» »

Različna lepila/veziva

Različna lepila/veziva

Rok45 ::

Pozdravljeni,
v okviru projekta, v katerem sem se znašel moram poizkati ali (s pomočjo ustreznih zunanjih ustanov) narediti ustrezno lepilo za lepljenje kovine na keramiko.
Konkretno gre za lepljenje pokositranih votlic iz mesinga na keramiko, podobna keramika se uporablja za izdelavo tiskanin (samo z drugačnim principom nanašanja plasti).
Trenutno te votlice sicer spajkamo ampak nam kasneje fluks povzroča velike težave...zato je potrebna zamenjava.

Vesel bom vsakega mnenja, nasvetov in napotkov..tako da naj bo kar veselo :)

lp

tiborrr ::

Ali lahko spajkate v dušikovi atmosferi spajke, ki ne potrebujejo fluksa? Ali lahko uporabite kakšen agresivnejši postopek za odstranitev oksida s kroglic in keramike? Lahko kemično nanesete pozlato na kontaktno stran keramike?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Najprej nekaj vprašanj:

-Temperaturno področje uporabe lepjenega spoja
-Ali je spoj mehansko obremenjen - če ja, kakšna je obremenitev
-Skica spoja ali vsaj spojnega mesta (z dimenzijami).
-Tip (sestava) keramike.
-Dodatne želje pri izdelavi lepljenega spoja (npr, v kakšnem času bi naj spoj dosegel ti. ročno trdnost)...

LP

Jože

fpbs ::

V katalogih za elektroniko, naprimer: Buerklin, Farnell...boš našel specialna lepila.

Rok45 ::

Upam, da slika na spodnjem linku nekoliko bolj razjasni zadevo…votlica je prispajkana na keramiko, pri samem pretaljevanju spajke fluks »zavreje« in kontaminira (poškropi) elektronski čip pod odprtino (čemu se želimo izogniti), katero vidite na sliki. Vidite lahko tudi sam fluks na dodatno nalepljeni kapton foliji.

tiborrr: žal takšne tehnologije spajkanja nimamo na voljo…uporabljamo reflow način pretaljevanja, s tem da je spajka nanesena kot pasta. Uporaba kakršnikoli agresivnih sredstev je prepovedana, ker tako vpliva na sam čip. Če sem prav razumel… nanos zlata je preko sitotiska ta se nato zapeče na keramiko.

Jože: Samo lepilo bo moralo opraviti svojo funkcijo v temp. razponu od -40°C do 70°C, se pravi pri nizki temp. mora ostati homogeno/fleksibilno, da se votlica ne odlepi. Sama obremenitev spoja je cca. 1kg oz. sila 10N (v določenih primerih tudi manj). Tip keramike je Al2O3 –Aluminijev oksid, čas doseganje (ročne) trdnosti pa naj bi bil vsaj 15min sušenja na 150°C.

http://www100.zippyshare.com/v/HBV6mFnT...

frke ::

Ne vem, če je primerno za namen kot ga potebuješ ti, ampak pred kratkim sem poizkusil lepilo B-7000.

Presenetila me je njegova elastičnost in dobra oprijemljivost na podlago - guma, plastika, pvc, steklo, kovina. Uporabljajo ga za izdelavo nakita, ker je brezbarvno in dovolj močno.
Skratka: jaz ga uporabljam kot večnamensko lepilo. Malo me moti čas strjevanja (24 ur do končne trdnosti) ampak sem se na to moral navaditi.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Še eno vprašanje.... Ali mora biti spoj med votlico in keramiko električno prevoden? Drugače mi slika ne pove ravno veliko, nimam nobene predstave, o kakih dimenzijah je govora. Gre zato, kako je oblikovan sam spoj, kolikšna površina je na voljo (tipično so lepila trdnostno slabša od spajke, kar sigurno vpliva na možnost prenašanja obremenitve)...

LP

Jože

Rok45 ::

Namen votlice je samo to, da se nanj priključi cevko za dovod tlaka, tako da mora biti tesnjenje »100%«. Sama votlica pa ni sklenjena v noben tokokrog, podobna pa je liju (slika v linku).

http://www3.zippyshare.com/v/TQtVvfnY/f...

frke ::

Nič mi ni jasno.

Na drugi sliki je votlica. Kaj se lepi na keramiko? Ožji del (3,2mm) ali širši del (5,2mm) Ali je v keramiki izvrtana luknja?

Kaj je na prvi sliki? Votlica od spodaj?? Kaj je rumen kupček s črnim kvadratom? Cin?
Kako sta prva in druga slika povezani? Kakšne so mere na prvi sliki?

V bistvu si dal veliko premalo informacij, da bi lahko kdo kaj pametnega svetoval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekinjena nula v hišnem razdelilcu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6811487 (9465) starfotr
»

Stuklanje kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5211611 (9893) SaXsIm
»

Likalnik ne greje: je tole transformator?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152852 (2639) Mati
»

Spoj več mehkih žil

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
213446 (2856) LordTado
»

Turbopolnilnik

Oddelek: Šola
102319 (2104) sidd

Več podobnih tem