» »

IP

IP

inbox ::

Potrebujem IP računalnika na firmi, na katerega bi se povezal preko Radmin Viewerja od doma. Zanima me kako to pogledam oz. kateri IP je tapravi? Veliko delam s Radminom v službi in tam ni problem povezat, ker so itak lokalni IPji (ali kakorkoli se temu reče), zanima me kako bi pa pogledal kako se lahko povežem od doma - predvidevam da mora bit nek splošen IP od celotne mreže in potem od računalnika ali kako?
Imam pa v službi povezao preko Radmina tudi v Nemčijo, zato vem da je izvedljivo, ampak tisti IP sem dobil in sem ga samo vnesel.

Hvala in lp.

Hockey ::

Precej enostavno.

V google vpišeš "what is my IP" in se ti izpiše.

 x

x



Plačo imaš pa verjetno precej višjo od povprečnega inženirja IP omrežja v Sloveniji. Takle mamo...

smacker ::

Da se povežeš od zunaj bo sam IP najbrž premalo, bo treba še kak port forwarding na službenem ruterju/switchu nastavit ;) Lahko da gre tud za kako kršitev varnostne politike podjetja, tak da se obrni na osebo, ki je zadolžena za IT v firmi ;)

inbox ::

Hockey je izjavil:

Precej enostavno.

V google vpišeš "what is my IP" in se ti izpiše.


Plačo imaš pa verjetno precej višjo od povprečnega inženirja IP omrežja v Sloveniji. Takle mamo...

Ne dela, samo preko tega IPja ne bo šlo. Ne vem kaj ima plača pri tem...Znano mi je samo to, da imamo Radmin Viewerje zato, da nimamo vseh kišt računalnikov na kupu, ampak do njih dostopamo iz vseh pisarn iz enega račuanlnika.
@smacker
Ampak nekje mora obstajt zapis IPja, ker vem da sem enkrat vpisal samo to in se povežem od zunaj na en drug rač. Ne gre za nobeno kršitev politike podjetja, samo, ker veliko delam tudi od doma in mi preko Team Viewerja ni vredu, bi rad imel to poštimano preko Radmina.

smacker ::

Verjetno moraš poleg IPja še pravi port izbrat. Kot rečeno, IT oddelek v vaši firmi ti bo znal najhitreje pomagat ;) Mi mamo premalo informacij o omrežju vašega podjetja in lahko kvečjemo ugibamo, kako se povezat na tvoj računalnik.

inbox ::

Ko bi vsaj imeli IT oddelek, bi bilo že vse zrihtamo, tako se moramo pa kr sami znajdt... :/

smacker ::

Kdo pa vam omrežje rihta? A ruterje tut nastavljate taki, ki ne veste kaj je IP? (no offence, pač nisi tip za to)

inbox ::

Vem kaj je IP in vem zrihtat kar se tiče local stvari, zanima me samo kako od zunaj povezat v pisarno that's all. Morda se najde kdo s konretnimi odgovori, kje to poiskat, ali preko routerja ali kako oz. morda se kdo dobro razume v Radmin Viewerja.

klinker ::

Sej si dobu odgovor. Public IP dobi z googlom in preveri kere porte uporablja SW.

Gapi ::

Kaj je pa z TeamViewer-jem narobe?
No person is rich enough,to buy back his past.

SaXsIm ::

Narobe je vse, kar počnete v vaši firmi. Takšne stvari se rešujejo z VPNji. To, da na forumu sprašuješ za IP, da se od doma povežeš na službeni računalnik, pa priča tako o tvojem nepoznavanju področja, kot tudi o firminem amaterskem odnosu do ITja. Pridi kaj naokoli, ko boste fasali kakšnega od aktualnih kripto virusov.
SaXsIm

inbox ::

SaXsIm je izjavil:

Narobe je vse, kar počnete v vaši firmi. Takšne stvari se rešujejo z VPNji. To, da na forumu sprašuješ za IP, da se od doma povežeš na službeni računalnik, pa priča tako o tvojem nepoznavanju področja, kot tudi o firminem amaterskem odnosu do ITja. Pridi kaj naokoli, ko boste fasali kakšnega od aktualnih kripto virusov.

Če bi bil dober poznavalec, ne bi tukaj spraševal. Glede na par stavkov pa verjetno že veš, da je vse narobe kar počnemo v firmi, bom predlagal šefu, da kr zapre, ker so tako napisali na forumu, ko sem le spraševal za pomoč. Če je komu odveč kakšno vprašanje, pač naj ignorira.
Sem pa že sam rešil vse težave. Hvala.

SaXsIm ::

Super zate. Važno da dela, v sisteme vdirajo po svetu, ne pri nas.
SaXsIm

imagodei ::

SaXsIm je izjavil:

Super zate. Važno da dela, v sisteme vdirajo po svetu, ne pri nas.

Why hostility? Vseh problemov na svetu pač ne moreš rešit. Človeku so bile posredovane informacije, med drugim tudi o tem, da se stvari ne lotevajo pravilno, and that's it.
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za povezavo z drugim, računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
111780 (1572) 18zimoni
»

Remote Administrator

Oddelek: Pomoč in nasveti
91695 (1523) karafeka
»

Oddaljen dostop do ADSL routerja

Oddelek: Programska oprema
101930 (1766) hawky
»

Povezava na oddaljeni rač

Oddelek: Omrežja in internet
61237 (1133) link_up
»

več userjev povezanih na en computer, s kermu programom?

Oddelek: Omrežja in internet
7808 (718) Djuro

Več podobnih tem