» »

Beli šum, da ne bi slišal sosedov

Beli šum, da ne bi slišal sosedov

Kaj ::

Malo za hec, malo zares. Predvsem me pa zanima, kako vse skupaj sploh deluje.

Zadnjič sem zasledil reklamo za fordov novi Edge in kako ima vgrajeno tehnologijo za zmanjšanje hrupa v kabini. http://www.avtorebernik.si/Novi_Edge/
Zadeva mi kljub opisu ni čisto jasna.
Pa sem se spomnil, kako fino bi bilo imeti kaj takega doma, zvečer ko želiš zaspati in slišiš soseda skozi steno.

Zdej to kar upora lja Ford verjetno ni isto kot ti razni "white noise" posnetki na youtubu, kjer je ubistu vse skupi samo en sproščujoč hrup, ki preglasi druge frekvence v prostoru.
Če razumem, je ta beli šum v avtomobulu neslišen. Lepo prosim če mi kdo tole mal bolj razloži. Je to uporabno tudi kje drugje in v kakšni obliki/s čim se to izvede... :D

Lp ;)

Aston_11 ::

Ko sešteješ dve frekvenci tako, da je vsota valovanj nič ali tam blizu. Torej z mikrofonom posnameš hrup, obrneš valovanje tako, da je vsota obeh 0 ali tam blizu in ga sočasno predvajaš na zvočnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

chort ::

Kot je opisal Aston, stvar se na veliko uporablja pri noise cancelling slušalkah in deluje precej dobro pri trajajočih zvokih (brnenje itd).

blackbfm ::

S slušalkami se da, da pa bi z zvočnikom sredi sobe skenslal zunanje zvoke to pa bolj ne. Že hrupa ne moreš posnet, ker nato svoj oddani zvok dobiš nazaj v mic, razen če ga fizično potegneš k izvoru. Potem je še en problem, ko zvok pride do tebe že resonira cela stena in tega ne moreš znotraj sobe učinkovito izničit, bi ga mogu postavit približno enako stran kot je izvor, samo kontra. Potem morata bit pa še faza in jakost ravno taprava..

Thuban ::

Kaj je izjavil:

Malo za hec, malo zares. Predvsem me pa zanima, kako vse skupaj sploh deluje.

Zadnjič sem zasledil reklamo za fordov novi Edge in kako ima vgrajeno tehnologijo za zmanjšanje hrupa v kabini. http://www.avtorebernik.si/Novi_Edge/
Zadeva mi kljub opisu ni čisto jasna.
Pa sem se spomnil, kako fino bi bilo imeti kaj takega doma, zvečer ko želiš zaspati in slišiš soseda skozi steno.

Zdej to kar upora lja Ford verjetno ni isto kot ti razni "white noise" posnetki na youtubu, kjer je ubistu vse skupi samo en sproščujoč hrup, ki preglasi druge frekvence v prostoru.
Če razumem, je ta beli šum v avtomobulu neslišen. Lepo prosim če mi kdo tole mal bolj razloži. Je to uporabno tudi kje drugje in v kakšni obliki/s čim se to izvede... :D

Lp ;)


Poizkusi s takšnimi aplikacijami, ki ti željeno število minut predvajajo izbran zvok...recimo zvok dežja, potočka ali kaj podobnega.
https://play.google.com/store/apps/deta...

Jaz sem imel nekoč neko aplikacijo, ki je počela isto, pa sem jo izbrisal in se mi ne sanja več kako ime je imela.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

vostok_1 ::

Slušalke še grejo, ker so izolirane in stereo. Pri prostorskem hrupu pa je zadeva že na meji rocket science. Tk da.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izoliranje zvoka - protihrupne slušalke?

Oddelek: Loža
194213 (2949) c3p0
»

Slušalke z odstranjevanjem hrupa

Oddelek: Zvok in slika
214249 (3783) Meizu
»

program za merjenje hrupa

Oddelek: Programska oprema
135742 (3604) Hayabusa
»

V prihodnje nižanje hrupa avtomobilov v EU?

Oddelek: Na cesti
466691 (5381) Barbarian
»

invertiran zvok

Oddelek: Znanost in tehnologija
231950 (1557) CaqKa

Več podobnih tem