» »

Android - omejevanje uporabnikov računa

Android - omejevanje uporabnikov računa

clancy ::

Problem je sledeč: Hčerki, 12-letnici, smo kupili nov Android telefon. Ker si je z trgovine Play želela nalagati aplikacije, sem ji dal svoj gmail račun. Sedaj so pa na njenem telefonu vidni vsi moji stiki, slike iz Google photo, gmail...
Ali je v nastavitvah sploh možno omejiti, oziroma določiti, kaj lahko vidi in kaj ne, razen seveda trgovine play?
Sem že iskal v nastavitvah, vendar nisem našel. Nebi pa ji rad že ustvarjal novega računa.

technolog ::

Ne.

Čudi me lenoba. Namesto, da bi naredil nov google accout, kar bi ti vzelo 3 minute, greš pisat na slo-tech forum in porabiš 20 minut. Bravo.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Dvomim da je zaradi lenobe, ampak je verjetno zadaj drugi razlog.

@clancy
Kaj je narobe če ustvariš nov Google račun?

Mavrik ::

clancy je izjavil:

Problem je sledeč: Hčerki, 12-letnici, smo kupili nov Android telefon. Ker si je z trgovine Play želela nalagati aplikacije, sem ji dal svoj gmail račun. Sedaj so pa na njenem telefonu vidni vsi moji stiki, slike iz Google photo, gmail...
Ali je v nastavitvah sploh možno omejiti, oziroma določiti, kaj lahko vidi in kaj ne, razen seveda trgovine play?
Sem že iskal v nastavitvah, vendar nisem našel. Nebi pa ji rad že ustvarjal novega računa.


Če nisi kupil zastarelega sranja in imaš vsaj Android 5:

1.) Naredi factory reset.
2.) Prijavi se s svojim GMailom in nastavi napravo.
3.) Zaščiti svoj račun s PINom.
4.) V nastavitvah pod uporabniki ustvari nov omejen (restricted) račun, ki je namenjen glih za otroke.
5.) Omejenemu računu nastavi katere aplikacije lahko gleda.

Pa maš - otrok lahko pod svojim omejenim računom lepo uporablja tablico, podatki so ločeni pa še ponesreči ne more plačevati stvari. Omejen račun prav tako ne rabi imeti svojega Gmail naslov.

Uradna navodila: https://support.google.com/nexus/answer...
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

clancy ::

Seveda ni lenoba.

Pač zdi se mi, da je še premlada, da bi ji odpiral nov google račun. Ko ima enkrat svoj email, potem lahko samovoljno počne vse. Odpre si naprimer Facebook, in ostala sra...a. In nimaš več pod kontrolo.

@Mavrik
Iskrena hvala :)

Invictus ::

Saj ji ni treba, da ji poveš da ima svoj email ;).

Poleg tega, če uporablja računalnik brz tvojega nadzora, ga najbrž že ima...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aplikacije samsung

Oddelek: Mobilne tehnologije
291972 (1445) xda develope
»

Vdor v Gmail?

Oddelek: Pomoč in nasveti
173802 (2910) shintaro
»

Prispel brezplačen Office za Android

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4722150 (13031) noraguta
»

Vdor v android tablico

Oddelek: Pomoč in nasveti
357337 (6032) All
»

IPAD

Oddelek: Loža
235485 (4570) Zheegec

Več podobnih tem