» »

Oldies goldies

Oldies goldies

«
1
2

Jerry000 ::

Namen te teme je obujanje lepih spominov in futranje nostalgije o starih igrah. Torej če si hoče kdo spraznit dušo lahko tu napiše svoje izkušnje o igri in kdaj je igral, na kakšnem PCju,...

Torej moj oldie goldie je definitivno moje prvo "resno" srečanje z MP igram, to je bil COD1. Igral ko sem bil v 1 letniku srednje šole (15 let?). Toliko na kratko za sedaj, en ice breaker :)

Dr_M ::

Najboljsi mp kar sem kdaj igral, je bil mod za Quake 2, Action Quake 2. Po tej igri mi je bil vsak mp beden in od takrat spilam samo se sp.
Je pa bil ta spil precej dolgo popularen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

chort ::

Golden Axe, pc pa mislim da je bil AT. Morda celo 386, kdo bi vedel ;)

Jerry000 ::

Dr_M je izjavil:

Najboljsi mp kar sem kdaj igral, je bil mod za Quake 2, Action Quake 2. Po tej igri mi je bil vsak mp beden in od takrat spilam samo se sp.
Je pa bil ta spil precej dolgo popularen.

No to se niti ne spomnem, spomnem se samo Quake 3 k je biu popularen res dolg časa, in veliko jih je geekalo to

shotalick ::

Če je že "oldies goldies" potem bom jaz rekel, da se spominjam, ko sem nabijal SNES z očetom pred TV-jem...Mario Kart, Smurfs, Mario World, TMNT. Pred tem pa še Family computer in cel kup iger, ki so bile na cartridge-u (Contra, Tiger Heli, itd, itd.) Še danes odigram kakšen Super Mario World in se trudim pridt do dna tej igri (je kr zajebano vse skp :) ).

Cancer ::

Grim Fandango. Glasba mi je še sedaj ostala v spominu. Good times!

111111111111 ::

Levji Kralj, Laborgini, Supaplex in Wolf 3D vse na 486. :)

@shotalick: Contre se pa še jaz spomnim, ko sva s kolegom nabijala MP na enem zaslonu. :)

D3m ::

Metal Slug
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Pri meni je tako.

Prva igra, ki sem jo igral je bila Prince of Persia. To igro sva igrala z sošolcem z osnovne šole, ker pri njemu doma so imeli takrat trgovino in računalnik in tega je že več kot 20 let nazaj.

Potem sem veliko preigral Half life in Commandos: Behind Enemy Lines pri sosedu, ker takrat še nisem imel svojega računalnika.

No leta 2002 pa sem imel končno prvič svoj računalnik in prve dve igre, ki sem jih kupil sta bili bila Max Payne in Operation Flashpoint: Cold War Crisis :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Heavy ::

Battlefield 2142. Ni prva igra in ne najstarejša, ampak je pa bila prva v kateri sem poiskal in se včlanil v klan, kar je izkušnjo naredilo 2x boljšo.
#TeamFelix

jype ::



Dr_M> Je pa bil ta spil precej dolgo popularen.

Saj se še vedno redno igra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

hojnikb ::

od oldies goldies recimo kak ski or die (na stari 486ki :D) pa kakšen mario na bootleg NES varjanti. Kasneje na PCju pa CS1.6/Source, od COD-a pa kakšen mw1/2 (2ko še te dni včasih zalaufam na "privat" serverjih :D)

At present sn pa na konzoli ˇˇ in tu in tam odšpilam kakšen bf4/aw
#brezpodpisa

Jerry000 ::

Točno, ski or die, to so bli cajti :). Jaz sicer še nisem imel PCja, sem pa pri sosedu to igral :)

ProGo ::

Uff, tega je veliko.
Od spectruma, xtja, pa 286 ...
Elite, R-type, Back to Skool, Canon Fodder, Another World, Syndicate - ta je bila najboljša, body part improvements v 90-ih letih 8-O, Sudokan, Battle axe, Larry seveda, Prince of Persia, potem pa Doom, Wolf, Civilization, Dune 2 ...
Luštno je bilo.

buneech ::

chort je izjavil:

Golden Axe, pc pa mislim da je bil AT. Morda celo 386, kdo bi vedel ;)

Js sm ga na Amiga 500 špilal. Zdj ga mam pa v SEGA classics na steamu. :)

XsenO ::

Dr_M je izjavil:

Najboljsi mp kar sem kdaj igral, je bil mod za Quake 2, Action Quake 2. Po tej igri mi je bil vsak mp beden in od takrat spilam samo se sp.
Je pa bil ta spil precej dolgo popularen.


Matr je šlo pulzov za AQ2 :)
Lights camera action
1 + 1 = 1

D3m ::

Bruce Lee

ZX Spectrum+

|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

XsenO> Matr je šlo pulzov za AQ2 :)

Pa navadu si se ciljat 200ms v prihodnost. Like you're a fucking Jedi or something.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

s1l3 ::

Prvi spomini ki jih imam so na spectrumu, ne spomnem se naslova spila, vem samo da sem moral sestaviti raketo da odletim s planeta kjer sem.
Comodor vem da sem imel, spomnem se da so mi starsi snemal kasete z radia, ne spomnem se pa nobenega spila, mogoce kungfu.
Potem je pa prisel pc. Spomnem se nekega ally cat-a, bil sem tudi lisica pa bojeval sem se v north&south. Potem so pa razni doom, heretic, hexen, duke, star wars in polno enih fpsjev.

Jerry000 ::

No jaz pa žal nisem mel te časti preizkusiti te stvari, saj nismo meli doma teh naprav. Sem pa prvič se spoznal z GameBoy...ko je nekdo takrat v vrtcu ga prinesel. Od takrat dalje se je začela moja "gaming kariera" :). In tudi kasneje v OŠ sem potem še svojega dobil...klacičnega, belega

jype ::

s1l3> Prvi spomini ki jih imam so na spectrumu, ne spomnem se naslova spila, vem samo da sem moral sestaviti raketo da odletim s planeta kjer sem.

Jet Pac:

D3m ::

s1l3 je izjavil:

Prvi spomini ki jih imam so na spectrumu, ne spomnem se naslova spila, vem samo da sem moral sestaviti raketo da odletim s planeta kjer sem.
Comodor vem da sem imel, spomnem se da so mi starsi snemal kasete z radia, ne spomnem se pa nobenega spila, mogoce kungfu.
Potem je pa prisel pc. Spomnem se nekega ally cat-a, bil sem tudi lisica pa bojeval sem se v north&south. Potem so pa razni doom, heretic, hexen, duke, star wars in polno enih fpsjev.


Jet Pac



Dammit jype. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Starscream ::

Dune 2000 :), prva igra ki sem jo igral na prvem PC-ju.

MasterTade ::

Prvi del Age of Empires
Mors omnia aequat

branc ::

chort je izjavil:

Golden Axe, pc pa mislim da je bil AT. Morda celo 386, kdo bi vedel ;)


PC, 386, ja :) Še zdej vem komande na pamet...


AOE 1, Red alert cele noči, C&C (čist taprve).

branc ::

Sid Meier's Colonization, Commander Keen, Dangerous Dave, Princ of Persia :)

Več kot 20 let kasneje si ne morem priklicati takega občutka ob igranju, kot takrat......pa je na Steamu polna pi*da najnovejših igrc.. :)

Ghenghiz ::

Dr_M je izjavil:

Najboljsi mp kar sem kdaj igral, je bil mod za Quake 2, Action Quake 2.


+1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghenghiz ()

[D]emon ::

Prve igre sem igral se na ZX Spectrumu (takem s proper tipkovnico, ne tistim gumijastim sranjem) ... Jet Pac, Skool Daze, itd.

Potem je prisel IBM 5150 s CP/M na katerem sem imel neko igrico s kaco, pa neko igrico v kateri so dojencki padali s stolpnice, ti pa si jih moral odbiti v resilca, pa seveda proper Tetris. :)

Kasneje pa hm ... Wolf3D, Doom, Duke3D, Quake... the rest, as they say, is history. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

r3dkv1c4 ::




Cela ulica je imela tekme po cele dneve....tudi v šolo nismo šli....lepi časi.:)

....še nekaj špilov, ki so del naše gamerske historije:







.....in še in še......
kasneje je bil Prince of Persia na i286.....itd..
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Invictus ::

Jumping Jack...

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tikitoki ::

Civilization I je legenda:)

D3m ::

Starscream je izjavil:

Dune 2000 :), prva igra ki sem jo igral na prvem PC-ju.


Dune II The Building of a Dinasty

:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

meho7 ::

Uff pc nostalgija :8) ... Prvic sem igral rac. igre pri bratrancu daljnega leta 93.Specifikacij masine ne vem, vem le, da so bli Windowsi 3.1. Igre kot so Popcorn, Pipes, Stunts, Hocus Pocus,.. Dve leti kasneje je oce koncno kupil racunalnik - Pentium 100Mhz, 8Mb Rama, 1.2GB HDD... Zravem sem dobil cd '100 Arcade Action Games', ki sem jih preigral do onemoglosti - ogromno Apogee iger(razni Keeni, Raptor, Duke2, Bio menace, Wacky Wheels, Cosmo...), Jazz Jackrabbit, Gods, Jill of the jungle, Settlers, Lion King, Sky Roads. Prva originalna igra, ki sem jo kupil je bila IndyCar Racing od Papyrusa, imel sem se NFS RT:SE, 2SE, Carmageddon 1 in 2 ,Duke 3d, Hugo, GTA, Fifa 98/99/00/01/02/03, UCL 99-00,WLS 99, Nba 98/99/00/01, LBA, Time Commando, Disney Collection 3in1(Alladin, Lion King, ToyStory), razne MegaPak kolekcije... Leta 98 sem dobil 2. racunalnik - koncno 3d kartica :)) - Celeron 433Mhz, 64MB rama, 6-7GB hdd, Voodoo 3 2000, SB Live ter Cambridge 4.1 zvocniki. Leto kasneje sem zacel piratizirat - Tartaruss anyone? :p . Vmes sem bil se na konzolah (PS1,PS1,X,PSTwo,Ps2,X360)

Mal prevec sem se razpisal, my bad

mtosev ::

razni need for speedi, fife in rise of nations so mi ostali v spominu.

NFSje in fife sem igral na temu kompu: Celeron 466mhz, 128mb ram, riva tnt 16mb, 17 nokia crt monitor, 10gb diska, win 98
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

D3m ::

meho7 je izjavil:

Uff pc nostalgija :8) ... Prvic sem igral rac. igre pri bratrancu daljnega leta 93.Specifikacij masine ne vem, vem le, da so bli Windowsi 3.1. Igre kot so Popcorn, Pipes, Stunts, Hocus Pocus,.. Dve leti kasneje je oce koncno kupil racunalnik - Pentium 100Mhz, 8Mb Rama, 1.2GB HDD... Zravem sem dobil cd '100 Arcade Action Games', ki sem jih preigral do onemoglosti - ogromno Apogee iger(razni Keeni, Raptor, Duke2, Bio menace, Wacky Wheels, Cosmo...), Jazz Jackrabbit, Gods, Jill of the jungle, Settlers, Lion King, Sky Roads. Prva originalna igra, ki sem jo kupil je bila IndyCar Racing od Papyrusa, imel sem se NFS RT:SE, 2SE, Carmageddon 1 in 2 ,Duke 3d, Hugo, GTA, Fifa 98/99/00/01/02/03, UCL 99-00,WLS 99, Nba 98/99/00/01, LBA, Time Commando, Disney Collection 3in1(Alladin, Lion King, ToyStory), razne MegaPak kolekcije... Leta 98 sem dobil 2. racunalnik - koncno 3d kartica :)) - Celeron 433Mhz, 64MB rama, 6-7GB hdd, Voodoo 3 2000, SB Live ter Cambridge 4.1 zvocniki. Leto kasneje sem zacel piratizirat - Tartaruss anyone? :p . Vmes sem bil se na konzolah (PS1,PS1,X,PSTwo,Ps2,X360)

Mal prevec sem se razpisal, my bad


Nič zato.

Prehistorik II

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

vostok_1 ::

Impossible thread is impossible. Dost preveč vsega za naštet. Sicer bo zame X-com serija vedno top of the top, bom vsaj tokrat nekaj drugega podal.

Civilization Call to Power
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

theBill ::

Kot mulca me je pri prijatelju na 386-ki najbolj impresioniral Wolfenstein 3D. Ko sem bil malo starejši Mortal Kombat 2 (in razne podobne pretepačine, kloni te igre), na svojem prvem računalniku pa Age of Empires prvi del. Tisto je pa bilo večkrat do jutra, sploh ko se začele kake počitnice.

Imel tudi Atarija za na TV priklopit, ampak tisto je bilo eno navadno sranje. Atari, Commodor, ZX spectrum in podobne premikajoče kocke me niso nikoli kaj preveč navduševali, čeprav sem jih videl še pred OŠ.

[D]emon ::

Se morda kdo od vas spomni neke variante Scorched Earth za Win 3.1, samo da sta bila dva taka topova kot iz risanke ? :) Tisto sem na veliko pri best frendici preigraval samo se naslova, ma ce me j...., ne spomnim.

Sem se pa spomnil se ene klasike, ki sem jo preigraval na 3.11.

Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

rokp ::

Zame definitivno Lode Runner na C64. Po tistem se malo Tetrisa na Schneider CPC 6128, ki ga je spisal sosolec skupaj z bratrancem, ce se ne motim, to bi bilo pa v glavnem to od omembe vrednega.

Jerry000 ::

Prou zanimiu je brat to temo :). Vidim da sem dokaj "pozno" začel igrat...rečmo v dobi ski or die in začetki gameboy.

opeter ::

To so nekako prve igre, katere sem igral (prvič pri sošolcu, potem pa je oče kupil družinski računalnik, ker je rabil za delo, jaz pa :8) ... hehe):

- Golden Axe, DOS verzija na 1 disketi (konzolo oz. na avtomatih to igro nikoli nisem videl v živo, saj na našem koncu tega ni bilo). S sestro in sošolci sem nabijal do neskončnosti

- BlackThorne, prva resnejša igra, ki sem jo uspel končati

- Prince of Persia, čeprav nikoli nisem daleč prišel. Meni je bil bolj všeč npr. drugi, bolj barviti del, ki je imel podnaslov Shadows and the Flame

- različne Apogee igre, med njimi vsekakor dirkačina Wacky Wheels, Black Stone serija, Cosmo's Cosmic Adventure, Bio Menace, Hocus Pocus, nekateri deli Commander Kena (od teh sem uspel kar nekaj iger končati)

- Skunny igre z veverico (sploh dirkaška Skunny Kart je bila super)

- Lost Vikings

- Lamborgini igra

Pa morda še kakšna, kot so Big Red Racing, Mortal Kombat 2, Highway Hunter, Shadow Caster, Raptor itn. Ampak to je že preveč za našteti.
Ta glavne so zgoraj.

Razni Doom, Wolfenstein 3D/Spear of Destiny ipd. pa po pravici povedno me nikoli niso interesirali! Moram pa omeni igri Heretic in Hexen serijo ter Shadow Caster. Ne vem zakaj, morda zaradi barv, vzočnega vzdušja ali kaj ... te so bile super.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

harmony ::

Jaz sem toliko nabijal Wolfenstein 3D, da mi je bilo po koncu igranja nekaj ur slabo, namrec od silnega premikanja levo in desno mi je v glavi ratala popolna zmesnjava.

Se komu?

XsenO ::

jype je izjavil:

XsenO> Matr je šlo pulzov za AQ2 :)

Pa navadu si se ciljat 200ms v prihodnost. Like you're a fucking Jedi or something.


Nah sem bil eden od LPB (okoli 100 ms) na ISDNju :P
1 + 1 = 1

D3m ::

harmony je izjavil:

Jaz sem toliko nabijal Wolfenstein 3D, da mi je bilo po koncu igranja nekaj ur slabo, namrec od silnega premikanja levo in desno mi je v glavi ratala popolna zmesnjava.

Se komu?


Nope.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jerry000 ::

opeter je izjavil:

To so nekako prve igre, katere sem igral (prvič pri sošolcu, potem pa je oče kupil družinski računalnik, ker je rabil za delo, jaz pa :8) ... hehe):

- Golden Axe, DOS verzija na 1 disketi (konzolo oz. na avtomatih to igro nikoli nisem videl v živo, saj na našem koncu tega ni bilo). S sestro in sošolci sem nabijal do neskončnosti

- BlackThorne, prva resnejša igra, ki sem jo uspel končati

- Prince of Persia, čeprav nikoli nisem daleč prišel. Meni je bil bolj všeč npr. drugi, bolj barviti del, ki je imel podnaslov Shadows and the Flame

- različne Apogee igre, med njimi vsekakor dirkačina Wacky Wheels, Black Stone serija, Cosmo's Cosmic Adventure, Bio Menace, Hocus Pocus, nekateri deli Commander Kena (od teh sem uspel kar nekaj iger končati)

- Skunny igre z veverico (sploh dirkaška Skunny Kart je bila super)

- Lost Vikings

- Lamborgini igra

Pa morda še kakšna, kot so Big Red Racing, Mortal Kombat 2, Highway Hunter, Shadow Caster, Raptor itn. Ampak to je že preveč za našteti.
Ta glavne so zgoraj.

Razni Doom, Wolfenstein 3D/Spear of Destiny ipd. pa po pravici povedno me nikoli niso interesirali! Moram pa omeni igri Heretic in Hexen serijo ter Shadow Caster. Ne vem zakaj, morda zaradi barv, vzočnega vzdušja ali kaj ... te so bile super.


Točno, zdaj si me spomnil na dobri stari Apogee. Tudi jaz sem večino njihovih iger preigral po dolgem in po čez. Raptor si tudi igral?

Je mogoče kdo igral Crystal caves?
http://store.steampowered.com/app/35826...

opeter ::

Jerry000 je izjavil:

Točno, zdaj si me spomnil na dobri stari Apogee. Tudi jaz sem večino njihovih iger preigral po dolgem in po čez. Raptor si tudi igral?

Je mogoče kdo igral Crystal caves?
http://store.steampowered.com/app/35826...


Sem, ja. Sicer Raptor ni bil direktno od Apogee (oni so bili samo založnik), ampak od Cygnus Studios (poznejši Mountain Kings).
Huda igra.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

pozabil rečti. občasno obudim spomine in kakšel oldie odigram v dosboxu:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

D3m> Nope.

No, to ni res: Poznmam vsaj dva človeka, ki jima je postalo slabo. En sicer z wolf3d ni imel težav, doom ga je pa v manj kot 10 minutah pripravil do bruhanja, drugemu je pa ob obeh precej hitro postalo slabo.

Še večji križ imajo ti ljudje z VR, čeprav baje zelo pomaga, če je v virtualnem svetu "zrendran" nos, ki ga lahko vidiš.

Linko ::

D3m ::

jype je izjavil:

D3m> Nope.

No, to ni res: Poznmam vsaj dva človeka, ki jima je postalo slabo. En sicer z wolf3d ni imel težav, doom ga je pa v manj kot 10 minutah pripravil do bruhanja, drugemu je pa ob obeh precej hitro postalo slabo.

Še večji križ imajo ti ljudje z VR, čeprav baje zelo pomaga, če je v virtualnem svetu "zrendran" nos, ki ga lahko vidiš.


Govoril sem zase.
|HP EliteBook|R5 6650U|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali kdo igra 20 let stare igre? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Igre
736120200 (279) GupeM
»

Katera je vaša najljubša igra vseh časov? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20536388 (14407) msms
»

Igre ki ste jih igrali v otroštvu [Nostalgia] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13827609 (23326) Maximus
»

Vaših 5 igr vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
22237124 (22840) Sc0ut
»

Stare igre, ki ste jih igrali (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7820874 (17227) BorutO

Več podobnih tem