» »

Kako dnevno backupirati pod. bazo iz PC-ja v cloud

Kako dnevno backupirati pod. bazo iz PC-ja v cloud

franci0 ::

Na PC-ju imam naloženo trgovinsko blagajno. Folder seveda vsebuje tudi 2 SQL file-a za bazo. Če ju želim na roke copy+c in copy+v na drugo lokacijo, mi ne pusti, ker je v uporabi.
Kako se tukaj obnese Google Drive, če ne bo mogel prenesti baze ker je pač v uporabi?

Zanima me, ali se lahko Google Drive-u pove naj bi synca samo GOR na cloud? Ker Drive po defaultu synca tako gor, kot tudi dol, jaz pa si želim samo backupirat ta trgovinski program v cloud.

Hvala.

noraguta ::

Ja dumpneš bazo če na njej nimaš tekočih operacij. Dodaš datum u fajlnejm pa loadneš u cloud. Kva boš drucga?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

franci0 ::

Želel bi si avtomatike :)

noraguta ::

Ja skripto napuš madona.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

frke ::

Mala pomoč.
Če je sistem windows in baza mysql napiši npr. v datoteko dnevni_backup.bat vrstico:

call "C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.5\bin\mysqldump.exe" --opt --database ime_baze_za_backup -uroot -pgeslozabackupuporabnika > c:\backup\backup_mysql_ime_baze_za_backup_%date:~4,10%.sql

datoteko dnevni_backup.bat daj v schedule in to je to.

Če ti je datoteka sql prevelika, jo lahko tudi stisneš s 7zip programom, tako da v bat datoteko dodaš:
call "C:\Program Files\7-Zip\7z.exe" a -mx9 "C:\bacup\backup_mysql_ime_baze_za_backup_%date:~4,10%.sql.zip"
c:\backup\backup_mysql_ime_baze_za_backup_%date:~4,10%.sql


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenos wordpress strani na drug strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
101733 (1421) p1nky
»

Kopiranje SQL baze

Oddelek: Izdelava spletišč
91175 (1060) alien01
»

SQl + backup = Kako?

Oddelek: Programiranje
152240 (1693) BadB0y
»

Database

Oddelek: Izdelava spletišč
8878 (772) Tody
»

Inštalacija PhpBB foruma

Oddelek: Izdelava spletišč
211807 (1550) Jochaan

Več podobnih tem