» »

Mam kaseto, kak presnet na COMP?

Mam kaseto, kak presnet na COMP?

Klemenn ::

torej, imam kaseto doma, valeto namreč, in jo bi rad presnel na računalnik v DIVX5 (najbrž sproti ne bo šlo, direkt bi najraje snemal v DVD, pa potem ripal)

prosim povejte mi, kako moram zvezat računalnik in videorekorder, da bo delalo

asd_guy ::

ja če bi hotu to naredit bi mogel nabaviti kabel in povezati video z comp in potem to preprosto presneti na comp. Če bi pa hotekl presneti na DVD je pa en večji problčem pekač za dvdje stane prek 200 tisoč zato se ti bolj slpača na divx

Klemenn ::

naredu sem tako, pa ni delalo;

v tvtuner sem postavu vse skupi; naredu sem tako, kot bi bil vvcr kabelska, pa ni delovalo, po moje je neki s kanali :\

kak pa moram zvezat vcr pa tvkartico oz grafično?

na tv card mam ženski izhod za kabeslko

na graphic mam pa s-video

na vcr pa 2xscart pa sound 2x pa moški za kabelsko

para! ::

Video out na TV/VCR povežeš z video in vhodom na TV tunerju/grafični kartici.

Ostalo je software.

PS: alex5volja, DVD pekači danes stanejo okoli 50.000 SIT in ne 200.000, kot trdiš zgoraj.
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Klemenn ::

zvezal sem tokrat prav, vcr mi zazna, sm zdej pa ne znam naredit kako bi iz tvouta snemal? kater software rabm? sem pa prek grafe povezal :\

Klemenn ::

zdej vidm da mam tle za zbrat tut kot input source CVBS in pa s-video (če zvežem prek tv kartice) ampak, tut če drugu izberem ne dela :\

Klemenn ::

prek tv kartice mi je uspelo! sm je pa slika črnobela! :\

Klemenn ::

aj pa še neki, nikakor ne morem dobiti zvoka na oba zvočnika! na enega lahko, na drugega pa ne??

Klemenn ::

probal sem z scar kablom na eni strani (vcr) in pa s-video + pretvornik na drugi strani (tv card) pa ne dela! slika je črnobela! :\


kake ideje?

zdravc ::

TV kartica ima VF vhod za TV signal, ki ga dobis iz antene ali kabelskega sistema. Na tega priklopis videorekorder preko koaksialnega kabla. Na VCR-u ga priklopiš na na RF out. Nato na VCR vklopi testni signal, ki ti generira bele pokončne črte na črni podlagi. To potem poišči s kanalnikom TV kartice in shrani kot eno od postaj. Nato izklopi testni signal na VCR-u in vklopi predvajanje kasete. Sliko bi moral videti na monitorju. Snemanje pa je odvisno od kartice, je pa enako kot bi snemal bilo kateri TV program.
Pri tej povezavi moraš dobiti tudi zvok, ki pa bo verjetno mono.

Če pa imaš na TV kartici še en vhod s činč konektorjem, pa je to za kompozitni signal, katerega poveše preko skart konektorja na VCR-u. Ta povezava da lepšo sliko. Na scart-u je to cvbs out. Problem pa bo zvok, ki ga moraš potem povezati prav tako iz scar-a z zvočno kartico in ga verjetno ne boš mogel posneti na disk skupaj z videom.
Lako pa ga posnameš posebej v svojo datoteko hkrati z videom in potem sinhroniziraš pri pretvarjanu v DivX.

S-video pretvornik ti ne dela pravilno, ker je namenjen pretvorbi s-video v kompozitni, pa tudi video kartica ima samo TV out ne pa tudi in, razen če imaš VIVO.

Upam, da sem ti lahko kaj pomagal.
kdor zna pa žih


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalizacija VHS kaset

Oddelek: Zvok in slika
388299 (7029) dottor
»

presnemavanje vhs-cd

Oddelek: Zvok in slika
205156 (3746) sergejevic
»

VHS v Divx in podobno

Oddelek: Zvok in slika
425933 (3523) francek1
»

prenos iz video kaset preko video rekorderja na pc (scart)

Oddelek: Zvok in slika
225100 (4856) NazgulRR
»

Kako z DivX na VHS? kaj potrebujem?

Oddelek: Sedem umetnosti
132085 (1838) rc-car

Več podobnih tem