» »

Oče mi je umrl

Oče mi je umrl

Temo vidijo: vsi

sift ::

Anti depresivi so odlična zadeva in delujejo. Npr. meni je umrl ko sm bil star 9 let, težko mi je bilo, jokal pa sm se samo tisti dan ko sm zvedel.
To je pač taka travma, pomoje bo šlo mimo brez nbenih tablet.

Nevem kako bi sprejel da bi mi kasneje zginil. Ni lepo brez očeta ampak dosti lažje če si odrasel, meni je umrl ko sem bil še otrok in sm ga imel dosti bolj rad kot mamo.

:(

življenje gre naprej.

H` ::

Kot so zgoraj odlično povedali, je depresija kot zobobol. Na vseh smolo vsi mislimo, da smo lahko sami svoji zobozdravniki.

Antidepresivi niso danes noben bav-bav več. Ravno tako kot psihoterapevti, psihologi ali psihiatri. Obstajajo samo še predsodki in predvsem strahovi.

Treba je dodati tudi to, da bo depresiven človek redko priznal, da rabi pomoč oz. da bo naredil odločen korak k rešitvi. Super si naredil, da si priznal tole na forumu, verjetno se počutiš bolje. Zdaj to stori še v svojem inner circlu v realnem življenju in se zaupaj nekomu.

Also, šport. The mother of all antidepressants.
so be it

D3m ::

Looooooka je izjavil:

Psihoterapevt.
Mogoče ga dobiš tudi na napotnico(mogoče).
Psihiater ti zna predpisati antidepresive namesto, da ti priporoči psihoterapevta.
Btw to ne predlagam zato, ker ni druge ampak če nimaš dovolj kolegov, ki bi ti zdele delali družbo(zafilat si moras dan) potem je edina psihoterapevt pa da spraviš vse ven iz sebe.
Pokliči malo, se pozanimaj in pojdi. Kar nekaj je takih kjer je prvi obisk zastonj.
Drugače je pa samo čas potreben...pri enih je pač daljši kot pri drugih.


Ne skrbi dobiš brez problema na napotnico, preverjeno.

Problem je malo čakalna doba. Moja ima terapijo enkrat na mesec jemlje pa blage tablete za depresijo in tesnobo, ker še doji.

Ji je pa psihiatrinja priporočala tablete, ker potlej pogovorna seansa steče lažje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

GupeM ::

H` je izjavil:

Also, šport. The mother of all antidepressants.

Tako kot Lindey Vonn? Se strinjam, šport je zelo koristen in ga tudi sam priporočam. Je pa daleč od vsemogočnega. Mogoče nekomu ne bo koristil sploh.

D3m ::

Šport ni rešitev, če je stanje duha prehuda, žal.

Za blage depresije, ja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

r3dkv1c4 ::

D3m je izjavil:

Šport ni rešitev, če je stanje duha prehuda, žal.

Za blage depresije, ja.

Res?

Daj razčleni tole tvojo tezo......da vidimo zakaj šport ne more kljubovat
stanje duha prehuda
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

D3m ::

Ti beseda duha ni všeč?

Potlej si smatraj, kot psihične traume. Bo šlo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

r3dkv1c4 ::

D3m je izjavil:

Ti beseda duha ni všeč?

Potlej si smatraj, kot psihične traume. Bo šlo?

Še vedno nisi podal obrazložitve tvoje izmišljotine.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

nevone ::

da vidimo zakaj šport ne more kljubovat


Zato, ker si toliko na tleh, da ti je vsaka dejavnost muka.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

D3m ::

Nekateri mislijo, da psihične traume pozdraviš s tekom in fitnesom.

Še zmeraj je to očitno v Sloveniji tabu tema, če nekdo rabi psihično pomoč.
|HP EliteBook|R5 6650U|

r3dkv1c4 ::

D3m je izjavil:

Nekateri mislijo, da psihične traume pozdraviš s tekom in fitnesom.

Še zmeraj je to očitno v Sloveniji tabu tema, če nekdo rabi psihično pomoč.

3 stvari so pomembne:

1. da se zaveš, da si v hudi depresiji
2. da sprejmeš nasvete prijateljev/družine in se nehaš smilit sam sebi
3. da premakneš rit in začneš delat nekaj, kar te zamoti, da ne razmišljaš o bedarijah
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

D3m ::

r3dkv1c4 je izjavil:

D3m je izjavil:

Nekateri mislijo, da psihične traume pozdraviš s tekom in fitnesom.

Še zmeraj je to očitno v Sloveniji tabu tema, če nekdo rabi psihično pomoč.

3 stvari so pomembne:

1. da se zaveš, da si v hudi depresiji
2. da sprejmeš nasvete prijateljev/družine in se nehaš smilit sam sebi
3. da premakneš rit in začneš delat nekaj, kar te zamoti, da ne razmišljaš o bedarijah


1. se strinjam
2. kakšne nasvete? Vse bo v redu?
3. To je izgovor. Pospravljati probleme pod preprogo ni rešitev ampak izgovor.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Goody ::

Točno, problem v Sloveniji je tudi ta, da so duševne bolezni povsem tabu teme, o tem se pač ne govori. Sramota je če hodi kdo k psihiatru in podobne bolanosti...

D3m ::

Tako je, kar sem tudi že poizkusil dopovedati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

sift ::

D3m je izjavil:

Nekateri mislijo, da psihične traume pozdraviš s tekom in fitnesom.

Še zmeraj je to očitno v Sloveniji tabu tema, če nekdo rabi psihično pomoč.


ja in vsi se delajo norca iz tega.

nevone ::

ja in vsi se delajo norca iz tega.


No, vsi seveda ne. Je pa to učinkovita metoda izločanja teh ljudi. Narava (tudi človeška) ima pač krvave zobe.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Všeč mi je, da vedno več ljudi odkrito piše o podobnih temah in da s tem pomagajo razbijat tabuje, ki znatno otežujejo iskanje strokovne pomoči in slabšajo odnos družbe do duševnih bolezni.

Tudi če gre zgolj za simulanta, ki bi se rad nekomu smilil, gre še vedno za duševno bolezen, ki se lahko razvije v kaj resnejšega. Možgani so plastični in se ves čas spreminjajo, zato je zavračanje možnosti, da gre za duševno bolezen, škodljivo početje. Če se nekdo počuti brezupno (ali pa o tem sumi osebni zdravnik oziroma kdo od bližnjih), je prav, da lahko brez kakršnekoli stigme obišče psihiatra in se pogovori.

Marsikdo tudi trdi, da zdravila ne pomagajo, pa to ne drži niti približno. Kar drži je to, da ne pomagajo vedno ista zdravila in da ni nujno vedno očitno, katera so prava, ker so duševne bolezni kompleksne in izražajo podobne simptome zaradi potencialno zelo različnih vzrokov. Zagotovo drži, da so mnoga zdravila dolgoročno škodljiva in da stranski učinki lahko pretehtajo zoper koristi pri mentalnem zdravju, zaradi česar je zelo pomembno, da ima bolnik podporo pri družini, ki skrbi za njegove interese, hkrati je pa neodgovorno zdravila zaničevati kot neučinkovita samo zaradi tega, ker je tako težko postaviti pravilno diagnozo in še težje poiskati pravilno terapijo.

Pred kratkim sem imel priložnost pri bližnjem sorodstvu videti, kako zelo pomembno lahko zdravila vplivajo na mentalno zdravje (v tem primeru so zaustavila in delno celo popravila vpliv starostne demence na kognitivne sposobnosti - npr. pozdravila popolno nezmožnost računanja) in kako s tem bistveno zvišajo kvaliteto življenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

[D]emon ::

Dejstvo je, da se prehitro vsako kratkotrajno negativno razpolozenje oznacuje za depresijo oz. je beseda "depresija" zlorabljana levo in desno.

Prav tako je dejstvo, da je prava depresija zelo tezka bolezen, se posebej ce je eden od razlogov zanjo genska predispozicija (da, tudi to obstaja) in ce taka oseba zivi v druzbi, kjer so dusevne bolezni stigmatizirane, bo zelo tezko nasla pomoc.

Sam se z depresijo spopadam ze nekje 15 let, s tem, da se mi je pred nekje dvema letoma stanje poslabsalo po smrti matere, zaradi cesar sem bil tudi krajsi cas hospitaliziran. Ampak imam zdravila, ki mi uspesno pomagajo, da lahko normalno funkcioniram in se udelezujem psihoterapije. Pri meni se je depresija pac izrazala kot popolno pomanjkanje energije in/ali volje za cesarkoli oz. mi je ze najmanjsa aktivnost predstavljala izjemen psihofizicni napor. Takega stanja ne bi privoscil nikomur. Sem pa drugace na dnevni dozi 20mg ecytara + za primer panicnih napadov imam lorsilan.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

BigWhale ::

[D]emon je izjavil:

Dejstvo je, da se prehitro vsako kratkotrajno negativno razpolozenje oznacuje za depresijo oz. je beseda "depresija" zlorabljana levo in desno.


Zdravniki tega na sreco ne pocno. To pocne neuko ljudstvo in popular culture. Priblizno isto se dogaja z uporabo kratice 'OCD'.

"Joj, celo sobo sem si pospravla, jest sem tolk OCD!"
"Joj, dez pada. Jaz bom spet cel dan depresiven zaradi tega!"

[D]emon je izjavil:

in ce taka oseba zivi v druzbi, kjer so dusevne bolezni stigmatizirane, bo zelo tezko nasla pomoc.


Tole zadnje je najvecji problem. Svet je poln debilov, ki dajejo nasvete v stilu 'pejt mal med ljudi' ali pa 'fentaj se', 'to je zato ker si sibak, mal vec se smej, bo takoj boljs!' ...

mtosev ::

nevone je izjavil:

Izražanje čustev zna zelo pomagat. Kaj več napiši, kaj je tisto, kar najbolj pogrešaš, kaj te skrbi ... ne vem ... pač izražaj se.

o+ nevone
ja najbolj pogrešam pogovore katere sem imel s očetom. pogovarjala sva se o moških stvareh, skupaj sva gledala tv. še drugega psa sem imel tedaj.
v srcu mi je kot, da je not kakšna praznina. zelo dolgo sem žaloval za prejšnjim psom.
prej ko je oče bil še živ je bilo več dogajanja v hiši. sedaj brez očeta in psa pa je vse bolj pusto in žalostno
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MaterVola ::

Kaj bi ti rekel oče, če bi te videl vsega sesutega in otožnega?

ales85 ::

Zakaj pa ne poizkusiš zapolniti vsaj praznino za izgubljenim psom z novim psom? Psi imajo pač krajše življenje kot ljudje ter, če si želiš imeti psa vso življenje je normalno, da boš imel več psov.

shadeX ::

prej ko je oče bil še živ je bilo več dogajanja v hiši. sedaj brez očeta in psa pa je vse bolj pusto in žalostno


Nabaviš novega psa?

nevone ::

ja najbolj pogrešam pogovore katere sem imel s očetom. pogovarjala sva se o moških stvareh, skupaj sva gledala tv. še drugega psa sem imel tedaj.
v srcu mi je kot, da je not kakšna praznina. zelo dolgo sem žaloval za prejšnjim psom.
prej ko je oče bil še živ je bilo več dogajanja v hiši. sedaj brez očeta in psa pa je vse bolj pusto in žalostno

Ja to kar razumem, da ti je sedaj težko, ko ga ni. Saj če sta se veliko pogovarjala in skupaj gledala tv, ti lahko to sedaj počneš sam in se spomniš česa, kar sta govorila in gradiš sam naprej na tem, za kar ti je oče dal osnovo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Če sta imela z očetom dobre odnose, si lahko vesel zaradi tega, vsak nima te sreče. Spominjaj se lepih trenutkov, in naj ti ne bo nič odveč, če ob tem potočiš kakšno solzo. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

mtosev ::

MaterVola je izjavil:

Kaj bi ti rekel oče, če bi te videl vsega sesutega in otožnega?
ne vem. verjetno bi mu bilo žal, da trpim.

ales85 je izjavil:

Zakaj pa ne poizkusiš zapolniti vsaj praznino za izgubljenim psom z novim psom? Psi imajo pač krajše življenje kot ljudje ter, če si želiš imeti psa vso življenje je normalno, da boš imel več psov.
sem mel novega psa pa ga je mama dala proč ko je oče zbolel. pravi, da nisem sposoben, da sam skrbim za psa
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mtosev ::

nevone je izjavil:

Če sta imela z očetom dobre odnose, si lahko vesel zaradi tega, vsak nima te sreče. Spominjaj se lepih trenutkov, in naj ti ne bo nič odveč, če ob tem potočiš kakšno solzo. :)

o+ nevone
z očetom vsa imela povprečne odnose. nič ekstra super ali super slabe. sem si pa želel, da bi imela malo boljše odnose, a to se ni zgodilo razen tedaj ko je zbolel. mal mi laž, da se nisva uspela boljše razumeti
oče je bil bolj zaprti tip človeka
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nevone ::

sem mel novega psa pa ga je mama dala proč ko je oče zbolel. pravi, da nisem sposoben, da sam skrbim za psa


Pa res nisi sposoben, ali samo mama tako misli? Kdo pa je skrbel za prejšnje pse?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

mtosev ::

60-70% oče, preostalo pa jaz. oče je psa peljal ven ko je ob 4ih prišel iz službe. jaz sem psa nasplošno peljal ven ko je on bil v službi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nevone ::

60-70% oče, preostalo pa jaz. oče je psa peljal ven ko je ob 4ih prišel iz službe. jaz sem psa nasplošno peljal ven ko je on bil v službi


Pa bi zdaj želel imeti psa?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Bojan xxxx ::

Moje sožalje. Smrt očeta je kar velika prelomnica v življenju. Bistveno je to, da se osredotočiš na to, da zdaj ostali v familiji skladno zaživite ob tej spremembi. Sem dal to skozi pred cca. 17 leti.

mtosev ::

nevone je izjavil:

60-70% oče, preostalo pa jaz. oče je psa peljal ven ko je ob 4ih prišel iz službe. jaz sem psa nasplošno peljal ven ko je on bil v službi


Pa bi zdaj želel imeti psa?

o+ nevone
da želim si psa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bambam20 ::

mtosev je izjavil:

nevone je izjavil:

60-70% oče, preostalo pa jaz. oče je psa peljal ven ko je ob 4ih prišel iz službe. jaz sem psa nasplošno peljal ven ko je on bil v službi


Pa bi zdaj želel imeti psa?

o+ nevone
da želim si psa.



Zakaj pa je mama takšna, da ti ne prisluhne v stiski in da bi ga tudi občasno ona peljala ven? Vsekakor bi ti pes po moje bolje del kot antidepresivi, ki imajo lahko stranske učinke , ki se pokažejo na dolgi rok ( lahko tudi motnje erekcije ).

S psom se lahko tudi pogovarjaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

nevone ::

da želim si psa.


Potem se skušaj z mamo dogovoriti. Je pa to obveznost, ki zahteva celega človeka. Ampak morda ravno to potrebuješ, neko obveznost, ki te bo prisilila da ne boš pestoval žalosti, ampak se boš z njo zamotil.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

MaterVola ::

mtosev je izjavil:

MaterVola je izjavil:

Kaj bi ti rekel oče, če bi te videl vsega sesutega in otožnega?
ne vem. verjetno bi mu bilo žal, da trpim.


Bi se usedel poleg tebe in bil še on otožen ali bi te sunil pod rebra in te spravil v akcijo?

freesty ::

Loti se nekega tecaja, vclani se v kaksen klub... V glavnem rabis druzbo in pozornost. Ker tega nimas se jokas tle gor po forumu, kjer ti itak noben ne bo pomagal.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

D3m ::

Če je anti-družben?

Kako ga boš prepričal?
|HP EliteBook|R5 6650U|

nevone ::

Loti se nekega tecaja, vclani se v kaksen klub... V glavnem rabis druzbo in pozornost.

Si mogoče kdaj pomislil, da obstajajo nekateri vzroki, da tega ni storil že do sedaj?

Ker tega nimas se jokas tle gor po forumu, kjer ti itak noben ne bo pomagal.

Ne, _ti_ mu ne boš pomagal.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

freesty ::

>D3m, ne bom ga prepriceval, sem samo povedal kaj bi bilo dobro zanj. V vsakem primeru, ce hoce izboljsat svoje stanje, mora vlozit malo truda in volje.

>nevone On rabi osebni stik, nakladacev na internetu je kolko hoce. Napisanega je tudi ogromno. Mislis, da mu bo kdorkoli pomagal? Lahko skusajo ampak dejansko mu ne bo noben, dokler sam ne bo kaj storil glede tega. In ce do zdaj ni nic naredil kljub mnogim nasvetom, zakaj bi kar naenkrat zacel poslusat glasove interneta?

>mtosev ne jamraj, raje napisi kaj si storil, da bi omilil svojo depresijo... Potem pa se lahko naprej pogovarjamo. Ce isces samo pozornost je brezveze da si tu.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

nevone ::

nakladacev na internetu je kolko hoce. Napisanega je tudi ogromno.


Čemu si mu potem _tudi ti_ dal nasvet?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

freesty ::

Napisal sem kaj mu je narediti. Dokler ne naredi nekaj v tej smeri, sem out. Kar bi morali vsi ostali tudi naredit, ne pa samo podpirat njegove "lenobe".
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

koyotee ::

Nevone je preveč nova, da bi poznala tošeta. As ti drgač psihiatrinja?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

nevone ::

koyotee je izjavil:

Nevone je preveč nova, da bi poznala tošeta. As ti drgač psihiatrinja?


Tošeta poznam že zelo dolgo, še od takrat, ko se je cel Slo-tech norčeval iz njega.

Psihiatrinja sem pa samo amatersko.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

D3m ::

You sure, da je bil cel S-T?
|HP EliteBook|R5 6650U|

nevone ::

D3m je izjavil:

You sure, da je bil cel S-T?


Ne ni bil cel, bilo jih je pa znatni del.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

D3m ::

Jaz se ga spomnim, kot strastnega navijača Intel procesorjev oz. Intel na splošno.

Pol je pa vse zamrlo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

koyotee ::

Ja, pa bil je tut rear dvd collector, pa baje ma papir s cambridgea oz certifikat iz anglešcine.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Maja321 ::

Moj prvi prispevek tule, čeprav vas že dolgo občasno spremljam, in verjetno bo tudi takoj izbrisan, ampak me briga...
Imam depresijo, s katero uspešno živim že mnogo let, uspelo mi je brez antidepresivov in slabe epizode so že zelo zelo redke in zelo blage v primerjavi
s prvim izbruhom bolezni, ki je bil grozen in me kar spreleti, ko se ga spomnim, pa je tega že dvajset let. Sem hotela nanizati izkušnje, mogoče bi ti kaj pomagale. Pa me je minilo o temle "mama je dala novega psa vstran, ker je menila, da nisem sposoben skrbeti za psa" in temle "ja, bi imel psa".

A veš, kaj je edino zate primerno? Plišasta igrača. Stisni se k njej in tuli nad vso svojo tegobo njej. Nehajte si pa podajati živa bitja sem in tja,
kakor vam glih paše. Imel bi spet psa, a bejž no? Ker bi bilo TEBI lažje?? Koliko, dan, dva, tri? Potem pa mogoče spet ne bi imel psa in si
ga boste podajali naprej.

Pričakuješ sočutje,ki ga sam nisi sposoben dajati niti bitju, ki je bilo navezano nate in odvisno od tebe. No, od mene ga ne dobiš. Kar se mene tiče...
ostani tam,kjer si in potoni. Samo ne vleci s sabo nič krivih drugih bitij, ne glede na vrsto, raso in spol.

Bruh.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: [D]emon ()

nevone ::

To da bi on rad imel psa, je bil samo odgovor na moje vprašanje. Če bi bil res tako neodgovoren, kot ti razlagaš, potem bi si psa že zdavnaj nabavil in zanj skrbel polovično, toliko, kot bi izključno njemu zadostovalo. On se zaveda svojih omejitev.

Ti si pa nesramno bitje ... ki se mu je uspelo izkopati iz težav ... in sedaj s pozicije moči obsoja šibkejše, ki jih niti ne pozna dovolj dobro.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

freesty ::

Stran od mame!

Psa pa res ni treba vlacit v svojo depresijo. Tu se strinjam.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izrekanje sožalja

Oddelek: Loža
124052 (3455) paraboŁa
»

Sožalje in SMS

Oddelek: Loža
3429643 (28408) Looooooka
»

Vrtnyka R.I.P. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11215832 (8586) nevone

Pes mi je umrl včeraj :(

Oddelek: Loža
295584 (4724) OmegaBlue

Več podobnih tem