» »

Nintendo Switch

Nintendo Switch

Temo vidijo: vsi
««
14 / 20
»»

bedarija ::

Slopek je izjavil:

Ni iger ki bi bile zares primerne za 5letnika.
Zakaj? Ker 5letnik ni primeren za igranje videoiger.


talking tom would disagree, tko za ene par milijard disagree

Machete ::

Kakšna se vam zdi Mario farba? https://store.nintendo.com/nintendo-swi... uradno izšel ravno te dni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ganon ::

Stvar okusa, jaz imam vse naprave v črni barvi, drugo ne pride v poštev. Sploh ne žive, izstopajoče barvne kombinacije.

vres.ales ::

ni mi všeč

111111111111 ::

Tukaj strogo črno. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

linuxx1337 ::

Kje se sedaj kupuje igre, ko UK ni več opcija, oz. je v igri carina itd...?

LP

rawlit ::

linuxx1337 je izjavil:

Kje se sedaj kupuje igre, ko UK ni več opcija, oz. je v igri carina itd...?

LP


Tudi mene zanima, če imamo kako dobro alternativo. Za preorder iz lanskega leta sem ravno dni plačal dodatnih 22€.

vres.ales ::

Njuškalo rabljeno

opeter ::

Če hočete rabljeno, potem lahko preverite tukaj:
www.medimops.de -> izbereš kategorijo Spiele



Medimops/Momox GmbH drugače prodaja tudi na eBay.de in na Amazonu. Je ena izmed večjih prodajalcev v Nemčiji, primarno se ukvarja s prodajo oblek, ampak imajo tudi multimedijski in knjižni oddelek. Letni promet se jim v zadnjem času giba okoli 200 milijonov evrov.

Trenutna ponudba za Switch:
https://www.medimops.de/spiele-nintendo...

Poštnina je 2 EUR za posamezni predmet, pa naj bo to knjiga, igra, DVD/BR film itn.

Je pa treba preveriti, ker nekatere igre znajo biti samo v nemščini/španščini/francoščini itn. Oziroma, pri Switchu nisem 100% prepričan, kako je pri evropskih verzijah. Vsaj pri Wiiju/Wii U se je to znalo zgoditi.
Zato kontrolirajte tukaj: www.ogdb.eu

Primer za Sushi Striker:
https://www.medimops.de/nintendo-sushi-...

Na OGDB dobiš podatke v iskalniku:
https://ogdb.eu/index.php?section=simpl...



Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Aja, stanje je napisano spodaj:


oziroma tukaj:


Aja, pa pozor. Ne kupujte takšne variante!!!


... kjer piše Code in a Box!
Te kode so že aktivirane in neuporabne. Imeli boste samo stroške s pošiljanjem nazaj. Žal trgovci to radi spregledajo in še vedno prodajajo ...
Velja tudi za Amazon Warehouse.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

wired ::

@opeter, hvala za tole, bomo kdaj ponucali.

gpuljak ::

Samo da dodam, da sva našel super igro za sebe in hčerko. Brothers: A tale of two sons. Res je zelo dodelana igra, kjer sodelujeva oba. Navdušeni! Če obstaja še kaj podobnega se priporočam!

phixion ::

Je že kaj novic o novem Switchu?

Ganon ::

Samo govorice.

barakus ::

Ali kdo prodaja nintendo switch z jailbreak oz. ve kje bi lahko dobil takega, kjer je jailbreak mogoč? Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

Seba982 ::

Poskusi kako bolho?

Ganon ::

Pred E3-jem so spet vzplamtele govorice. Bloombergovi in Eurogamerjevi "zanesljivi viri" poročajo, da bi lahko Nintendo že ta teden razkril nadgrajeno različico switcha, skoraj zagotovo pa pred E3-jem, na katerem bodo predstavili še pripadajoče igre. Ta konzola naj bi postopoma iz trga izrinila prvotni switch.

Bomo videli.

111111111111 ::

Upam da bo razkril tudi kaj podobnega wii-sports, ker takšen naslov na Switchu krepko manjka.

TO so vsi igrali, staro, mlado, switch je s tem ogromno izgubil. Za zabave moram privlečt wii iz arhiva.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

bedarija ::

jep, pa rhytm iger ni nič

opeter ::

Še dobro, da je tisto obdobje minilo ... prihodnost je AR (Augmented Reality/Razširjena resničnost) ali kaj podobnega, če že hočete mahati. Seveda brez nekih posebnih pripomočkov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ganon ::

Ena najboljših iger na switchu bo dobila nadaljevanje. Avgusta!

Ganon ::

Igra je bila zdaj uradno predstavljena. Krožile so napačne informacije o datumu izida. 2022. Noro bo. :D

oo7 ::

2022

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 Gameplay Trailer | Nintendo E3 2021

OK.d ::

Kaj, tega ni imel do sedaj:O
https://www.engadget.com/nintendo-switc...
LPOK.d

dottor ::

Ima kdo kakšne informacije kdaj bodo naši trgovci dobili OLED (bel)?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Gogyto ::

Telekom naj bi imel naslednji teden...

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Ransom ::

Če si ga kdo želi in ima opcijo naročiti preko amazona naj si ga naroči iz amazon.fr, kjer te stane 332€ z dostavo do naslova v SLO, je pa limit 1 kos.

https://www.amazon.fr/Console-Nintendo-...

111111111111 ::

Tako malo igram na konzoli. Večinoma na televiziji.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

dottor ::

Jaz bi pa kar večina časa jo igral ko sem kje na poti, da prej mine čas :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Ganon ::

Ransom je izjavil:

Če si ga kdo želi in ima opcijo naročiti preko amazona naj si ga naroči iz amazon.fr, kjer te stane 332EUR z dostavo do naslova v SLO, je pa limit 1 kos.

https://www.amazon.fr/Console-Nintendo-...


Zakaj bi naročil konzolo iz Francije, da prihraniš par deset evrov in tvegaš kopico težav, če gre v prihodnje karkoli narobe? Ne bodite nori ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Ransom ::

Ganon je izjavil:

Ransom je izjavil:

Če si ga kdo želi in ima opcijo naročiti preko amazona naj si ga naroči iz amazon.fr, kjer te stane 332EUR z dostavo do naslova v SLO, je pa limit 1 kos.

https://www.amazon.fr/Console-Nintendo-...


Zakaj bi naročil konzolo iz Francije, da prihraniš par deset evrov in tvegaš kopico težav, če gre v prihodnje karkoli narobe? Ne bodite nori ...


Kaj bi tvegal?

Prej bos bilokaksno reklamacijo/garancijo uredil z Amazonom, kot pa z nasimi salabajzerji, veckrat preverjeno.

Ce kaj crkne samo oddas zahtevek in ti posljejo kurirja, da prevzame posiljko ter ti ponavadi kar posljejo nov izdelek ali vrnejo denar, ce ti ga ne morejo zagotoviti.

Vse brezplacno!

dottor ::

Se mi ne mudi neki hudo z nabavo, če ne bi skoču do Italije...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Ransom ::

dottor je izjavil:

Se mi ne mudi neki hudo z nabavo, če ne bi skoču do Italije...



Telekom ima trenutno na zalogi switcha OLED v crno beli kombinaciji.

Ganon ::

Ransom je izjavil:

Ganon je izjavil:

Ransom je izjavil:

Če si ga kdo želi in ima opcijo naročiti preko amazona naj si ga naroči iz amazon.fr, kjer te stane 332EUR z dostavo do naslova v SLO, je pa limit 1 kos.

https://www.amazon.fr/Console-Nintendo-...


Zakaj bi naročil konzolo iz Francije, da prihraniš par deset evrov in tvegaš kopico težav, če gre v prihodnje karkoli narobe? Ne bodite nori ...


Kaj bi tvegal?

Prej bos bilokaksno reklamacijo/garancijo uredil z Amazonom, kot pa z nasimi salabajzerji, veckrat preverjeno.

Ce kaj crkne samo oddas zahtevek in ti posljejo kurirja, da prevzame posiljko ter ti ponavadi kar posljejo nov izdelek ali vrnejo denar, ce ti ga ne morejo zagotoviti.

Vse brezplacno!


Imam drugačne izkušnje. Z našimi nobenih težav in imaš jih pred nosom. Sploh pa, še enkrat, pogovarjamo se o par desetih evrih. Če je to prioriteta, potem morda nakup konzole ni najboljša ideja in denar raje nameniš za kaj drugega.

Ransom je izjavil:

Telekom ima trenutno na zalogi switcha OLED v crno beli kombinaciji.


To je edina barvna kombinacija. :P

dottor ::

Je tudi "navadna" neon kombinacija.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Ganon ::

Imaš prav, moja napaka. Na žalost mi je najljubša črna/siva.

dottor ::

Jaz bom belega vzel, ko ga dobijo kje :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

skrba ::

Gogyto je izjavil:

Telekom naj bi imel naslednji teden...

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...


Če kupitm tole za otroka (4leta) se da odklenit da bodo igre free? To bi igral predvsem na TV. Za PS5 je ima premale roke =)

Gregor P ::

4-leta je morda otrok še premajhen za katerokoli konzolo; ker običajno je dobro, da zna otrok vsaj še malo brati poleg, toliko da si zapomni glavne ukaze v angleščini.

Morda za začetek rajši kupiš kakšne tiste res osnovne in poceni konzole, ki imajo po nekaj deset iger gor. Tam nekje okoli 7-leta pa preideš na Nintendo Switch ipd. (ker za kakšne PS-ke in Xboxe mora biti otrok vsaj po mojem mnenju še malo starejši).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

49106 ::

Ganon je izjavil:

Ransom je izjavil:

Ganon je izjavil:

Ransom je izjavil:

Če si ga kdo želi in ima opcijo naročiti preko amazona naj si ga naroči iz amazon.fr, kjer te stane 332EUR z dostavo do naslova v SLO, je pa limit 1 kos.

https://www.amazon.fr/Console-Nintendo-...


Zakaj bi naročil konzolo iz Francije, da prihraniš par deset evrov in tvegaš kopico težav, če gre v prihodnje karkoli narobe? Ne bodite nori ...


Kaj bi tvegal?

Prej bos bilokaksno reklamacijo/garancijo uredil z Amazonom, kot pa z nasimi salabajzerji, veckrat preverjeno.

Ce kaj crkne samo oddas zahtevek in ti posljejo kurirja, da prevzame posiljko ter ti ponavadi kar posljejo nov izdelek ali vrnejo denar, ce ti ga ne morejo zagotoviti.

Vse brezplacno!


Imam drugačne izkušnje. Z našimi nobenih težav in imaš jih pred nosom. Sploh pa, še enkrat, pogovarjamo se o par desetih evrih. Če je to prioriteta, potem morda nakup konzole ni najboljša ideja in denar raje nameniš za kaj drugega.



Ne maram Amazona, ampak za stranke res poskrbijo kot se šika. Enkrat so mi v celoti povrnili nakup, ker izdelek ni bil nov. Medtem ko sem imel swith oled pri nas prednaročen, so mi dan pred izidom spročili, da ga ne bom dobil. Naslednji dan sem se ponj zapeljal v Mediamarkt in ga dobil z 2 leti garancije.

Je pa izbira iger dokaj uboga. Kaj sploh igrate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Gregor P ::

Najprej, sam sem kupil (oz. sem ga prej prednaročil, da sem ga lahko kupil) Nintendo Switch Oled na dan izida na francoskem Amazonu in ga potem prejel na dom v 7-ih dneh. Ne bi pa kar tako kupil drugje, ker sem vedel, da bodo zaloge takoj pošle in res nisem hotel imeti potem še dodatnih težav.

Kar se iger tiče sem to konzolo kupil bolj za otroka kot zase, tako da njemu sem zaenkrat namestil:
- Minecraft
- Worms W.M.D.
- Lego Marvel Super Heores
- Mortal Kombat 11
- Rocket League Sesason 5
- Aspahlt
- Among us
- Mathland
- emulacije: Super Ninentendo in Nintendo ES, Capcom Arcade Stadium

... potem pa še bolj za mene:
- Civilization VI
- The Witcher 3
- Plague Inc.
- Urban Flow
- WRC 9
- Warframe

Nameščene pa imam še:
- Ring Fit Adventure
- šah/Chess Ultra
- go/Silverstar Go DX
- Tetris 99
- Animal Royale
- Fortnite

Ramišljal sem še oz. sem namestil, a nisem kupil dodatnega online paketa, ker se mi zdi malo predrago:
- emulaciji: Sega Mega Drive in Nintendo 64

Načert za v prihdnje pa je, glede na akcije:
- Bioshock
- Metroid Dread
- Super Mario 3D World
- Super Mario Kart 8 Deluxe
- The Legend of Zelda: Skyward in potem tudi še Breath of the wild 1 in 2
- No more Heroes 3
- Hades
- Astral Chain
- Splatoon
- Streets of Rage 4
-
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Ransom ::

S tamalo igrava največ Mario Kart 8 deluxe, Pikmin 3, Mario Tennis Aces, Mario Odyssey, Asterix&Obelix, Luigi's Mansion.

Switch je pri nas samo zaradi Maria in tamale (6let), za ostalo (zame) je PS.

kunguruj ::

Eno popolnoma amatersko vprašanje. Ko imaš Nintendo konzolo kako priti do iger? So kakšne igre že brezplačno zraven, moraš vsako posamezno kupiti, se zahteva kakšna mesečna naročnina? O kakšnih zneskih tu govorimo? Kje sploh dobiš igre?

Hvala

Gregor P ::

Prav brezplačno mislim, da ni pri Nintendu nič. Vse kupiš v takšni ali drugačni obliki. Lahko da si kakšno igro tu in tam "brezplačno" naložiš, predvsem ker se financira iz mikroplačil ipd.

Mesečna naročnina se sicer ne zahteva, a je tako zastavljeno, da je skoraj dobro, če jo imaš. Če kupiš recimo online paket (spletno naročniško storitev), potem imaš na voljo nekaj iger "brezplačno" za čas plačane naročnine. Potem pa lahko dodatno kupiš še "Expansion Pack", kjer imaš na voljo še nekaj iger dodatno (predvsem emulacij) za čas plačane naročnine na storitev - a vsaj večini se nam to res ne zdi pošteno, da moraš kupovati še neke dodatne spletne naročnine oz. se nam zdi škoda denarja; bomo še videli, če bo Nintendu uspelo s to marketinško-prodajno strategijo.

Sicer pa je strategija nakupa iger takšna, da kar se le da kupiš rabljeno fizične kartice z igrami oz. kupiš nove v fizični obliki, da jih boš potem prodal naprej. Izjemoma si lahko umisliš tudi nakup povsem digitalnih različic iger, če so res poceni v kakšnih akcijah, a gre za enkraten nakup, saj je potem igra vezana na tvoj račun (in konzolo) - torej je ne moreš prodati naprej.

Cene novih iger pa so različne; običajno so tiste, ki jih hočeš dokaj drage, okoli 60,- evrov. So pa seveda tudi igre za 3 evre, kot so za 30 evrov ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

kunguruj ::

Hvala za odgovor, sedaj se mi malo bolj sanja. Predvidevam da je ista logika tudi pri PlayStation, verjetno so tudi cene primerljive? Kje so recimo prednosti/slabosti Nintenda napram PlayStation-u? Potem predvidevam, da so najbolj znane igre npr Fifa, NBA ipd narejene za vse najbolj znane konzole (Nintendo, Xbox, PlayStation), določene igre pa so le za posamezne konzole in tu sta recimo Nintendo in PlayStation močnejša kakor Xbox? Je moje razmišljanje pravilno?

Gregor P ::

Najprej tehnično gledano je Nitnendo Switch že zastarela konzola iz leta 2017, tudi pri OLED modelu gre praktično za enak grafično zastarel model, a z boljšim ekranom. To pomeni, da je tudi grafika takšna kot na starih generacijah drugih konzol. Grafično se torej ne more več primerjati s temi novimi PS in Xbox konzolami, je čisto drug svet.

Za Nintendo so vse te nove in grafične zahtevne igre "porti", predelani, da lahko tečejo na tej grafično podhranjeni Nintendo konzoli; ali pa so kakšne "legacy" različice, kjer v bistvu kupiš "staro" igro iz leta 2017, kjer so le dodali kakšne malenkosti, da ustreza informacijam današnjega časa (tipičen primer FIFA).

Ampak dejansko Nintenda ne kupuješ zaradi teh grafično zahtevnih najnovejših iger, ki dejansko lahko dobro tečejo le na najnovejših konzolah in PC igralnih mašinah, temveč zaradi tipičnih Nintendo iger kot so razne Mario igre, Zelda ipd. kjer je skorajda vseeno iz katerega "stoletja" je konzola8-)

Skratka bolj kot ne je Nintendo Switch res bolj primeren za otroke, čeprav se zagotovo najde tudi kaj za odrasle. Ker ne predstavljam si npr. 7-letnika, ki bi sploh lahko bil zmožen nažigati vse te tehnično zahtevne Xbox, PS ekskluzive, do takrat pa ko jih končno lahko bo, bo pa na trgu že nova generacija konzul.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

dottor ::

Nintendo ni nikoli se bojeval proti PSju in XBOXu, ker imajo čisto drugo skupino kupcev. To so večina fanboyi (štej me zraven) in mularija (oz. starši za mulce). Če pogledaš že sam stil grafike racimo Zelde alpa Metroja ki sta paradna konja pri Nintendu ti je jasno da ne stremijo h 4K HDR content-u ampak h sami igrivosti iger.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

111111111111 ::

dottor je izjavil:

Nintendo ni nikoli se bojeval proti PSju in XBOXu, ker imajo čisto drugo skupino kupcev. To so večina fanboyi (štej me zraven) in mularija (oz. starši za mulce). Če pogledaš že sam stil grafike racimo Zelde alpa Metroja ki sta paradna konja pri Nintendu ti je jasno da ne stremijo h 4K HDR content-u ampak h sami igrivosti iger.

In to jim odlično uspeva. :D Jaz sem hooked že od N64. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Gregor P ::

Da, drži kot rečeno je to drug igralni svet z velikim poudarkom na "sami igrivosti iger".

Tako da je zelo pomembno, da Nintenda ne kupuješ kot zamenjavo za PS ali Xbox, ker boš z veliko verjetnostjo zelo razočaran.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

KakoLepo ::

111111111111 je izjavil:

dottor je izjavil:

Nintendo ni nikoli se bojeval proti PSju in XBOXu, ker imajo čisto drugo skupino kupcev. To so večina fanboyi (štej me zraven) in mularija (oz. starši za mulce). Če pogledaš že sam stil grafike racimo Zelde alpa Metroja ki sta paradna konja pri Nintendu ti je jasno da ne stremijo h 4K HDR content-u ampak h sami igrivosti iger.

In to jim odlično uspeva. :D Jaz sem hooked že od N64. :D

Tudi jaz bil, a zdaj lahko s ponosom recem, da sem ozdravljen nintendoholik ze kar precej let. Sem pravocasno dojel in se nacrtno ozdravil. Pomagala je motivacija, da se specializiram za prilagajanje resnicnem svetu. Cez noc pustil in me zdaj v odrasli dobi niti ne mika, da bi igral. Vse kaj je ostalo je firbec, kako zgledajo nove igre, mal pogledas na videoposnetkih in to je vse.
««
14 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet, nova konzola namesto Wii

Oddelek: Konzole
14853 (296) acookook
»

Vrtoglave cene Nintendo NES konzole

Oddelek: Novice / Igre
3911852 (1325) patrickgr
»

Jeseni prispe prenovljeni Switch z OLED zaslonom

Oddelek: Novice / Konzole
417410 (5052) Gagatronix
»

SNES Classic Mini (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
8516125 (9485) hojnikb
»

Nova Nintendova prenosna konzola Switch

Oddelek: Novice / Konzole
298935 (6676) zmaugy

Več podobnih tem