» »

Microsoft bojda ukinja znamko Lumia

Microsoft bojda ukinja znamko Lumia

Slo-Tech - Vest, ki ne bo presenetila nikogar, uradno še ni potrjena, a več indicev govori v prid neuradnim informacijam, da naj bi Microsoft do konca leta ukinil svojo znamko pametnih telefonov Lumia. Nadomestili jih bodo Surface Phoni.

Da se Lumii bliža konec, smo si lahko mislili že zdavnaj. Trenutno so na prodaj zgolj štirje modeli (550, 650, 950, 950 XL), že dolgo pa ni bilo nikjer nobene najave o kakršnemkoli nasledniku, tako da lahko verjamemo, da naslednika ni v razvoju. Prav tako prodajalci počasi čistijo zaloge, saj se pojavlja čedalje več popustov, zaloge pa vztrajno kopnijo. Na Microsoftovi spletni strani je povezava do naročila Lumie izginila. Ena izmed inženirskih direktorjev Laura Butler je večkrat tvitnila, da se pripravlja Surface Phone. Skratka, vse kaže v smer Surface Phona. Pričakujemo, da bomo več izvedeli oktobra na dogodku, ki ga bo Microsoft posvetili liniji Surface. Konec leta bo Lumia svojo pot zaključila precej odrezano, saj je ne bodo zgolj nehali proizvajati, temveč naj bi se ne glede na zaloge zaključila tudi prodaja.

Microsoft je Lumio kupil s prevzemom mobilnega dela Nokie, kar je bila ena največjih korporacijskih zablod. Znamko Nokia bodo prodali Foxconnu, večino zaposlenih so odpustili, Lumia pa bo romala na smetišče zgodovine. Toda njeni problemi niso le kozmetični, da bi zadoščalo zgolj preimenovanje v Surface Phone. Tržni delež Lumie se je skrčil pod odstotek in če bo Surface Phone takisto praskal po dnu, delničarji ne bodo zadovoljni. Če naj Surface Phone vstane kakor Feniks, ga bo moral Microsoft temeljito prevetriti in zlasti integrirati z ostalimi izdelki Surface in razširiti ekosistem aplikacij.

35 komentarjev

JackOdpirac ::

RIP (Nokia) Lumia.

mdural ::

glede surface phona se pojavlja toliko nasprotujočih si informacij, da sploh ne vem ali bo prišel ven.
Trenutno sem na L 950 in bi me dejanko motilo, če bi imel na koncu samo dve resni alternativi glede mobilnikov.

boolsheat ::

To se pa ve že o začetka leta:
http://www.theverge.com/2016/1/18/10785...

borutzi ::

Surface phone bo po zadnjih info Q3 2017 če sploh bo in bo namenjen bolj enterprise segmentu in bo temu primerna tudi cena. Upam da vo kakšen drug vendor še proizvajal. HP x3?
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

bluefish ::

Pravzaprav se je govorilo tudi o treh cenovno različnih modelih.

cekr ::

Najprej naj popeglajo sistem, da ne bo nobenih pripomb čezenj.
Potem pa naj predstavijo novo zadevo.
Lumie so čisto spodobne zadeve. Pravzaprav v določenih zadevah konkurenco potolčejo.
Problem je samo, da niso posvetili dovolj časa sistemski strani.
Najbolj jih tepe to, da stalno menjajo nek koncept.
V parih letih so prišli do tega, da WP8 ni kompatibilen z WP8.1, itd. do W10M, ki ima ponovno svoje finte.
Samo poglejmo koliko programov se je moralo umaknit, ker so uvedli neke nekompatibilne finte.
Kdo bi se pa še dajal z istim programom, ki mu moraš stalno nekaj popravljat.
Tako se pa ne moreš igrati z razvijalci. Ne moreš se futrat vsako leto z novimi programerskimi zadevami.
Mora biti neka stalnica.
Ravno Apple je takšen primerek. Na zunaj in na notri nič posebnega. Se pa držijo stalnice, brez da uporabnike spravljajo ob živce.
Z vidika napredka je to slabo, uporabnikom je pa všeč, da se jim ni treba stalno prilagajat na neke nebuloze nekega designerja v MS-ovi pisarni.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Ales ::

Znamko Nokia bodo prodali Foxconnu

To ne drži.

Pravico do uporabe blagovne znamke Nokia za pametne telefone že ves čas ima Nokia Oyj (z omejitvijo uporabe do nekega datuma) in jo je zdaj dala pogodbeno v uporabo novoustanovljenemu finskemu podjetju HMD Global Oy. Za direktorja slednjega so postavili Arta Nummela, ki je že bil nekoč pri Nokiji.

Pravica do uporabe blagovne znamke Nokia za izdelavo "neumnih" telefonov je začasno imel Microsoft, do 2024. Zdaj gre predčasno nazaj Fincem, prav tako v roke podjetju HMD Global Oy, lastnik blagovne znamke ostaja Nokia Oyj.

Hčerinskemu podjetju Foxconna, FIH Mobile Limited, gre oddelek Microsoft Mobile Vietnam (in 4500 zaposlenih tam), ki že zdaj proizvaja prav te "neumne" Nokia telefone.

Skratka, Nokia se vrača tudi s pametnimi telefoni, pod isto streho pa se vračajo tudi njihovi "neumni" telefoni. Finski HMD Global Oy bo skrbel za razvoj in marketing, Foxconnov FIH Mobile Limited pa za proizvodnjo. Naprave so pričakovane že konec letošnjega leta.

JackOdpirac ::

Nima veze surface phone ali entreprise. "Vodilni" tečejo kot kura brez glave in nimajo blage veze kaj storiti.

cekr ::

JackOdpirac je izjavil:

Nima veze surface phone ali entreprise. "Vodilni" tečejo kot kura brez glave in nimajo blage veze kaj storiti.


Imajo nekaj kur, ki nesejo diamantna jajca, potem jim je pa res vseeno, če za kakšno stvar preč vržejo po par milijard $.
Ni pa nakup Noiinega telefonskega oddelka brez smisla.
Na njem so lahko razvili (oz. ga še razvijajo) sistem, ki bi ga sicer malo težje, ker niso imeli pravega HW.
Dalnjeročno pa je to seveda več vredno, kot tistih par milijard $.

Je pa vprašanje, koliko je bilo v Nokii sploh sposobnih ljudi, ki so sposobni skup spravit eno pravo igračko.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrejus ::

kaki kekci tile id microsofta.
še o
ored par leti nazaj je bila nokia pojem za telefone. sedaj še lumia gra

cekr ::

andrejus je izjavil:

kaki kekci tile id microsofta.
še o
ored par leti nazaj je bila nokia pojem za telefone. sedaj še lumia gra


Ne govori traparije.
Nokia je bila že prej zafurana, ker so se oklepali starih navad. Pa slava jim je padla v glavo.
MS nima nobene veze s tem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Netrunner ::

Načeloma mi je vseeno kako se kliče naslednji telefon ki ga bom imel, glavno je, da bo Windows tekel na njem.

andrejus ::

cekr je izjavil:

andrejus je izjavil:

kaki kekci tile id microsofta.
še o
ored par leti nazaj je bila nokia pojem za telefone. sedaj še lumia gra


Ne govori traparije.
Nokia je bila že prej zafurana, ker so se oklepali starih navad. Pa slava jim je padla v glavo.
MS nima nobene veze s tem.



ene dobre poteze ni naredil microsoft z nokio.
že to preimenovanje v lumio je čisto mimo,
sam ital so oni strokovnjaki. lol

cekr ::

andrejus je izjavil:

cekr je izjavil:

andrejus je izjavil:

kaki kekci tile id microsofta.
še o
ored par leti nazaj je bila nokia pojem za telefone. sedaj še lumia gra


Ne govori traparije.
Nokia je bila že prej zafurana, ker so se oklepali starih navad. Pa slava jim je padla v glavo.
MS nima nobene veze s tem.



ene dobre poteze ni naredil microsoft z nokio.
že to preimenovanje v lumio je čisto mimo,
sam ital so oni strokovnjaki. lol


Kakšno preimenovanje?
Lumia je bila že prej blagovna znamka od Nokie.

Ime ne pomeni nič, če je vse drugo problematično.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Kokore ::

Moj prejšnji telefon je bila (še finska) Lumia in sem bil super zadovoljen z njo.

Malajlo ::

Kaj pa je problematično? Da ni Pokemonov, to pa.

Mordecai ::

Problematično (vsaj za mene) je, da ne moreš skrit map. Postopek s 3rd party aplikacijami je neuporaben. To je symbian imel že desetletje nazaj.

Kakorkoli že, zamenjali bodo ime, os bo isti, naredili bodo točno 0.

s51as ::

Zanimivo je da je vsak, ki je uporabljal Lumia telefon z njim zadovoljen. Zanimivo je pa tudi da ni ravno dosti ljudi, ki so ga uporabljali. Bi rekel, da je neuspeh bolj fail marketinga kot pa slaba izdelava.
sam nisem najboljša referenca za podajanje mnenj, saj androida ali iosa, nisem nikoli uporabljal ampak mi z Lumio res nič ne manjka. Če bodo ti telefoni res zginili in bom prisiljen iti na android ali ios, si predstavljam, da bo to kar izziv zame.
It's just me myself and I

Gregor P ::

s51as je izjavil:

Bi rekel, da je neuspeh bolj fail marketinga kot pa slaba izdelava.
... bo kar to kar je rekel...

cekr je izjavil:

Problem je samo, da niso posvetili dovolj časa sistemski strani.
Najbolj jih tepe to, da stalno menjajo nek koncept.


... ali pa če ...
Microsoft je Lumio kupil s prevzemom mobilnega dela Nokie, kar je bila ena največjih korporacijskih zablod.
... je bilo to zgolj reševanje "vojaka Nokie", da so lahko prebrodili neko krizno obdobje, se prestrukturirali in lahko začnejo na "novo"8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ales ::

Menda ne upaš, da bo Nokia prišla ven z Windows telefoni in tablicami? Ni šans.

Gregor P ::

Ne, mislil sem v tej smeri, da sta si kapitalistična velikana pomagala, da sta prebrodila "težave" prestrukturiranja, da lahko prenovljena Nokia še naprej izdeluje svoje naprave (pod "sodobnimi pogoji").
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Netrunner ::

Lumia je daleč od slabe izdelave saj telefon je zelo kvaliteten in narejen na nivoju. Imam lumio 925 cca 2 leti in je ne bi zamenjal za kak android ali ios

semrola ::

Zanimivo je da je vsak, ki je uporabljal Lumia telefon z njim zadovoljen.


Niti približno. Telefon je super, operacijski pa eno sranje. WP8.1 je bil še nekako za preživet, WM10 pa požre še tisti zadnji živec.

s51as ::

Mogoče, nisem nikoli uporabljal 10ke. Jo pa bom ko/če bo prišla na moj telefon :)
It's just me myself and I

Key Quest ::

s51as je izjavil:

Zanimivo je da je vsak, ki je uporabljal Lumia telefon z njim zadovoljen. Zanimivo je pa tudi da ni ravno dosti ljudi, ki so ga uporabljali. Bi rekel, da je neuspeh bolj fail marketinga kot pa slaba izdelava.
sam nisem najboljša referenca za podajanje mnenj, saj androida ali iosa, nisem nikoli uporabljal ampak mi z Lumio res nič ne manjka. Če bodo ti telefoni res zginili in bom prisiljen iti na android ali ios, si predstavljam, da bo to kar izziv zame.


Pred dvemi leti je bil trzni delez ranga 10%, sedaj pa je pod 1%. Ne si delat iluzij, no.

boolsheat ::

Dona Sarkar
Verified account
?@donasarkar
@kumar_s_s We're dedicated to mobile & sending out flights. As our partners bring devices to market, we will include these for Insiders too

https://twitter.com/donasarkar/status/7...

klinker ::

semrola je izjavil:

Zanimivo je da je vsak, ki je uporabljal Lumia telefon z njim zadovoljen.


Niti približno. Telefon je super, operacijski pa eno sranje. WP8.1 je bil še nekako za preživet, WM10 pa požre še tisti zadnji živec.


Sem popolnoma identicnega mnenja, po dobrih 6 mesecih prezivetih na WP.

Qushaak ::

Kdo bo sedaj kaj proizvajal low in med-range telefone? HP Elite X3 in Alcatel Idel 4 Pro sta višjega razreda.
Moram pa rečt, da sem tudi videl in od imetnikov Lumij slišal, da se je W10M čez poletje zelo popravil in da je Redstone 1 že zares ok. Jasno tudi to ne garantira, da se bo prebil iz mizernih tržnih deležev na vsaj nekaj malega več.

mtosev ::

so long. jaz lumij ne bom pogrešal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Malajlo ::

mtosev je izjavil:

so long. jaz lumij ne bom pogrešal.

Jaz pa ful!

cekr ::

Malajlo je izjavil:

Kaj pa je problematično? Da ni Pokemonov, to pa.


Problematične so zadeve, ki se pojavljajo občasno. Drugače vse ok.
Najhuje je to, da kakšno težavo že popravijo, pa se pri updatu ponovno pojavi.
Recimo problemi zaganjanja PDF-ov.

Da pa ni na milijone kajjestvem kakšnih programckov, mi je pa po eni strani še všeč.

Win10.1m je velik napredek. Še vedno pa je preveč žužkov.
Z mojega stališča ni problem, ker sem iz foha. Povprečnega uporabnika bi pa ti žužki odvračali.

Še vedno jim pa ne oprostim, da so šli na trg z beta verzijo sistema.
Sedaj imaš po inetu polno slabih ocen iz tistega časa in noben še toliko speglan sistem tega ne bo rešil.

Ste opazili, da ne omenjam samega aparata? Sem čisto zadovoljen z njim. Ga ne bi zamenjal.
Pričakoval sem edino še, da se pojavi kakšno ohišje s fingerprintom.
Mogoče pa še bo. Hello ni ravno tisto, kar sem pričakoval. Ima Samsung iste probleme.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Malajlo ::

Hello dela prav v redu po Redstoneu. Prej je še malo cincal, če bi odklenil napravo ;)

cekr ::

Ena nova napaka.
Po daljšem pogovoru ostane ekran črn, brez ošvrka.
2x potapkam in zadeva mi začne klicati kar eno številko iz imenika.
Seveda ne morem prekinit, ker je ekran blokiran.
Čez čas se slika pojavi.

Hello zelo dobro deluje v neki sobni svetlobi.
Poskusi na soncu? Misija unmeglich.
Ni ravno najbolj praktična zadeva.
To ni krivda MS-a. Mogoče bodo to rešili s širšim kotom in predvsem hitrejšo obdelavo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Malajlo ::

Hja, mene prepozna tudi skozi sončna očala. Polarizacijska ga malo stresejo, pa skomigam z glavo vlasih. Ampak dela.
To s temnim zaslonom je pa jeba, ja. Sumim na splet nesrečnih okoliščin in mašina zaloopa, pa se ne dvigne. Aja, od zadnjega updatea nisem več porajtal, da bi osvetlitev zatrokirala. Mogoče so pa odjebal glupe aplikacije, pa jih zdaj sistemski proces zgazi.
Skratka - ne dirajte mi Win10m!

bluefish ::

Jap, tudi telefoni v nižjem rangu so še kar solidni, ampak sistem v nenehnem beta stanju kvari izkušnjo. Ravno opažam, da se je po namestitvi AU avtonomija skrajšala, ko pade baterija nekje pod 50 %.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft bojda ukinja znamko Lumia

Oddelek: Novice / Windows Mobile
359012 (6735) bluefish
»

mobilni telefon

Oddelek: Pomoč in nasveti
132319 (2012) R1710
»

Microsoft bo znamko Nokia prodal Foxconnu

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
259045 (6882) Griffith
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841655 (32903) boolsheat
»

Microsoft razvija svoj pametni telefon?

Oddelek: Novice / Windows Mobile
226613 (5514) nekikr

Več podobnih tem