» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
109 / 171
»»

petrus ::

Obvezen ogled, sploh "Breaking down RX 6500 XT Production Costs" del:
stati inu obstati

John Doe 71 ::

scipascapa je izjavil:

pa kljub temu 350-400EUR, moralo bi biti 100-150EUR max.

2007 in 2008 si dobil za 100EUR GPU serije 60 oz. 600. Za 2600 XT in 9600 GT sem dal točno 100EUR. Pa to niso bile neke oskubljene kartice, 9600 GT ni bila dosti slabša od 8800 GT.
Zdaj dobiš za 350-400EUR GPU serije 500, ki se primerja z 2 generacije staro 1060 6GB. S tem da rabiš vsaj Intel 11th gen ali Zen 2, drugače je še 10% slabša od 1060.
3050 bo 500EUR, 6 let nazaj si za to dobil 1070. Saj ko pade mining bodo cene deljeno z 2, ampak 250-300EUR je še vedno daleč od 100-150EUR.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Leta 2001 si za ta denar dobil Voodoo 3 2000, ki ni bila dosti slabša od V3 3000.


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

meho7 ::

49106 je izjavil:

Leta 2001 si za ta denar dobil Voodoo 3 2000, ki ni bila dosti slabša od V3 3000.



Leta 2001 je bil voodoo 3 2000 ze za odpis. :8)
Zmotu si se pri letnici.
Julija 99 placal za V3 2000 model 24.900 SIt kar je okoli 120EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

FlyingBee ::

4200ti 128mb za 43.000 SIT.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

49106 ::

meho7 je izjavil:

49106 je izjavil:

Leta 2001 si za ta denar dobil Voodoo 3 2000, ki ni bila dosti slabša od V3 3000.



Leta 2001 je bil voodoo 3 2000 ze za odpis. :8)
Zmotu si se pri letnici.
Julija 99 placal za V3 2000 model 24.900 SIt kar je okoli 120EUR


Res je.

24.900 sit je 103,9 eur (239.64sit = 1 eur). Sam sem imel 3000, ki je bil okolo 30k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

meho7 ::

Jap. 3000 je bil par % hitrejsi, tv out + 2-3 igre si dobil zraven.

m0LN4r ::

Kr kruto, da v 5-6 letih RX 6500, ki stane od 340 evrov naprej, je komaj kaj hitrejsa od 5-6 let stare GTX 1060 za 320ish evrov oz. 7 let stare GTX 970 za 299ish evrov.



Lahk bi rekli, kartica za 350 eur danes je plusminus enako hitra kot 7 let stara za podoben dnar.
Uff.
Celo GTX 980 Founders edition je stala nekje tolko in je hitrejsa, pa to je ze 7 pa pol let nazaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

CEtudi bi dobil za MRPS, bi bilo porazno, ker ne nudi nobenega napredka od RX 470. Glede na to, da so se strojno dekodiranje vidopsnetkov crtali je v dolocnih pogledihs se slabsa, za isto ceno.
Vidijo kriptomanijo in si manejo roke.

Sam timing jih bo dobro nabrcal v rit, ce se sesutje kriptovalut nadaljuje. Jim kar privoscim, nvidiji pa tudi:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

m0LN4r ::

Pa ja, zdaj ko pomislim, da sem razne gtx 1060 / 580, 980, 1080, 1080Ti prakticno prodal za pol manj, kot bi danes lahko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

pegasus ::

m0LN4r je izjavil:

Lahk bi rekli, kartica za 350 eur danes je plusminus enako hitra kot 7 let stara za podoben dnar.
Zdaj pa primerjaj še porabo energije skozi teh 7 let. Tu se skriva napredek, ne v ceni ...

Horas ::

ja poraba je res veliko boljša, na moji 6600 je v idl okol 3-8w, v gejmingu nekje 90-110w. rx580 je že sam v idlu bla nekje 30-60w.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

oo7 ::

AMD RDNA 3 GPUs - release date, price, specs, and benchmarks

https://www.pcgamesn.com/amd/rdna-3-rel...

m0LN4r ::

pegasus je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Lahk bi rekli, kartica za 350 eur danes je plusminus enako hitra kot 7 let stara za podoben dnar.
Zdaj pa primerjaj še porabo energije skozi teh 7 let. Tu se skriva napredek, ne v ceni ...
Pa cuj, iskreno po pravici mi za porabo dol visi, saj ne kupujem pralni stroj, kjer me zanima ali je A++++
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jarno ::

Hmm...p/w napredek v bistvu omogoča zmogljivejše kartice, hladnejša elektronika je tudi bolj dolgoživa.
Če k računici cen kartic prištejemo število tranzistorjev in drage naložbe v proizvodne kapacitete, potem je razumljivo, da se bo situacija izboljšala predvsem tedaj, ko bodo na voljo nove kapacitete, pa še takrat ne nujno za top-notch robo.
#65W!

pegasus ::

m0LN4r je izjavil:

Pa cuj, iskreno po pravici mi za porabo dol visi, saj ne kupujem pralni stroj, kjer me zanima ali je A++++
Well, your loss ... primarno bi te moralo skrbeti za porabo, vse ostalo pride potem samo od sebe zraven.

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

Pa ja, zdaj ko pomislim, da sem razne gtx 1060 / 580, 980, 1080, 1080Ti prakticno prodal za pol manj, kot bi danes lahko.


Potem je najboljse da sparas 50 let in upas, da bo izdelek postal kulten in bos yse vec dobil:)

pegasus je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Lahk bi rekli, kartica za 350 eur danes je plusminus enako hitra kot 7 let stara za podoben dnar.
Zdaj pa primerjaj še porabo energije skozi teh 7 let. Tu se skriva napredek, ne v ceni ...


Ja, k vstejes se energijo porabljeno za pridobivanje surovin, izdelavo, prevoz,...., je sigurno smiselna menjava za tistih nekaj prihranjenih kilovatov elektricne energije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

FlyingBee ::

Kam gre ta svet, preveč vsega.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

John Doe 71 ::

Včeraj mi je pa 6900 XT Red Devil Ultimate povzročila kar nekaj stresa, resetiralo non stop.
Sicer AX760 in sem že malo pričakoval, potihem pa vseeno upal da bo delalo tudi na stock 300W.
Čeprav ta Red Devil Ultimate ima itak nekam glasne ventilatorje, pri 1800 rpm se mi zdi že kot bi imeli 2500 rpm. Tako da je undervolt v vsakem primeru prava rešitev in ne nakup boljšega napajalnika, čeprav za poletje planiram nakup HX1200, da se pripravim na izid novih grafičnih konec leta.
Potem sem dal na quiet BIOS 270W.

Pa backplate precej ovira pogled na PCIe slot, poleg že ogromnega DH-15, tako da sem jo po parih poizkusih trofanja in pravega pozicioniranja svetilke samo zarinil noter, ampak preveč dol in polomil PCIe zatič. Ampak ok, tistega je itak vedno problem odklenit, ker je ravno 1 cm prostora.

Potem nisem imel še živcev se ukvarjat s sag holderjem, pa itak mi ovira dostop kletka za SSD-je, ki je ravno pod grafično. Nameril sem 3 mm saga kar se mi ne zdi kritično. Kartica ima pa točno 1599 g, tako da niti ni najtežja.

Potem pa nič, guglam kako se undervolta na AMD-ju, rabim nekih 5min da ugotovim da so navodila za Wattman že zastarela in je sedaj to v Radeon softwarju.
Restartov sigurno že več kot 10, zaenkrat sem pri 1100 mV in 2600 MHz. Nižje voltaže niso obrodile nekih sadov, 900 mV in 1000 mV oba samo 2200 MHz. Pa niti 1075 mV 2400 MHz ne dela, se pravi če bi hotel manjšo porabo ostane uloviti samo še potrebno voltažo za 2300 MHz. Višja voltaža tudi ne, 1200 mV in 2500 MHz, ampak tukaj je problem prešvoh napajalnik.
1100 mV in 2700 MHz ter 1200 mV in 2600 MHz pa samo resetira.

Tukaj sem sicer bral da to ni pravi undervolt kot na Nvidii in v Afterburnerju, ampak ne vem za bolje in ne vidim problema, če gre cela krivulja enakomerno navzdol.
https://www.overclock.net/threads/offic...

Coil whine se sprva zdi da ne bo vzdržen, ampak je hitro pojenjal na bolj normalno raven. Oz. lahko da sem našel ravno pravo nastavitev, ker na 1100 mV in 2400 MHz ga že skoraj ni več slišati.
To sem imel problem že pri Gigabyte 3070, pri ASUS Dual 3070 pa začuda niti malo.
Tako da komur se ne da ukvarjat z vsemi temi stvarmi, toplo priporočam nakup 3060 Ti, ker je več je že za entuziaste.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

John Doe 71 ::

https://www.reddit.com/r/nvidia/comment...

Drugače sem zelo razmišljal kako priklopiti 3 PCIe priključke, ampak mislim da sem dal tudi po vsem razmišljanju drugače kot sem hotel, kabel s samo enim priključkom v 3. PCIe konektor, povsem preč od bracketa/PCIe slota, namesto v 1. konektor.
Po logiki mi je jasno, da je najbolje kot je na sliki, 1. priključek proti PCIe slotu - samo en kabel z 1x PCIe 8-pin, 2. priključek - Y-kabel - prvi konektor, 3. priključek - Y-kabel - drugi konektor, tisti ki se razveji iz prvega.
Ne vem pa ali je to res pomembno, zna biti da je vseeno. Bom vseeno probal še da jih zamenjam med sabo.

Zdaj seka ven da ni normalno. GPU 300W, CPU sem šel s power limitom že na 35W, pa je še resetiralo. Pa to je še 2x rezerve do 760W.
Dobro, špice in to, ampak saj 760W je za konstantno obremenitev, špice gredo verjetno lahko do 850W. Špice ima ta GPU po reviewih 600W. S CPU in ostalim pri max 100W še vedno ostane vsaj 50W.
Pa tudi ne vem zakaj bi bile špice med prvim in drugim delom benchmarka Tomb Raider ali pa resetira celo že v prvem delu ali pa takoj ko stisneš benchmark. Po Techpowerup reviewu je bilo to samo v Furmark.
Res pa da kar sem gledal gre poraba CPU-ja za trenutek tudi čez power limit, recimo 80W namesto 35W. Ampak vseeno pri CPU-ju nisem opazil neke razlike ali je na 35W ali na stock 125/250W, je enako resetiralo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

John Doe 71 ::

No ja, uradno rabiš minimalno 900W, tako da žalit se nimam komu, ampak vseeno me zanima zakaj ne dela.
ASUS PSU tabela pravi 750W za Ryzen 5. Pa saj če sem dal 35W je to potem Ryzen 5 in še manj.
https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/Acce...
Ah, še bo veselo popoldne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

John Doe 71 ::

Tukaj v 4. postu pravi, da vrstni red priklopa ni pomemben:
https://forums.evga.com/What-is-the-ord...

Reaper ::

Nima napajalc 3x PCIe izhodov? Če imaš opcijo probaj 3 ločene PCIe priklope in ne 2 konektorja iz enega kabla ter tretjega iz drugega kabla.

John Doe 71 ::

scipascapi nekaj niso všeč moji posti, kaj pa bi ti rad, da ustvarim novo temo? Meni se zdi Navi tema povsem ok za 6900 XT. In še kar nekaj bo za pisat o tej kartici, verjemi mi.

Že pred nakupom sem inštaliral enih 16 RT iger, da primerjam z bratovo 3060 Ti. Zjutraj sem probal Quake II RTX in je 45 FPS, na 3060 Ti pa 50 FPS. Mislim da če ima igra res pravi RT, da je nekih 10% slabša od 3060 Ti, Quake II RTX in Minecraft. V Cyberpunk pa nekje enaka.
Pa to je preden sploh vklopiš DLSS. Če upoštevaš še DLSS, je bližje 2060 kot pa 2060S in 3060.
To sem tudi že probal v Horizon Zero Dawn in je še na DLSS Performance lepo mehka trava, z FSR pa samo na FSR Ultra Quality.

Glede kablov, kaj pa vem, ene kartice imajo samo 2x 8-pin. Trije so potem že za 525W. Kar sem do sedaj bral je tretji lahko daisy chained. Da je napajalnik prešvoh je sigurno, ampak danes sem že malo bral da nekaterim ni dovolj tudi 1000W in da je šel Linus kar na 1300W. Jaz tudi ne bom preveč eksperimentiral in bom kar takoj vzel HX1200. Pri 1600W pa potem že preveč poskoči cena, pa tudi ne bi nikoli imel rad sistema za katerega ni dovolj 1200W.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Ja, PredatorX in namišljeni brat. Scipascapa, razumemo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

John Doe 71 ::

Jaz nisem nič od teh. Jaz samo hočem spraviti grafično v delovanje, tukaj imate očitno vsi neke zakoreninjene probleme z nekaterimi uporabniki.
No po še kakšni uri popoldne sem ugotovil da je praktično edina delujoča nastavitev 1100 mV in 2600 MHz. Ne vem kaj so sploh pretiravali z 1.2V, da pol ljudem ne dela. Resda je to top kartica, ki je ljudje s 750W napajalniki drugače ne bi kupovali, ampak pri teh cenah imaš dobri izbiri samo 3060 Ti ali 6900 XT.
Ne vem sicer kaj tukaj kar štirje sanjajo, da jim dela na 650W:
https://libredd.it/r/Amd/comments/osu9t...

Zdaj bi bilo edino dobro, če bi lahko fiksiral 1100 mV že v BIOS-u. Ker zdaj kar cvikam kdaj bo šlo nazaj na default. Danes mi je že enkrat uspelo iti v igro na 1200 mV in je seveda takoj zamrznilo.

Še ena zanimivost, ravno izdana 3050 je v Cyberpunk RT+DLSS na 1440p enako hitra kot 6800 XT:
https://www.guru3d.com/articles_pages/a...
https://www.guru3d.com/articles_pages/a...

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Še ena zanimivost, ravno izdana 3050 je v Cyberpunk RT+DLSS na 1440p enako hitra kot 6800 XT:
https://www.guru3d.com/articles_pages/a...
https://www.guru3d.com/articles_pages/a...


s tem RT+DLSS ste pocasi ze dosadni, ker tudi v trenutnih grafah vsaj RT ni nic drugega kot marketing fora, ki pa v praksi ni nic posebnega oz. nekaj kar bi gamerji potem tudi dejansko vklapljali v igrah.

kot drugo ne vem kje vidis da je 3050 ista kot 6800XT, ce pa ze, pol je ista tudi kot 3060 in ce je zate 20fps nekaj s cimer bi igral spile, pa go for it!

drugace pa se vedno cakam na 6800XT krepko pod jurjem in tega verjetno tudi ne bom docakal :P
Kar pa je bizarno, danes prej dobis 6900XT za skoraj isto ceno kot pa 6800XT, ceprav je bila MSRP cena prve 1K$ druge pa 650$ ;((

John Doe 71 ::

Saj jaz sem zaradi teh razlogov vzel 6900 XT. Ampak vseeno mi je zanimivo da je 3050 z RT+DLSS enako hitra kot 6800 XT. Gledati moraš oba linka, v drugem ima z DLSS 30 FPS.
Imaš prav da to ni igrabilno ter DLSS podpira samo par iger, če bi pretiraval bi lahko rekel da praktično samo Cyberpunk:
https://handwiki.org/wiki/Software:List...

Ampak če gledaš boljše kartice v Cyberpunk, sem skoraj siguren da bi bila boljša kvaliteta s 3060 Ti na DLSS Quality s 65 FPS (ali ta sploh kaj vidno poslabša sliko?) kot pa s 6900 XT na RT Medium (40 FPS) ali brez RT (80 FPS). Zadnji graf:
https://www.guru3d.com/articles_pages/m...

Pri zdajšnjih cenah 1230EUR za 6800 XT in 1450EUR za 6900 XT je že težja izbira kaj vzet. 220EUR še vedno ni tak denar, ko si enkrat pri 1200EUR. Če daš zraven še 3080 12GB za 1500EUR pa še težja, čeprav ti jo precej olajšajo bolj šrot kartice kot so Gigabyte Eagle, Palit in Gainward. Pa 400W poraba, 6900 XT meni kuri samo 270W.
XTXH verzija 6900 XT kot je Red Devil Ultimate je 10% hitrejša od 6800 XT, razlike v ceni je pa 17%, za te cene sta obe dober nakup:
https://www.techpowerup.com/review/asro...
S 6800 XT imaš manj problemov z napajalnikom, za 6900 XT rabiš min 850W. Čeprav sem jaz s 750W rešil preprosto tako, da sem v Afterburnerju nastavil, da se 1100 mV 2600 MHz profil zažene, ko odpreš Afterburner in mi tako ne more priti do reseta zaradi preslabega napajalnika.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Buggy je izjavil:


s tem RT+DLSS ste pocasi ze dosadni, ker tudi v trenutnih grafah vsaj RT ni nic drugega kot marketing fora, ki pa v praksi ni nic posebnega oz. nekaj kar bi gamerji potem tudi dejansko vklapljali v igrah.


Tole bi jaz potrdil.
Preskok iz RX 580 na 3090.
Detajle na MAX, vse zaplate za RTRT.
Dejanska razlika?

Skoraj nič!
Kar je bilo dobro je bilo bolj tekoče igranje. Ampak, to je bilo pa zaradi višjega FPS.

Sprobal še Control in CyberPunk: ko si pri miru in opazuješ vidiš. Ko igraš tega ne vidiš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

49106 ::

Mislim, da bi bilo dobro na pregled vida. :)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

D3m ::

Če ni bistvene razlike zakaj bi rabil nekdo zdravnika.

Me spominjate na stranke pred leti v Big Bangu,ki so od blizu(par centimetrov) gledali retina display in govorili lej pa je res razlika.

:DDD

Samo,da sem jaz razmišljal ,da bi stranke rabile psihologa. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FlyingBee ::

Je pa res, da so slabovidni bolj je*i veter v teh primerih.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

Jaz nisem slaboviden. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Buggy ::

FlyingBee je izjavil:

Je pa res, da so slabovidni bolj je*i veter v teh primerih.


z leti je to morda v dolocenih primerih celo prednost, imas natural DLSS :P

D3m ::

Pa ne samo DLSS.

Še "Blur" če imaš hudo dioptrijo. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Buggy ::

true true :))

FlyingBee ::

Se strinjam, tudi globinski vid pomaga, potem je že VR ali pa vsaj AR izkušnja.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Jarno ::

Upscaling je dejansko fina zadeva in bo postal nekaj vseprisotnega. Hype okoli RT je malce pretiran, ker je za en dodaten effekt enostavno potreben nezanemarljiv prostor na čipu, ki načeloma ni splošno uporaben in tudi draži produkcijo. Vseeno verjamem, da se bo ščasoma prijel. :P
#65W!

dolenc ::

Ni zgolj efekt.

Predstavlej si kolk manj dela za razvoj, če lahko postaviš "sonce" v sceno, pa se pravilno poračunajo odboji svetlobe, sence, odsevi.

V primerjavi s tem da na roke "polučkaš" celo sceno in en kup stvari dodatno "pofejkaš", da lepo izgleda.

Jarno ::

Še precej časa bo delo dvojno.
#65W!

Buggy ::

ce smo cist posteni. Danes regular gamer rabi v competitive game-ih high FPS. Moj tamal-tamal - ta drug je legenda na vec teh spilih in ima vse na low graficnih nastavitvah (1080p - 1080ti) ...vazno da ima steady 144fps na 144Hz monitorju, ko mu pade za 20fps ze cuti razliko FFS :O

Ce igras racing simulacije, kot prvo eye candy ne rabis, ker je izklucno motec moment kot drugo pa ti veckrat v rally moti visibilty. Eni tudi tukaj dajo vse na low. Game flow je celo boljsi.

Pol imas avanture, kjer je 60fps Vsync-on vec kot polna rit in vecino teh iger komot poganja generacija ali dve nazaj ze v mid range-u.

Torej kaj ostaja ko bajaga "velikim". Kurcenje z RT+DLSS na najbolj idiotskem spilu ever kot je Cyberpunk, ki je postal izkljucno kot je bil vcasih Ashes of Singularity benchmark za Asynchronous compute, benchmark za RT+DLSS

Ne hvala! Jaz ostajam gamer, kjer imajo igre vsebino! Bom pa po 6-ih letih menjal za nekaj konkretnega, kar pa trenutna generacija ni!

FlyingBee ::

Res je, v deathmatchih sem dal najraje na low, predvsem efekte, ki le motijo. Vseeno pa gre razvoj grafike v smislu čim bolj približati resničnosti in RT je del stopnišča do tam.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

tikitoki ::

Gledam grafiko in je daleč od resničnosti. Sam imam celo raje prijetno stilizirano grafiko. Npr Prey je vredu primer. Brez nacickanosti, pregledno in očem prijazno.

D3m ::

Če bi pa radi načičkano pa igrajte Serious Sam 2. xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

John Doe 71 ::

Ta 6900 XT mi je včeraj in še danes zjutraj požrla res vse živce.
Hard zamrzuje, če ALT-TAB-aš iz iger, včasih jih je potrebnih 10, včasih tudi 50, ampak tam do 10. bo skoraj sigurno zamrznilo. Pa do sedaj mi je 3x tudi že kar malo tako v brskalniku.
OK, preprosta rešitev da ne alt-tabam, bom probal od sedaj naprej se zadržat.

To je glavna tema katero sem našel za ALT+TAB zamrzovanje:
https://community.amd.com/t5/drivers-so...

Na namizju in v igri imam 75 Hz.
Gonilnike sem dal potem iz 21.10.2 na 22.1.2. V zahvalo sem dobil samo 5 FPS manj v Far Cry 6 benchmarku.

Corsair AX760 napajalnik ne vem če ima veze, ker sem z MorePowerTool omejil vse do minimuma, GFX in Soc voltažo na 900 mV, power limit na 150W, max frekvenco na 1500 MHz, pa je bilo enako.
Ampak dobro, bom zdaj naročil Corsair HX1200, ker sem se že odločil, da ne bom izbral easy way in šel spet na Nvidio. Za to leto sem se namreč odločil, da bom končno probal AMD, čeprav sem bral horror story-je že od 2006.


Problem nezmanjševanja VRAM frekvence v idle sem rešil s Custom Resolution Utility, Blanking 54 na 1440p 75 Hz. Tako da tedva programa toplo priporočam za AMD.
Iz 53°C se mi je tako zmanjšalo na 30°C, poraba iz 34W na 8W.
Edino med predvajanjem videa še vedno nabija VRAM do konca, čez pol ure sem tako dobil 54°C in 39W.

Undervoltat zdaj tako tudi znam, kot rečeno MPT. V kakšni igri je na 1000 mV enak rezultat, drugače pa kake 2 FPS manj. Porabo se tako da zmanjšat na 240W, 3060 Ti level, kar je naravnost odlično za tudi 66% hitrejšo kartico.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

DamijanD ::

Ker ni povsem jasno ali imaš probleme out of the box, ali si z vsemi svojimi "izboljšavami" ustvaril probleme...

John Doe 71 ::

Out of the box je težko reči, ker na 1200 mV seveda ne dela na 760W napajalniku, zaradi tega je že ene 15x resetiralo. Čudno mi je če omejiš voltažo in so še vedno problemi. Zdaj sicer ne več hard reseti, kar je 100% problem napajalnika, ampak hard zamrzne, kaj pa ne vem kaj bi bilo, mogoče tudi napajalnik.
Sem pa tukaj našel post:
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/p...
I had several crashes with a 750w 6900xt, 3600 combo. Stock, overclock, undervolt...didn't matter. 6900xt can have brief spikes and cause resets. I upgraded to 1000w and not a single crash.


Kar sem ostalega spreminjal, osveževanje in to, sem pa seveda probal tudi tako kot je bilo takoj.
Drugače med igranjem ne zamrzne, samo med preklapljanjem na namizje. Tako da še vedno ne vem ali napajalnik ali preprosto gonilniki.

Nič, zdaj pa res naročim HX1200, drugače je težko locirati problem, če kartica zahteva 900W, jaz imam pa 760W.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Navi RDNA
Big Navi RDNA 2

Kako se bo imenoval pa RDNA 3 ? Bigger Navi :))

FlyingBee ::

Najboljše, da gre iz 6900xt na 3080 10gb, zdaj so že pod 1500eur.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

John Doe 71 ::

Freezi so res random, včasih dela gumb za reset, včasih samo power gumb. Ker tako močno zamrzne, zna biti res napajalnik. Upam da ga dobim do petka (vzel v CU kjer ne rabi hoditi čez mailboxde), čez 4-dnevni podaljšani vikend vse dobro potestiram, potem če še ne bo delalo, pa vrnem spet nazaj v MF. V torek bo ravno 14 dni. Potem pa seveda spet ustvarjanje novega računa z novim imenom. Če sem zdaj Janez, bom po novem že Miha.

v Radeon Software izključil Radeon Anti-Lag in In-Game Overlay - 100x preklopil na namizje v Far Cry 6 in 100x v Tomb Raider
nazaj vključil Radeon Anti-Lag in In-Game Overlay - zamrznil v meniju Far Cry 6, ko sem 39x preklopil na namizje (skupaj 35x)
izključil samo In-Game Overlay - zamrznil v meniju Far Cry 6, ko sem 7x preklopil na namizje (skupaj 36x)
izključil samo Radeon Anti-Lag - zamrznil v meniju Far Cry 6, ko sem 14x preklopil na namizje (skupaj 37x)
izključil Radeon Anti-Lag in In-Game Overlay - zamrznil v meniju Far Cry 6, ko sem 21x preklopil na namizje, gumb za reset ni delal (skupaj 38x)
zaprl vse Radeon v Task Manager - zamrznil v meniju Far Cry 6, ko sem 21x preklopil na namizje, gumb za reset ni delal (skupaj 39x)
po ponovnem zagonu zamrznil v Notepad, gumb za reset je delal (skupaj 40x)

Zelo slabo to zaenkrat dela. Ampak kot kaže se izogneš 99% freezov, če pač ne preklapljaš na namizje iz iger. V Windows zaenkrat samo štirje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()
««
109 / 171
»»