno ni ok za polnjenje in polni počasi preko njega, in drugega, ki je očitno ok za polnjenje in preko njega gre brez problema velik tok. 99 % časa je v uporabi prvi kabel, drugi samo, če se mi res nekam mudi.
Tomi

joni_fego ::

...:TOMI:... je izjavil:

Saj manj amperov je bolje za vse. Za baterijo, ker se polni bolj počasi, za polnilec, ki se manj greje oz. pregreva. Jaz imam načrtno 2 USB kabla. Enega, ki očitno ni ok za polnjenje in polni počasi preko njega, in drugega, ki je očitno ok za polnjenje in preko njega gre brez problema velik tok. 99 % časa je v uporabi prvi kabel, drugi samo, če se mi res nekam mudi.

Ni dobro za tvoje zivce v primeru ko rabis imet zadevo cim prej polno.

...:TOMI:... ::

Saj imam rešitev za to, uporabim drug kabel na istem polnilcu.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropski poslanci želijo poenotenje polnilnikov

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4811093 (8081) Lonsarg
»

USB-C kabli in polnilci (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9817762 (8547) rdecaluc
»

Bo EU predpisala enotne polnilce mobilnikov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
7120523 (13668) MrStein
»

Usb C kabel iz kitajske

Oddelek: Pomoč in nasveti
295085 (3958) VIP58
»

(Ne)originalen polnilec

Oddelek: Mobilne tehnologije
223416 (2821) Lonsarg

Več podobnih tem