» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
55 / 170
»»

meho7 ::

tikitoki je izjavil:

Nvidiot ne dojame, da to ni gpu za igre spilat.

A tko k Vega Frontier Edition ni bila pravi pokazatelj Vege 64 performancea?

Aja a so ze vklopili tiste funkcije k so bile izklopljene ob launchu?
:))

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/f...
se en sad story na redditu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

FlyingBee ::

Navi bo za desktop, tale novi Instinct je Vega šrot.

D3m ::

Enterprise segment je za igrice?

Česa vse ne izveš od Stojana in company. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Dokler ne boš razumel angleščine, boš še naprej spraševal in pisal neumnosti, ko pa imaš vse na linku.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

D3m ::

Tebe tudi jebe naslov vidim? :)

Ti bom dal drugi link.

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-...


:)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Nisi resen.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Jarno ::

Vzamite malce računalo v roke in izračunajte.

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/r...

RTX 2080Ti je 55% hitrejša od RX 5700, katera ima 36CU. Kartica s 128CU jih ima 3.5x več, recimo, da dosega 70% frekvence od RX 5700.

(128/36)*0.7 = 2.5 kratnik računske moči.

RTX 2060 ima 30SM-jev, RXT 2080Ti 68. Frekvenca je minus 10%.

(68/30)*0.9 = 2.05 kratnik računske moči.

Torej bo ob 30% nižjih frekvecah od RX 5700 "bo" big navi približno (2.5/2.05)*1.05 krat hitrejša od RTX 2080Ti, torej do 30%.

Ker ima HBM2 2x večji bandwidth od 256bit GDDR6, bi se znalo izziti, tudi pri 384/512bit GDDR6.

Sam predvidevam 20% nižje frekvence big navija od RX 5700, torej base clock okoli 1200MHz, boost clock do 1400MHz, summa summarum 40% hitrejša od RTX 2080Ti pri porabi 250W+.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

FlyingBee ::

Samo v sanjah. Sicer pa tole ne bo Big Navi kot se predstavlja nekaj hitrejšega za igre od 5700xt na rdna2 7nm euv.

Jarno ::

FlyingBee je izjavil:

Samo v sanjah. Sicer pa tole ne bo Big Navi kot se predstavlja nekaj hitrejšega za igre od 5700xt na rdna2 7nm euv.


Na linku lepo piše 128cu in frekvence, ter 200W TDP. Ko ste že omenjali, da je Vego 64 šlo oceniti po VegiFE, ne vem, zakaj bi tokrat bilo drugače.
Razen, če meniš, da 3.5x cu ne bo prinesla niti 50% boosta. Potem nekdo niti na prste ne zna računat. Bodisi ti, bodisi AMD. :))
#65W!

FlyingBee ::

Raje ne toliko na prste računat, ti bo lažje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Jarno ::

FlyingBee je izjavil:

Raje ne toliko na prste računat, ti bo lažje.

Ne vem, kje vidiš težavo. Fake news o cu-jih? AMD can't preseravati?
Če se preseravajo s 64c TR-jem, bi se lahko tudi tukaj. Glupa mašina naštanca, nima kritičnih občutkov.
Na splošno AMD haterji ne znajo drugega kot izkopati star šalabajz in živeti od preživetih občutkov.
#65W!

Jst ::

Lastniki 5700XT, prosim naredite en test.

Zaženite vašo najljubšo igro.

Alt+R, da se odpre Radeon Software.

Sedaj pa znižajte voltažo na okoli 950. Toliko, da bo laufala na base clock.

Kolikšen je padec FPS? 20%, 30%?

Sedaj pa poglejte porabo.

120W-130W!!!

Jaz pri Tomb Raiderju pri 0.940 mV (base GPU clock) dobim padec iz 77-80 na 65-70FPS in padec porabe iz 210W na 120W-130W.

Amd je pri Navi 5700 karticeh bil ali požrešen in silil silicij kolikor se dalo, da so dobili predviden performančni rang, ali pa so imeli neke neznane probleme, zaradi česar je Navi zamudil par mesecev. Kar je meni še najbolj verjetno, ker sumim, da 5700 nikoli ni bila mišljena kot njihov top end produkt.


---

That being said. Ryzen 4000 za laptope po govoricah, je CPU del na Intel nivoju (kar je super). Po spletu se pa šušlja, da ima GPU optimizacije, ki so bile naenjene rDNA1, vendar jih bomo videli šele v rDNA2. Glede na moje rezultate pri eksprientiranju z voltažo in porabo, je mogoče velik saving grace za Big Navi na novi arhitekturi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jarno ::

Ravno o tem se da razpravljat. 7nm je 7nm in pri nižjih frekvencah/voltaži se poraba nesorazmerno zmanjša glede na padec zmogljivosti.
Po preprosti računici bi lahko z Big Navi dosegli 2080Ti, ampak bi morali število CU najmanj podvojiti in uporabiti HBM2 oz. 512bit GDDR6.

Pri rDNA 1.0 oz. Navi 5700XT so ugotovili, da sam overclock gpu-ja še ni dovolj, če ni hitrejšega pomnilniškega transferja.
Če bo Big Navi rDNA 2.0, kjer se pričakujejo določene optimizacije pomnilnika in porabe, potem bi hipotetična 54CU 384bit verzija znala brez težav hoditi v zelje RTX 2080S.

Za RT mi je vseeno, ker bo moj naslednji monitor 144Hz 1440p in bom izklopil še kak navaden učinek.
#65W!

Vuli ::

Na kolkih voltih pa drgać laufa, 1.15V?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

m0LN4r ::

Decki, mi najde kdo novi driver za Vego M GL ?? Je polek intel CPUja z intel grafo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Zanimivo je bolj tole:


Pol pa se imamo isti laptop za 999.- oba imata GTX 1650 in tud v tem primeru je Intel bil hitrejsi od 3750 v kombinaciji s to grafiko.

AMDju je zelo blizu, po mojem ce bi 3750 boostal na enako frekvenco kot 8400h, bi bila res tam tam.

Sicer pa ja i5 vs R7 v laptopu je eno, tu se pa tut konca, ko gremo na i7-9750H.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

Decki, mi najde kdo novi driver za Vego M GL ?? Je polek intel CPUja z intel grafo.


Laptop?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Ne, server rack.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Senitel ::

Jst je izjavil:

Jaz pri Tomb Raiderju pri 0.940 mV (base GPU clock) dobim padec iz 77-80 na 65-70FPS in padec porabe iz 210W na 120W-130W.

So? :) To ne pomeni, da bo grafa v vseh obremenitvah imela samo tolk majhen hit na performance. To da vzameš juice GPU-ju bistveno spremeni profil oziroma kateri deli GPU-ja so na udaru.

Jst ::

So? :) To ne pomeni, da bo grafa v vseh obremenitvah imela samo tolk majhen hit na performance. To da vzameš juice GPU-ju bistveno spremeni profil oziroma kateri deli GPU-ja so na udaru.


Zato sem pa rekel, če lahko kdo ponovi zadevo.

Jaz sem probal še Assetto Corsa Competizione:

Default boosta na 2000+ 4K 75FPS Boosta in porabi 220-230W.

Znižal voltažo na 0.975 (več kot pri Tomb Raiderju), da je delala na base clocku.

Poraba padla na 135W-150W.

FPSji so padli na 50-55, malo večji padec, ampak se vidi vzorec.

Inštalirano imam še Asseto Corsa (ne Competizione).


---

Kar to meni kaže, da je bil Amd požrešen, ker sem čedalje bolj prepričan, da je to bila originalno namenjena 150W karta, ampak je bil Amd požrešen in zlil lavo (voltažo) na čip, kolikor se je dalo, da boosta na 2000+ in da je konkurenca 2070. Če bi prišla kot 150W karta, referenčno z enim PCIe priključkom, ko bi AIBji izdali z dvemi, bi bila OC Dream. Pa cena bi morala biti 300. S tem bi Amdjev GPU oddelek bil vsaj malo podoben CPU oddelku, ki izdaja nore, poceni in hitre CPUje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

FlyingBee ::

Dobra ideja, škoda, da te ne poslušajo, namesto tega pa se gredo za 300eur shenanigans s 5600xt.

DarwiN ::

Jst je izjavil:

Kar to meni kaže, da je bil Amd požrešen obupan ...

In pri ceni tudi več kot očitno nimajo veliko maneverskega prostora. 7nm rezine niso poceni. 5500xt kartic še vedno niso spustili niti za 1EUR in cena ostaja nerealna in nekonkurenčna, čeprav je zaloge ogromno. Kaj to pove?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Jarno ::

DarwiN je izjavil:

Jst je izjavil:

Kar to meni kaže, da je bil Amd požrešen obupan ...

In pri ceni tudi več kot očitno nimajo veliko maneverskega prostora. 7nm rezine niso poceni. 5500xt kartic še vedno niso spustili niti za 1EUR in cena ostaja nerealna in nekonkurenčna, čeprav je zaloge ogromno. Kaj to pove?


Nimajo nekega maneverskega prostora zaradi omejenih kapacitet TSMC-ja in obvezujočih zavez glede dobave HW-ja za konzole. Production setup ima svoje inercije in zadeve se zastavijo precej časa v naprej. Cene so tudi takšne kot so, ker so postali malce greedy in so mnenja, da imajo konkurenčen produkt. Do neke mere to drži, price drop bo pa ob novi ponudbi konkurence.
#65W!

tikitoki ::

AMD ima letos odlocne poslovne rezultate. Tu pa je veliko poslovnih vodij, ki bi znali podjetje voditi se bolje. Ne vem zakaj niste zaposleni v kaksni multinacionalki na vodilnem mestu.

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

tikitoki je izjavil:

AMD ima letos odlocne poslovne rezultate. Tu pa je veliko poslovnih vodij, ki bi znali podjetje voditi se bolje. Ne vem zakaj niste zaposleni v kaksni multinacionalki na vodilnem mestu.


Tudi Intelu in nVidii gre dokaj dobro, čeprav je Intel zadnje čase primoran spuščati cene določenega segmenta ponudbe. Spomnim se, da si se pritoževal nad začetnim MSRP-jem GTX 1660(Ti), torej si tudi ti samooklicani kandidat za vodilne položaje, po tej logiki. :))
#65W!

tikitoki ::

Nisem opazil, da bi INTEL povecal prihodke za 50%.

Je pa res, da je AMD startal nizko.

Ko sem se jaz pritozeval nad cenami Touringa, je sla prodaja pri Nvidia navzdol. Ce ne dojames razlike, ti ne morem pomagati.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Le zakaj te ne zaposlijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

m0LN4r ::

Jst je izjavil:

So? :) To ne pomeni, da bo grafa v vseh obremenitvah imela samo tolk majhen hit na performance. To da vzameš juice GPU-ju bistveno spremeni profil oziroma kateri deli GPU-ja so na udaru.


Zato sem pa rekel, če lahko kdo ponovi zadevo.

Jaz sem probal še Assetto Corsa Competizione:

Default boosta na 2000+ 4K 75FPS Boosta in porabi 220-230W.

Znižal voltažo na 0.975 (več kot pri Tomb Raiderju), da je delala na base clocku.

Poraba padla na 135W-150W.

FPSji so padli na 50-55, malo večji padec, ampak se vidi vzorec.

Inštalirano imam še Asseto Corsa (ne Competizione).


---

Kar to meni kaže, da je bil Amd požrešen, ker sem čedalje bolj prepričan, da je to bila originalno namenjena 150W karta, ampak je bil Amd požrešen in zlil lavo (voltažo) na čip, kolikor se je dalo, da boosta na 2000+ in da je konkurenca 2070. Če bi prišla kot 150W karta, referenčno z enim PCIe priključkom, ko bi AIBji izdali z dvemi, bi bila OC Dream. Pa cena bi morala biti 300. S tem bi Amdjev GPU oddelek bil vsaj malo podoben CPU oddelku, ki izdaja nore, poceni in hitre CPUje.
Jaz nevem tocno, kaj bi rad povedal. To je ze od vekomaj tako. Enako je bilo pri 290 in 290x, pri 7900 seriji z GHz edition itn.
Sicer pa kaj bi jim pomagalo izdati cip, ki ima namesto 75FPS nekonsistentnih 55 ? To je kr ogromna razlika.

Ce bi rad pac 30% manj FPS in porabo in nizjo ceno imas 5600XT brez spreminjanja BIOSa je to tocno to, kaj ti delas iz 5700XT.

Nevem v cem je fora, da clovek kupi kartico visjega ranga in potem iz nje dela pocasnejso :|

tikitoki je izjavil:

Nisem opazil, da bi INTEL povecal prihodke za 50%.

Je pa res, da je AMD startal nizko.

Ko sem se jaz pritozeval nad cenami Touringa, je sla prodaja pri Nvidia navzdol. Ce ne dojames razlike, ti ne morem pomagati.
Ja kdor starta na podnu, se lahko dvigne hitro visje, ko si pa visoko je pa zelo tezko it se visje. Tut pr fitnesu je tko, na zacetku so rezultati napredka visoki, ko si pa ze malo dlje v tem, pa so napredki vedno pocasnejsi in manjsi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Jarno ::

tikitoki je izjavil:

Nisem opazil, da bi INTEL povecal prihodke za 50%.

Je pa res, da je AMD startal nizko.

Ko sem se jaz pritozeval nad cenami Touringa, je sla prodaja pri Nvidia navzdol. Ce ne dojames razlike, ti ne morem pomagati.


V tej temi je vseeno bolj relevanten gpu segment. nVidii in tudi AMD-ju je šla prodaja kartic navzdol zaradi konca mrzličnega kupovanja za potrebe rudarjenja.
Trenutno navi 5500XT prodajajo za 220-230$, RX 570 med 100 in 130$, RX 580 med 160-180$, zanimiv tekmec pa je hitrejša GTX 1660 s ceno okoli 200$ (Amazon, kar dobra referenca).

Če vzameš v obzir, kaj se dogaja po trgovinah, ker je danes res enostavno vrniti im zamenjati izdelek, potem ugotoviš, da ne moreš pri prodajno strategiji gpu-jev šlepati in opravičevati z uspehom cpu segmenta.



Omenja se, da pri prodajalcih opažajo, da precej ljudi zamenja kupljeno Navi za nVidia produkt. Zaradi tega sem mnenja, da je trenutno Navi precenjen, RX 570-580 pa npr. ne.
#65W!

m0LN4r ::

PS:
Da se vrnem na svoje prvotno vprasanje, najde kdo kak novejsi driver za Vego M GL ali je AMD takorekoc na to graficno pozabil. Zadnji driver, ki ga najdem je star vec kot eno leto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Le zakaj te ne zaposlijo.


Ker so tebe?

Zgodovina sprememb…

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

PS:
Da se vrnem na svoje prvotno vprasanje, najde kdo kak novejsi driver za Vego M GL ali je AMD takorekoc na to graficno pozabil. Zadnji driver, ki ga najdem je star vec kot eno leto.


Nope.

Kaj sta se odločila ne vem. Ampak tako je.

Jarno je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Nisem opazil, da bi INTEL povecal prihodke za 50%.

Je pa res, da je AMD startal nizko.

Ko sem se jaz pritozeval nad cenami Touringa, je sla prodaja pri Nvidia navzdol. Ce ne dojames razlike, ti ne morem pomagati.


V tej temi je vseeno bolj relevanten gpu segment. nVidii in tudi AMD-ju je šla prodaja kartic navzdol zaradi konca mrzličnega kupovanja za potrebe rudarjenja.
Trenutno navi 5500XT prodajajo za 220-230$, RX 570 med 100 in 130$, RX 580 med 160-180$, zanimiv tekmec pa je hitrejša GTX 1660 s ceno okoli 200$ (Amazon, kar dobra referenca).

Če vzameš v obzir, kaj se dogaja po trgovinah, ker je danes res enostavno vrniti im zamenjati izdelek, potem ugotoviš, da ne moreš pri prodajno strategiji gpu-jev šlepati in opravičevati z uspehom cpu segmenta.



Omenja se, da pri prodajalcih opažajo, da precej ljudi zamenja kupljeno Navi za nVidia produkt. Zaradi tega sem mnenja, da je trenutno Navi precenjen, RX 570-580 pa npr. ne.


Kakor hočejo.

Sicer pa zanimivo, da testerji nimajo težave s produkti.

In bi lahko trdil, da je krivec za Radeon gonilnike 3rd party SW.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Za une pol urce, ki lavfajo test je eno...drugo je, ko ti grafo kak teden, dva stalno furas....pa na konkurenco 3rd party SW zgleda nima vpliva :D
E ti moj fanbojcek vedno poln izgovorov :))

Jst ::

m0LN4r je izjavil:

Jst je izjavil:

So? :) To ne pomeni, da bo grafa v vseh obremenitvah imela samo tolk majhen hit na performance. To da vzameš juice GPU-ju bistveno spremeni profil oziroma kateri deli GPU-ja so na udaru.


Zato sem pa rekel, če lahko kdo ponovi zadevo.

Jaz sem probal še Assetto Corsa Competizione:

Default boosta na 2000+ 4K 75FPS Boosta in porabi 220-230W.

Znižal voltažo na 0.975 (več kot pri Tomb Raiderju), da je delala na base clocku.

Poraba padla na 135W-150W.

FPSji so padli na 50-55, malo večji padec, ampak se vidi vzorec.

Inštalirano imam še Asseto Corsa (ne Competizione).


---

Kar to meni kaže, da je bil Amd požrešen, ker sem čedalje bolj prepričan, da je to bila originalno namenjena 150W karta, ampak je bil Amd požrešen in zlil lavo (voltažo) na čip, kolikor se je dalo, da boosta na 2000+ in da je konkurenca 2070. Če bi prišla kot 150W karta, referenčno z enim PCIe priključkom, ko bi AIBji izdali z dvemi, bi bila OC Dream. Pa cena bi morala biti 300. S tem bi Amdjev GPU oddelek bil vsaj malo podoben CPU oddelku, ki izdaja nore, poceni in hitre CPUje.
Jaz nevem tocno, kaj bi rad povedal. To je ze od vekomaj tako. Enako je bilo pri 290 in 290x, pri 7900 seriji z GHz edition itn.
Sicer pa kaj bi jim pomagalo izdati cip, ki ima namesto 75FPS nekonsistentnih 55 ? To je kr ogromna razlika.

Ce bi rad pac 30% manj FPS in porabo in nizjo ceno imas 5600XT brez spreminjanja BIOSa je to tocno to, kaj ti delas iz 5700XT.

Nevem v cem je fora, da clovek kupi kartico visjega ranga in potem iz nje dela pocasnejso :|

tikitoki je izjavil:

Nisem opazil, da bi INTEL povecal prihodke za 50%.

Je pa res, da je AMD startal nizko.

Ko sem se jaz pritozeval nad cenami Touringa, je sla prodaja pri Nvidia navzdol. Ce ne dojames razlike, ti ne morem pomagati.
Ja kdor starta na podnu, se lahko dvigne hitro visje, ko si pa visoko je pa zelo tezko it se visje. Tut pr fitnesu je tko, na zacetku so rezultati napredka visoki, ko si pa ze malo dlje v tem, pa so napredki vedno pocasnejsi in manjsi.



Če določen GPU z POLOVICO manj Wattaže (iz okoli 220-230 na 130-150) doseže 80-90% perforansa, kaj bi si mislil o teoretični "China_XXL_Chorona 500" GPUju?

Jaz sem napisal, kaj si mislim. Da so zlili lavo na silicij, voltaže kolikor je silicij prenesel, in to začeli prodajati za njihov highest end.

Ker so imeli "čudne" razloge za zamude, kdor se spomni, se prepričan, da je to bila originalno 150W kartica in da so imeli/pripravljali "5800XT" kot the highest end.

Butasta primerjava z avtomobili: Če en avto porabi pri 80km/h 6l in pri 140km/h 10l, drug pa pri 80 porabi 4l (dva litra manj) pri 140km/h pa 16l (~~~ dvakrat več). Tako se meni zdi 5700XT.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jarno ::

Trenutno sta v obtoku Navi 10 in Navi 14, seveda je ceneje ponudbo uravnavati s frekvencamu gpu-ja in pomnilnika, kot pa z kriplanjem večjih čipov. 180-200W je nek sweetspot za midrange performance, sicer uletijo kartice s tremi ventilatorji dolžine 300mm in zasedajo 3 slote. Dodatni materiali tudi zvišajo ceno.
Za zahtevne uporabnike bi skoraj bila optimalna (rDNA 1.0) kartica s tam 220W porabe in kakšnimi 50CU-ji. Večji die je tudi lažje hladiti, npr.
Vega 64 je bila glede tega zaj..
Big Navi naj bi dejansko kmalu naznanili.
https://www.pcgamesn.com/amd/big-navi-r...
#65W!

m0LN4r ::

To je samo za to, ker so vec kot ocitno prva iteracija teh 7nm GPUjev high leakage chipi, to se ne pomeni, da bi bilo z "5800" magicno drugace, dokler proces ne dozori malo bolj.
In zato ni treba rint in bit prvi z 7nm, ko pa zrel 12nm z lahkoto dosega enak p/w.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Jarno ::

Se ne strinjam v celoti, ker so zen2 cpu-ji dokazali, da je zgodnji 7nm zelo uporaben.
Sicer pa se navaden 5700 da flashat v 5700XT, vzameš kvaliteten model in porabo tunaš po lastnih željah. :)

In zato ni treba rint in bit prvi z 7nm, ko pa zrel 12nm z lahkoto dosega enak p/w.

Tega pri AMD-ju ne znajo.
#65W!

meho7 ::


O glej se fanboy je objavil video na to temo
:))

FlyingBee ::

klinker je izjavil:

Za une pol urce, ki lavfajo test je eno...drugo je, ko ti grafo kak teden, dva stalno furas....pa na konkurenco 3rd party SW zgleda nima vpliva :D
E ti moj fanbojcek vedno poln izgovorov :))

D3m pa res ni fanboy, povsem objektivna stališča zagovarja, samo vse je v prid AMDju, nekak tako izpade.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Jst ::

RaceRoom Experience.

Default: 200W, 2000 mhz boosta, ~110 FPS.

Za Raceroo se lahko spustil voltažo na 0.930, kjer je držala base clock.

Rezultat: 100 FPS, pri 110W.


Pri štirihg igrah je vzorec takšen: Če Navi XT držiš pri Voltih, kjer drži base clock, dobiš 10-30% anjše perforanse (FPS), ampak s tem do POL MANJ porabe.


---

Sedaj sem pa 99.9999% prepričan, da se je Amd ustrelil v nogo z izdajo 5700XT- To je bila sigurno mišljena 150W kartica. Sigurno. Zakaj so imeli približno 3 esece zamude, ne boo nikoli zvedeli.

Ampak kolikor sem bral je šlo nekako tako:
- Dobili čipe, ki niso dosegali, kar so si predstavljali;
- Odstranili optimziacije, ki so prisotni pri mobile ryzen 4000;

Tako so dobili 5700XT čip, ki je bil prvotno namenjen za 150W, ampak so naredili vse kar je možno, da dela čim hitreje, ne glede na porabo.

Le zakaj bi "top end" poimenovali "5700", ko je pa še 5800 IN 5900...


---


Kaj to pomeni za Navi? Odvisno. Če so špekulirane optiizacije, ki so v Rzzen 4000 vključene v rDNA2, začeli ramišljati kot CPU oddelek, potem Navi čaka lepa prihodnost. Če pa "zlorabljajo" process in novo arhitekturo (kar 5700 za mene osebno delajo), potem pa naj se poslovijo in upam, da Intel ali chineses izdajo nekaj mid to high end...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FlyingBee ::

Eh, amd je prvi kandidat, da dethrona nvidio, vsi ostali so še toliko bolj v ozadju.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

tikitoki ::

Jst je izjavil:

RaceRoom Experience.

Default: 200W, 2000 mhz boosta, ~110 FPS.

Za Raceroo se lahko spustil voltažo na 0.930, kjer je držala base clock.

Rezultat: 100 FPS, pri 110W.


Pri štirihg igrah je vzorec takšen: Če Navi XT držiš pri Voltih, kjer drži base clock, dobiš 10-30% anjše perforanse (FPS), ampak s tem do POL MANJ porabe.


---

Sedaj sem pa 99.9999% prepričan, da se je Amd ustrelil v nogo z izdajo 5700XT- To je bila sigurno mišljena 150W kartica. Sigurno. Zakaj so imeli približno 3 esece zamude, ne boo nikoli zvedeli.

Ampak kolikor sem bral je šlo nekako tako:
- Dobili čipe, ki niso dosegali, kar so si predstavljali;
- Odstranili optimziacije, ki so prisotni pri mobile ryzen 4000;

Tako so dobili 5700XT čip, ki je bil prvotno namenjen za 150W, ampak so naredili vse kar je možno, da dela čim hitreje, ne glede na porabo.

Le zakaj bi "top end" poimenovali "5700", ko je pa še 5800 IN 5900...


---


Kaj to pomeni za Navi? Odvisno. Če so špekulirane optiizacije, ki so v Rzzen 4000 vključene v rDNA2, začeli ramišljati kot CPU oddelek, potem Navi čaka lepa prihodnost. Če pa "zlorabljajo" process in novo arhitekturo (kar 5700 za mene osebno delajo), potem pa naj se poslovijo in upam, da Intel ali chineses izdajo nekaj mid to high end...


Se nisi slišal kako porazen naj bi bil xe?

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Na techspot ga nekaj serjejo čez AMD:
We've also spoken with a few retailers to see if they're seeing issues with 5700 XT boards and we've received some interesting reports. Basically the return rate for 5700 XT's is more than 5x that of competing Nvidia products and when they get these systems back with various reported issues, they're unable to replicate them due to their random nature.
Nazadnje sem imel s 6850 velik problem in jo zamenjal za 6870 pa tudi s to nekaj problemov, pri 290x pa nič, razen, da je bila večino časa vroča.

D3m ::

klinker je izjavil:

Za une pol urce, ki lavfajo test je eno...drugo je, ko ti grafo kak teden, dva stalno furas....pa na konkurenco 3rd party SW zgleda nima vpliva :D
E ti moj fanbojcek vedno poln izgovorov :))


Pa nimajo raznih Trixx, Afterburner, RGB LED softwareow ipd. sranja.

Verjamem, da se SW tepe.

Tako, kot se je tepel 20 let nazaj se tepejo tudi sedaj. Pa ni važno ali Win98SE, Win2000....
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Očitno večinoma le s 5700 serijo.

D3m ::

Očitno. Pa še to niso mogli ponoviti tako, da ne vemo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Big Navi Specs Leaked!

https://wccftech.com/amd-next-gen-flags...

V bistvu 2x RX 5700 processing powerja, 24GB HBM2e se zdi malce ekscesivno, 12GB bi znalo biti dovolj za, khm, gaming. :))

Zanimivo je, da če podvojimo RTX 2060S computing resourse, dobimo 2x34SM = 68SM, kar ustreza RTX 2080Ti.

Potem bi zaradi visokega HBM2e bandwidtha znala hipotetična Big Navi dobro parirati 2080Ti.

Po drugih leakih naj bi hipotetično 3080Ti poganjal 800mm2+ velik čip (7nm).

Na 2080Ti je nalotan gpu velikosti 754mm2.
#65W!

Vuli ::

samo, tole pa ne bo poceni..
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

D3m ::

Ampere? Ne, ne bo poceni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

««
55 / 170
»»