» »

Pošta mi izgubila 2 paketa :(

Pošta mi izgubila 2 paketa :(

1
2
»

drvo ::

Pogost pošta ni kriva. Pred časom sem v hoferju naročil ps4 in bil na pošti3-4x obveščen preko sms, da je naslovna pošta sprejela pošiljko in na trackingu je vsak dan pisalo da je pošiljka prispela in da je bila poslana nazaj v distribucijski center. Po nekje 4 dneh ke le prišla in nek nesposobnež pri hoferju je naslovil paket na napačno pošto in so jo tri štiri dni pošiljali na napačno pošto. Zgleda, da se je potem poštar po treh dneh pošiljanja pošiljke nazaj tega naveličal in poiskal pravo poštno številko in desetkrat prečrtal napačno in napisal pravo in paket je po štirih dneh prispel.

videc ::

Greš na svojo lokalno pošto, osebno, in povprašaš, če je kak paket prišel za tebe. Da bi že moral prit.
Meni se je zgodilo, da se je paket "izgubil" v poštarjevi torbi.
Dobil sem ga naslednji dan po osebnem obisku pošte.

destroyer2k ::

Matthai

Samo tako za info, pazi pri teh zadevah ker kitajci imajo tudi svoj CE znak, ki pa pomeni china export (razlikuje se minimalno v obliki od evropskega).

Motion ::

JSt se na splošno izogibam aliekspresa, in raj uporabljam banggood na priemer, ker podpira plačilo prek pay pala. Če gre kaj narobe je dosti manj problemov z povračilom stroškov.

borisk ::

poweroff je izjavil:

OK, da jaz malo "ugrabim" temo. Jaz sem naročil že kar nekaj stvari iz AliExpressa pa tudi iz DX.com in prišlo je vedno, razen v dveh primerih. Enkrat se je nekaj zapletlo na DX-u in so mi vrnili denar, samo je trajalo kar precej časa.

Zdaj pa se je zapletlo z AliExpresom. Kupoval sem neko orodje, prodajalec mi je zagotovil, da ima CE mark in da bo šel čez carino, ampak je potem DHL zavrnil paket že na Kitajskem. Informacije o razlogu za to sicer nisem dobil, oz. je prodajalec nekaj mutil, možnosti so pa samo ponaredek (to ni bilo, ker je bila neka kitajska blagovna znamka) ali da ni imelo CE certifikata (šlo je za električno orodje in merilni instrument). Aja, pa zadevo so nehali prodajati...

V glavnem, prodajalec mi je takoj ponudil refund. 14. oktobra naj bi bil refund opravljen, danes denarja na mojem računu še ni. Je to normalno? Prodajalec pravi da traja 5-15 dni...

Sem pa zadnjič kupil neko malenkost in se potem takoj premislil - so vrnili, ampak je trajalo 6 dni. Tako da ta vračila očitno trajajo (vmes pa fino vrtijo obresti 8-)), ampak 23 dni se mi zdi pa že malo veliko. Problem je seveda, da je znesek nekoliko višji (za par EUR se ne bi sekiral).


Če kupuješ kot fizična oseba, naprava, stroj, oziroma kar koli je že, ni potrebno da ima CE znak, oziroma se ne preverja. v tvojem primeru je šla verjetno za scam ali pa so ugotovili da naprava ni funkcionalna tako kot jo oglašujejo.

stara mama ::

Kaj pa to, da imam paket že en mesec status: In transit :P

2016-10-05
08:22:36
Successful pick up by china post

2016-10-05
08:19:21
Successful departure from warehouse

2016-10-05
04:43:34
Successful package pick-up

St235 ::

Posebni oddelek poštarjev ga je skril. Če prebereš prejšnjo stran se boš seznanil za zadnjo zaroto prostozidarjev, ki na ta način varujejo evropsko ekonomijo. Pošta ima za ta namen celo zaposlene specialce, ki po tajni metodologiji skrivajo pakete.

stara mama ::

Se mi je zdelo, da bo kriva zarota prostozidarjev!!
Zdaj pa samo da pričakam poštarja za grmom, potem pa spustim nanj celo krdelo prestradanih psov.
Bo še že videl hudiča skrivat moje pakete!

OZZY ::

stara mama je izjavil:

Kaj pa to, da imam paket že en mesec status: In transit :P

2016-10-05
08:22:36
Successful pick up by china post

2016-10-05
08:19:21
Successful departure from warehouse

2016-10-05
04:43:34
Successful package pick-up


Smola.. paket se je izgubil.. kontaktiraj prodajalca in odpri dispute če je na aliexpres.. Če je kaj drugega pa kako podobno zadevo.
Go with the flow.

bobicek ::

imagodei je izjavil:

Izbrisal sem komentarje pod nivojem, v procesu so se izbrisali tudi nekateri povezani odgovori?
Aja. A žaljenje na nacionalni osnovi pa je vseen enim dovoljeno?!?!?! Osebje je tule čist dvolično!!!

joze67 je izjavil:

bobicek je izjavil:

1) Paketi iz Kitajske komot potujejo tudi mesec ali več. Sploh če jih ne pošljejo iz Hong Konga.
Ja in zakaj pa potem tole piše:
2016.10.19 12:37 (GMT-7): The item has arrived in the country of destination


Najlažje je obtoževat.
Ti si tudi en specialc. Na ebayu sem že dobil refund, na Aliexpressu pa mi je seller že povedal, da če ga v predvidenem času ne bo(na razpolago je še samo 8 dni), da naj zaprosim za dispute.

Tako, da vse te obtožbe so povsem na mestu!!

Sicer pa se na pošti dogaja tole, a osebje take zadeve takoj briše, čeprav sem to zadevo izvedel od zaposlenega na pošti, a cenzura in zakrivanje oči pred resnico vlada tudi tu na slotechu!!!
Da bi videl kaj delajo v soltirnih centrih verjetno ne bi nikol več naročil kake stvari, ki se lahko polomi. Lahk ti sam povem, da dobesedno mečejo pakete ko se jih soltira, tudi, v bistvu kar najraje televizorje, ekrane,... Sej je v stiropor embalaži, sam vseen je tole popolnoma too much.

OZZY ::

Samo še to bi napisal, da tudi samo sledenje post.nl včasih ni točno oz ažurno in je treba pogledati še katero drugo....to je za trenutni paket;:

post nl...
04-11-2016 13:54 The item has been processed in the country of destination SLOVENIA
04-11-2016 13:08 The item has arrived in the country of destination
15-10-2016 19:47 The item is on transport to the country of destination
14-10-2016 18:24 The item is at the PostNL sorting center
07-10-2016 01:21 The item is pre-advised

to pa je 17track
Destination Country - Tracking Consuming: 403 ms
2016-11-10 08:42 SILJUA, Odprava na dostavno pošto
2016-11-04 18:17 SILJUA, V carinskem postopku
2016-11-04 13:54 1003, Ljubljana, Prispetje v naslovno državo
2016-10-14 18:24 NLAMSE, Odprava v naslovno državo
Origin Country - Cache Time: 2016-11-09 22:25
2016-11-04 13:54 The item has been processed in the country of destination
2016-11-04 13:08 The item has arrived in the country of destination
2016-10-15 19:47 The item is on transport to the country of destination
2016-10-14 18:24 The item is at the PostNL sorting center
2016-10-07 01:21 The item is pre-advised

Dejansko sem dobil pošto iz carine v torek.. se pravi so jo v ponedeljek poslali.. tako da izgleda da ima 17trak bolj ažurno. .tudi tracking posta.si ne kaže toliko podatkov.
Go with the flow.

[D]emon ::

> Da bi videl kaj delajo v soltirnih centrih verjetno ne bi nikol več naročil kake stvari, ki se lahko polomi.

A mislis, da je v sortirnih (in ne soltirnih) centrih v drugih drzavah kaj drugace ? ;) (Hint: ni.)

Sam od Kitajcev obcasno (enkrat na par let) narocim kaksno drobnarijo, na katero potem pozabim, pa se cez par mesecev cudim, ko dobim v kaslc.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Redorange ::

@bobicek
Če je prišel paket v SLo in imaš številko sledenja pojdi na Pošto povprašat, ne da sprašuješ vse druge naokoli.

m0LN4r ::

Se posipam,
Posta iz SLO v DE je prisla hitreje (2 delovna dni), kot DE v SLO.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

lopov ::

oemdzi je izjavil:

Ti se sekiras ze po 10 dneh ??? :D Ni Kitajska zate ;)

Pošiljko sem prejel prejšnji petek (11.11.). Na nalepki ne vidim, da bi bilo poslano iz kitajske, bolj mi deluje nizozemska.

Vzel sem svetilko, baterije in polnilec in je vse prispelo (me je skrbelo, da bo z baterijami problem).

Glugy ::

videc je izjavil:

Greš na svojo lokalno pošto, osebno, in povprašaš, če je kak paket prišel za tebe. Da bi že moral prit.
Meni se je zgodilo, da se je paket "izgubil" v poštarjevi torbi.
Dobil sem ga naslednji dan po osebnem obisku pošte.


To lahk nardiš sam če imaš sledljivo številko ..če je nimaš ti ne bodo dal nobene informacije. Tud z osebno izkaznico ne. . Been there done that.

karnekdo1 ::

Glugy je izjavil:

videc je izjavil:

Greš na svojo lokalno pošto, osebno, in povprašaš, če je kak paket prišel za tebe. Da bi že moral prit.
Meni se je zgodilo, da se je paket "izgubil" v poštarjevi torbi.
Dobil sem ga naslednji dan po osebnem obisku pošte.


To lahk nardiš sam če imaš sledljivo številko ..če je nimaš ti ne bodo dal nobene informacije. Tud z osebno izkaznico ne. . Been there done that.


Kar seveda ni res.

Dzhimen ::

Lep pozdrav,

Zgodila se mi je neprijetna zadeva in sicer da mi je pošta izgubila paket, ki sem ga naročil na AliExpressu. Gre za ekran (digitalizator) za mobilni telefon.

Naročil in plačal sem 2.12.2016, 7.1.2017 je potekel buyer protection. En dan prej sem dal prošnjo, da podaljšajo delivery date, ampak prodajalec ni odobril. Zdaj nevem kaj naj naredim, al naj odprem dispute al ne, zato tukaj vprašam najprej če je imel kdo podobno situacijo oz. če ima kdo kak pameten nasvet glede tega kaj naj naredim...

Ko je buyer protection potekel, sem komaj videl, da ima paket tracking. Vpišem tracking številko v https://sledenje.posta.si/ in vidim čudo:
12.12.2016 SGSINJ Odprava v naslovno državo
23.12.2016 1003 Ljubljana Prispetje v naslovno državo
27.12.2016 5270 Ajdovščina Pošiljka predana v dostavo
27.12.2016 5270 Ajdovščina Reklamacija
28.12.2016 5270 Ajdovščina Pošiljka predana v dostavo
28.12.2016 5270 Ajdovščina Pošiljka pripravljena za naslednjo dostavo
28.12.2016 5270 Ajdovščina Pošiljka vročena

Vse skupaj mi je čudno, grem na pošto povprašat, jim dam tracking številko, ampak noben tam ni vedel, kaj se je s paketom zgodilo. Paketa tudi na pošti ni.
Po 10 minutah raziskovanja so ugotovili, da je šel paket iz nekega razloga na reklamacijo (?), naslednji dan pa je šel v dostavo (28.12.). Potem se ne ve, kaj se je točno zgodilo, ampak predvidevajo, da je poštar 28.12. nesel paket s seboj, ga ni dostavil (jaz ga nisem prevzel, prav tako tudi noben od domačih, 100%, kar tudi potrjuje to, da na tistem listu s podpisi ni bilo nobenega podpisa za ta paket), paket je bil zabeležen kot nedostavljen in naj bi ga dostavili naslednji dan (Pošiljka pripravljena za naslednjo dostavo - predzadnja vrstica izpisa). Nato pa ga je ena poštna delavka (so jo prepoznali po pisavi) isti dan zvečer (na njihovem izpisu je še ura zraven in ura je bila 18:40 ali nekaj takega, torej 20 min pred zaprtjem pošte) označila paket kot vročen. Rekla je, da se spomni, da tega paketa ni bilo na kupu za dostavo za naslednji dan, zato je predvidevala da je bil vročen brez podpisa ali nevem kaj, in ga je označila kot vročenega (to je zadnja vrstica izpisa). Paketa na pošti nisem osebno prevzel in tudi kdo drug ga ni, ker bi secer moral biti na tistem listu podpis za ta paket.

Na pošti pravijo, da mi nimajo kaj, paketa pri njih ni in to je to. Spomnijo se, da je poštar študent imel neke probleme z nekim paketom, da ni vedel kaj z njim ravno v tem času pred novim letom. Lahko da je bil ravno ta moj paket, ampak ne vedo kaj je pol poštar naredil oz. kaj se je s paketom zogdilo.

Kaj naj naredim? A je tu sploh kaj upanja?
Ne gre se mi toliko za paket, ker je vrednsot digitalizatorja 7€, ampak se mi reeeeeeees ne da čakat še en mesec na novega s Kitajske...

Vsak nasvet dobrodošel.
Hvala in Lp!

Ales ::

Na pošti pravijo, da mi nimajo kaj, paketa pri njih ni in to je to.

Ni ravno to to, dolžni so ti odškodnino.

Kak pameten nasvet glede čakanja mesec dni, razen da kupi kje bližje ali kje s hitrejšo dostavo, pa si ne predstavljam, kaj bi lahko bil.

rdecaluc ::

Greš na pošto, najdeš tistega študenta in vprašaš. Morda pa on kaj ve.
Est modus in rebus. ,typos

Mare2 ::

rdecaluc je izjavil:

Greš na pošto, najdeš tistega študenta in vprašaš. Morda pa on kaj ve.


Morda je pustil paket kar pred vrati.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Ajrina ::

Dzhimen je izjavil:

Lep pozdrav,
Ko je buyer protection potekel, sem komaj videl, da ima paket tracking. Vpišem tracking številko v https://sledenje.posta.si/ in vidim čudo:
12.12.2016 SGSINJ Odprava v naslovno državo
23.12.2016 1003 Ljubljana Prispetje v naslovno državo
27.12.2016 5270 Ajdovščina Pošiljka predana v dostavo
27.12.2016 5270 Ajdovščina Reklamacija
28.12.2016 5270 Ajdovščina Pošiljka predana v dostavo
28.12.2016 5270 Ajdovščina Pošiljka pripravljena za naslednjo dostavo
28.12.2016 5270 Ajdovščina Pošiljka vročena
Hvala in Lp!


Podobno se je meni zgodilo. Kaj je bil razlog? Kitajček je meni dal tracking od nekoga drugega, moje pa poslal brez trackinga. Ko sem ga vprašala Kitajčka kaj je zdaj to, da jaz nisem iz x kraja, mi je rekel, da se je zmotil. No, moj paket je prispel kak teden za tem.

Če lahko, daj dispute. Če več ne pa počakaj. Zna biti, da še vedno pride :)

Dzhimen ::

Ja, ampak jaz sem iz Ajdovščine, tako da možakar je sigurno nekaj poslal na pravo pošto vsaj... Karkoli je poslal, nekje mora bit in jaz bi to moral dobit...



To je tracking status iz AliExpressa:


2016.12.28 02:21 (GMT-7): Pošiljka vročena
2016.12.28 02:21 (GMT-7): Delivered
2016.12.28 02:21 (GMT-7): Delivered
2016.12.28 02:21 (GMT-7): Product Delivered (Country code: SI)
2016.12.28 18:21 (GMT-7): ?8?Product Delivered (Country code: SI)
2016.12.28 13:40 (GMT-7): Delivery attempted, unsuccessful
2016.12.28 13:39 (GMT-7): ?8?Attempted/Failed Delivery (Country code: SI)
2016.12.28 13:38 (GMT-7): Pošiljka pripravljena za naslednjo dostavo
2016.12.28 06:46 (GMT-7): Pošiljka predana v dostavo
2016.12.27 21:39 (GMT-7): Attempted/Failed Delivery (Country code: SI)
2016.12.27 13:41 (GMT-7): ?8?Attempted/Failed Delivery (Country code: SI)
2016.12.27 13:41 (GMT-7): Delivery attempted, unsuccessful
2016.12.27 13:39 (GMT-7): Reklamacija
2016.12.27 06:57 (GMT-7): Pošiljka predana v dostavo
2016.12.26 21:41 (GMT-7): Undeliverable
2016.12.26 21:41 (GMT-7): Attempted/Failed Delivery (Country code: SI)
2016.12.23 15:39 (GMT-7): ?8?Arrival at Processing Center (Country code: SI)
2016.12.23 15:39 (GMT-7): Prispetje v naslovno državo
2016.12.23 15:39 (GMT-7): Arrive at destination country
2016.12.23 15:39 (GMT-7): Received at Processing Facility
2016.12.22 23:39 (GMT-7): Arrival at Processing Center (Country code: SI)
/.../



26.12., preden je paket prišel v Ajdovščino, je status "Undeliverable". Nekaj čudnega se je dogajalo s tem paketom... :|

mojster_joni ::

jaz sem vedno dobil vse pakete iz eu, kitajske, zda, kanade, ....

sledenje je pa tudi kazalo ok

SaXsIm ::

Meni pa pri kitajcih, če ni bil ravno uporabljen DHL ali UPS, tracking skoraj nikoli ne deluje pravilno in se nanj ne zanašam. Vedno pišejo neke generične fraze na tracking, pa se mi je večkrat zgodilo, da je paket že bil pri meni, po trackingu sodeč pa je bil kje na nizozemskem. Tako da, če nisi plačal vsaj 5-10 EUR za poštnino, se na tracking ne zanašaj.
SaXsIm

Dzhimen ::

Ja ampak če je tracking številka in ko jo vpišem v sledenje pošte slovenije mi vrne da je paket prispel na mojo pošto (5270 Ajdovščina) potem je nekaj sigurno moglo pridet, da so oni poskenirani in spremenili status. Na sledenje direkt na AliExpressu ali prek tistih kitajskih strani vem da se ni za zanašat ampak če mi na moji pošti pravijo da je pošiljka s to sledilno številko prispela na pošto pol ne nekaj sigurno moglo pridet. Pa je bil Free shipping. :)

mitja_i ::

Meni so eno pošiljko na Pošti Slovenije najprej poslali na napačno lokalno pošto, potem označili kot neznan naslov in poslali nazaj, čeprav je Kitajec seveda samo sprintal moj naslov, ki sem mu ga dal. Pošiljka je bila nazaj na kitajskem v treh dneh.

stara mama ::

LOL :))

s1m0n ::

Tudi pri meni je ena pošiljka šla na napačno pošto kako jim je to uspelo mi ni jasno.
Kako jim uspe poslat v napačen kraj, ko pa je na paketu poštna številka in ime kraja :)

yayo ::

Moje izkušnje z naročanjem iz tujine preko pošte, brez trackinga, segajo tja v drugo polovico devetdesetih, ne spomnem se, da bi se v več kot dvajsetih letih kaka pošiljka izgubila, oziroma, da bi mi ne bila izročena. Očitno pa se stvari spreminjajo, ker imam, v zadnjih štirih mesecih, že štiri probleme z robo naročeno iz UK. V enem primeru gre za privat nakup preko Ebaya, dopuščam možnost, da je pošiljatelj načečkal napačen naslov, v ostalih pa gre za online trgovine, s katerimi imam prejšnje izkušnje in za katere vem, da uporabljajo lično embalažo ter sprintane etikete. Se kvaliteta uslug Pošte Slovenije slabša?

darkolord ::

Se kvaliteta uslug Pošte Slovenije slabša?
Kako si prišel do tega možnega zaključka?

Precej bolj verjetno je, da se je pošiljka (če je sploh bila poslana iz UK) izgubila nekje prej. Včasih pa tudi traja res dolgo (PREDEN pride do SI, seveda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Machete ::

Količina prometa poznih 90ih in 20 let kasneje je neprimerljiva. Se pa dogaja marsikaj marsikomu. Ravno v petek sem dobil zlomljen, ne najcenejši, artikel od GLSa (iz Italije). Je moglo bit kar grobo handlanje, ker je zadeva načeloma dokaj kompaktna in tudi zavitza je bila še kar OK.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

rdecaluc ::

Trenutno ima pošta slovenije probleme s kadrom. Od tega kar slišite na novicah pa do ukinjanja nekaterih pošt.

Pri nas se dogaja da tudi po 3 dni ne prejmemo pošte. Sem šel vprašat na pošto pa so mi rekli da so poštarji na dopustu, ter da eden sam pa ne more raznosit še v naš kraj kjer so poštno dostavo naše domače pošte ukinili. Če jih manjka pismonoš, kaj je šele v skladišču ^^.
Est modus in rebus. ,typos

Assass1n ::

Jep pa bolniške, je blo tako vreme, da so motoristi pa kolesarji padali pa te virusi pa vse skupaj pa ni ljudi. Sej se bo stanje popravilo :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

yayo ::

darkolord je izjavil:

Se kvaliteta uslug Pošte Slovenije slabša?
Kako si prišel do tega možnega zaključka?


Sodim po firmi v kateri sam delam. Včasih smo imeli svoje receptorje, hišnike, vzdrževalce, čistilke ipd. in je bilo vse na nivoju, potem je prišla "kriza" pa imamo zunanje delavce po pogodbi, ki delajo za privatnike in dobivajo minimalno plačo, pa se vse odraža na kvaliteti storitev. Sem si zafantaziral, da je na Pošti nekaj podobnega, glede na kadrovske probleme itd. o katerih se zadnje čase govori.

darkolord ::

Ma, posledica tega, kar se zadnje čase govori, je kvečjemu kakšna krajša zamuda pri dostavi.

Pošta požanje precej kritik neupravičeno - če predolgo čakamo pošto iz Kitajske, takoj pomislimo, da je naša pošta kriva. Če pošljemo pošto na Kitajsko in ne pride takoj, je spet naša pošta kriva.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94391549405 (1714) DarwiN
»

Gearbest carina (EU)

Oddelek: Loža
4610566 (7426) Mare2
»

Sledenje pošiljki - pošta slovenije (status se ne spremeni)

Oddelek: Loža
3520241 (11762) kloko
»

DHL carina, naročanje od kitajcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5318884 (13303) Ales
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610686 (10035) lexios

Več podobnih tem