» »

Sončni mrk

Sončni mrk

tikitoki ::

Ali se kdo spozna na sončne mrke? Če prav razumem pr anularnem sončnem mrku, zaradi prevelike oddaljenosti lune od zemlje ni možno videli sončne korone?

Ali je v tem primeru sploh smiselno iti nekaj sto kilometrov dalec, na bolj ugodno lokacijo za opazovanje tega fenomena? Domnevam, da se je bolj smiselno potruditi pri popolnem sončnem mrku, kjer je razlika bolj očitna?

Zanimivo, da je kup popolnih sončnih mrkov napovedan za severno ameriko, okli nas pa nič :S.
  • spremenilo: tikitoki ()

gusto ::

 annular vs solar total eclipse

annular vs solar total eclipse


 annular solar eclipse

annular solar eclipse


 total solar eclipse

total solar eclipse



Označite na koledarju 3. september 2081. :D


Direktno čez Slovenijo gre optimalen pas za opazovanje. Od mrka leta 1999 pa do tega datuma, noben mrk po "kvaliteti" ne pride blizu omenjenima (za opazovanje iz Slovenije).

Tule lahko raziskujete urnik mrkov: http://www.timeanddate.com/eclipse/list...

krneki ::

Za kolobarjaste mrke za moje pojme ni vredno potovati na drug konec sveta (ajde recimo da bi se mi še dalo iti ene 500km daleč). Letošnji v Indoneziji je bil super, naslednji je pa v ZDA Avgusta 2017.

tikitoki ::

K da bom dozivel naslednji popolni mrk v Sloveniji. Ok, moznost je.

krneki je izjavil:

Za kolobarjaste mrke za moje pojme ni vredno potovati na drug konec sveta (ajde recimo da bi se mi še dalo iti ene 500km daleč). Letošnji v Indoneziji je bil super, naslednji je pa v ZDA Avgusta 2017.


Kolobarjaste? Naslednji mrk je v Afriki in sicer jutri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

Tudi sam nebi potoval na drugi konec sveta za annular solar eclipse. Tudi za popoln mrk ne vem, ce je vredno. Sam, ce sm ze tukaj, zakaj ne. Cez par tednov bo pa se lunin mrk.
Sem pa par 100 km oddaljen od idealne pozicije. Za popoln mrk in korono bi mogoce sel. Tko, pa se mi zdi, da ne bo dovolj velike razlike, ker glavne nagrade tko ne bo.

krneki ::

Mislil sem na naslednji popolni mrk, ker kolobarjasti in delni mrki so dobesedno meh, če se glih ne zgodi v okolici 500km.

Spajky ::

Jest sem enega popolnega šel l.99 gledat na Madžarsko ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

harvey ::

krneki je izjavil:

Mislil sem na naslednji popolni mrk, ker kolobarjasti in delni mrki so dobesedno meh, če se glih ne zgodi v okolici 500km.

Kolobarjasti in delni mrki niso niti "M" od mrka. Popolni mrk je tista prava scena.

Sem pa par 100 km oddaljen od idealne pozicije. Za popoln mrk in korono bi mogoce sel. Tko, pa se mi zdi, da ne bo dovolj velike razlike, ker glavne nagrade tko ne bo.


Moraš biti v coni popolnega mrka, drugače res ni vredno.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

nevone ::

Sončni mrk


Prav se reče sončev mrk. Slovenščina je tu izjemno natančna. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Danes ponoči Lunin mrk

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4013460 (10926) Spc
»

Sončni mrk, 20. marec 2015 (10.53h)

Oddelek: Loža
305151 (3186) Tarzan
»

Delni lunin mrk

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
164889 (4134) gzibret
»

delni sončev mrk

Oddelek: Znanost in tehnologija
343318 (2517) Thomas
»

Znanost in tehnologija VII.

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
495751 (4768) Thomas

Več podobnih tem