» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
56 / 170
»»

FlyingBee ::

Naj bi bil v novem xboxu rdna2 s 12tplos.

D3m ::

Pa je to potrjeno Big Navi za desktop? Da ni za enterprise.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Top rdna2 lahko, da bo hbm2e, čeprav ne bo poceni. Dvomim, da bodo šli v gaming s hbm2e monstrumi, lahko pa da bodo rdna1 na 7nm euv spravili za do 2080ti perf, hbm2e rdna2 pa za boj z Ampere ga103.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Jarno ::

FlyingBee je izjavil:

Naj bi bil v novem xboxu rdna2 s 12tplos.


Čip bo vsekakor večji od tistega v RX 5700XT (9.74 TFLOPS).
Za primerjavo, GTX 1080Ti zmore 11.34 TFLOPS, Radeon VII pa 13.44 TFLOPS. "FPS" delivery ni nujno premočrten s compute powerjem.

Iz teh navedb sledi vsaj to, da bi lahko npr. novi xbox spet ponujal odličen performance za svojo ceno.
Xbox-one in PS4 sta že v začetku precej capljala za gaming PC-ji, vsaj cena je bila ustrezna.
#65W!

Jst ::

Jaz sem mnenja, glede na moje teste z undervoltingom Navija, da je bila to mišljena 150W kartica in da so imeli načrt 5800XT z 60CU in 12GB in cut down 5800 z 4/8 CU manj in 10GB RAMa.

Če gledamo:


Bi bilo logično, da lahko izdajo močnejšo izvedbo.

Zakaj je Navi zamudil, verjetno nikoli ne bomo izvedeli. Ampak jaz sem mnenja, da so "probleme" z Navi in "večji" Navi rešili tako, da so navili "manjši" Navi kolikor se je dalo in s tem uničili potencialno zelo dobro učinkovitost pri manj kot 1V. Ker je bila "dovolj dobra", so "večji" Navi preklicali (ker so že tako zamujali) in prestavili high end v naslednje leto. Arhitekturo imajo dobro, Ryzen se prodaja kot vroče žemljice in so sprejeli "taktično" odločitev.

Tale leak ... če je resničen, gre za Enterprise kartico. Vsaj varianta z HBM2 24GB. rDNA2 ima pa optimizacije, ki so prisotne v mobile segmentu, ki naj bi, po govoricah, bile prisotne že v rDNA1. rDNA2 je pa verjetno še bolj optimiziran in bo opcija z 60CU/12GB RAMa za gamerje + 15-20% večja učinkovitost. Če bo to njihov highest end za gamerje, pa bomo videli...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

m0LN4r ::

Po mojem pa Veliki navi nima cisto nic s trenutnim malim Navijem. Morali so pac ujeti konkurenco in izdati vec, kot so prvotno planirali (SUPER), kot samo eno kartico, zato imas 5700 in 5700XT in 5600 in 5600XT

To da si ti nekaj testiral, se ne pomeni, da to velja za vseh nekaj tisoc graficnih, ki jih proizvedejo. Verjamem, da so pri AMDju bolj pametni in so ugotovili, da pac te nastavitve niso dovolj stabilne za masovno proizvodjo in so jih rajsi dvignili za ziher.

Malo bi blo bedno, ce bi vsaka 10. kartica zmrznila zaradi prenizke voltaze.

To da pa so prisle ven navite izpeljanke (XT) je nekaj cisto normalnega, AMDjeve kartice so ze od 7950 GHz Edition vedno naviti cipi, saj drugace ne dohajajo konkurence.
Vprasaj se obratno, kam bi dali 5700 XT, ki nebi imela konsistentne hitrosti? Kam bi potem dali 5700 in 5600 XT ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

AMDjeve kartice so ze od 7950 GHz Edition vedno naviti cipi, saj drugace ne dohajajo konkurence.


A dej no nakladati. :)

Ti bo kak mladič še verjel. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

D3m je izjavil:

AMDjeve kartice so ze od 7950 GHz Edition vedno naviti cipi, saj drugace ne dohajajo konkurence.


A dej no nakladati. :)

Ti bo kak mladič še verjel. :)

Ni dalec od resnice.

D3m ::

No vidiš molnar. En je že zagrabil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Čakaj. Moja 7970 je dobila BIOS update za GHz Edition in še potem sem jo laufal +100 - tam nekje.

Kar sem jaz testiral, lahko vsak z Navi naredi v petih minutah, pa tukaj noben noče. Drugje so malo bolj prijazni in so za par špilov dobili enake rezultate - Battlefield V na base clock ~950mV, porabi samo fakin 140W, za 30% manj FPS.

Povej raje zakaj ti misliš, da je Navi izšel 3 mesece prepozno in z imenom 5700XT, kjer so si dali očitno plac za višje kartice.


edit: "m" mi čudno dela.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

DarwiN ::

Sej Nvidijo tudi lahko undervoltaš.. Sicer verjetno malo manj, ker so kartice že out of the box bolj kvalitetno narejene, in tudi pridobil ne boš toliko pri porabi, ker silicij ni tako obupano navit oz. je bližje tisti sweet spot učinkovitosti. Ampak lahk se igramo.

Drgač je pa problem undervoltanja, ker si odvisen od primerka oz. silicijeve loterije... In pol se na internetu selektivno širijo samo tiste success zgodbe, kjer je nekdo razpolovil porabo v eni igri... V drugi igri pa BSODi, o katerih pa se ne poroča. :D

Tako ali tako se pa s tem ukvarja 0.1% vseh potrošnikov, tko da nima smisla sploh debatirat. Kartica mora bit out of the box kakovostna in učinkovita.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

klinker ::

D3m je izjavil:

AMDjeve kartice so ze od 7950 GHz Edition vedno naviti cipi, saj drugace ne dohajajo konkurence.


A dej no nakladati. :)

Ti bo kak mladič še verjel. :)


Nakladas na tem forumu samo ti.

Jst je izjavil:

Čakaj. Moja 7970 je dobila BIOS update za GHz Edition in še potem sem jo laufal +100 - tam nekje.


Waw, dobu si BIOS, ki ti je karto navil za kolko, 150Mhz, nato si pa se 100Mhz navil. Res zavidanja vredno ;((
Od tu naprej je vse navito do daske, pa se tako nimajo kaj praskat pri konkurenci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

D3m ::

Evo še ta drugi se je ujel in povrhu tega še klinker, ki je veteran na svojem področju.

Žalosten dan.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Si mores mislit, da ene znamka ne gane kaj prevec...ampak gledamo na sam produkt >:D

D3m ::

Enako. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Jst je izjavil:

Čakaj. Moja 7970 je dobila BIOS update za GHz Edition in še potem sem jo laufal +100 - tam nekje.

Kar sem jaz testiral, lahko vsak z Navi naredi v petih minutah, pa tukaj noben noče. Drugje so malo bolj prijazni in so za par špilov dobili enake rezultate - Battlefield V na base clock ~950mV, porabi samo fakin 140W, za 30% manj FPS.

Povej raje zakaj ti misliš, da je Navi izšel 3 mesece prepozno in z imenom 5700XT, kjer so si dali očitno plac za višje kartice.


edit: "m" mi čudno dela.
A so imeli izbiro? To je vse kaj so imeli in so skup spravli do takrat.

porabi samo fakin 140W, za 30% manj FPS.
FPS se boljse prodaja kot 140W, tko simple je

Druga zgodba bi bla 140W brez izgube fps
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

FlyingBee ::

No, zdaj pa glavno vprašanje: a mislite, da bosta rdna2 in ampere v high end neck to neck kot sta bila gcn1 in Kepler ali bo spet bolj Polaris vs Pascal zgodba?

Jst ::

>Waw, dobu si BIOS, ki ti je karto navil za kolko, 150Mhz, nato si pa se 100Mhz navil. Res zavidanja vredno ;((

Jep. Glede 7970 GHz Edition: Takrat je bilo +100 MHz in potem še +100-150 ~25% več od originalne hitrosti. Ena četrtina. Res zavidanja vredno, ker danes več ne vidim +25% OC brez dodatnega hlajenja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

DarwiN ::

FlyingBee je izjavil:

No, zdaj pa glavno vprašanje: a mislite, da bosta rdna2 in ampere v high end neck to neck kot sta bila gcn1 in Kepler ali bo spet bolj Polaris vs Pascal zgodba?

Se šališ, bee? AMD je do vratu v dreku, ne neck to neck z Nvidio. ;)

IMO bo Big Navi z rdna2 izšel pred Amperom, bo ~10% hitrejši od 2080Ti, AMD bo požel nekaj dobička, nakar izzide Ampere in je game over za AMD.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

To si pisal že like lani ali predlani. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Ne, ne, sej z "game over" jim še ne napovedujem tragičnega konca. Celo na boljšem bodo kot kdajkoli v zadnjih letih. Nenazadnje bodo imeli požrešno 4k kartico, ampak 4k nevertheless. Še vedno bodo pač drugorazredna ponudba. To sem želel rečt. Nvidia bo namreč imela prvo 8k kartico. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Amd je imel 4k kartico že 2013 z 290 8gb.

D3m ::

8k tudi že imaš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Rumour | Big Navi GPUs to feature at least 24 GB of HBM2e VRAM, 5,120 shading units and a 2,048 GB/s memory bandwidth

https://www.notebookcheck.net/Big-Navi-...

Jarno ::

To bi se znalo pojaviti tudi v Macih Pro. Oziroma v nekaterih izvedbah.
https://www.apple.com/mac-pro/

Aktualne top tier izvedbe npr. vsebujejo Dual Vega (Dual Pro Vega II) gpu z 32GB HBM2, power delivery pa dovoljuje 500+W gpu porabe.
Kot zanimivost, Radeon VII (Vega 20) ima soliden fp64 performance, pri RDNA 1.0 pa je poudarek na fp16 in fp32.
#65W!

Horas ::

FlyingBee je izjavil:

Amd je imel 4k kartico že 2013 z 290 8gb.


ti šaljivec :D

DarwiN ::

Odvisno kako definiraš "4k grafično".. Če je pogoj, da v vseh igrah dosega +60fps na max non-RT grafičnih nastavitvah, potem še 4k grafične sploh nismo dočakali in bo šele polni Ampere postregel takšno zmogljivost.

Drgač pa minevajo 3 leta od izzida 1080Ti in AMD še danes nima zmogljivejše kartice niti po hitrosti niti po učinkovitosti.. Tko da si dajte malo prilagodit pričakovanja, tisti ki mislite, da bo Big Navi naenkrat konkuriral 3080Ti. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

klinker ::

Ahh, pa sej je vedno ista zgodba. Specsi in leaki oh in sploh, pol pa midrange z higend porabo ven vrzejo.
Red team orgazmira na polno do izida, pol pa izgovori >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

D3m ::

5700XT Darwin.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

5700XT, Radeon VII, 1080 Ti... Vse isti šajs znotraj merske napake. Iščemo AMDjevo zmogljivejšo in učinkovitejšo kartico!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Jarno ::

To, kar bo v konzolah (recimo pri 12 TFLOPS) bo kar v redu, morda celo boljše od Turinga, sicer slabše od RTX 3x00 (a rocket scientist told me).
(Morda so morali ubogati MS in je nekdo pri AMD-ju z izbuljenimi očmi požiral cmoke...who knows).
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

Jst ::

Vega Seven je za določene taske odlična kartica. Ampak moram priznati, da rabi takšen compute enkrat na teden.

Sedaj se začenja "vojna" med MS in Sony glede features. Čeprav si prek PR menjajo udarce, bosta na koncu obe konzoli približno na istem, kar se performanse tiče.

Mi je pa zaniivo, da je več "vrst" Zen in Navi zunaj: Za Desktop in Enterprise; nato za mobile; in kar je najbolj zanimivo, za konzole; ter še za MS Surface in mogoče Apple.

AMD trenutno služi ... in jim privoščim.

Je pa tukaj še en "AS." Intel z čiplet GPUji. Baje da so rešili performančne probleme in se skalirajo do 4 skoraj linearno. Problem je poraba. Let's all hope Intel is back in the game in 2021. (Čeprav je 22 bolj verjetno...)

Kar tukaj vidim jaz, so prenosniki, za okoli 1000 EUR, ki ponujajo perforanse, ki smo ga bili deležni v preteklosti samo z 2K-3K EUR in ponavadi z "škatlo". Če Intelu uspe 1080ti perf na APUju z porabo 25-35W, potem bo to game changer. Tako kot upam za AMD Renoir...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jarno ::

Jst je izjavil:

Če Intelu uspe 1080ti perf na APUju z porabo 25-35W, potem bo to game changer. Tako kot upam za AMD Renoir...


Nekateri Intelovi Fabi so že deklarirani kot 7nm facilities, ki bi seveda zmogle izdelovati zelo varčne gpu chiplete.
List of Intel manufacturing sites @ Wikipedia

Težava, kot vedno, zna biti pomnilniška prepustnost in cena HBM(2) pomnilnika.
Tudi povpraševanje po slednjem zna biti veliko v compute industriji.
Po kakšnih leto dni starih podatkih naj bi 8GB HBM2 pomnilnika stalo 160$.
#65W!

DarwiN ::

1080Ti perf s 35W porabe? 8-O
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jarno ::

DarwiN je izjavil:

1080Ti perf s 35W porabe? 8-O


V teoriji je marsikaj možno. ;) Intelov 7nm proces naj bi po karakteristikah ustrezal 5nm TSMC procesu.
Poleg tega lahko zadevo zastaviš pri nižjih frekvencah in voltažah.

Kdo bi si na primer mislil, da bo poraba 64c Treadripperja primerljiva s porabo AMD FX-9590. :))
#65W!

meho7 ::

oo7 je izjavil:

Rumour | Big Navi GPUs to feature at least 24 GB of HBM2e VRAM, 5,120 shading units and a 2,048 GB/s memory bandwidth

https://www.notebookcheck.net/Big-Navi-...

Updated: SK Hynix denounces the leak as fake news
https://news.skhynix.com/official_state...
:))

Senitel ::

Jst je izjavil:

Je pa tukaj še en "AS." Intel z čiplet GPUji. Baje da so rešili performančne probleme in se skalirajo do 4 skoraj linearno. Problem je poraba. Let's all hope Intel is back in the game in 2021. (Čeprav je 22 bolj verjetno...)

:))

m0LN4r ::

Če Intelu uspe 1080ti perf na APUju z porabo 25-35W, potem bo to game changer.
Do takrat bo minilo se vsaj eno desetletje
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Jst ::

Čist tko, by the way, poglejte koliko Intel vlagal letno v GPU... Malo bo treba osnovnošolske matematike, ... a rezultat je ogromna cifra.


---

Kdor pa noče še eno konkureno, naj se skrije pod mamino kiklo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tikitoki ::

Zaenkrat slano kaže. So pa želim, da izvedejo ryzena za gpu področje. Sam Intel bo itak imel precenjen ponudbo, ker je pax Intel.

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Rummor Mill pravi, da bi lahko 4-tile Intel grafične imele deklarirane TDP 500W.
Povzeto po interni intelovi predstavitvi in Linus Tech Tips.

Zanimivo zna posati, ko bodo za proizvodnjo gpu-jev uporabili svoj 7nm proces.
Sicer bodo capljali za TSMC manufactured ponudbo.
#65W!

tikitoki ::

Verjetno bomo kmalu videli, če bo iz te moke kaj kruha.

Pri gpujih več upanja polagam v amd, upam, da se sicer motim.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Baje ima Intel probleme z porabo in ne z tehnologijo skaliranja "čipletov" GPUjev. Mogoče zato kaže v tabeli 1 tile 75W ali 150W. Če rešijo probleme s porabo, JAZ OSEBNO UPAM, da bo Intel GPU tako dobro skaliran, kot Zen 2. To bi bilo sanjsko...

Kolikor sem zadnje mesece bral, produkt (GPU) pri 500-700 EUR, stane skoraj pol manj za izdelavo. (brez R&D)

Kako bi bilo dobro, če se Intel vmeša v GPU/APU... Renoir bo naredil štalo med prenosniki, ampak upam, da bo: "Intel strikes back, with a vengeance."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FlyingBee ::

Vsekakor, tako kot po p4.

klinker ::

FlyingBee ::

Daj že kaj novega napiši.

D3m ::

Jon Peddie Research on GPU shipments: AMD up 22.6%, Intel up 0.2% and NVIDIA down 1.9%

https://www.jonpeddie.com/store/market-...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

v discrete GPUs je še vedno nizkih 27% proti 73%, se bo pa sigurno v q4 2020 kar spremenilo.

m0LN4r ::

Nove graficne bodo drage #corona
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Master_Yoda ::

Ah ja dober razlog za PR zakaj je tako drago. "Ja veste gospod, cena je visja zato ker je luna v zenitu".
Dovie'andi se tovya sagain.
««
56 / 170
»»