» »

Problem seat ibiza 1.6

Problem seat ibiza 1.6

«
1
2

p3ro ::

Zanima me če ima kdo izkusnje z seatom ibiza 1.6 letnik 2000 akl motor benciner imam tezave z njem in ne vem kaj bi to lahko bilo narobe stvar je taka. Kupil sem avto delalo use normalno po enem tednu ga zjutraj vzgem se odpelem pridem v krizisce dodam gas avto zadusi in crkne. Potem ga nisem mogel vzgati nekaj casa no ko mi je uspelo se odpelm domov pustim avto stati nekaj dni je pa res da je tisto noc ko mi je to naredilo pado dez verjetno je nekam prisla vlaga ampak je tudi par dni pred tem pado dez pa ni blo problemov. Odpelem avto na racunalnik mi pokaze napako na loputi + tega mi je se stangas nabijalo iz 1 na 1,5 obratov in je niho. Sm dav loputo dol jo ocistim dam nazaj je blo par dni brez problema. No pol je spet zacel trokirat in ga dusit. Pol sm nabavo drugo loputo jo dam gor grem na tester mi nastela use in je avto spet normalno lavfo niti trokiro ni vec zjutraj je vzigo normalno. Z to drugo loputu mi je stangas lavfo normalno brez problema grem spet na tester mi prklopi use nobene napake ne pokaze. Sm mev pa na avspuhu zanic giblivo cev in eno koleno sm dav to zrihtat in grem spet na tester mi zmeri lando in loputo spet nastela napake nobene landa dela v piko. Avto mi 10 dni brez problema vceraj pa spet zacel trokirat ko gas spustis ob malih obratih no tud pri velkih sam ne tak kot pri malih. Nekaj je z vlago narobe verjetno ali pa kaksen vakum res ne vem kaj bi to bilo+ tega avto ima tak cuden zvok kot bi nekaj presketalo spodaj v avspuhu ko dodajas gas tak mi je delalo pred tem ko je bla gibliva cev zanic ampak zdaj sem to porihtal in se spet tezave pojavlajo je mozno da bi bilo kaj z katalizatorjom narobe da bi zaradi tega biv taksen zvok in da bi mi avto dusilo in cukalo. Danes sem spet mel na testeru ga je pokazalo neko napako na motorcku prostega teka to je loputa nastela use na novo resetira use avto eno uro normalno lavfa in spet isto zacelo se dogajat zdaj al bi blo potrebno se menjat kable svecke ali pa je dejansko loputa hin in dela vcasih normalno vcasih pa nagaja ne vem res al je verjetno kaj z elektriko ali pa vlago. In evo dans hocem vzgat avto in spet problem tak dela kot je v posnetku to mi je ze prej delalo veckrat potem pa je cudezno zalavfo in delalo normalno res cudezn avto ne vem kaj bi to sploh bilo narobe

https://sendvid.com/nitl6abd
  • spremenil: p3ro ()

miraldi ::

Preveri še:

Merilec pretoka zraka
Senzor obratov
Senzor hladilne tekočine
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

D3m ::

+
črpalka za gorivo v rezervoarju
+
lambda sonda
+
klenk senzor
|HP EliteBook|R5 6650U|

p3ro ::

lambda sonda dela v piko je pokazo racunalnik ampak zdj verjetno če bom pusto avto nekaj dni stati in ce bo lepo vreme bo sigurno cez cas potem spet zalavfo blo je ze parkrat tak je pa res da mi je tud med vozno zadnjic mal cuko ko sm gas spusco vcasih ni cuko vcasih pa ja pol pa 1x hocem gas dodat pa kr avto zadusi pa zacel cukat komi sm se prpelo z ceste dol tko gas ko si dav avto kr treslo pa ko da bi hoto potegn pa ne more da ga kr neki zamori pol pa avto mal sturiram pa sm se nekak uspel domov prpelat ni vec trokiro je pa tud da sm prso avto parkiro cez noc stal zjutri vzgem brez problema se odpelem niti cuko ni nc po 5 km spet zacel cukat ko prides v krizisice al pa za kakim avto ko gas spusit jebeno je zdj kr use menjavat ce se ne ve kaj je na racunalniku pa sm ga mev ze najmanj 5x nastelo loputo blo nekaj dni brez problema niti cuko niti trokiro med voznjo zdj pa spet zacel nagajat aja pa avto je benciner ne dizel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: p3ro ()

D3m ::

loputo imaš novo glej zdaj druge stvari.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bambam20 ::

Glede na zvok, ki ja ne posnetku ( dela ob zagonu po 3 cilindrih,? )

Svečke ti naj mehanik pogleda ( po moj e so zapacane ).

Možno, da ti ena od vžigalnih tuljav prebija ...

p3ro ::

Ja ampak tak ne dela stalo mi je to nardilo pol cez cas pa je blo dobro ko se je zunaj segrelo mal pa ko je avto stal 3 dni ga nisem vzigo mislis da bi na trenutke ko je vlaga pa dez kabli pa svecke nagajale vcasih dela vcasih ne kak se mu zazdi cudno mi je zdj use zivo menjavat metat dnar stran za vse ce tocno se ne ve kaj je narobe to

solatko ::

Preveri kable, svečke in cev za odvod viška olja, zna bit porozna in ti vleče fovš zrak v motor.
Delo krepa človeka

p3ro ::

solatko je pa res da mam polimano cev una ko pride iz lopute na pokrov tam ko je olje tak odusek mislis da bi to tu nagajalo ? ampak to mam ze od zacetka pa je tud umes normalno delalo

https://gyazo.com/3ae0d7cce916b3dd9856b...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: p3ro ()

solatko ::

Ja tista cev za pokrovčkom, proti zračnemu filtru. Zemenjaj, saj jo je rzžrlo vroče olje in ti kljub izolir traku vleče zrak v mešanico goriva. Se enako dogaja pri vseh naziwagnih - golf, polo, škoda felicija, octavija s temi 1,6 motorji.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

p3ro ::

zanimivo je ker obcasno avto lavfa obcasno ne pa ko je lavfo je tud med vozno mi cuko nenormalno ko si ga spusco ce prides za kakim avtom pa mors zmanjsat hitrost jutr bom probo svecke zamenjat pa tole cev nabavit kje na odpdu pa bomo vidl potem

Blinder ::

to je neberljivo
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

;-) ::

Nevem brat tvojih skorpucal ampak menjaj vzigalne tuljave kable in svecke pa vozi misko ;)

bambam20 ::

;-) je izjavil:

Nevem brat tvojih skorpucal ampak menjaj vzigalne tuljave kable in svecke pa vozi misko ;)



Vžigalne se preveri,če katera prebija. NI potrebno kar tako na lepe oči menjavat. AMpak po posnetku sodeč bi znalo ena tuljava prebijat.

dxx ::

Skoraj 100% nagaja vžigalna tuljava-frtajler po domače

fikus_ ::

Zvečer, ko bo tema in po možnosti veliko vlage v zraku, zaženi motor in poglej, če so "sveti" okrog kablov do svečk. Velika verjetnost je, da ti kabli prebijajo.

Pa prosim, če uporabljaš pike, vejice, odstavke in veliko začetnico, ko pišeš na forum. Ker tole tvoje pisanje je pogojno berljivo!

kingsix ::

Imel popolnoma enako težavo. Prvo menjal svečke, nato tuljave..nič. Zapacane so bile šobe (injektor vbrizga).

lp

D3m ::

To lahko začasno rešiš z aditivom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Blazz ::

zato, da ne menjaš kar vse po vrsti, greš do lokalnega mehankarja, k ti zamenja tisto kar je fuč.

jalovec09 ::

Sem imel ibizo ta model, preveri tuljavo, kable.
https://www.google.si/search?q=tuljava+...

Če bi kak kabel hin pa lahko zveečr s pomočjo pršilke preveriš če se bo kaj iskrilo.

Stipex ::

Oh, the horror.
V tvojem postu je ena sama vejica! In to kot decimalna v številki.

Blazz ::

Stipex je izjavil:

Oh, the horror.
V tvojem postu je ena sama vejica! In to kot decimalna v številki.


hahahaaha, sam res :)

p3ro ::

kingsix je izjavil:

Imel popolnoma enako težavo. Prvo menjal svečke, nato tuljave..nič. Zapacane so bile šobe (injektor vbrizga).

lp

Sem poskusil tudi z tem injektorom za šobe tekočina sm jo dav med bencin noter pa ni nič bilo boljse. Zanimivo je da sem se 7 dni vozil brez problema potem pa čez noč drugi dan kr ni hotel vžgati samo verglalo je pa pokalo pa še mašina je dajala cudn zvok tak kot je v posnetku avto samo trese. Upam da ni več napak na avtu najraje, bi se ga kr rešo in ga prodav :)

bambam20 ::

ČE ti trese pri zagonu je lahko tudi problem v enem cilindru, ki pri hladnem zagonu ne deluje pravilno.

Naj ti raje nekdo svetuje dobrega mehanika in da je blizu tebe doma, da ti pogleda, tuljave, svečke ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

p3ro ::

bambam20 je izjavil:

ČE ti trese pri zagonu je lahko tudi problem v enem cilindru, ki pri hladnem zagonu deluje pravilno.

Naj ti raje nekdo svetuje dobrega mehanika in da je blizu tebe doma, da ti pogleda, tuljave, svečke ..


Zdaj mi sploh noče zalavfat,samo vergla tuljavo smo preverli use 4 dajejo iskro. Drugace pa avto kr trese pa obrati nekje do 500 pridejo pa crkne avto tak ko je na posnetku dela možno da je res kaj z šobami ali pa zabito kaj sam je zelo zanimivo, da na trenutke pa kr dela. Sigurno, če bom zdaj avto pusto nekaj dni stati bo potem zalavfo. Tak je že bilo nekajkrat kot da nekaj vlaga nagaja ker je zunaj bolj mrzlo zdaj. Sm se vozo 7 dni brez problema drugi dan hočem avto vžgat in ni šlo točno tak ko je na posnetku. Mi pa je 1x zjutraj vžgal sem prišel do krizisca, da bi spelav mu dam gas pa avto kr zamori zadusi pa začne trokirat cukat nenormalno komi sm se prpelav iz ceste dol potem sem ga mal sturiro pa je nekak blo dobro, da sm se odpelav do doma čudn avto res :)

b3D_950 ::

EGR?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

p3ro ::

Zgleda da smo ugotovili napako senzor odmične gredi ali senzor gredi naj bi bila kriva oba ali eden sam

;-) ::

To ce ste preverli in daje iskro ni nic jas se vedno stavim na tuljave zato so tud obrati taki in tresenje, ce izpusti katera vsako drugo iskro ali tretjo neboste opazli na oko.

jalovec09 ::

p3ro ::

Stvar je taka zamanjal smo senzor na odmični na jermeninci avto spet ni vzgal delalo je isto kot na posnetku. Avto je lavfal kot traktor ko si mu gas dajo je samo zabijalo pa ni prav masina lavfala. Po 2 dneh ko je avto stal sm ga probo vzgat in je vzgal. Se odpelem do mehanika zamenjama se senzor na vztrajniku grem na racunalnik ne pokaze vec napake na senzorju sam kako vem senzor kr ne crkne na 1x in ne more enkrat delat enkrat ne. Zdaj mi racunalnik samo javi napako na loputi je moznost, da bi bila kriva loputa na vse to ali nima veze loputa da bi enkrat avto lavfo enkrat pa ne in lavfa tak kot je na posnetku. Drugace pa avto zdj lavfa se vozim samo me je strah spet kdaj bo zacel nagajat in res ne vem kaj mu je to krivo, da nagaja.

p3ro ::

Evo ponovno se je pojavila težava. Nekaj dni avto normalno lavfa danes spet ko sm sov iz sihta noce vzgat zjutraj pa sem se normalno odpelo na siht z njem. Samo vergla in vergla pa smrdi po bencinu res ne vem kaj naj še zamenjam kaj bi to bilo krivo ali je dejansko kaj na inštalaciji in bi bilo potrebno vse merit ter si vzet čas za avto. Če ne druga ga bom pa prodav za pocen pa naj se kdo drug z njem zajebav :) Vsi gledajo a nobeden ne ve dejansko kaj bi to bilo krivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: p3ro ()

D3m ::

Kabli :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

kingsix ::

Bom ponovil: preveri injektorje vbrizga. Dajo se tudi očistit (bosch servisi). Tisto kaj si not vlival za čiščenje je brezveze in NE deluje.
Možno je tudi da bencinska pumpa zajebava. Naj se tam preveri napeljava itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

OmegaM ::

Pelji do mehanika. Lahko je marsikaj in ST ni forum za take zadeve.
Verjetno je vkaga prisla nekje zraven, recimo stara zadeva vw motorjev pri frtajler kapi - recimo.
Lahko bi bil senzor prostega tega, lahko bil senzor vrtljajev....
Lambda po moje ni. Skratka pelji do mehanika.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

;-) ::

Menjaj cinspule, kable in svecke ter vozi, se tretjic ti povem ali pa menjavaj stvari veselo dalje in nadaljuj to procesijo, pomoje pa itak glumis in nabijas ker ze mas resitev 10x vsaj podano na dlani.

fikus_ ::

Zjutraj, ko bo še tema, štartaj avto, odpri pokrov motorja in poglej, če kabli prebijajo, če se kaj Sveti. To je zastonj diagnostika.

;-) ::

Ja ce svetijo iskre je ziher da so hin ce pa ne pa ni ziher da niso :)

Raje se zmoci bombazne rokavice in jih z njimi za ziher pretipaj.

p3ro ::

Bomo videli kaj bo bilo krivo na koncu mehanik mi je javil danes, da sumi na računalnik avto nima iskre menjal je činšpulo in še vedno avto ni imel iskre samo vergla a na vžge.

jalovec09 ::

Pumpa se sliši ob kontaktu, lahko je šla po gobe.

Spajky ::

Treba je malo tudi predrmat (in mogoče pošpricat s kakim kontakt sprejem) škatle z varovalkami in konektorje na njih; če je kje kaj oksidirano, se komot lahko pojavijo podobni simptomi. Ni nujno, da prebija občasno kakšen močnostni tranzistor na motorni elektroniki ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

p3ro ::

Avto zdj lavfa baje je biv kriv senzor na vztrajniku ko sm ga menjo novega pred tednom dni. Mehanik je rekel, da je bla slaba kopija senzora in so zdj dal pravega gor. To je res zanimivo, da pa je avto lavfo mi en teden z tem senzorom ko sm ga menjo bla pa je firma delphi. Sami problemi z tem seatom. Zdj pa ga matra tudi vžig zjutraj vergla in vergla, da vžge včasih v prvo včasih pa tudi po 10x da vžge čudežni avto res akumulator je pa dober. Treba se ga bo rešit in prodat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: p3ro ()

jalovec09 ::

Lahko je loputa zanič.

p3ro ::

Saj je problem na loputi tudi ja pokaže računalnik napako misliš, da zaradi tega tudi težje vžiga ?

;-) ::

Pazljivo pri prodaji takega avta da nebos mogo svojega nazaj kupit

miraldi ::

Pa razne senzorje se vedno kupi original, neglede kok je avrostar/vredn drugače maš težave.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

p3ro ::

;-) je izjavil:

Pazljivo pri prodaji takega avta da nebos mogo svojega nazaj kupit

zakaj mislis pazlivo? :) Sj avto zdj lavfa pa tud kupcu bom razložo kak pa kaj je blo z avtom narobe oz kaj je.

jalovec09 ::

Ta motor velja za eden boljših pri vw govorim za bencinarja.
Tole loputo imaš, je elektronska, lahko da je kdo šaril in odpiral črn pokrovček, ker ni kaj tam šarit., spuca se spodaj in da nazaj https://www.google.si/search?q=loputa+v...

p3ro ::

Stvar je taka zdaj pa res se sam ne vem kaj naj naredim z tem avtom. Menjan senzor na odmični in na vztrajniku svečke menjo avto je delo en teden po enem tednu se je pojavila ista tezava z vžigom ni vec hoto vzgat tak kot je na posnetku. Avto ni mev iskre. Ga odpelem mehaniku z vlecnu in ugotovijo, da je kriv ta senzor na vztrajniku, da je slaba kopija in da je predolgi senzor je pa biv od delphija za 31e. 4 dni je biv avto pr mehaniku so dal notr senzor za 52e in je avto lavfo normalno vozim se en mesec z njem brez problema naredo cez 2000 km z njem in evo danes zjutraj grem v službo normalno use ko sm sov domov ob 3 spet isto sranje avto ne vžge več isto dela kot takrat ko se je prvič to pojavlo zdaj pa res še sam ne vem kaj naj naredim ne moreš bit pameten več res ne. Samo poka smrdi po bencinu ko ga verglaš in tak kot je v posnetku oz podobno.
https://sendvid.com/nitl6abd

jalovec09 ::

vprašaj še na vw forum

p3ro ::

sm ja en mi je rekel da ko bom dav orginal senzor notr da bo delal normalno spet je možnost da bi un senzor na odmični nagajo je biv tud menjan nov od delphi firma za 56e
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto mrzel ne vžge (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5018457 (11399) jalovec09
»

Peugeot 206 - Nasvet za servis?

Oddelek: Na cesti
3511055 (10002) hojnikb
»

Megane vžge kakor se mu zljubi

Oddelek: Na cesti
298942 (8279) SplitCookie
»

Megane zgublja na moci

Oddelek: Na cesti
4412078 (10693) energetik
»

Opel astra f 1.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7813903 (12461) XrobertoX

Več podobnih tem