» »

New York - Washington - Philadelphia

New York - Washington - Philadelphia

Yossarian ::

Zadnji teden v oktobru in prvi teden v novembru bom s familijo v teh krajih. Priletimo v NY, tam 4 dni, nato rent-a_car v Lancaster, Gettysburg, Filadelfija in Washington ter nato nazaj v NY in domov. Rezervirane že imam hotele in avto. Zanimajo me praktični nasveti, s katerim metrojem iz letališča v NY, kako je z metrojem glede večdnevne vozovnice, imam namen kupit CityPASS, morda enega takega tudi za Washington. Se splača kaka tehnika kupovat, pa šoping za ženske? Kolikor vem, je NY najdražje mesto, bi to raje počeli v ostalih dveh? Kupili smo tudi že karte za en musical. Se kaj splača pogledat mimogrede ob poti? So kakšni dogodki ob poteh?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Snohman ::

Nekaj ti lahko povem o NY, moraš pa prej povedati na katerem letališču pristaneš v NY? Domnevam JFK?

otago ::

NYC ima 3/7day pass. Ce mislite it na empire building, naredi online booking, ker je guzva in lokalci prodajajo sumpljive vip karte. Mas free ferry na Staten Island. Obisk Coney Island(zadnja postaja podzemne, mr robot scena). Nasproti guggenheima je en muzej za umetnost/kulturno zgodovino(met, mma?).

Nisi povedal kam letis, verjetno Newark? Mas podzemno, vlak do nyc z 1 prestopom. Podzemna/bus je tudi do JFK. Za LaGuardio ne vem. Severno od 110/115 st mas izkljucno crnske cetrti, cez dan ok.

Washington. Imate moznost obiska capitol building. Tudi pentagon(ene 3-4tedne online prijave prej). Kul je arlington, menjava straza. Blizu je tudi en vecji letalski muzej. V samem DC-ju imas pa Smithsonian z x free muzeji. Letalski me je se najbolj navdusil. Tista zelenica od capitola do Lincoln Memoriala blizu reke(hudson?);je precej velika, ogromen park, ogromno spomenikov. Ce bo premrzlo, gres v muzej :)

Philadelphia me ni navdusila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

jernejl ::

Se splača kaka tehnika kupovat, pa šoping za ženske? Kolikor vem, je NY najdražje mesto, bi to raje počeli v ostalih dveh?

Med Philadelphijo in Washingtonom se peljete skozi zvezno državo Delaware, ki nima sales tax. Tam se ustavite v kakem nakupovalnem centru, za shopping bo najceneje.

V samem DC-ju imas pa Smithsonian z x free muzeji. Letalski me je se najbolj navdusil.

Tudi jaz bi priporočil national air and space museum v DCju.

otago ::

Med phily in dc je baltimore. Ce si fan the wire, mogoce majo kaksno turo. Polno zgodovine, seaworld za otroke, lahko si ogledas tudi podmornico, coastguard fregato. V teh krajih mrgoli spomenikov drzavljanski vojni in to znajo dobro zapakirati/prodati.

jtothek ::

otago je izjavil:

Med phily in dc je baltimore. Ce si fan the wire, mogoce majo kaksno turo. Polno zgodovine, seaworld za otroke, lahko si ogledas tudi podmornico, coastguard fregato. V teh krajih mrgoli spomenikov drzavljanski vojni in to znajo dobro zapakirati/prodati.


Ni Baltimore bolj tako gheto mesto in na splošno med bolj nevarnimi?

otago ::

Baltimore, je bil tretje ali cetrto najbolj nevarno mesto par let nazaj. Center mesta je poslihtan, SOS telefoni in varne tocke na vsakem kriziscu, precej policije. V crnske soseske pa OP verjetno ne bo hodil. Downtown s pristaniscem, seaworld etc je varen, bolj ali manj kot nyc. Tudi javni prevoz je poslihtan. Sklepam, da se OP ne bo kletil po Harlemx Bronx-u ponoci. Ze po subwayu je malce cuden obcutek( subjektivno mnenje, ne tezit s PC), ko si edini belec med 60 crnci(linija smer 4/5)

Imas pa zraven phillya compton(new jersey), the "real shit".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Yossarian ::

Snohman je izjavil:

Nekaj ti lahko povem o NY, moraš pa prej povedati na katerem letališču pristaneš v NY? Domnevam JFK?

Da, pristanemo na JFK, nato smo že našli pot do hotela s podzemno (modra linija - E).

otago je izjavil:

Severno od 110/115 st mas izkljucno crnske cetrti, cez dan ok.

To verjetno misliš na Manhattan? No, saj to me najbolj zanima, kje po New Yorku se lahko varno potepamo. Kako je kaj z Brooklynom, Bronxom (včasih je to bilo s Harlemom bojda skoraj prepovedano za turiste).
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

otago ::

@Yossarian
Ja,za Manhattan, podnevi se sprehodte po 110/116th St. Pa bos dobil obcutek, severno grata le bolj ghetto.
Queens je multikulti, vsega od Bosancev, Pakistancev, Indijcev, Albancev in vseh sort posevnookih. Meni se ni zdelo nevarno.
Brooklyn ima kao nekaj nevarnih cetrti, je pa relativno varen(gentrifikacija pa to). Vsaj podnevi, bi ne smel imeti tezav. Je tam tudi nekaj bohemskih cetrti.

Central Park je ogromen, najdes tudi ful lepe skrite koticke. City Hall park- se po Occupy gibanju se je naslo tam polno zanimivih karakterjev, pa free wifi je :) Mozen je tudi free ogled UN, ce le ne zasedajo.

Yossarian ::

Kaj pa navigacija za vožnjo? Naložil sem si Here,upam, da bo zadostovalo. Zanima me tudi, kakšne koristne aplikacije bi si bilo v redu naložit na telefon.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovanje v New York

Oddelek: Loža
417321 (2885) buttcrack
»

Je bil kdo od vas že v NY? Pomoč

Oddelek: Loža
206548 (4930) Jerry000
»

Potovanje v New York ali San Francisco? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10336144 (32831) Miha_T
»

Ko potuješ v ZDA, rabiš.....?!

Oddelek: Loža
268993 (7609) tomi77
»

Vzhodni del ZDA - potovanje

Oddelek: Loža
3110817 (8034) jernejl

Več podobnih tem