» »

Napajalnik. Kaj je to na sliki?!

Napajalnik. Kaj je to na sliki?!

Pesimist ::

Neka stara škatla za v kanto je crknila kolegici.

Napajalnik pa je Fujitsu Simens NPS-230EB B
Ampak kaj za vraga je to sej doben od drugih ko jih imam tu nima.
https://www.reddit.com/r/whatisthisthin...

Ta konektor gre v matično ploščo.
  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

studiral sem da ensotavno to vzemem. https://www.mimovrste.com/napajalniki/t...
pa reskiram da bo delalo brez tega anticnega kabla. Nek komentar o napajanju CDromov in anticnih diskov je ampak izbrisan. Tak da..

eko_2k4 ::

Lahko da je nek "fan control" . Nekaj o tem PC2004 8pin je tukaj http://www.tomshardware.co.uk/answers/i...

Pesimist ::

aha thx. Zgleda da je to bolj verjetno. Pol bo pač mogla reskirat teh 17€ za ovi cheap PSU. Ceprav bom predlagal da nej celi šhit v kanto vrže raje pa neki pc za 300€ nabavi. Pravi ce lahko očistim malo pc ker je počasni. What a joke!

togo ::

http://pinouts.ru/Power/
tukaj si poglej
lp

Pesimist ::

wow hvala. ne najdem v tem, torej skoraj ne more bit druga ko useless fan control.

#000000 ::

Na starih comapqih, hp, dell, če nisi imel točno takega napajalnika, plata ni hotela štartat in se je ni dalo z lahkoto oz. pri compaqu sploh ne, nahecat da bi zagnalo, to so pač takrat tako delal da nisi mogu uporabit univerzalnega atx ipd napajalnika, so pa te napajalniki kr precej denarja, če se zavedaš da mašina ni vredna 20 eur, napajalnika pa ne dobiš izpod 100 usd recimo.

Pesimist ::

ja ne. lih to se bojim

Pesimist ::

To so PCji ki so odlsužili javno služnost. Tako da je skoraj ziher en od teh comapqih, hp, dell. Uslužbencem pa dajo možnost da jih celo odkupijo za male pare, da imajo manj dela z odvozom. Ze takrat sem imel probleme sej je bil patetično izbiren na rame katere je sprejel in ni hotel botati. Ce se bo pa zdaj sral z napajalnikom pa ni druga ko skoz okno. Zgleda da bom moral odklopiti moj PC da bom to sprobal ker po tem takem mi niti ni vredno reskirati 17EUR.

Ve kdo o kakem napajalniku bi bilo potem eventualno govora?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

TwingoLove ::

To je specifičen Fujitsu siemens napajalnik, ampak mogoče bi zadeva celo laufala z navadnim atx napajalnikom. Gre se pa vbistvu samo za to, saj imajo koliko se spomnim iz časa ko sem še popravljal te zadeve za nek standby voltage in tudi fan control. Poskusi dobit kje kak navaden atx napajalnik preden greš v investicijo.

#000000 ::

Jest sem to enkrat poskusil oz parkrat, nekako zaobiti, ma ajde plata je prižgala ampak bootat pa ni hotu noben stroj, pa sem mel skor identičen napajalnik PO obliki pa ni pomagalo, dokler nisem stavhal pravega, čakal k budala 3 tedne da so ga na odpadu našli in je dejansko delal ni bilo nič, pejt na blok d.oo in prosi če lahko (včasih so pustili sedaj raj ne kot ja) če lahko malo pregledaš in ponudi plačilo, mogoče se te usmilijo. Al pa če poznaš kakega ki skrbi za IT sektor kake javne ustanove, on bo vedel kje dobit.

edit: aja prvo probi srečo z običnim atx mogoče pa kresne ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

eko_2k4 ::

... ali pa v starem napajalcu pogledaš, če je kakšen kondi napihnen in zamenjaš.

Pesimist ::

ok bom vido ce dobim lahko še kakšnega od sourca. Potem pa navadnega LC sprobal ki imam v drugi i3 mašini.

ddrugacce se pc vklopi do biosa za 15 sekund in spet mrkne in potrebuje počitek za ponovni poskus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

#000000 ::

pol zna bit da je kak kondenzator napihnilo, ni nujno je pa možno, zgleda da za bios ima dosti moči, ko pa pride da bo začel bootat pa mu zmanjka, odpri poslikaj in prilepi sem mogoče kdo vid kaj bi lahko blo.

Pesimist ::

ok bom v petek na soboto zvečer.

Pesimist ::

Ni bil napajalc. Ceprav bi stavil na njega saj se je z menjavo zacel bolj solidno obnašat.
Obnašal se je lih tak boot v bios, vrtenje Windows 10 loga -> restart. Zato sem potem mislil, da se je windows sezu in sem hotel probat fix z USB ključem a tudi tega ni hotel bootati. Ker sem USB kljuc naredil kar z zadnjim Windows 10 toolom od MSja, sem pol studiral da ne zazna te motede in sem iskal stari MS windows 7 to USB tool. Ampak racunalnik se je spet zacel majn pogosto bootat, da se na koncu spet prakticno ni hotel vec in nisem mogel niti sprobati USB kljuca naretega po stari metodi.
Tako da je sla maticna. Na sreco je drugi PC kompletno identični in sem lahko swapal samo HDD, Dodatne rame in PSU. Oz swapal sem vbistuv le matično ploščo+procesor, ostalo obdrzal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica in matična plošca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15412367 (9408) Gapi
»

Asus P8H77-I + picoPSU (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5911225 (10343) akulp
»

napajalnik se užge, matična plošča se odziva neprimerno

Oddelek: Strojna oprema
393840 (3544) Pyr0Beast
»

Katere komponente...

Oddelek: Kaj kupiti
181191 (999) T-Majo
»

doma spackan računalnik -> car mp3

Oddelek: Pomoč in nasveti
251748 (1216) zvery1

Več podobnih tem