» »

Real time file sharing

Real time file sharing

Excavator ::

Iščem program, ki omogoča REAL TIME! file sharing.
Uporabljal se bo pri enem projektu spletne strani, da lahko na njej dela več uporabnikov(največ 3 naenkrat).
Stran bo hostana na lastni mašini in ne pri kakšnem ponudniku.

testiral sem že:
-github(ga morem še dobro naštudirat)
-teamviewer(prepočasno)
-bluebeam(v fazi testiranja)

Hvala in LP

jype ::

Kaj je real-time?

Excavator ::

Če sem se morda narobe izrazil, delali bomo v HTML-ju in hočemo, da lahko index ter ostale datoteke vsi urejamo hkrati.
Torej, če nekdo piše v dokument bi bilo še najbolje, da oseba ki je na drugi strani to vidi.

black ice ::

Kakšen codepen za testiranje in sharanje trivialnih stvari, za ostalo se pa nauči gita. Saj ni rocket science.

jype ::

Ficko123> Če sem se morda narobe izrazil, delali bomo v HTML-ju in hočemo, da lahko index ter ostale datoteke vsi urejamo hkrati.
Ficko123> Torej, če nekdo piše v dokument bi bilo še najbolje, da oseba ki je na drugi strani to vidi.

Obstaja par orodij, ki to ponujajo, igral sem se že z https://togetherjs.com/ in https://github.com/josephg/ShareJS in oba omogočata precej hitro vključitev deljenega urejanja besedila.

detroit ::

bittorentsync npr ni ravno real time....sicer pa googledocs dela ravno to, kaže kdo ureja in kaže kaj piše ipd v "real time"
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Netrunner ::

Potrebuješ tudi to, da isto datoteko se ureja hkrati? ... se pravi, da ko nekdo nekaj vnese, se le to pojavi tudi v tvojem urejevalniku? ... to je sicer malo težje oz. je bolj odvisno od urejevalnika ki ga uporabljaš.

Jaz bi kar kakšen dropbox uporabil :)

mambli ::

google drive to podpira - skupaj z google doc. Ni lih pravi html urejevalnik, vendar lahko več ljudi dela na enkrat.

galu ::

Nek cloud storage (ala Dropbox). Ko boste ugotovili, da je to čist preveč error prone, pa le naštudirajte Git. :D
Tako to gre.

smacker ::

Če hočete 3 hkrati isti file pisat, potem ste si slabo razdelili delo. Poanta programiranja v skupini je, da dela vsak svoj košček, čimbolj neodvisno od drugih. Recimo en pripravi osnovni layout HTML, ki ga "pošlje" ostalim. Potem se en loti menijev, drugi contenta, tretji pa recimo sidebarov. To lahko delate povsem ločeno, vsak na svojem PC-ju, brez da vidite kaj delajo ostali člani. Na koncu pa združite svoje delo - Git zna dobro mergat stvari, je pa treba vedno pri mergu biti previden, kaj bo združil in kaj povozil. Za te stvari je git super. Za uporabo prijaznejša varjanta je TortoiseSVN, ampak poznavanje gita vam bo kot razvijalcem slej kot prej obveza, zato priporočam Git ;)
Če hočete programirat skupaj, je najboljše da se v živo dobite pa vsedete pred en komp. Če to ni mogoče, lahko skype call + teamviewer uporabljate - takrat mora en tipkat, ostali gledajo.

FX6300B ::

+1 za git
May the force be with you!

Excavator ::

Git naštudiran, prišla nevihta in RIP server:(
Hvala za info fantje!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GitHub Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
455244 (3506) BivšiUser2
»

Motivacijski video za "project management/team building" (uvod v teden hekanja OS X-a

Oddelek: Sedem umetnosti
183966 (3553) djabi
»

Programerski software

Oddelek: Programiranje
93487 (2612) Qushaak
»

GitHub

Oddelek: Programiranje
124270 (4016) BigWhale
»

Subversion (SVN) - kaj priporočate?

Oddelek: Programiranje
413990 (2604) imagodei

Več podobnih tem