» »

Ni prave vizije za prihodnost

Ni prave vizije za prihodnost

FiReFTW ::

To temo odpiram, ker upam da bo mi več ljudi in njihova mnenja nekako pomagala razširiti obzorja in mogoče z tem pridem bližje neki rešitvi tega mojega problema.
Moj problem že dolgo časa je to da nimam prave vizije, pravega cilja, prave strasti k čemer bi strmel v življenju kar se tiče kariere.
To da imaš neko strast in veselje, nekaj k čemer strmiš je pa ključno da to uspešno dosežeš in potem živiš in delaš nekaj v čemer uživaš, brez tega pa ni niti prave volje kaj dosečt.
To je en od vzrokov da sem dejansko dosegel samo poklicno šolo, čeprav sem se vpisal naprej že v 3 različne smeri (a nobene uspešno zaključil, saj ni bilo pravega zagona in želje ki bi me gnala, ker to ni bilo nekaj kar bi me veselilo).
Tako da sem zdaj tukaj, star 26 let, z končano poklicno šolo, in zaposlen v poklicu kateri me niti približno ne veseli.
Vedno bolj ko razmišljam za naprej vedno bolj mi je pa jasno da treba nekaj narediti, najt nek cilj k čemer bi strmel da dosežem nekaj in naredim nekaj več iz sebe kot le poklicna šola in poklic kateri me ne interesira niti približno, ampak največji problem je da nekak ne najdem nič takega.
Moja največja strast je šport, vendar sem to žal ugotovil prepozno, tako da kariera iz tega je že zdavnaj nemogoča.. Druga stvar ki mi je kolikor toliko zanimiva je tudi fitnes, osebno trenerstvo ali učenje oz. pomoč drugim ljudjem, nekaj v tej smeri.. vendar pa nevem točno kaj bi bilo takega da bi v tej smeri nekaj najdel.
Druga pa nevem kaj bi še bilo takega ki bi me res veselilo, rad rišem in imam neko žilico za to, ampak tudi tukaj ne vidim dosti možnosti.
Upam da bo mi ta tema pomagala najti neke odgovore ki jih iščem, če koga kaj zanima naj vpraša, da nekak probamo priti do nekih idej kar se tiče moje vizije za prihodnost.

Utk ::

Mislim da ti preostane samo eno. Postani politik. Idealen si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Šmorn ::

Kako je prepozno za šport? Sestra je pri 30ih naredila izpit za osebnega trenerja. Jaz sem se začel pri 35 učiti klavir (nima veze s službo, samo da pokažem, da se da marsikaj storiti na sebi). Nekaj se loti delat. Če ti ne bo všeč zamenjaj in poskusi drugo stvar. Poklica pač v večini primerov ne zamenjaš čez noč. Računaj na par let dela in na to, da boš vmes obupal in ti bo šlo vse na k****. Je pa vredno.

Blinder ::

Sej 99% ljudi dela sluzbeno nekaj kar jih ne veseli in komaj cakajo petek/konc sihta da grejo na svobodo.
To si tudi preberi http://waitbutwhy.com/2013/09/why-gener...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

FiReFTW ::

Šmorn je izjavil:

Kako je prepozno za šport? Sestra je pri 30ih naredila izpit za osebnega trenerja. Jaz sem se začel pri 35 učiti klavir (nima veze s službo, samo da pokažem, da se da marsikaj storiti na sebi). Nekaj se loti delat. Če ti ne bo všeč zamenjaj in poskusi drugo stvar. Poklica pač v večini primerov ne zamenjaš čez noč. Računaj na par let dela in na to, da boš vmes obupal in ti bo šlo vse na k****. Je pa vredno.


Šport sem mislil kot profesionalni športnik.
Pa tvoja sestra to dela kot poklic? Osebno trenerstvo? Koliko sem se pozanimal je zelo težko od tega živet, razen če si zelo prepoznaven.

Blinder je izjavil:

Sej 99% ljudi dela sluzbeno nekaj kar jih ne veseli in komaj cakajo petek/konc sihta da grejo na svobodo.
To si tudi preberi http://waitbutwhy.com/2013/09/why-gener...


99% od teh 99% ljudi nima dovol zagnanosti in so preleni da bi kaj naredili pa to spremenili, nimajo niti želje ali volje o tem razmišljat kaj šele spremenit, če jim tako paše zakaj pa ne, meni pa ne, jaz imam večjo vizijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FiReFTW ()

vostok_1 ::

Če si reden športar, pol imaš najbrž ok postavo. Priporočam, da postaneš high class kurba za bogate dame. Win win


(not joking)
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

smacker ::

FiReFTW je izjavil:

99% od teh 99% ljudi nima dovol zagnanosti in so preleni da bi kaj naredili pa to spremenili, nimajo niti želje ali volje o tem razmišljat kaj šele spremenit, če jim tako paše zakaj pa ne, meni pa ne, jaz imam večjo vizijo.

Malo prej si pisal da nimaš vizije? Najprej razčisti sam pri sebi kaj želiš. Na forumu ti ne moremo svetovat kaj bi te veselilo. Pol pa začni delat za dosego tega cilja. Tud če najdeš poklic, ki ti bo v veselje, boš v službi velik del časa delal nekaj nezanimivega, po navodilu nadrejenih. V službo ne hodiš uživat, ampak služit denar. Žal v življenju ni vse rožnato, z nekaterimi stvarmi se je pač treba sprijaznit. Raje kot za kariero, živi za svoj prosti čas. Oddelaj šiht in potem zapravi denar za stvari, ki te veselijo. Če te zanima šport, se pridruži kakemu lokalnemu amaterskemu klubu (nogomet, košarka,...) ali se organiziraj s kolegi pa najemite dvorano. Ekipni športi so super zaradi družbe. Če ti je premalo parkrat na teden po par, lahko še vedno tečeš, kolesariš, hodiš v fitnes. S športom se komot ukvarjaš poleg službe, ni treba služit s tem.

FiReFTW ::

smacker je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

99% od teh 99% ljudi nima dovol zagnanosti in so preleni da bi kaj naredili pa to spremenili, nimajo niti želje ali volje o tem razmišljat kaj šele spremenit, če jim tako paše zakaj pa ne, meni pa ne, jaz imam večjo vizijo.

Malo prej si pisal da nimaš vizije? Najprej razčisti sam pri sebi kaj želiš. Na forumu ti ne moremo svetovat kaj bi te veselilo. Pol pa začni delat za dosego tega cilja. Tud če najdeš poklic, ki ti bo v veselje, boš v službi velik del časa delal nekaj nezanimivega, po navodilu nadrejenih. V službo ne hodiš uživat, ampak služit denar. Žal v življenju ni vse rožnato, z nekaterimi stvarmi se je pač treba sprijaznit. Raje kot za kariero, živi za svoj prosti čas. Oddelaj šiht in potem zapravi denar za stvari, ki te veselijo. Če te zanima šport, se pridruži kakemu lokalnemu amaterskemu klubu (nogomet, košarka,...) ali se organiziraj s kolegi pa najemite dvorano. Ekipni športi so super zaradi družbe. Če ti je premalo parkrat na teden po par, lahko še vedno tečeš, kolesariš, hodiš v fitnes. S športom se komot ukvarjaš poleg službe, ni treba služit s tem.


No to je res da ti služba ne rabi bit res tvoja strast, ampak vsaj nekaj kar ti je malo zanimivo vseeno ni tako nerealno ali pač? Resnično 99% ljudi dela nekaj kar jih niti malo ne veseli in grejo v službo z odporom samo tolk da zaslužijo denar, je to resnično realno stanje sveta?

jype ::

FiReFTW> je to resnično realno stanje sveta?

Ne. Le tisti, ki nonstop jamrajo, so glasnejši od vseh tistih, ki v miru počnejo svoje delo, uživajo življenje in se ne sekirajo.

Žal pa se boš moral glede reči, ki naj bi te veselile, še vedno odločiti sam, težko ti drugi pomagajo pri tem.

Buggy ::

vcasih pa zgolj ambicije presegajo zmoznosti...pride lekcija z leti in izkusnjami nic bat. V tvojih letih sem tudi....

7982884e ::

pac delaj noc in dan na dosegu cilja osebni trener in bos osebni trener, pa ce traja par let. evo ti en cilj. kaj tocno bi v tej smeri nasel? sej si lahko navaden "weight-loss" trener ki so po fitnesih, da mal pedenajo debelusne 40-letnike. ce se lepo zdefiniras in razjasnis teorijo, nevem kje bi bil problem. debelega folka bo vedno vec.

nevone ::

Pa tvoja sestra to dela kot poklic? Osebno trenerstvo? Koliko sem se pozanimal je zelo težko od tega živet, razen če si zelo prepoznaven.


Če ti bo prvo vodilo količina zaslužka, zna biti kar problem vztrajat v stvari, ker začetki so lahko težki in moraš biti pripravljen na začetku tudi na manj zaslužka. Glede na to, da tudi sedaj ne zaslužiš veliko, sklepam, da ze preživetje imaš (ni važno, kdo ti to zagotavlja) in se lahko posvetiš delu, ne glede na zaslužek. Na neki stopnji bo tudi zaslužek sledil.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Blinder ::

jype je izjavil:

FiReFTW> je to resnično realno stanje sveta?

Ne. Le tisti, ki nonstop jamrajo, so glasnejši od vseh tistih, ki v miru počnejo svoje delo, uživajo življenje in se ne sekirajo.


... to lahko rece samo nekdo, ki ni še delal v usual sodobni stroskovno optimizirani firmi. Optimizirane so tako, da zmanjsajo personal, dela pa je isto kot prej. Delavec v taki firmi ne more brez jamranja.

hitreje hitreje produktivnost norma pomanjkanje personala hitreje hitreje norma
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

mlamat ::

Pa lahko izvemo kakšno poklicno šolo imaš in kako delo opravljaš?

Sc0ut ::

Mislim da tebi manjka to, da bi nekaj speljal do konca. Začneš, vidiš da ni easy in obupaš ter se izgovoriš da te ne zanima. Če želiš nekaj dosečt boš vmes trpel. In če boš neko stvar doteral tako da jo boš zelo dobro obvladal, te bo veselila ker boš vedel da znaš sam nekaj nardit.

En cimer mi je enkrat rekel: "Vsak lahko doštudira karkoli, no razen fizike in matematike". In tega se večkrat spomnim:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

mlamat ::

Kaj pa če študij vsebuje fiziko in matematiko? :|

smacker ::

Tud fizika in matematika se da. Samo treba se je zravn spravit, nadoknadit osnove ki ti manjkajo iz OŠ in SŠ, da lahko slediš predavanjem. Težko je večini zato, ker ima odpor do teh predmetov in se ne spravi zraven. Če si rečeš, to me veseli, hočešm znat in bit dober, se boš lahko prebil čez vse težave, samo obupat ne smeš pri ovirah.

FiReFTW ::

mlamat je izjavil:

Pa lahko izvemo kakšno poklicno šolo imaš in kako delo opravljaš?


Elektrikar elektronik.
Delam pa v proizvodnji industriji kot delavec, tekoci trak itd..

Sc0ut je izjavil:

Mislim da tebi manjka to, da bi nekaj speljal do konca. Začneš, vidiš da ni easy in obupaš ter se izgovoriš da te ne zanima. Če želiš nekaj dosečt boš vmes trpel. In če boš neko stvar doteral tako da jo boš zelo dobro obvladal, te bo veselila ker boš vedel da znaš sam nekaj nardit.

En cimer mi je enkrat rekel: "Vsak lahko doštudira karkoli, no razen fizike in matematike". In tega se večkrat spomnim:)


Mi manjka to da speljem nekaj do konca, to je res. Ampak dejansko je res en velik vzrok to da se nekak nis videl v nicemer kar sem poskusal do zdaj pridobit kar se tice izobrazbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FiReFTW ()

anketar ::

jbtg ga tak je lajf, ni vse izi poglej si mal na youtubu kkšne posnetke kako folk živi pa trpi da preživi, indija, kitajska itd., nehi razmišljat in enostavno nared poglej si od šajle labufa video just do it

Tilen ::

Zakaj bi primerjal jabolka in hruške? Samo, da se bo bolje počutil?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Glugy ::

Težko boš dobil službo v kateri bi užival al pa da bi čutil da se osebno izpopolnjuješ.
Je pa res da bolj ko si izobražen pa kvalificiran manj se izvaja pritiska nate ; v zameno za večjo odgovornost seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

jype ::

Blinder> ... to lahko rece samo nekdo, ki ni še delal v usual sodobni stroskovno optimizirani firmi.

Ali pa nekdo, ki je v vseh takih podjetjih dal odpoved takoj, ko so od njega pričakovali neumnosti, ki jih ni bil pripravljen početi.

Blinder> Delavec v taki firmi ne more brez jamranja.

Saj mu ni treba.

Blinder> hitreje hitreje produktivnost norma pomanjkanje personala hitreje hitreje norma

Odpoved. Če kdo drug želi biti pod stalnim stresom za prenizko plačilo, komot vskoči, mu ne branim. Tudi jamrate lahko še naprej.

Phantomeye ::

anketar je izjavil:

jbtg ga tak je lajf, ni vse izi poglej si mal na youtubu kkšne posnetke kako folk živi pa trpi da preživi, indija, kitajska itd., nehi razmišljat in enostavno nared poglej si od šajle labufa video just do it



Wtf, to je tista logika "ej, nimaš se pravice pritoževat, lej drugim je še slabše".

Ne gre to tko. To, da ma nekdo hujše probleme, ne pomeni, da tvoji problemi niso pomembni.

Invictus ::

FiReFTW je izjavil:


Elektrikar elektronik.
Delam pa v proizvodnji industriji kot delavec, tekoci trak itd..


Naredi izpit za električarja inšatalaterja (licenco) in odpri s.p.

Se da lepo živeti kot privatnik.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jalovec09 ::

Če odpre s.p. ali drugo obliko bo šele spoznal življenje in posu.

FiReFTW je izjavil:

To temo odpiram, ker upam da bo mi več ljudi in njihova mnenja nekako pomagala razširiti obzorja in mogoče z tem pridem bližje neki rešitvi tega mojega problema.
Moj problem že dolgo časa je to da nimam prave vizije, pravega cilja, prave strasti k čemer bi strmel v življenju kar se tiče kariere.
To da imaš neko strast in veselje, nekaj k čemer strmiš je pa ključno da to uspešno dosežeš in potem živiš in delaš nekaj v čemer uživaš, brez tega pa ni niti prave volje kaj dosečt.
To je en od vzrokov da sem dejansko dosegel samo poklicno šolo, čeprav sem se vpisal naprej že v 3 različne smeri (a nobene uspešno zaključil, saj ni bilo pravega zagona in želje ki bi me gnala, ker to ni bilo nekaj kar bi me veselilo).
Tako da sem zdaj tukaj, star 26 let, z končano poklicno šolo, in zaposlen v poklicu kateri me niti približno ne veseli.
Vedno bolj ko razmišljam za naprej vedno bolj mi je pa jasno da treba nekaj narediti, najt nek cilj k čemer bi strmel da dosežem nekaj in naredim nekaj več iz sebe kot le poklicna šola in poklic kateri me ne interesira niti približno, ampak največji problem je da nekak ne najdem nič takega.
Moja največja strast je šport, vendar sem to žal ugotovil prepozno, tako da kariera iz tega je že zdavnaj nemogoča.. Druga stvar ki mi je kolikor toliko zanimiva je tudi fitnes, osebno trenerstvo ali učenje oz. pomoč drugim ljudjem, nekaj v tej smeri.. vendar pa nevem točno kaj bi bilo takega da bi v tej smeri nekaj najdel.
Druga pa nevem kaj bi še bilo takega ki bi me res veselilo, rad rišem in imam neko žilico za to, ampak tudi tukaj ne vidim dosti možnosti.
Upam da bo mi ta tema pomagala najti neke odgovore ki jih iščem, če koga kaj zanima naj vpraša, da nekak probamo priti do nekih idej kar se tiče moje vizije za prihodnost.



Ne sekiraj se, živiš vredu, imaš delo,šport, najdi si družbo, punco in imej otroke....vse ostalo pa to ni vredu, pa ono temelji na psiho težavah.

Zgodovina sprememb…

Qushaak ::

Nekatere stvari te "potegnejo vase" šele ko se jih zares lotiš. Samo iz "tona" v opisu sklepam, da ti niti do tega ni, da bi v to vložil več energije. Pol pa pridejo taka "jajca" ven kot "osebni trener" in "šport". Neki za "plehke ljudi" (pa brez zamere). Pač jasno gibanje mora bit in da spoštuješ svoje telo, da ni preveč zanemarjeno. Osebno trenerstvo in te novodobne pi****** pa so samo nastale, ker je na svetu ogromno zabitih ljudi, ki misli, da bodo res na polno shujšali v dokaj hitrem času.
Marsikatera stvar ti res postane všeč, ko je na polno delaš več tednov/mesecev. Govorim iz lastnih izkušenj. Dokler ne preideš ovire in sprobaš kako stvar "hard-way" boš imel zelo omejen doseg "kaj te zanima".
Dokler pa boš negativno in pasovni gledal na vse razen kar ti je trenutno aktualno pa boš v melanholiji kot si sedaj.

noraguta ::

Strast ni stvar diskusije ali foruma. Jo bo treba kar poiskat. Ko te piči veš. Kako to spravit v dobičkonosen posel je pa umetnost katero se vsi pa makar lastnik ikeje učimo vsak dan.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BivšiUser2 ::

Op, od kod pa si?
Daj malo poglej, če se v bližini izvajajo kje kaki tabori, aktivnosti. Ne res. Mogoče te pa razveseli, dobiš osnovne, če te pa stvar začne zanimati lahko sam nadaljuješ oziroma če vas je več toliko boljše. Vztrajaj na tistem, vsaj za časa tabora. Pa naj ta stvar zgleda še tako seljaško mogoče te zadeva še prime.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Boomerang ::

FiReFTW>> To temo odTo da imaš neko strast in veselje, nekaj k čemer strmiš je pa ključno da to uspešno dosežeš in potem živiš in delaš nekaj v čemer uživaš, brez tega pa ni niti prave volje kaj dosečt.

Redko kdo ima službo, ki ga veseli. Sploh pa danes, ko so takšni časi, da moraš vzeti, kar se ti ponuja. Privilegij je že, če imaš sploh službo.

Nekdo je omenil, da je pri 35-ih začel poučevati klavir in ker sem tudi sam malo glasbeno usmerjen, bom povedal kako je bilo pri meni: Tik preden sem zaključil svoja študijska leta sem se začel učiti kitaro. Prej nikoli nisem kazal zanimanja in tudi nikoli nisem držal nobenega inštrumenta v rokah. Slučajno sem dobil priložnost, si sposodil kitaro za nekaj dni in videl da sploh ni tako težko. Če ne bi takrat preizkusil, ne bi vedel, da sem tako talentiran. Od takrat živim samo še za trenutke, ko lahko vzamem v roke kitaro in zaigram kakšen komad. Čeprav sem začel bolj pozno, bi bil lahko danes marsikomu učitelj in to me vodi naprej. Lahko da bom že naslednji teden imel drug šiht, hobi pa me bo spremljal še lep čas. Zakaj bi se sekiral, oddelam 8 ur in potem delam to, kar me resnično veseli.

kuall ::

jype je izjavil:

FiReFTW> je to resnično realno stanje sveta?

Ne. Le tisti, ki nonstop jamrajo, so glasnejši od vseh tistih, ki v miru počnejo svoje delo, uživajo življenje in se ne sekirajo.

Žal pa se boš moral glede reči, ki naj bi te veselile, še vedno odločiti sam, težko ti drugi pomagajo pri tem.

Ja, to lahko ti kot programer rečeš nekomu, ki dela v bolj dolgočasnem poklicu. Dejansko je v današnjih časih programer eden redkih poklicev, ki je zanimiv se mi zdi. No al pa kakšen vodja česarkoli je tudi bit zanimivo, no sej tam pa delaš podobno delo kot programer, le da programiraš ljudi namesto kode.

Invictus ::

Se pa nauči programirat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuall ::

Sej znam. :) Je res dobro delo, ko not padeš. :)

jype ::

kuall> Ja, to lahko ti kot programer rečeš nekomu, ki dela v bolj dolgočasnem poklicu.

Zanimivih poklicov je več, kot si jih večina ljudi lahko zamisli. Postani varnostni inženir in se ukvarjaj s tem, kako zagotoviti požarno varnost na bencinskih servisih brez človeške posadke, na primer.

kuall> Sej znam. :) Je res dobro delo, ko not padeš. :)

Ja, je, ampak programiranje samo po sebi postaja podobno znanju poštevanke. Multidisciplinarni programerji so tisti, ki z računalniki dejansko rešujejo praktične probleme.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Finančna Matematika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5012766 (10003) neverlucky
»

Pomanjkanje časa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
628011 (5523) Utk
»

Napotki za fitness

Oddelek: Šport
447598 (5048) jusv
»

Služba in življenje - potrebujem nasvet

Oddelek: Loža
314787 (2883) kr1ženska
»

Tehnik računalništva - punca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13333466 (28954) Double_J

Več podobnih tem