» »

Nintendo Switch

Nintendo Switch

Temo vidijo: vsi
««
15 / 20
»»

dottor ::

Jaz sme še na retro Nintendu (NES, SNES, N64, GB, GBC, GBA, ...) pa se zdej spogledujem s Switchem predvsem zaradi retro emuliranja (brez N64 ki ne dela prav). Že tako imam kar konkretno zbirko original konzol in iger ampak cene postajajo vse hujše.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Gogyto ::

Gregor P je izjavil:

Najprej, sam sem kupil (oz. sem ga prej prednaročil, da sem ga lahko kupil) Nintendo Switch Oled na dan izida na francoskem Amazonu in ga potem prejel na dom v 7-ih dneh. Ne bi pa kar tako kupil drugje, ker sem vedel, da bodo zaloge takoj pošle in res nisem hotel imeti potem še dodatnih težav.

Kar se iger tiče sem to konzolo kupil bolj za otroka kot zase, tako da njemu sem zaenkrat namestil:
- Minecraft
- Worms W.M.D.
- Lego Marvel Super Heores
- Mortal Kombat 11
- Rocket League Sesason 5
- Aspahlt
- Among us
- Mathland
- emulacije: Super Ninentendo in Nintendo ES, Capcom Arcade Stadium

... potem pa še bolj za mene:
- Civilization VI
- The Witcher 3
- Plague Inc.
- Urban Flow
- WRC 9
- Warframe

Nameščene pa imam še:
- Ring Fit Adventure
- šah/Chess Ultra
- go/Silverstar Go DX
- Tetris 99
- Animal Royale
- Fortnite

Ramišljal sem še oz. sem namestil, a nisem kupil dodatnega online paketa, ker se mi zdi malo predrago:
- emulaciji: Sega Mega Drive in Nintendo 64

Načert za v prihdnje pa je, glede na akcije:
- Bioshock
- Metroid Dread
- Super Mario 3D World
- Super Mario Kart 8 Deluxe
- The Legend of Zelda: Skyward in potem tudi še Breath of the wild 1 in 2
- No more Heroes 3
- Hades
- Astral Chain
- Splatoon
- Streets of Rage 4
-



Jaz imam Zeldo BOTW, Orija oba dela, Hades. Pa žena Just dance. Plan je še kako Zeldo nabavit pa kakega Maria in to je to. Je pa res, da je tut hči že starejša in ni potrebe po kakih špilčičih za otroke. ;)

111111111111 ::

KakoLepo je izjavil:


Tudi jaz bil, a zdaj lahko s ponosom recem, da sem ozdravljen nintendoholik ze kar precej let. Sem pravocasno dojel in se nacrtno ozdravil. Pomagala je motivacija, da se specializiram za prilagajanje resnicnem svetu. Cez noc pustil in me zdaj v odrasli dobi niti ne mika, da bi igral. Vse kaj je ostalo je firbec, kako zgledajo nove igre, mal pogledas na videoposnetkih in to je vse.

Svaka čast. Moji sinovi bodo moj zvesti N64 in Zelda: Ocarina of Time pokopali z mano. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Gregor P ::

dottor je izjavil:

... ampak cene postajajo vse hujše.
Sploh Nintendo po mojem od vseh najbolje zaračuna potrošnikom za svojo zastarelo tehnologijo.

Ampak ok ima res veliko prednost tudi s tem, da je prenosna konzola.

Sam si veliko obetam od Steamove prenosne konzole Steam Deck. Ampak jo še ne mislim kupiti sedaj.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gogyto ::

Dejte mi povedat tisti, ki imate Switcha že dlje časa - majo na nintendu tudi kake jače 'christmas' in podobne akcije z nekimi občutnimi znižanji? Par špilov imam še ogledanih ampak cene so ubibože. Če pa že je znižano, pa temu jaz ne bi rekel ravno znižanje, lol...

Gregor P ::

Sam jo še nimam tako dolgo, ampak sam menim, da je najceneje kupovati rabljene igre (in jih nato zopet prodati naprej).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

endelin ::

Nintendo za svoje 1tier naslove od nekdaj nima nekih hudih akcij.

111111111111 ::

Gogyto je izjavil:

Dejte mi povedat tisti, ki imate Switcha že dlje časa - majo na nintendu tudi kake jače 'christmas' in podobne akcije z nekimi občutnimi znižanji? Par špilov imam še ogledanih ampak cene so ubibože. Če pa že je znižano, pa temu jaz ne bi rekel ravno znižanje, lol...

Nikoli. :D

PAr €. Tako kot je nekdo spodaj napisal, kupiš rabljeno in prodaš naprej. Najceneje.

Imam pa par koelgov, Zeldo smo kupili vsi, ostale pa smo izmenjavali. Seveda imamo pa tudi druge pristope.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

tony1 ::

Z željo po razumevanju za noob vprašanje :D Če prav štekam, se da na Switchu igrati cel kup starih Nintendo špilov, tudi s prejšnjih generacij konzol... Ima Switch tudi kakšen mahalni kontroler, kot se je včasih uporabljalo Wii?

Ganon ::

tony1 je izjavil:

Z željo po razumevanju za noob vprašanje :D Če prav štekam, se da na Switchu igrati cel kup starih Nintendo špilov, tudi s prejšnjih generacij konzol... Ima Switch tudi kakšen mahalni kontroler, kot se je včasih uporabljalo Wii?


Joy-Cona sta "mahalna kontrolerja".

Kar se tiče cen, je Nintendo od nekdaj znan po tem, da njihove igre držijo ceno še dolga leta po izidu.

tony1 ::

Super, tnx.

Gogyto ::

Ja, ok, za Zeldo mi je jasno, sploh Botw je vredna, jo imam tudi sam. Nabavil praktično takoj, ko sem jo dobil par EUR ceneje in zaenkrat mi ni žal.
Mi je pa glupo, da bi za neke pixel špile, ki jih sicer dobim tudi za PS5/PS4, plačeval več kot deset EUR. Navsezadnje na PS slej ko prej pade cena na razumno. Se mi pa neumno zdi imet te pixel špile na mašini kot je PS5. :)

Kompromisi kompromisi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

endelin ::

Nintendo konzole imaš za njihove ekskluzive.

Gogyto ::

Ma sorry, nisem več najmlajši in pač glede na preigrano do sedaj nekako selektivno nabiram špile. Nekaj ekskluziv switcha definitvno nameravam imet, ampak še zdaleč ne vsega. Nekatere so pač 'preotroške'. Bi pa, jasno, rad to dobil čim ceneje. OK, če ne bo šlo drugače, pač vsaj 5 EUR znižano, lol. Če ste mi pojasnili, da kak večji skonto težko da bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

endelin ::

Best buy je imel 3 za ceno 2. Škoda ker ne pošljejo v Slovenijo:D

Ganon ::

Gogyto je izjavil:

Ma sorry, nisem več najmlajši in pač glede na preigrano do sedaj nekako selektivno nabiram špile. Nekaj ekskluziv switcha definitvno nameravam imet, ampak še zdaleč ne vsega. Nekatere so pač 'preotroške'. Bi pa, jasno, rad to dobil čim ceneje. OK, če ne bo šlo drugače, pač vsaj 5 EUR znižano, lol. Če ste mi pojasnili, da kak večji skonto težko da bo.


Kaj je preotroško? Če igra izgleda simpatično in barvito, še ne pomeni, da nima globine. Ravno obratno.

Macketina ::

Eno vprašanje za znalce: dobil odklenjen Switch, vendar se mi je OS updejtu - vtaknil notri The Legend of Zelda: Skyward Sword HD + trenutek nepazljivosti in imam sedaj neko novejšo verzijo OSa.

Se to se da revertat oz. uporabit nek novejsi homebrew ali je potem vseeno ce konzolo spustim na internet (ni bila nikoli online) in updejtam OS do konca?

D3m ::

Evo.

Dobil SNES classic mini..... NOV.

:D

Z otroci drkamo Mario Gokart. 😁😁
|HP EliteBook|R5 6650U|

dottor ::

Jaz pa včeraj šel po Switch OLED (bel) :)

SNES imam original, skupaj s NES, N64 in cel kup GBjev. Mario Kart je zakon :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Ganon ::

Saj paše na vsake kvatre tudi kakšna Forza ipd. ampak občutkov, kot ti jih servira Mario Kart, ne dobiš nikjer drugje. Zato imamo tako radi Nintendo.

Cupakabra123 ::

Gogyto je izjavil:

Ja, ok, za Zeldo mi je jasno, sploh Botw je vredna, jo imam tudi sam. Nabavil praktično takoj, ko sem jo dobil par EUR ceneje in zaenkrat mi ni žal.
Mi je pa glupo, da bi za neke pixel špile, ki jih sicer dobim tudi za PS5/PS4, plačeval več kot deset EUR. Navsezadnje na PS slej ko prej pade cena na razumno. Se mi pa neumno zdi imet te pixel špile na mašini kot je PS5. :)

Kompromisi kompromisi

Pa so ti "pixel spili" za 10€ veliko bolj kvalitetni kot pa AAA spili za 60€.

Gogyto ::

Cupakabra123 je izjavil:

Gogyto je izjavil:

Ja, ok, za Zeldo mi je jasno, sploh Botw je vredna, jo imam tudi sam. Nabavil praktično takoj, ko sem jo dobil par EUR ceneje in zaenkrat mi ni žal.
Mi je pa glupo, da bi za neke pixel špile, ki jih sicer dobim tudi za PS5/PS4, plačeval več kot deset EUR. Navsezadnje na PS slej ko prej pade cena na razumno. Se mi pa neumno zdi imet te pixel špile na mašini kot je PS5. :)

Kompromisi kompromisi

Pa so ti "pixel spili" za 10€ veliko bolj kvalitetni kot pa AAA spili za 60€.


Se strinjam. Gre bolj za tisto psihološko foro - dal 500 jevrov za lest gen uau superduper konzolo, ki naj bi poganjala ne vem kakšne grafično zahtevne špile, da bom gor igral pixle, ki sem jih 35 let nazaj lahko nabijal na spectrumu in ročnih drkalicah...;)

Za Switcha pa so top in me ne motijo.

dottor ::

Ko vidiš Skyrim za Switch po 60€ te stisne pri srcu ;(( Za igro ki jo lahko igraš na PCju, PS 3 in 4, Xbox 360 in One, Wii-ju, hladilniku, pomivalnem stroju in na roombi :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Ransom ::

Mene ne boli plačati za Switch eksluzive (Mario..., Zelda), prav tako ne za PS eksluzive (GT sport..).

Gogyto ::

Ma ja, ok, itak. Zelda, Mario in Metroid se zavedam, da bo polna cena in me ne moti.
Govorim pa o raznih Skul, Death's door, The messenger itd.. Pixli, ki bi jih raje igral na Switchu kot na PS5, ampak so načeloma ceneje na PS5 kot na nintendu

opeter ::

Ganon je izjavil:

Saj paše na vsake kvatre tudi kakšna Forza ipd. ampak občutkov, kot ti jih servira Mario Kart, ne dobiš nikjer drugje. Zato imamo tako radi Nintendo.


Meni pa klasični Mario Kart nekako ne sede, težko razložim, a nekaj enostavno manjka.
Zelo rad sem igral konkurenco na PC-ju, to je Wacky Wheels (in ukradene kopije kode v obliki Skunny Karts). V prvem imaš poleg vsega morskega psa (!), v ta drugem pa pikapolonico. Pi-ka-po-lo-ni-co. :))

Moram pa priznati, da je Nintendo naredil kar velik razvoj z zadnjimi Mario karti, od Wii U naprej, vsaj kolikor sem spremljal sceno.

Smo pa pri nas z otroki imeli zelo prijetne trenutke pri igranju Sonic & Sega All-Stars Racing in ga občasno še vedno zalaufamo. Igra je bila na voljo tudi za prvotni Nitendo Wii.

Pri Nintendu me je vedno motila cena, sicer sem en čas imel rabljenega Wii-ja, a sem ga kmalu prodal.
Pri konkurenci si praviloma vedno dobil "več". Pa naj bo to še iz časa prvega Sonyjevega Playstation ali še pred tem SEGA Mega Drive.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

111111111111 ::

opeter je izjavil:

Pri Nintendu me je vedno motila cena, sicer sem en čas imel rabljenega Wii-ja, a sem ga kmalu prodal.
Pri konkurenci si praviloma vedno dobil "več". Pa naj bo to še iz časa prvega Sonyjevega Playstation ali še pred tem SEGA Mega Drive.

To mi vedno govorijo tudi moji kolegi. :) Ampak na fešti smo največ preigrali nintendo wii. Tenis, lokostrelstvo, bowling, itd... Vsak, ki ga je malo spil je najraje igral tenis. Nimam pjma zakaj. :D

Edino nekaj časa so bile popularne karaoke na PS2. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

rejven ::

Mi če smo slučajno se kje doma dobil pa skoke. Tist pad+velika količina alka in drugih substanc je bla zmaga :D

KakoLepo ::

A kdo igra mario kart na nacin ko se mario lahko pelje po tvojem stanovanju in lahko celo naredis stezo?

vres.ales ::

Ne, predrago je to :D

dottor ::

Neki so spustili ceno ampak kot je reku predhodnik je predrago, če hočeš kolkr tolk solidno izvedno je multiplayer obvezen, kar pomeni da rabiš še vsaj 1-3 frende s switchem in vsak more nabavit svojo igro in model.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

KakoLepo ::



Hja, ce ne mores v stanovanju, potem pa ven :)) Evo, en clovek, ki je "odgovoren" do svojih dejanj. Se sreca, da so tiste banane precej nedolzne.

KakoLepo ::



Pred 3 tedni so imeli update glede Mario Kart Home Circuit,
menda lahko zdaj igrata 2 na enem switchu? Ce sem prav razumel ne potrebujes vec drugega swticha?

D3m ::

Ganon je izjavil:

Saj paše na vsake kvatre tudi kakšna Forza ipd. ampak občutkov, kot ti jih servira Mario Kart, ne dobiš nikjer drugje. Zato imamo tako radi Nintendo.


Ko otroci spijo drkam Super Castlevania IV, Secret of Mana in The Legend of Zelda A Link to the Past.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tony1 ::

opeter je izjavil:

Ganon je izjavil:

Saj paše na vsake kvatre tudi kakšna Forza ipd. ampak občutkov, kot ti jih servira Mario Kart, ne dobiš nikjer drugje. Zato imamo tako radi Nintendo.


Meni pa klasični Mario Kart nekako ne sede, težko razložim, a nekaj enostavno manjka.
Zelo rad sem igral konkurenco na PC-ju, to je Wacky Wheels (in ukradene kopije kode v obliki Skunny Karts). V prvem imaš poleg vsega morskega psa (!), v ta drugem pa pikapolonico. Pi-ka-po-lo-ni-co. :))


Tudi jaz sem Wacky wheels veliko preigral, mi pa Mario kart na SNES mini nikakor ne potegne. Pa ne vem zakaj. Že sama slika se mi ne zdi tekoča, in nekaj ne štima. Zanimivo je, da vsi opisi hvalijo, da je velikiN izbral vse prave verzije špilov (NTSC?) za SNES mini, ampak ravno Mario kart me je tu razočaral...

KakoLepo ::

tony1 je izjavil:

opeter je izjavil:

Ganon je izjavil:

Saj paše na vsake kvatre tudi kakšna Forza ipd. ampak občutkov, kot ti jih servira Mario Kart, ne dobiš nikjer drugje. Zato imamo tako radi Nintendo.


Meni pa klasični Mario Kart nekako ne sede, težko razložim, a nekaj enostavno manjka.
Zelo rad sem igral konkurenco na PC-ju, to je Wacky Wheels (in ukradene kopije kode v obliki Skunny Karts). V prvem imaš poleg vsega morskega psa (!), v ta drugem pa pikapolonico. Pi-ka-po-lo-ni-co. :))


Tudi jaz sem Wacky wheels veliko preigral, mi pa Mario kart na SNES mini nikakor ne potegne. Pa ne vem zakaj. Že sama slika se mi ne zdi tekoča, in nekaj ne štima. Zanimivo je, da vsi opisi hvalijo, da je velikiN izbral vse prave verzije špilov (NTSC?) za SNES mini, ampak ravno Mario kart me je tu razočaral...



Normalno, da ti ne potegne. Tukaj imas top 300 naj snes iger od 1991 do 1997, mario kart je na 9 min in 14 sekund, res slika ni nekaj. Verjetno zato, ker je stara verzija, iz leta 1992.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KakoLepo ()

endelin ::

Nintendo igre imajo in so vedno imele svoj čar.

KakoLepo ::

A je kdo kupil rabljen switch pa rabljene igrce, igral zastojn par mesecev in potem prodal po isti ceni kot je kupil?

Gregor P ::

KakoLepo je izjavil:

... igral zastojn par mesecev ...
Kako to misliš zastonj?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

Kupiš, igraš, prodaš po isti ceni, kot si kupil. Se pravi si gral brezplačno.

KakoLepo ::

Okapi je izjavil:

Kupiš, igraš, prodaš po isti ceni, kot si kupil. Se pravi si gral brezplačno.

ja, tocn to. A je kdo?

Gregor P ::

Okapi je izjavil:

Kupiš, igraš, prodaš po isti ceni, kot si kupil. Se pravi si gral brezplačno.

... tehnično gledano to ni brezplačno, pa tudi če bi bilo, to ni dokler zopet ne prodaš.

Kar se mene tiče ne vidim problema v tem, da nek rabljen produkt dlje časa drži enako ceno na trgu, dokler je tehnično brezhiben. Itak lahko ta cena variira na dol ali pa tudi gor glede na razmere na trgu oz. potrebe kupcev. Sam najbolje lahko oceniš, kako dobro/lepo si ravnal s konzolo v tem času in koliko vrednosti je morda lahko zaradi tvoje uporabe izgubila. Je pa realnost seveda najbrž tudi, da ljudje rajši kupujejo neposredno od prvega lastnika (ki se izkaže z računom) in so zato pripravljeni plačati več.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

dottor ::

Načeloma tudi če jo prodaš naprej za 10-15€ manj kot novo si še vedno naredu biznis :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bastyani ::

Pozdravljeni,
ve kdo kako se uporablja R C M l o a d e r O N E ? Sinova sta kupila Switch in ta dongle ampak ga ne znata uporabljati.
Za informacije se tudi oddolžimo. Prosim na ZS. Hvala!

Gregor P ::

Sam to dejansko prvič vidim; a na prvi pogled je zadeva dovolj kompleksna, da si boste doma morali vzeti kar malo več časa za "pravilno uporabo". Je pa treba opozoriti na morebitno nelegalno uporabo konzole prek tovrstnih produktov in možnost izničenja garancije ipd. (je pa tudi res, da sam ta produkt je zgolj za "jailbreak" konzole, sam po sebi ne omogoča še ničesar "piratskega" in uporabnik lahko praktično s svojo strojno opremo počne kar hoče).

Predvsem pa mi je padel v oči ta del:
This tool is compatible with all Nintendo Switch consoles manufactured before June 2018. After this date, Nintendo implemented new protections on its consoles.

For consoles produced after this date, the compatibility must be checked from the serial number.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Gogyto ::

No, zdaj očitno ima tudi Nintendo shop neka praznična znižanja. Kar nekaj špilov je občutno znižanih. Valjda nič od teh prime naslovov, ampak se vseeno najde nekaj za malho.

dottor ::

Jaz sme vzel Gear Club Unlimited za 3€ :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Amdforce ::

Kje/kako pa se to kupi? Jaz dobim switch jutri. Hvala

dottor ::

Na začetnem zaslonu ima spodaj eno od ikon ki je eShop. Vežeš paypal z Nintendo accountom in je to to.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Amdforce ::

Aha rabim nujno paypal? Kreditna ne gre skozi? Se pravi rabim najprej konzolo in potem od tam naprej?
««
15 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet, nova konzola namesto Wii

Oddelek: Konzole
14854 (297) acookook
»

Vrtoglave cene Nintendo NES konzole

Oddelek: Novice / Igre
3911856 (1329) patrickgr
»

Jeseni prispe prenovljeni Switch z OLED zaslonom

Oddelek: Novice / Konzole
417411 (5053) Gagatronix
»

SNES Classic Mini (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
8516128 (9488) hojnikb
»

Nova Nintendova prenosna konzola Switch

Oddelek: Novice / Konzole
298935 (6676) zmaugy

Več podobnih tem