» »

Se nekaj vprasanj glede biosa...

Se nekaj vprasanj glede biosa...

billy ::

Zanima, me ce bi plata morala oddajati tiste error "piske", ce na plati ni bios chipa. Torej, ce ga vzamem ven? Oz kako je reseno zaznavanje bios na platah? Ali je kaksna metoda, da "vidim" ce je chipset skurjen. Se eno vprasanje, kaj drugega bi lahko bilo narobe (chipset ali...)??

Stripy ::

Nic nisi napisal, kaj je sploh narobe. Mislim, da platka piska samo, ce ima bios cip, nisem pa 100%. In na kaksen nacin naj bi ti uspelo skuriti bios cip?

Kaiser ::

Ce zalavfas brez biosa plata gre takoj v bootanje sistema - BIOS preda nadzor operacijskemu sistemu. Vendar se nic ne zgodi, diski se vrtijo, monitor je crn...:\

billy ::

Pred casom sem flashal bios, ampak zgleda da je bilo nekaj naroba, namrec ni se mi vec bootalo. Plato sem nesel k megahitu na popravilo, ampak so mi dejali da ni bios kriv, ampak je plata preprosto zanic. Zdaj, ce plata na piska ko je notri bios, potem sem mogoce zvil kaksen konektor za bios.... drugo pa ne vem kaj bi bilo lahko narobe.

billy ::

kaiser, aha to pomeni, da ne piska nobenih errorjev. Ampak, ce dam notri pokvarjen bios mora piskati, meni tudi to ne dela.

Yohan del Sud ::

RTFM

ponavadi piše notri zakaj in kako piska

billy ::

RTFL, ponavadi folk ne pise tako (neumnih?) neuporabnih odgovorov

ABX ::

Ponavadi folk niti ne daja tako neumnih vprašanj. Sorry stari ali po tem kaj si ti vprašal niti bog ne ve kaj ti odgovorit.

1. Plata dela ja ali ne!
2.Kdaj je plata nehala delat oz. kaj se je zgodilo pred tem.
3.
.
.
.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Kaiser: ja in če priklopiš disk na napajalnik po tvoje kaj se zgodi??? (Tudi v tem primeru je monitor črn, pa čeprav je 5km stran) ma te prosim.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjene plošče zaradi "zmaličenih" BIOSov

Oddelek: Navijanje
223520 (836) sbawe64
»

Maticna plosca asus p5b deluxe se ponovni zaganja

Oddelek: Pomoč in nasveti
181161 (973) solatko
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12323762 (22086) mihibo5
»

NF7-S nedelujoči PCI in AGP sloti?

Oddelek: Strojna oprema
81109 (1012) pingec
»

skuril sem plato ABIT BH6, rabim bios (cip)

Oddelek: Strojna oprema
282191 (1876) branko_bm

Več podobnih tem