» »

Stop charging aplikacija

Stop charging aplikacija

«
1
2

Cervantes ::

Živjo!
Pozna kdo kakšno android aplikacijo, ki bi ustavila polnjenje baterije mobilca n.pr. pri 90% ?
Na playstore ne najdem nič podobnega.
Na XDA tudi ne.

bluefish ::

Verjetno zato ne, ker je nesmisel.

Cervantes ::

bluefish je izjavil:

Verjetno zato ne, ker je nesmisel.

Zakaj?
Li-ion ni pametno polniti na full, ker to skrajšuje število ciklusov.
Sodeč po dostopni literaturi je za baterijo optimalno delovanje nekje med 40 in 80%.
Ergo?

pegasus ::

To je že vse vgrajeno v polnilna vezja in tebi za to ni treba skrbeti.

bluefish ::

Tako je. Ta filozofija s polnjenjem in praznjenjem je veljala v nekem drugem obdobju.

Cervantes ::

Si me potolažil, ampak meni še vedno fila na ful. 4.2V, pomerjeno.
Pa nisem to vprašal, ampak če kdo ve za takšno aplikacijo.

next3steps ::

Odgovor je torej ne.
Kaj ti iščeš ni aplikacija, temveč spremenjeni kernel.
Kje, za kateri telefon in katero različico Androida dobiti, pa je na tebi.

Mavrik ::

Če tvoj telefon tega ne ponuja (npr. Sonyi in še nekateri imajo opcijo), potem ne bo šlo. Ker pač OS nima do tega dostopa in na veliko telefonih je polnilno vezje ločeno.
The truth is rarely pure and never simple.

next3steps ::

XDA Developers
Semaphore kernel
Menda že opuščeno tekom razvoja.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Baterija bo po parih letih fuč pa ce filas na ful ali pa ne..

MadMax ::

Za bateriji podaljšat življenje rabiš vsekakor tudi nižji tok polnjenja.
Vse skupaj torej lahko narediš hardversko v obliki custom polnilca.

Da je pa karkoli od tega brezveze delat s(m)o pa že ugotovili ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Mavrik ::

next3steps je izjavil:

XDA Developers
Semaphore kernel
Menda že opuščeno tekom razvoja.


Kernel se lahko na glavo postavi če elektronika tega ne dopušča. (Ja na nekaterih telefonih dopušča. Na večini ne. Avtor ni povedal kaj sploh ima.)
The truth is rarely pure and never simple.

Cervantes ::

LG E-460.
Saj ni panike. Samo firbec.

Cervantes ::

BTW. OS stanje baterije seveda bere, kar se ti ponavadi kaže v zgornjem desnem vogalu.:D
In bi bilo zato možno razvit aplikacijo, ko bi recimo na 80% sprožila nek alarm, tako kot zdaj na 100%.
Seveda je jasno, da OS verjetno ne more ustaviti polnjeja, če je to pač hardversko implementirano.
Sigurno pa lahko da nek alarm, da pri neki napetosti zacvili.

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Lenovo thinkpadi imajo sw, ki omogoca ravno to. Sicer je to laptop z windows sistemom, vendar nobeden low budget comp nima tega. Telefoni so pa tudi postali taki, da ga vrzes stran in kupis novega, torej ni potrebe.
Tomi

Cervantes ::

...:TOMI:... je izjavil:

Lenovo thinkpadi imajo sw, ki omogoca ravno to. Sicer je to laptop z windows sistemom, vendar nobeden low budget comp nima tega. Telefoni so pa tudi postali taki, da ga vrzes stran in kupis novega, torej ni potrebe.

Lahko tebi.
Jaz sem penzionist.
:'(

technolog ::

To, kar želi OP je definitivno zelo smiselno, tudi v letu 2016. Kdor govori drugače, nima pojma. Žal pa je res, da skoraj brez izjeme software nima nad tem kontrole.

Kar sem jaz naredil je to, da kadar imam čas za polnjenje čez noč, priklopim telefon na 1A polnilec, namesto na originalnega, ki je 2.1A. Baterija se tako počasnje polni in zato manj greje. Dalo bi se tudi kako modifikacijo naredit, da bi se tok še zmanjšal.

Cervantes ::

Na mojem phonu imam aplikacijo, kje lahko nastavljam LoVoltage alarm.
Po mojem bi jo bilo treba samo rahlo modificirat, pa bi delala tudi to.
Ampak jaz sem prestar, da bi se šel na novo učit ADB recimo.
Zato sprašujem.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

technolog je izjavil:

To, kar želi OP je definitivno zelo smiselno, tudi v letu 2016. Kdor govori drugače, nima pojma


Ker je res tok velik strosek ce v zivljenjski dobi telefona 1x menjas baterijo. Sicer bo pa po x letih itak verjetno se kaj drugega poleg crknilo..

Naah vazn da baterijo filas 6 ur vsakic in se to ne do konca, prisparas denarja za en avto

Cervantes ::

blackbfm je izjavil:

technolog je izjavil:

To, kar želi OP je definitivno zelo smiselno, tudi v letu 2016. Kdor govori drugače, nima pojma


Ker je res tok velik strosek ce v zivljenjski dobi telefona 1x menjas baterijo. Sicer bo pa po x letih itak verjetno se kaj drugega poleg crknilo..

Naah vazn da baterijo filas 6 ur vsakic in se to ne do konca, prisparas denarja za en avto

Odveč cinizem.

next3steps ::

Cervantes je izjavil:

BTW. OS stanje baterije seveda bere, kar se ti ponavadi kaže v zgornjem desnem vogalu.:D
In bi bilo zato možno razvit aplikacijo, ko bi recimo na 80% sprožila nek alarm, tako kot zdaj na 100%.
Seveda je jasno, da OS verjetno ne more ustaviti polnjeja, če je to pač hardversko implementirano.
Sigurno pa lahko da nek alarm, da pri neki napetosti zacvili.

Za to pa dejansko obstajajo aplikacije (da te ob določenem procentu napolnjenosti aplikacija opozori).
nevermind.

>>Naah vazn da baterijo filas 6 ur vsakic in se to ne do konca, prisparas denarja za en avto
Izgube so menda ja iste ali pač?

Zgodovina sprememb…

technolog ::

1. Ker baterijo polniš čez celo noč, je vseeno a se napolni v 2h urah ali v petih. Nimam nobenih dodatnih sitnosti, da priklopim na drug polnilec.

2. Baterijo menjat sploh ni tako poceni, plus sitnosti, da moraš telefon nosit na servis. To ti komot vzame par ur, pa še brez telefona si.

3. Baterija ti manj zdrži tekom uporabe, torej je posledično uporabna vrednost telefona manjša, tekom življenjske dobe. Ti je kdaj zmanjkalo baterije ravno za kak pomemben klic?

ncc2000 ::

poizkusi npr. tole tole, polnilec pa sam izštekaj, ko začivka. Polavtomatska rešitev.

Če se ti da, naštudiraj accu polnilno nadzorni HW v telefončkih in iz tam bo razvidno, ali ta HW sploh ima kak vhod za morebitno zunanjo kontrolo, ali je morebiti omejen le na "lastno pamet" in signalne izhode do cpuja.. primeri ene 5 let starega HW-ja za telovadbo okoli telefonove baterije (mislim, da je bilo nekaj od tega v Samsunging).. kako zgleda pa danes, navem

blackbfm ::

Baterija ti manj zdrži tekom uporabe, torej je posledično uporabna vrednost telefona manjša, tekom življenjske dobe. Ti je kdaj zmanjkalo baterije ravno za kak pomemben klic?


Baterija propada s staranjem na kar pa itak nimas vpliva, lahko tel v vati nosis pa zivljenjska doba ne bo bistveno daljsa. Ce te skrbi avtonomija si omislis powerbank, poceni in dobra resitev

Cervantes ::

ncc2000 je izjavil:

poizkusi npr. tole tole, polnilec pa sam izštekaj, ko začivka. Polavtomatska rešitev.

Če se ti da, naštudiraj accu polnilno nadzorni HW v telefončkih in iz tam bo razvidno, ali ta HW sploh ima kak vhod za morebitno zunanjo kontrolo, ali je morebiti omejen le na "lastno pamet" in signalne izhode do cpuja.. primeri ene 5 let starega HW-ja za telovadbo okoli telefonove baterije (mislim, da je bilo nekaj od tega v Samsunging).. kako zgleda pa danes, navem

Hej, hvala.
To zgleda bo neka takega.
:))

Malner ::

Zadnjič sem na Sony Z5 dobil update, ki je malo zmanjšal polnjenje baterije.

Z5 soft charging

Magic1 ::

Tukaj vas je večino pametnih... Seveda to ni problem za nekoga, ki nabavi vsak nov model iPhona. Za nekoga, ki pa ima telefon z neodstranljivo baterijo dalj časa pa zna to bit kar problem. Sploh ker včasih nekatere firme navijejo polnilno napetost na nek ekstrem, samo da ima nov telefon daljši operativni čas. Na mojemu polni do 13,3V!!! in itak je po enemu letu kapaciteta baterije že drastično padla.
Magic

stara mama ::

Tebi bi moralo že zdavnaj raznest baterijo pri 13.3V

Pithlit ::

technolog je izjavil:

Baterijo menjat sploh ni tako poceni, plus sitnosti, da moraš telefon nosit na servis. To ti komot vzame par ur, pa še brez telefona si.

Hvala. Zdaj moram pa še ekran obrisat (tipkovnico sem že)....

technolog je izjavil:

Ti je kdaj zmanjkalo baterije ravno za kak pomemben klic?

Še dobro da ti powerbank-ov ne mečejo v hrbet na vsakem koraku... če je že to tak nepremostljiv problem.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Magic1 ::

stara mama je izjavil:

Tebi bi moralo že zdavnaj raznest baterijo pri 13.3V

Li-ion ni ravno neka eksaktna znanost, imaš mnogo različnih izvedb. Dandanes so že vse Li-ion celice polimerske verzije (Lipo) in nekatere gredo komot do 13V. Tako da pri 13.3V jih ne bo zakurilo, jim pa ziher intezivneje škodi.
In nisem na slepo zaupal telefonu, da je takšna realna napetost. Sem šel dodatno pomerit direkt na baterijo z voltmetrom.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

stara mama ::

Ammm.... ker sem že nekaj časa bolj v vodah glede električnega prevoza sem od nekdaj mislil da so litijeve baterije samo treh vrst: Li-Ion (3.6V), Li-Po (3.7V) in pa LiFePo4 (3.6V).

Zdaj pa me razsvetli o tej novi 13V tehnologiji celic prosim.
(in o tvoji LiPo teoriji)

matobeli ::

LFP so bolj v 3.2-3.3 območju. Imam recimo na polnilcu prav fizičen štekar da mu povem kaj je notri.

Bi pa tudi mene zanimalo kakšen telefon ima Magic1.
Mogoče pa fura nek ghetto build.

Magic1 ::

Fuck me, sem med drugim delom komentiral in sem čist nevede govoril o 3S izvedbi baterij :D Baterija se polni do 4.35V, kar je višje od Lipo baterij na posamezni celici na sliki zgoraj. My bad. Normalni leveli polnenja so načeloma 4.1V ali 4.2V.
Drugič moram komentirat, ko sem bolj pri stvari z glavo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

googleg1 ::

Mimogrede. Novemu Galaxy Note 7 so omejili napolnjenost baterije na 60%, tako da ocitno novi telefoni imajo to opcijo. Se vec, ponavadi se ta stvar nastavi v device tree od kernela, tako da niti kernela ni treba spreminjat, samo nastavitve. Se vseeno ga je treba ponovno prevesti sicer. Kernel mora proizvajalec zagotoviti po zakonu ker drugace je v prekrsku.

Meni se pa to drugace zdi cisto nesmiselno. Ker Zivljenska doba baterije dandanes se meri v ciklih, ne pa v stevilu maksimalnih polnitev. Manjsa napetost, vec ciklov, krajsa doba. Samo moje razmisljanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: googleg1 ()

...:TOMI:... ::

Cikel pomeni napolnjenost od 0 do 100 %. To je en cikel.

En cikel se šteje tudi, če 2x napolniš od 50 do 100 %. Ali 2x od 0 do 50 %.

Je pa res problem velik tok, ki pomeni višjo temperaturo, hitrejše staranje ipd. Vse, samo, da je telefon čim tanjši, čim lažji in da se čim hitreje napolne. To so zahteve proizvajalcev. Nihče ne gleda na to, kaj je pa najboljše za baterijo.
Tomi

hojnikb ::

kupi takšen telefon ki ima odstranljivo baterijo in pač menjaš ko stara crkne. Z tem omejevanjem pa neboš kej veliko profitiral, ker boš pa mogu zato večkrat filat.
#brezpodpisa

hojnikb ::

za telefon in question maš pa original baterijo za 11€... če te to spufa na vsake 3-4 leta....
#brezpodpisa

Heavy ::

V praksi je skoraj vseeno. Moj golob bo star 3 leta (4 od izdaje), pa ne opazim pešanja. Pa včasih polnim tudi 2x na dan, včasih na 2 dni - odvisno od uporabe. Me je presenetil na dopustu, kjer je ob fotkanju in občasnem pregledu FBja zdržal 4 dni od 100 do 20%. Izklopljen prenos podatkov.

Imam pa en polnilec na delu, drugi doma. Za poganjanje GPS programa pa še avtopolnilec.
#TeamFelix

</head> ::

Gregor P ::

hojnikb je izjavil:

za telefon in question maš pa original baterijo za 11€... če te to spufa na vsake 3-4 leta....
... s tem, da ta "prava originalna" baterija stane krepko več in so izjemne razlike med "poceni originalno" in "pravo originalno" baterijo8-)
(recimo ta poceni se polni strašansko dolgo, zdrži pa potem pol manj časa od ta drage ipd. - a seveda moraš tudi pri dragih paziti, kaj pravzaprav kupuješ)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tinaamalaa ::

Meni RN3 fila 2A, ko pride na 90% pa max 500mA do 100%, verjetno je to varnostno...

hojnikb ::

Tinaamalaa je izjavil:

Meni RN3 fila 2A, ko pride na 90% pa max 500mA do 100%, verjetno je to varnostno...

ne, to je čisto normalno za vsalo li-ion baterijo
#brezpodpisa

blackbfm ::

s tem, da ta "prava originalna" baterija stane krepko več in so izjemne razlike med "poceni originalno" in "pravo originalno" baterijo


Ce 5000mah powerbank stane 15eur,potem je 11 za golo telefonsko baterijo se velik

Gregor P ::

Ker v powerbanku so telefonske baterije na kupu, ali kako?!?;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

blackbfm ::

Vecja celica je pac, kaj ti ni jasno

Gregor P ::

Da je zaradi tega razlika v ceni ... logično.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

stara mama ::

Magic1 je izjavil:

Fuck me, sem med drugim delom komentiral in sem čist nevede govoril o 3S izvedbi baterij :D Baterija se polni do 4.35V, kar je višje od Lipo baterij na posamezni celici na sliki zgoraj. My bad. Normalni leveli polnenja so načeloma 4.1V ali 4.2V.
Drugič moram komentirat, ko sem bolj pri stvari z glavo.


Ja, to potem res ni normalno, LiIon grejo do 4.1V LiPo pa 4.2V.
Sicer pa je bil primer, ko je nekdo podobno baterijo zgornji (multistar LiPo) iz hobbykinga pozabil odklopit in jo napolnil na 4.5V na celico.
Z baterijo je bilo vse ok in jo je še normalno uporabljal naprej (nebi vedel kako dolgo).
Ampak jaz se nebi s tem igral

Tako da ne vem, dopuščam možnost, da se jih lahko polni celo na 4.35V
Sploh če ti telefon že nekaj časa deluje tako.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

high capacity samsung celice se filajo pr 4.35, ne 4.2
#brezpodpisa

googleg1 ::

Cena baterije za telefon je odvisna od naklade. Če se proda 100000 powerbankov z 4Ah ali pa 10000 baterij za en random telefon bo cena seveda varirala.

hojnikb ::

tudi telefoni uporabljajo standardne celice, samo pakunga je druga
#brezpodpisa
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako polniti baterijo oz. vpliv polnjenja na življensko dobo.

Oddelek: Mobilne tehnologije
162893 (2405) bajsibajsi
»

Android aplikacija: charging plan

Oddelek: Loža
253372 (2738) jest10
»

Polnilec za telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
112148 (1902) bobicek
»

Polnjenje 16850 battery packa

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
404161 (3395) jest10
»

generična baterija za mobitel

Oddelek: Mobilne tehnologije
203585 (3268) šernk

Več podobnih tem