» »

Ali sem zašuštrala uvoz iz Kitajske (certifikati)?

Ali sem zašuštrala uvoz iz Kitajske (certifikati)?

karmenz ::

Pozdravljeni,

nekaj tednov nazaj sem brskala po Alibabi in naletela na zanimiv produkt. Ker imam s.p. sem se odločila da izdelek uvozim in sicer 100kosov, da preizkusim kako se bo trg odzval. Gre za elektroniko, zato mi je bilo jasno, da potrebujem certifikat, veljaven v EU, če želim to prodajati - torej CE, ROHS certifikat (razliko med China Export in Conformite Europeenne poznam). V opisu izdelka je bilo izpostavljeno, da izdelek certifikata ima. Tudi sales representative mi je na mejl poslala certifikata.

Sedaj sem izdelke dobila, plačala DDV in carino, vendar sem še enkrat šla preverjati background certifikatov. Ugotovila sem, da je certifikate izdal inštitut iz Shenzen-a, in sicer TCT Lab, vendar mi njihova stran deluje amatersko in ne vem, če jim sploh lahko zaupam.

Vprašanja imam sedaj dva:

1.) Ali je certifikat, izdan izven EU, sploh veljaven v EU, ali mora biti inštitut, ki ga izdaja, situiran v EU?
2.) Kako vem, da je certifikat res pravi?
  • spremenilo: karmenz ()

next3steps ::

Po mojih izkušnjah so nasploh strani, kjer so uporabljene pismenke, bolj enostavno oblikovane.
2 centa, ki ti verjetno nič ne koristita.

karmenz ::

Ja, nimam ravno veliko opravka s kitajskimi stranmi, tako da je tudi tvoj info prišel prav.

Ampak, ko sem šla preverjati njihovo stran in videla tisti skoraj Comic Sans napis (2. slajd) "Professional testing", sem se kar za glavo prijela. Ne vem, ali so Kitajci res tako brez čuta za design (sploh pa nek priznan inštitut) ali pa ni legitimno.

Sicer sem poslala povpraševanje direktno na ta TCT lab, če mi lahko povejo, ali je certifikat veljaven, ampak saj ne vem ali se lahko zanesem na njih.

TESKAn ::

Povprasaj na SIQ, oni se ukvarjajo s certificiranjem pri nas, ti bodo se najbolj znali svetovat.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

AndrejO ::

Tukaj je en meni še najbolj razumljiv in hkrati tudi uporaben zapis na temo.

http://www.chinaimportal.com/blog/ce-ma...

karmenz ::

Odlične informacije! Tole bom jutri vse prečekirala, pa da vidimo. Če pa še ima kdo kaj za pripomnit, pa vsekakor vabljen!

Vice ::

karmenz je izjavil:

Pozdravljeni,

1.) Ali je certifikat, izdan izven EU, sploh veljaven v EU, ali mora biti inštitut, ki ga izdaja, situiran v EU?
2.) Kako vem, da je certifikat res pravi?


Tvoja vprašanja nimajo enostavnega odgovora.

CE pomeni, da izdelek izpolnjuje določene zahteve EU glede varnosti ter varovanja zdravja in okolja bla bla.... Na prozivajalcu je, da poskrbi, da njegov izdelek vse te pravne zahteve izpolnuje, če ga hoče prodajati v EU. Praktično si proizvajalec sam sebi pripopa to oznako, vendar mora priskrbeti tehnično dokumentacijo, ki dokazuje, da vse drži kot pribito + izdelek mora obvezno biti označen s to oznako. Seveda ni pa nujno, da izdelek uporablja ta standard, lahko katerega drugega, če izpolnuje zahteve, ki so določene v EU regulativi....
Priglašeni organ (pri nas SIQ) skladnost ugotavlja le za določene izdelke. In tudi ne rabiš se matrati s priglašenim organom za čisto vsako "elektroniko".
Konkretno v tvojem primeru je certifikat verjetno izdala neka kitajska inštitucija ala SIQ. So izdelki označeni s CE? Če, potem je načeloma OK, odvisno kaj je ta tvoja "elektronika". Priskrbi si izjavo o skladnosti http://ec.europa.eu/growth/single-marke...

tikitoki ::

karmenz je izjavil:

Ja, nimam ravno veliko opravka s kitajskimi stranmi, tako da je tudi tvoj info prišel prav.

Ampak, ko sem šla preverjati njihovo stran in videla tisti skoraj Comic Sans napis (2. slajd) "Professional testing", sem se kar za glavo prijela. Ne vem, ali so Kitajci res tako brez čuta za design (sploh pa nek priznan inštitut) ali pa ni legitimno.

Sicer sem poslala povpraševanje direktno na ta TCT lab, če mi lahko povejo, ali je certifikat veljaven, ampak saj ne vem ali se lahko zanesem na njih.


V drzavah v razvoju znajo biti obcasno brez obutka za dolocene stvari. Obcasno sem bil sokiran, tako, da to zal bolj malo pomeni.

Najbolj enostavno, da se pozanimas pri agenciji, ki ima to cez v Sloveniji oz. EU. Podatki bodo tudi najbolj zanesljivi. Na tem forumu bos najverjetneje dobila kup mnenj in nic konkretnega ali zansljivega.

TESKAn je izjavil:

Povprasaj na SIQ, oni se ukvarjajo s certificiranjem pri nas, ti bodo se najbolj znali svetovat.


I second that. Kaksen trzni inspektorat bi tudi znal povedati kako in kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Ales ::

Spletna stran kot taka ni za Kitajsko nič nenavadnega, zgleda vse normalno.

borisk ::

CTC lab je legit. sem pa zadnjič skoraj na rit padu, ko mi je en kitajc ponudil poleg stvari, za katero se dogovarjamo še ene majhne varilen aparate in je zraven poslal certifikat od SIQ!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

Machete ::

Koz zanimivost na to temo, saj vem da je to običajno pa vseeno.

Zelo težko se je kaj zmeniti z njimi. Kot bi govoril steni ponavadi.
Bolj mu razlagam, da cena ni ok, ker on pač ne upošteva še mojih uvoznih dajatev, bolj mi piše, da ni problema, da nikoli ne gledajo in da bo napisal majhen znesek ali gift. Bolj mu razlagam, da tako ne gre in da rabim pravilno deklaracijo pošiljke, bolj niža ceno na paketu..

I would like to tell youthat you didnot worry about the taxes.
Because of we know many clients need to pay for the taxes in their country, in order to the clients need not pay for the taxes too much, we usualy write the $10-$20. So you did not worry about it. if you can make payment as soon as possible, we will delivery quickly.


Jaz: ne predrago je še vedno in pisanje nizkega zneska ni samo nepravilno, ampak mi še otežuje postopek..

You didnot worry about the taxes, the custom officers didnot have too much time to check the itmes one by one.
We sent out many items to different country , no one said the items was seize .


Jaz: isto kot zgoraj..

If you think writing $10-20 is too higher , we can write more less, it is about $5-10.it is ok.
We sent out many items via aliexpress or alibaba, no one said the items was seize by custom offiicer.
In fact , if e tens of thousands of items need custom officer to check, it will bring many many inconvenience for the clients.
They have not too much time to check the items one by one,, it will waste too much time.


In tako v neskončnost... dokler mi ni nekdo drug to naredil v Sloveniji.
Ne vem, se mi zdi, da so postali tudi Kinezi malo pogoltni. Hotel je enako ceno (pred dajatvami) kot je v EU, v uradni trgovini (enaka stvar).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

poweroff ::

karmenz je izjavil:

Ampak, ko sem šla preverjati njihovo stran in videla tisti skoraj Comic Sans napis (2. slajd) "Professional testing", sem se kar za glavo prijela. Ne vem, ali so Kitajci res tako brez čuta za design (sploh pa nek priznan inštitut) ali pa ni legitimno.

Ja, nimajo ne občutka za design, ne za marketing, ne za UX. Znajo izdelovati - kopirati poceni in razmeroma kvalitetne izdelke, pri ostalem pa zelo šepajo. Zato Zahoda še niso prehiteli. Tudi pri inovacijah so precej odzadaj.

Ko/če bodo pa osvojili vse zgoraj našteto, bodo pa začeli Zahod krepko prehitevati.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CE certifikat

Oddelek: Loža
2410314 (2980) fikus_
»

Kako prodajati izdelek pod lastno znamko? CE, Izjave?

Oddelek: Loža
81300 (991) Šimpanz
»

[.NET] XML podpis

Oddelek: Programiranje
142481 (2158) ibolkacener3
»

Napad z ničelno predpono na SSL/TLS certifikate že "v divjini"

Oddelek: Novice / Varnost
415927 (4305) McMallar
»

Navodila za Proklik preko ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
163224 (2339) Duhec

Več podobnih tem