» »

Gostovanje - podatkovna baza

Gostovanje - podatkovna baza

KuhanKrompir ::

Stvar je sledeča: na faksu potrebujemo za potrebe manjšega projekta lastno podatkovno bazo. Ker nam fakulteta po novem ne ponuja več gostovanja na njihovem strežniku, me zanima, če je kje mogoče kupiti gostovanje izključno za podatkovno bazo? Do zdaj sem najdel le ponudnike, ki ponujajo najem strežnika za spletno stran s podatkovno bazo. Najboljša opcija bi bila seveda neka free-varianta, vendar sem po večini zasledil, da bojda ne podpirajo JDBC, kar pa bi potrebovali.
Vsako mnenje pride prav! :)

jype ::

Kakšno bazo potrebuješ? Bodi specifičen.

black ice ::

Ko sem nazadnje preverjal je Github ponujal nek developer pack, če si ustvaril račun z univerzitetnim mailom. Zraven dobiš bon za cca 50 USD dobroimetja pri Digitalocean. Za to dobroimetje lahko zakupiš droplet za celo leto. Evo "free" variante.

KuhanKrompir ::

jype je izjavil:

Kakšno bazo potrebuješ? Bodi specifičen.

Do zdaj smo delali v mySql, tako da se nagibamo v to smer. Upam, da sem bil s tem dovolj natančen. Sicer pa sem še pozabil omenit, da je baza namenjena android aplikaciji, v kolikor je to pomembno.

black ice je izjavil:

Ko sem nazadnje preverjal je Github ponujal nek developer pack, če si ustvaril račun z univerzitetnim mailom. Zraven dobiš bon za cca 50 USD dobroimetja pri Digitalocean. Za to dobroimetje lahko zakupiš droplet za celo leto. Evo "free" variante.


Uf super hvala, bom probal.

OrkAA ::

Amazon ponuja hosted instance baz prek servisa, ki se imenuje RDS. To pomeni, da se logiras v amazon, izberes mysql verzijo in se par detajlov, oni ti pa vrnejo connection string do baze.

https://aws.amazon.com/rds/pricing/

Najmanjsa instanca t2.micro pride $0,017 na uro, kar na mesecni ravni znese ~ $12 oz. manj, ce jo vmes ugasate. Se pa spomnim, da je vcasih amazon ponujal neko 'free tier' opcijo za nove racune, kar pomeni, da si nekaj mesecev uporabe najmanjsih instanc dobil zastonj. Se splaca pogledat, ce to se obstaja.

Aha, ocitno se obstaja - https://aws.amazon.com/free/

V tvojem primeru ti podarijo en mesec brezplacne uporabe t2.micro instance - "750 Hours of Amazon RDS Single-AZ db.t2.micro Instance usage"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

KuhanKrompir ::

Hvala vsem zaenkrat. Sem preizkusil to kar je predlagal black ice in sem res prejel 50$ bona, tako da bomo verjetno preko tega delali naprej. Sicer pa bomo to preko amazona. Še enkrat hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izposoja gaming PCja (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
779724 (7150) Pesimist
»

Slovenski ponudniki spletnega gostovanja za Python aplikacije

Oddelek: Izdelava spletišč
153748 (3319) techfreak :)
»

Mail strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
91866 (1419) jype
»

amazon rds mssql / microsoft azure mssql pricing

Oddelek: Pomoč in nasveti
51327 (1211) sumoborac
»

Linux strežnik z redundanco

Oddelek: Strojna oprema
403722 (2962) Daedalus

Več podobnih tem