» »

Oče mi je umrl

Oče mi je umrl

Temo vidijo: vsi
««
6 / 6
»
»»

johan05 ::

Se spomnim, da sem ti pisal pred dvemi ali tremi meseci. Dlje boš čakal, težje bo. Korak naprej pa moraš narediti SAM, namesto tebe ga ne bo nihče. Imaš mnogo prispevkov ljudi s podobnimi izkušnjami, a jih ne upoštevaš. Nekdo, ki je doživel nekaj podobnega ve več od tebe, ima izkušnje, ki so neprecenljive in vredne več kot vse knjige, šolanje, zdrava kmečka pamet itd. Neupoštevanje predlogov izkušenejših je sila arogantno, a očitno nasvetov ne iščeš.
Konec je, očeta ni več, prav tako pa ti nihče ne bo prodal časovnega stroja, da se boš vrnil v pretekli čas. Tudi sam se s podobnim še nisem sprijaznil, a tako pač je. Življenje gre naprej. Mora iti, da ne bo prepozno.

2 predloga:
- najdi si službo (delaj karkoli, verjetno bi tudi mama rada videla, da prineseš nekaj denarja in si zagotoviš pokojnino)
- ukvarjaj se s športom (npr. teci 3x na teden - sem ti že enkrat predlagal, udeleži se skupinskih vadb)
- najdi si punco
- žuraj

Na tak način boš manj mislil o slabih stvareh. Kaj je bolje - 15 ur brezdelja dnevno ali 3 ure? Pa ni pomembno, če imaš milijon evrov na računu in si preskrbljen. Pomembno je, da počneš nekaj novega, da gre zadeva naprej. Sploh ne gre za denar.

Nekaj naredi. Čas leti!!!

Heavy ::

Maja321 je izjavil:

Pa me je minilo o temle "mama je dala novega psa vstran, ker je menila, da nisem sposoben skrbeti za psa" in temle "ja, bi imel psa".



Ah nehaj, večina staršev misli, da ve kaj je najboljše za svoje otroke. Lahko dam svoj primer, kot mulc rečem da bi imel rad skejt (seveda kupil z lastnimi prihranki). Oče se oglasi: "2x boš padel pa ga dal na podstrešje, škoda denarja". Toliko spoštovanja sem imel, da sem mu verjel. Kasneje sem spoznal, da ni tako nezmotljiv. Na srečo še sam to začenja priznavati.

Kakorkoli:

Kar opažam pri mtosevu, je v kakšen mehurčku on živi. Bliža se 30. letu, a po preteklih objavah bi rekel da nima niti dneva delovne dobe, kaj šele da bi zapustil varni objem doma. Vrstniki imajo pri takih letih že otroke, njemu pa mamica ne dovoli skrbeti za psa? Kdo je tu bolj nor? Doma ga ne spoštuje, vidi ga kot otroka.

Rešitev je zelo enostavna: dojko naj vzame iz ust. Delo si dobi, privarčuj in se odseli. Četudi najameš sobo v večsobni stavbi / stanovanju. Vse ostalo - od novih prijateljev, znancev in punc (ali fantov) bo sledilo. Ni treba bit psiholog, da se vidi, da ga doma mama duši in ovira pri razvoju.

EDIT: prehiteli ste me.
#TeamFelix

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Heavy ()

nevone ::

Sam bo to težko zmogel. Potreboval bo pomoč. Če bi sam lahko to storil, bi to že storil. Ne si domišljat, da veste, da človek lahko naredi vse, samo če hoče. Problem je, ker včasih na ta hoteti nimaš vpliva. Tudi ni logično, da tega v resnici samovoljno ne bi hotel. Kdo pa želi biti v takšnem stanju?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

bluefish ::

Naj mu torej mama recimo spiše CV in gre na razgovor za šiht namesto njega?

nevone ::

Naj mu torej mama recimo spiše CV in gre na razgovor za šiht namesto njega?


Ne. Čeprav morda pa tudi. Je to tako zelo narobe? Če ima nekatere sposobnosti, nekaterih drugih pa nima, čemu mu ne bi pomagala?

Jasno pa je, da ga taki, kot si ti, takoj zatolčejo. Mora on sedaj narediti pravi čudež, da bo postal spoštovan vsaj v okviru nekega normalnega odnosa do sočloveka?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

bluefish ::

nevone je izjavil:

Jasno pa je, da ga taki, kot si ti, takoj zatolčejo.
Pišuka, moj prvi post v tej temi in sem že označen. :P

Ciljam bolj na to, da človek tudi do sedaj ni pokazal pretiranega interesa po premiku svojega življenja v za svoja leta primerno smer. Vsekakor je razumljivo, da je glede na dogodek to sedaj še težje. Skratka, res naj razmisli v smeri posveta s psihologom. Ampak ta korak bo moral navsezadnje narediti sam.

nevone ::

Pišuka, moj prvi post v tej temi in sem že označen.


Kaj pa hodiš gor s takšnimi diskvalifikacijami. :P

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

koyotee ::

bluefish je izjavil:

Naj mu torej mama recimo spiše CV in gre na razgovor za šiht namesto njega?


Prvič v 13h letih ae strinjam s tabo :))
Človek pač ni sposoben poskrbeti zase, to vsi vemo, razen njega. Bogi bo pol, ko mame več ne bo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

nevone ::

Prvič v 13h letih ae strinjam s tabo :))

Kako prozorno.

Človek pač ni sposoben poskrbeti zase, to vsi vemo, razen njega. Bogi bo pol, ko mame več ne bo.

Ja je, samo malo pomoči potrebuje.

(Tole je pa itak en zverinjak.)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

GupeM ::

Saj mu skušamo/skušajo pomagati, pa zanj nič ni v redu. Psihologa ne bi, športa ne bi, psihiatra in tablet ne bi, odselil se ne bi, službe ne bi, ... Aja ... psa bi, pa mu mamica ne pusti. Smili se sam sebi in jamra tukaj po forumu, kar mu žal ne bo pomagalo, sam pa se enostavno za nič ne zmiga. Niti za psa, ki bi ga tako rad imel se ne zmeni.

koyotee ::

nevone je izjavil:

Prvič v 13h letih ae strinjam s tabo :))

Kako prozorno.

Človek pač ni sposoben poskrbeti zase, to vsi vemo, razen njega. Bogi bo pol, ko mame več ne bo.

Ja je, samo malo pomoči potrebuje.

(Tole je pa itak en zverinjak.)

o+ nevone


Prvi problem so seveda starši, ki so ga in ga še ujčkajo, na ta način se ne bo nikoli osamosvojil, ker ne vidi potrebe.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

technolog ::

Jst bi mu dr. Ruglja priporocil, ce bi bil se ziv.

Clovek mora it delat, drugac mu gredo bedarije po glavi. Clovk ki dela 10 ur na dan nima cajta "ruminirat" z enimi in istimi mislimi.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Rabil bo pomoč okolice. Mi mu lahko svetujemo marsikaj, a če bo okolica hostile, bo to seveda vse zaman.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

koyotee ::

nevone je izjavil:

Rabil bo pomoč okolice. Mi mu lahko svetujemo marsikaj, a če bo okolica hostile, bo to seveda vse zaman.

o+ nevone


Ko vsaj ne bi bil asocialen.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

nevone ::

Ko vsaj ne bi bil asocialen.


Saj ni. Drugo so. To da se v zverinjaku znajdeš, ni ne vem kakšen dosežek socialnosti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

bluefish ::

nevone je izjavil:

Rabil bo pomoč okolice. Mi mu lahko svetujemo marsikaj, a če bo okolica hostile, bo to seveda vse zaman.

o+ nevone
Okolica mu lahko kvečjemu svetuje oziroma ga spodbudi. Ostalo je na njegovih ramenih.

"The first step in solving a problem is recognizing there is one." - Will McAvoy

Vem, citat iz serije, a še kako na mestu.

koyotee ::

nevone je izjavil:

Ko vsaj ne bi bil asocialen.


Saj ni. Drugo so. To da se v zverinjaku znajdeš, ni ne vem kakšen dosežek socialnosti.

o+ nevone

Temu se reče survival of the fittest.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

freesty ::

Najlazje je na druge kazat s prstom.

In kaj, ce je v zverinjaku? Naj gnije doma za racunalnikom in se joče cele dneve?

Sploh ne vem kaj zverinjak pomeni, lahko definiras?

Drugace pa za 100€ dobis sobo s cimrom. Tako si prisiljen vsaj neke mere socialnosti. Resi se mame, okolice, cutil bo potrebo po denarju, kar bi lahko spodbudilo, da si najde sluzbo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

nevone ::

Okolica mu lahko kvečjemu svetuje oziroma ga spodbudi. Ostalo je na njegovih ramenih.

Seveda brez vsaj malo njegove volje ne bo šlo. Ampak ali res misliš, da on volje nima zato, ker je noče?

"The first step in solving a problem is recognizing there is one." - Will McAvoy

Vem, citat iz serije, a še kako na mestu.

Ne verjamem, da on ne ve, da ima problem. Samo ga ne sme priznati, ker bo stigmatiziran. Je že bil. Tukaj na forumu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

bluefish ::

nevone je izjavil:

Seveda brez vsaj malo njegove volje ne bo šlo. Ampak ali res misliš, da on volje nima zato, ker je noče?
Ne vem. Ga osebno ne poznam in lahko sklepam le iz njegovih forumskih zapisov, enako kot večina tu. Doslej je bil recimo skorajda ponosen na to, da mu ni treba delat. Pa si lahko prizna, da to ni normalno?

technolog ::

Opcije:

1. It sluzit vojaski rok.
2. Nej spomladi najde eno bliznjo kmetijo in se javi za hlapca, dela 8 ur na vrocem soncu.
3. Se zaposli nekje kot web dev in se odseli stran od mame.

nevone ::

Doslej je bil recimo skorajda ponosen na to, da mu ni treba delat. Pa si lahko prizna, da to ni normalno?


To ni koristno, je pa precej normalno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

shadeX ::

1. It sluzit vojaski rok.
2. Nej spomladi najde eno bliznjo kmetijo in se javi za hlapca, dela 8 ur na vrocem soncu.


Če fizičnega napora nisi bil vajen nikoli, so te dve opcije skorajda nerealno pričakovanje. Še meni je včasih težko it pomagat starim staršem na kmetijo, ko sem pa sem primoran po 15ur na dan sedeti za računalnikom (tisto uro teka na dan, ne štejem), pa čeprav sem bil kot mulc navajen težkega fizičnega dela in mi npr spravljanje sena, drv, itd ni tuje.

Sicer ok, zdrava hrana in svež zrak zadevo skompenzira.

nevone ::

Nej spomladi najde eno bliznjo kmetijo in se javi za hlapca, dela 8 ur na vrocem soncu.


To bi morda bilo koristno, ampak ni mogoče, ker bi bilo to označeno za suženjsko delo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

[D]emon ::

technolog je izjavil:

Opcije:

1. It sluzit vojaski rok.
2. Nej spomladi najde eno bliznjo kmetijo in se javi za hlapca, dela 8 ur na vrocem soncu.
3. Se zaposli nekje kot web dev in se odseli stran od mame.


1.) Zgornja starostna meja je 25 let
2.) Suzenjsko delo much ?
3.) Web devov je toliko da se gnoj dela iz njih
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

mtosev ::

vidim, da se dosti napisali ko me ni bilo tukaj. zdaj imam čas in bom malo prebral kaj ste napisali. danes sem spal do 15.30. nekak se težko vstanem iz pojstlje. nimam volje, da bi se vstal.

meni osebno najhujše je to, da ne vem kaj je z očetom. tukaj mislim, da ne vem kaj se je zgodilo z njim. nekateri mi trdijo, da je z njim vse v redu in da je v nebesih. da je sedaj vedno okoli mene in da ga bom spet vido ko bom jaz umrl. jaz sam pa ne vem kaj naj verjamem, ker sam pri sebi ne vem kaj bi si mislil. ne da mi miru.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

nevone ::

meni osebno najhujše je to, da ne vem kaj je z očetom. tukaj mislim, da ne vem kaj se je zgodilo z njim. nekateri mi trdijo, da je z njim vse v redu in da je v nebesih. da je sedaj vedno okoli mene in da ga bom spet vido ko bom jaz umrl. jaz sam pa ne vem kaj naj verjamem, ker sam pri sebi ne vem kaj bi si mislil. ne da mi miru.


Oče je umrl in sedaj je tako, kot je bilo preden se je rodil. No malenkost drugače. Vmes je namreč živel.

Naj te ne skrbi za očeta, skrbeti te mora zase. Ti moraš sedaj živeti svoje življenje, očeta pa ohranjati v svojem spominu. Tvoj oče "živi" samo še tam. In seveda v spominih ljudi, ki so ga poznali.

Sicer se bo tole slišalo kruto, ampak za očeta te skrbi predvsem zato, ker te skrbi zase. To zavedanje sicer človek potisne v podzavest, ampak tam potem dela samo zgago.

Sedaj pa raje povej kakšen dogodek (dober ali slab) ki ga imaš v spominu in se tiče tebe in tvojega očeta ali mame.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

freesty ::

>mtosev

ko sem bral tvoj zadnji post sem si malo bruhnil v usta. Zakaj za vraga te zdaj briga kje je oce in kako se njemu godi. Ni variante, da bi lahko zvedel kaj je v posmrtnem zivljenju. Enostavno ni ga, prej se bos sprijaznil boljse ti bo.

Ne omenjaj ga sploh vec, ker to ni tema, da ti je bed, ker si izgubil oceta ampak ti je bed, ker si sam izgubljen. Deluje mi bolj, da jokas, ker nimas vec tako zazihranega varnega mehurcka, ker je polovica temelja, kateri podpira tvojo lenobo izginila.

Zate cim boljse, da se odrezes z maminega nipla in postanes samostojen. Kaksno sluzbo za minimalca ze dobis hitro. Dovolj, da si placas sobo v vecsobnem stanovanju, ter ti ostane vec kot zadosti za normalno zivljenje.

Pa se obcutek dajes, da si odprl to temo samo z namenom dobivanja pozornosti. Sedaj se oglasis vsake tolko in pojamras samo toliko, da ljudje se pisejo in te podpirajo. Kar se mi zdi zelo narobe.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

mtosev ::

nevone je izjavil:

meni osebno najhujše je to, da ne vem kaj je z očetom. tukaj mislim, da ne vem kaj se je zgodilo z njim. nekateri mi trdijo, da je z njim vse v redu in da je v nebesih. da je sedaj vedno okoli mene in da ga bom spet vido ko bom jaz umrl. jaz sam pa ne vem kaj naj verjamem, ker sam pri sebi ne vem kaj bi si mislil. ne da mi miru.


Oče je umrl in sedaj je tako, kot je bilo preden se je rodil. No malenkost drugače. Vmes je namreč živel.

Naj te ne skrbi za očeta, skrbeti te mora zase. Ti moraš sedaj živeti svoje življenje, očeta pa ohranjati v svojem spominu. Tvoj oče "živi" samo še tam. In seveda v spominih ljudi, ki so ga poznali.

Sicer se bo tole slišalo kruto, ampak za očeta te skrbi predvsem zato, ker te skrbi zase. To zavedanje sicer človek potisne v podzavest, ampak tam potem dela samo zgago.

Sedaj pa raje povej kakšen dogodek (dober ali slab) ki ga imaš v spominu in se tiče tebe in tvojega očeta ali mame.

o+ nevone
v spominu mi bo ostalo to, da me je oče dosti krat peljal nekje, da sva se vozila s kolesi, da sva skupaj gledala tv in pogovarjala
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nevone ::

v spominu mi bo ostalo to, da me je oče dosti krat peljal nekje, da sva se vozila s kolesi, da sva skupaj gledala tv in pogovarjala


Ja to že vem. Ampak kakšen konkreten dogodek, kam sta šla, koliko časa sta vozila, kje sta se vmes ustavila ...

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

mtosev ::

ne vem kaj bi točno izpostavil. v spominu mi bo ostalo to kak sva se po mariboru vozila s kolesi kakšen mesec preden je oče umrl. kolk se spomnim sva šla do mesta in tam jedla sladoled. oče me se tudi par krat slikal.
oče je skoraj do konca vozil avto in kolo, tudi ko je bil v velikih bolečinah je brez problemov lahko vozil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nevone ::

v spominu mi bo ostalo to kak sva se po mariboru vozila s kolesi kakšen mesec preden je oče umrl.


A preden je zbolel, se pa nista nikoli nikamor peljala?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

[D]emon ::

mtosev> danes sem spal do 15.30. nekak se težko vstanem iz pojstlje. nimam volje, da bi se vstal.

Dosti pogost simptom tezje depresije. Sem se sam spopadal z enakim.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

mtosev ::

nevone je izjavil:

v spominu mi bo ostalo to kak sva se po mariboru vozila s kolesi kakšen mesec preden je oče umrl.


A preden je zbolel, se pa nista nikoli nikamor peljala?

o+ nevone
preden je zbolel se nisva kaj dosti peljala. sem bil malo len pa se mi ni dalo peljati. peljala sva se več, ker smo vedli, da dosti več priložnosti ne bova imela
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nevone ::

sem bil malo len pa se mi ni dalo peljati.


Ali je bilo samo to, da ti nisi hotel/želel, ali je bilo še kaj drugega? Oče se je pa, preden je zbolel, vozil s kolesom?

peljala sva se več, ker smo vedli, da dosti več priložnosti ne bova imela


No tudi to je nekaj. Torej takrat nisi bil več len. To lahko nadaljuješ in se greš včasih peljat s kolesom, namesto da spiš do treh popoldne. Če sploh ne moreš, potem prosi mamo, da te napoti k zdravniku, da ti bo dal nekaj, da se boš lažje aktiviral. Aktivacija je nujna. Samo s spanjem se stvari ne bodo rešile. Sicer sedaj spanje potrebuješ, ampak dolgoročno to ne zadošča.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Maja321 ::

mtosev, ostali so ti dali odlične predloge (šport, služba). Haklc je edino v tem, da tega še ne zmoreš. Če se cel dan ne moreš niti iz postelje spraviti, ne zmoreš športat.
Depresivni ljudje so neskončno utrujeni, kljub celodnevnemu spanju. Težko se je spraviti še pod tuš, in počasi se začneš popolnoma zanemarjati.
Težka je celo osnovna komunikacija, imaš občutek, kot da si v steklenem zvonu in da ne spadaš več na ta svet.
Takole je: čarobne paličice žal ni. Podzavestno mogoče pričakuješ, da se boš en dan zbudil in bo vse super, počutil se boš odlično. Tega, dragi fant, žal ne bo. Tudi kljub vsem nasvetom tukaj ti nihče izmed nas ne more dejansko pomagati. TI si tisti, ki lahko spremeniš zadeve pri sebi. Ali pa ne. Verjamem, da je zastrašujoče, ko se prvič dejansko zaveš tega, da je odvisno od tebe. Ampak verjemi, sčasoma boš ugotovil, da je to nekaj najboljšega, kar si kdaj ugotovil.

Bistvo: baby steps. Ne zahtevaj od sebe čudežev, nihče jih ni zmožen. Počutil se boš samo še slabše in manjvrednega. Začni z majhnimi koraki. Za začetek npr. se odloči, da boš vstal eno uro prej. Samo eno uro. In da boš to naredil, pa če je še tako težko. Pa da boš postlal posteljo. Za jutri se odloči, da se boš stuširal. Za pojutrišnjem, da boš šel po kruh in mleko. Da boš vsaj za dve uri dnevno spustil dnevno svetlobo v sobo.
Za naslednji dan - da se boš vsaj pol ure ukvarjal z nečim, kar si sicer rad počel - ne vem, npr. obrisal prah s kolesa, igral kakšno igrico ipd.

Težko bo, ne boš videl smisla, vse bo brezveze. Prisili se, vztrajaj! Vsak dan en mali korakec, čeprav ti bo glava govorila "brezveze, grem rajši v posteljo in se pokrijem čez glavo". Bistvo je v tem, da glavo, ki ti je v času depresije mlinski kamen okoli vratu, ne pomoč, "prineseš okoli". Z rutino, z banalnimi opravki in počasi bo sledila telesu. Počasi, če boš vztrajen, se boš počutil bolje, to ti mirno obljubim, iz lastne izkušnje.

V postelji ne moreš preživeti življenja. Oz., v bistvu ga lahko, ampak - ali res to hočeš? A je to tisto, kar bi oče želel zate?
Vsaj poskusiš lahko, za obupati je zmeraj čas. Kaj lahko izgubiš? Popolnoma nič.

Nekaterim pomagajo antidepresivi (jaz se sicer nisem odločila zanje, čeprav sem že imela recept), ampak nekaterim pomagajo, zakaj ne bi poskusil.


Pa še nekaj: očeta žal ne bo nazaj, pa če si še tako želiš. Žal ne gre tako. Bo pa sčasoma misel nanj vse manj boleča. Tisti banalen izrek "čas celi rane" je še kako resničen, težko boš našel bolj resničnega. Je pa potreben čas, ne gre čez noč.

Depresije se ne da premagati na hitro. Potrebno je ogromno truda in vsaj trmastega vztrajanja, dokler ne dobiš volje. Nisi edini, dragi fant. Veliko nas je to dajalo skozi.
Mi pa verjemi še nekaj - ko boš enkrat to premagal, boš kljub občasnim slabim epizodam (ki bodo čedalje krajše in manj intenzivne) tako močna osebnost, da si tega v tem trenutku še predstavljati ne moreš. Je pa odvisno od TEBE.

Ajdi, ven iz postelje in oprat zobe. Poglej se v ogledalo in si reci: "bom poskusil. Bom vztrajal. Kaj pa lahko izgubim?"

Drži se.

PS. pa zdaj res ni čas za psa. Ne, dokler ne zmoreš niti zase skrbeti. Ne delaj tega drugemu živemu bitja, prosim te.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Maja321 ()

nevone ::

PS. pa zdaj res ni čas za psa. Ne, dokler ne zmoreš niti zase skrbeti. Ne delaj tega drugemu živemu bitja, prosim te.


Mislim, da je to dobra pripomba.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

imagodei ::

Brez slabih namenov, kazanja s prstom in obtoževanj, dragi mtosev...

Verjetno je tudi skrajni čas, da se zaveš, da sta ti tvoja starša (sicer z dobrimi nameni) skozi vzgojo povzročila medvedjo uslugo. Če se ne motim, si star okoli 25 let? Skozi tvoja lastna pripovedovanja v preteklih letih, si izjemno nesamostojen, tudi neodgovoren sam zase, brez obveznosti, brez dneva delovne dobe... Videti je, da živiš v neki ločeni realnosti, v milnem mehurčku.

Problem je, da bo ta mehurček nekega dne počil. Smrt tvojega očeta je milni mehurček že dodobra načela. Tvoji mami privoščim(o) še dolgo življenje, a trenutek ko boš ostal brez staršev, se nezadržno bliža. Tvoja močna reakcija na smrt očeta je po eni strani tudi znamenje, da se na neki ravni zavedaš, da kokon, v katerem si zavit že celo življenje, ne bo držal večno. Po drugi strani je ta reakcija na smrt očeta logična tudi zato, ker nimaš popolnoma nobene obveznosti. Dejansko se tvoje misli nimajo s čim zaposlit; zgolj premlevajo eno in isto, iz dneva v dan.

Nasveti, ki so ti jih dali drugi glede tega, da se moraš zaposlit, so na mestu. V isti sapi je treba povedat, da če si v resni depresiji, je to mnogo lažje reči kot narediti. Ampak največji problem pri tebi pa je, da je bila to že pred smrtjo tvojega očeta tvoja lastna subjektivna realnost: brez resne zaposlitve, brez hobijev, brez odgovornosti.

Zato zelo dobronamerno: če želiš to spremeniti, si moraš poiskat pomoč. Veliko napora boš moral vložit v to, da se boš spremenil. Ne mislim, da moraš postati party animal, ali pa da mora tvoje življenje od jutra do večera bit zapolnjeno z obveznostmi, delom in druženjem z ljudmi iz mesa in krvi. Moraš pa v globine doumet, da tvoj milni mehurček ne more trajat in da je bolje začeti proaktivno spreminjat svojo situacijo, kot čakat, da mehurček poči.

Padec takrat bo tako globok in popoln, da se ti bo zdajšnja situacija v primerjavi zdela kot krasna zabava.
- Hoc est qui sumus -

BigWhale ::

Ok, dovolj je bilo.
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izrekanje sožalja

Oddelek: Loža
123939 (3342) paraboŁa
»

Sožalje in SMS

Oddelek: Loža
3429129 (27894) Looooooka
»

Vrtnyka R.I.P. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11215746 (8500) nevone

Pes mi je umrl včeraj :(

Oddelek: Loža
295567 (4707) OmegaBlue

Več podobnih tem