» »

valutno poslovanje (forex) ?

valutno poslovanje (forex) ?

1
2
»

Rok Woot ::

Nič, ampak sem vsaj prišparal za flet iz pokra. Sploh pa si ti ta, ki trdi, da ima vsak mesec prilk za nekih 10k pipov ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

c3p0 ::

#000000 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

>

Banke večinoma ne špekulirajo, ampak uporabljajo fx za zavarovanje pred valutnim tveganjem.


Kako to misliš ? Da če se jim ne izide, izgubo poktije FX oz tisti ki tam spušijo ?


Primer: podjetje iz ZDA naroči 200 avtomobilov iz Nemčije, dobava in plačilo v EUR bo čez 3 mesece. Ker je zdaj tečaj EUR/USD kot pač je, čez 3 mesece pa je lahko čisto drugačen, podjetje preko svoje banke kupi FX futures v vrednosti pogodbe, z iztekom čez 3 mesece. Cilj podjetja ni špekulacija oz. kaj zaslužit (ali izgubit), ampak le ta, da bo zanje tečaj čez 3 mesece enak kot danes.

c3p0 ::

Adrijan0 je izjavil:

Sago, verjetno si v življenju že veliko denarja izgubil. Prav je, da to deliš z ostalimi, da se ne bodo opekli podobno kot si se sam.


Niti ne, iz katerega mojega posta to sklepaš?

stripy005 ::

A obstajajo sploh kakšne knjige v slovenskem jeziki v zvezi trgovanja z valutami?

pisco ::

A se lahko prosim držite teme? Če se ne strinjate s forexom, to lahko poveste v enem stavku, ne pa da naredite cel šmorn iz te teme samo zato, da dokazujete drugim kako imate prav vi in ne oni.

yakuza87 ::

Forex je trgovanje z valutami. To je popolnoma enako kot če bi človek kupil 1000$ preden bi z anionom odletel v Ameriko, in bi ob vrnitvi teh 1000$ pretvoril nazaj v evre (recimo da tam ni nič zapravil). Če je tečaj evra med njegovo odsotnostjo poskočil, bi na koncu dobil več evrov v menjalnici za 1000$ kot jih je na začetku vložil. Edina razlika je da ima menjalnica slabše pogoje za izmenjavo kot forex ponudniki (ForEx = foreign exchange = izmenjava tujih valut). Trenutno forex trgovanje v Sloveniji ni obdavčeno, razen če opravljaš Forex trgovanje za nekoga drugega in od tega vlečeš profit. Dokler delaš samo zase ni skrbi.
Žal literature v slovenščini ni veliko... če se hoče pa se vseeno da najti vse potrebne informacije..
konec koncev je zato da si uspešen Forex trgovalec potrebno upoštevati samo 10 pravil ;)
kar se sliši veliko enostavneje kot je izvesti
za dodatna vprašanja lahko pišete na gago.suhi@gmail.com

korosec123 ::

Sam sem se pridružil ekipi team phoenix in podjetju imarketslive, ki ponuja izobrazevalno platformo o valutnem trgovanju in medsebojno sodelovanje clanov ;) ce koga zanima naj pise na anzekorosec15@gmail.com z veseljem odgovorim na kakrsnokoli vprasanje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sandmat ()

Aquafriend ::

crystal je izjavil:

ce te zanima me kontaktiraj na dcrystalj@gmail.com . Trgujemo na forexu in delamo lep profit, ki ga lahko dnevno spremljas (vsaj 1000pipov na mesec). Uci nas profesionalni trader in signale in analize si med sabo cisto vse delimo. Lahko se skupaj z nami z majhno clanarino ucis, da bo ta trnjeva pot krajsa in zabavnejsa.
kriptovalute sem ze sam precej sprobal in odsvetujem.


koliko procentov ste zasluzili na letni ravni?

Sheteentz ::

1000 pipov mesečno glede mesečnega profita ne pove nič, če hkrati zraven ne podaš informacije glede velikosti pozicij in leveragea.

osnove forexa so lepo razložene na babypips.com, admiralmarkets imajo tudi fajn youtube šolo, ki jo ima čez Nenad Kerkez. skratka, vse je na internetih.

jakan123 ::

1000 pipov mesečno pove dovolj. Drugače pa ja vse je na internetu, le ko hočeš kakšne redne (dnevne) live trading sessione pa ni nič več free.
Koliko nas je tukaj, ki trgujemo na forexu? :D

Sheteentz ::

1000 pipov pri leverage 10, 50 ali 500 je kar razlika, hitro se nabere v plus, še hitreje pa v minus :D

Live trading sessioni pa tudi niso nujni. Ko ene par let študiraš trejdanje, prebereš par dobrih knjig, si že toliko natreniran, da vse sam delaš. Mene še čaka nekaj študija forexa, ravno sem pri koncu ene fajn knjige od Carolyn Boroden - Fibonacci trading. Luštna knjiga, fajn gre v globino teorije.

BTW, pozna kdo še kašno fajn čtivo na to temo?

jakan123 ::

Sheteentz je izjavil:

1000 pipov pri leverage 10, 50 ali 500 je kar razlika, hitro se nabere v plus, še hitreje pa v minus :D

Live trading sessioni pa tudi niso nujni. Ko ene par let študiraš trejdanje, prebereš par dobrih knjig, si že toliko natreniran, da vse sam delaš. Mene še čaka nekaj študija forexa, ravno sem pri koncu ene fajn knjige od Carolyn Boroden - Fibonacci trading. Luštna knjiga, fajn gre v globino teorije.

BTW, pozna kdo še kašno fajn čtivo na to temo?


1000 pipov je 1000 pipov. višji leverage ti omogoči samo odpiranje pozicije z višjim lotom :) Pri enem lotu je pip vreden isto pri vseh leveragih. Samo dovolj velik račun moraš imeti, ali dovolj velik leverage, da lahko odpreš cel lot :D

Knjiga: The Complete Guide To Comprehensive Fibonacci Analysis on FOREX, Viktor Pershikov.

Z live sessioni napreduješ prej kot v parih letih :) Jaz imam trenutno 5 učencev, ki spremljajo 2 live sessiona na dan in po treh mesecih imata dva že lepe rezultate. Poleg sessionov posvetita še ogromno časa trejdanju vsak dan in hitro napredujeta.

c3p0 ::

Če delaš redno 1000 pipov, ni ovir, milijoni so tu, če ne milijarde.

jakan123 ::

Miljoni so, če delaš z miljoni ja :D Če štartaš z malim računom gre pa lepo počasi, ampak važno je da si konstanten. 1000 pipov mesečno pa ni nek velik problem, če veš kaj delaš.

c3p0 ::

1000 pipov vsak mesec, brez huge drawdowna... Pa če začneš s 100€, si hitro bogataš. Dol vsaj v začetku nič ne jemlješ. Kmalu moraš it na futures, ker klasični fx brokerji ti bodo kmalu nagajali.

chrush ::

c3p0 je izjavil:

1000 pipov vsak mesec, brez huge drawdowna... Pa če začneš s 100€, si hitro bogataš. Dol vsaj v začetku nič ne jemlješ. Kmalu moraš it na futures, ker klasični fx brokerji ti bodo kmalu nagajali.


zakaj bi ti nagajali? Tega ne razumem, čeprav sem večkje to že bral. Sam nimam takih izkušenj, res pa je, da sem mala riba
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

jakan123 ::

Drawdown mam itak minimalen. Stop loss imam vedno 1% računa :) V parih letih sigurno, če si konstanten.
Nagajajo v smislu, da ti zmanjšajo leverage, ampak če ti račun rase pol itak ni problema. Pa zdaj gre itak leverage na 1:30 za major pare.

edi123 ::

jakan123 je izjavil:

Drawdown mam itak minimalen. Stop loss imam vedno 1% računa :) V parih letih sigurno, če si konstanten.
Nagajajo v smislu, da ti zmanjšajo leverage, ampak če ti račun rase pol itak ni problema. Pa zdaj gre itak leverage na 1:30 za major pare.

Kakšna pa je tvoja strategija če ni skrivnost? Če ti gre tak dobro kot praviš, pa deli kaj z nami :)

c3p0 ::

chrush je izjavil:


zakaj bi ti nagajali? Tega ne razumem, čeprav sem večkje to že bral. Sam nimam takih izkušenj, res pa je, da sem mala riba


Ker večinoma ne trgujejo na pravem interbank marketu, ampak proti svojim strankam. Večina strank itak zgubi denar in jim ni treba nagajat.

Garantirani stop lossi so en znak, da ni vse čisto.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Forex (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24396171 (25936) chrush
»

Zaslužki preko interneta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10050222 (17720) next3steps
»

Forex, TradeRobot in podobne zadeve za služenje preko neta - ali je tole nateg?

Oddelek: Loža
2812396 (9743) btree
»

Igranje borze z dobickom

Oddelek: Loža
428065 (6177) kopachke

Več podobnih tem