» »

Magisterij ITK FERI

Magisterij ITK FERI

majster123 ::

Zdravo. Pišem zato, ker bom verjetno drugo leto končal program ITK VS na FERI. Res, sem zabluzil pa vse, ampak sedaj mi gre dobro od rok, ko se trudim in delam sproti. Torej, odločam se, ali se mi sploh splača iti na magisterij naprej. Namreč vem da če nimaš zagotovljene službe, ti ne koristi dosti. Plus računalništvo je pač tako, da gledajo bolj na znanje kot izobrazbo.... Kaj pa vi menite, boljše da si najdem službo po študiju in mogoče študiram čez nekaj časa, če mi naprimer firma plača ali pa kaj takega...?

WarpedGone ::

Akademska izobrazba in služba nmata nič skupnega. Prvo delaš zarad lastnega interesa, drugego počneš zarad rednega dohodka. Povzovanje obojega rado prinese razočaranje.

Študiraj, ker te zanima.
Zbogom in hvala za vse ribe

Invictus ::

Za dobro službo rabiš oboje. Tako izobrazbo kot znanje.

Vsaka stvar posamezno ti še ne garantira tega. Oz. traja lahko dlje časa. Na koncu izkušnje tako ali tako prevladajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kingsix ::

Vpiši se na magisterij in si najdi kako študentsko delo na tem področju.
Sam sem imel (redno) štud. delo in končal ITK VS. Kasneje sem se vpisal na magisterij, kjer sem tudi opravil vse predmete, manjka mi še le magisterska naloga - kjer priznam, da se je zataknilo zaradi dela. Drugače pa se da z profesorji/asistenti vse dogovorit.

LP

majster123 ::

ma nevem... 100 % končam drugo leto VS. Že sedaj se mi zdi, da nebi mi shodilo, če bi delal in študiral...
Sem slišal takole od kolegov: dela se BPMN notacija naprej, torej nadgradnja iz VS... To je še sama asistentka rekla, da se uporablja le v akademske namene...
Saj je zanimivo, ampak če v tem ni prihodnosti se mi zdi brezveze, asistent, profesor na srednji ziher nebom... Najbolje da se poglobim v programiranje pomojem in bom čisto zadovoljen z nazivom dip.inž. Mogoče v prihodnosti, če bi res rabil v firmi, kar pa dvomim, bi naredil še magisterij, ampak potemtakem iz smeri Računalništvo in Informacijske Tehnologije, kjer se mi zdi da je dosti programiranja in je vredu :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215680 (10622) mr_chai
»

FRI: RI VŠ in RI UN

Oddelek: Šola
304296 (3063) TheBlueOne
»

Najbrž ne bom sprejet na FRI, druga opcija FERI ali VSŠ, par uprašanj za študente FER

Oddelek: Šola
132788 (1962) avtek
»

Smiselnost podiplomskega študija

Oddelek: Šola
205147 (4127) bajsibajsi
»

Magisterij: DA / NE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6515785 (11857) Invictus

Več podobnih tem