» »

Remote Administrator

Remote Administrator

pecavar34 ::

Pozdravljeni,

Rad bi vprašal kateri remote administrator bi mi prišel prav da bi se lahko prijavil na računalnik od moje punce. Sedaj sem probal z VNC in ona se je lahko povezala name jaz pa se nanjo nisem mogel.

Pri tem VNC-ju je bil pomoje problem ker jaz laufam Vista Ultimate ona pa XP-je.

Zelo bi vas prosil za pomoč, kasneje mugoče za kake nastavitve v kolikor deluje

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovore

LP

Matjaž
Asus ROG G751JY

Tilen ::

Zakaj remote desktop ne zadostuje?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

pecavar34 ::

Zakaj remote desktop ne zadostuje?

Ne najde mi njenga računalinka. Bitdefender že zazna IP in od katerega ponudnika naj bi bil samo povezati se pa noče!
Asus ROG G751JY

krneki007 ::

t3hn0 ::

port je odprt?
ker remote desktop dela med windowsi (100% med win2k3, xp, vista)

**edit:
jst sm vcasih uporabljal RealVNC, potem se Remote Administrator 2.x, sam sem s tem windowsovim se najbolj zadovoljen!
^.^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t3hn0 ()

pecavar34 ::

port je odprt?
ker remote desktop dela med windowsi (100% med win2k3, xp, vista)

**edit:
jst sm vcasih uporabljal RealVNC, potem se Remote Administrator 2.x, sam sem s tem windowsovim se najbolj zadovoljen!



Uf to pa nimam pojma. Kako se ga pa odpre?
Asus ROG G751JY

t3hn0 ::

port mora biti odprt na tistem kompu do katerega dostopas...

remote desktop ti lahko blokira za pozarni zid (firewall) od windowsev (ceprav je privzeto omogocen dostop do remote desktopa) ali pa kaksen "aftermarket" program...v tem primeru poglej, ce ima kaj od tega vklopljeno
windowsev firewall lahko preveris v control panelu (nadzorni plosci)

poleg tega pa ce ima ruter, ima ta firewall, tam pa dodas port preko web vmesnika, kateri se ponavadi nahaja na naslovu 192.168.(0 ali 1).1
seveda do tega lahko dostopas samo iz racunalnika ki je priklopljen na ta ruter...torej pri punci
^.^

buneech ::

TeamViewer pride prav pri zaprtih portih (služba in podobne stvari), to sem v prejšnji službi uporabljal za dostop do doma. Pri sedanji službi je port za RDC odprt, in lahko normalno domov dostopam.
Vmes sem še poskušal VNC in Radmin, vendar noben od teh ni znal dostopati do domačega PC-ja...pa sem ju opustil. Še vedno je RDC najboljši. ;)

fosil ::

Zelo enostavna zadeva je Logmein. Ni se ti treba nič z porti ukvarjat, pa še na računalnik lahko dostopaš od kjerkoli z web browserjem.
Tako je!

karafeka ::

Hmm, mislim, da je remote desktop za host v winxp po defaultu onemogočen. Omogočiš ga v lastnostih mojega računalnika, tab oddaljeno oz. remote.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nalaganje VNC Serverja pred vpisom gesla

Oddelek: Operacijski sistemi
202183 (1861) ender
»

RealVNC problem

Oddelek: Programska oprema
51139 (988) waters
»

Kako oddaljeno dostopati do domačega računalnika?

Oddelek: Omrežja in internet
112061 (1827) ToniT
»

remote desktop na win2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
151437 (1231) perci
»

Remote Desktop xp-2000pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
11838 (750) ToniT

Več podobnih tem