» »

Čiščenje računalnika

Čiščenje računalnika

Twixz ::

Zdravo.
~ [Hardware] ~
Na kompjutru se mi nabira prah neverjetno hitro, spihujem ga na 4-5 tednov, sprememba v temperaturi in preformansu se kar pozna, zanima me na koliko časa je treba menjati termalno pasto, na kaj je treba biti pozoren in seveda, obstajajo kakšni načini na nek način blokiranja nabiranja prahu s svetlobno hitrostjo?

~ [Software] ~
In še, kater program bi mi spucal nesnago iz računalnika, nekako še ne deluje optimalno, probal sem z AVG pa je našel ogromno nesnage, vseeno bi še poskusil finesno spucat, če pozna kdo kakšen program?

Temperatura računalnika 40-45°C, ob igrah naraste na 55-58, včasih 60 (če je res zahtevna igra).

Hvala!

loveJDM ::

glede na to da imaš 40stopinj že v osnovi lahko pasto menjaš in boš na cca 30stopinj :)

antimalwarebytes poženi,ko naredi svoje pa še ccleaner pa čao

bluefish ::

Na 4 - 5 tedne? Wow, to pa imaš nesnage v prostoru. Kadilec?

Termalno pasto menjaš, če ob čiščenju odstraniš hladilnik s procesorja ali pa je prirast temperature opazen tudi po čiščenju. Drugače pa posebnega pravila ni.
Glede nabiranja prahu pa je edina hitra rešitev namestitev filtrov pred ventilatorje (geto način je z najlonkami).

Za nesnago pa to, kar je omenil predhodnik.

Jasno, temperature kot take so brez podatkov o konfiguraciji irelevantne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

smacker ::

Pa CC cleaner, za brisanje temp fajlov in ostalih nepotrebnih podatkov ;)

BorutK-73 ::

NAbaviš prortiprašne filtre, najbolje magnetne in ko se zapacajo jih samo opereš in posušiš.

Twixz ::

bluefish je izjavil:

Na 4 - 5 tedne? Wow, to pa imaš nesnage v prostoru. Kadilec?

Termalno pasto menjaš, če ob čiščenju odstraniš hladilnik s procesorja ali pa je prirast temperature opazen tudi po čiščenju. Drugače pa posebnega pravila ni.
Glede nabiranja prahu pa je edina hitra rešitev namestitev filtrov pred ventilatorje (geto način je z najlonkami).

Za nesnago pa to, kar je omenil predhodnik.

Jasno, temperature kot take so brez podatkov o konfiguraciji irelevantne.


Ne kadi se v bližini sobe v kateri je računalnik. Nevem zakaj tako hitro, tako pač je.. :D

Drugače pa seveda, specs:
* i5 (6500), 3.2 ghz
* nVidia GTX 970 (2 gb)
* 8 RAM
* 550W napajalnik
* MSI Z170A PRO Carbon, matična

BorutK-73 ::

Jaz kadim meter stran od obeh PC-jev pa nimam problemov z prahom. Oba imata filtre.

hojnikb ::

za nesnago pucat je najbolje en master backup in format na vsake tolko.
#brezpodpisa

Nagi Bator ::

Ce imas kompjuter na tleh ga postavi na nek podstavek oziroma ga dvigni nekoliko od tal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik - trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
162013 (1513) AC_DC
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617201 (5610) solatko
»

PC neprijetno ruži

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
354248 (3691) nofaith
»

filtri za ventilatorje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152087 (1972) MedusasPath
»

Spomladansko čiščenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
153161 (2515) flashek

Več podobnih tem