» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
107 / 170
»»

FlyingBee ::

Vse je v redu.


A crossfire še obstaja pri radeonkah?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

pegasus ::

Je kje kak test kako se te moderne low/mid grafe obnesejo s starejšimi proci, npr fx8350?

BT52 ::

Vrži fx v smeti. :D

Jarno ::

pegasus je izjavil:

Je kje kak test kako se te moderne low/mid grafe obnesejo s starejšimi proci, npr fx8350?

Bržkone bi lahko tudi zadovoljivo rudaril. ;)
Sicer pa bi z buldijem pri 1080p in kakšni RX 6600XT imel v povprečju do 2x manjši avg. performance in ohoho večji stuttering.
#65W!

GR2 ::

pegasus je izjavil:

Je kje kak test kako se te moderne low/mid grafe obnesejo s starejšimi proci, npr fx8350?

Jaz vem da je bil 2500K še povsem ok za GTX 1070, za RTX 2060S pa že ne več. FPS v SotTR so bili 50 FPS s 1070 in 60 FPS z 2060S, z RTX 2060S in Zen2/Zen3/Intel 10th gen pa 75 FPS. Z novim CPU-jem in GTX 1070 pa ni opazne razlike, do 100 FPS sigurno ne več kot 10 FPS.
V bistvu če si preskočil 2000 serijo in šel direktno na 3070, 9 let in 10 mesecev nisi rabil boljšega CPU-ja. Škoda ker sem ga prodal, ta CPU bi moral iti v vitrino.
Res pa da ta FX ima single core kar nekaj slabši od 2500K, jaz niti ne vem zakaj ste to kupovali, ker je bil že 2500K pičlih 225EUR, ta pa nekih 20EUR cenejši, pa 30% počasnejši. Ni neke računice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

FlyingBee ::

Pegasus, v YT napiši fx 8150 in rtx 3080 pa ti najde kar nekaj zadetkov, tudi Gamersnexus
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlyingBee ::

Vrača se XTX oznaka, ni mi pa jasno zakaj bi sploh 6900 XTX, če je že Ultimate verzija.

https://www.techpowerup.com/286181/amd-...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Sheteentz ::

ene par deset primerkov bodo dobili influencerji, ki bodo stvar parkrat zagnali, nato pa pospravili v predal. kaj naj normalen človek počne s 300w grafično kartico, jo uporablja namesto gretja?

FlyingBee ::

Ja, v SI pride prav od začetka septembra do konca maja, 9 mesecev, torej 75% leta.

This Huge Stash Of Radeon RX 6000 Cards For Cryptominers Will Make You Want To Scream
https://hothardware.com/news/radeon-rx-....
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

ko bo 6600xt v slo za 500 max se lahko kaj pogovarjamo, prej ne.

Jarno ::

Sheteentz je izjavil:

kaj naj normalen človek počne s 300w grafično kartico, jo uporablja namesto gretja?


RDNA 2.0 kartice višjega razreda imajo načeloma boljši p/W od nVidiine ponudbe in vse od obojih dobesedno razgrabijo.
300W je še znosnih pri čipih z večjo površino, le za močnejši napajalnik in ustrezno ohišje spadata zraven.
Če koga moti visoka poraba, lahko malce undervolta in underclocka, pa bo hitro pri 200W.
#65W!

Horas ::

scipascapa je izjavil:

ko bo 6600xt v slo za 500 max se lahko kaj pogovarjamo, prej ne.


si nor limitirana na 128bit 32mb cachea, to ni vredno niti msrp katero ma postavleno!!!

8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

FlyingBee ::

Vse je ok, mediji samo hočejo klike.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

Je ze kje kaksna 6800XT pod jurjem al je se prezgodi?

FlyingBee ::

Prepozno.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

scipascapa ::

brez DDV še ujameš.

pegasus ::

Se kje dobi 6800 non xt po razumni ceni?

Jarno ::

Skorajda ne.
Geizhals izvrže, da je na Amazon.de en primerek po 1399€. :))
#65W!

Buggy ::

Moj plan je snipnit drugo leto high end GPU od AMD-ja. Ce bo ratalo bom pa se videl...trenutne generacija tudi slucajno ne povoham ne pri Nvidi ali AMd-ju..razen ce se pojavi 6800X za 800€. Plan je treba imet, pa ceprav nerealisticen...tako vsaj pravijo danes v politiki, kjer so skregani z realnostjo :))

FlyingBee ::

Plani se spreminjajo kakor zapiha veter.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

FlyingBee je izjavil:

Plani se spreminjajo kakor zapiha veter.

Nope...eni tezimo k stvarem, za katere vemo da so OK. Se pred leti je bil posmeh Intelasev nad nami, ki smo verjeli v Zen dominacijo na CPU podrocju in jo tudi kupili.
Danes ni vec ene posrane pickice, ki bi se tukaj kitila z last gen Intel CPU-jem..mas pa se vedno Nvidiote, ki so pripravljeni dat dnar za nek star zelez, glede na to kaj nasa caka cez dobro leto, pa grafike prakticno sploh ne rabijo..

Jaz posteno povem, da rabim nadgradit 1080TI z necem, kar mi bo Dirt Rally 2.0 gnalo na vsaj 90 fps fluid brez zatikanja, ker mislim z novo grafo vozit tekme zgolj se v VR...pocasi postaja flat scren prevec na easy in rabim izziv!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

FlyingBee ::

Torej drugi ne rabijo, ti pa rabiš. Veliko veš.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

Sploh ni bilo tako misljeno kot zelis predstavit. Nakup nove GPU sedaj, ce nicesar nimas se razumem, nadgradnje pac ne.

FlyingBee ::

Samo ti nadgradnjo torej?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

Buggy je izjavil:


Nope...eni tezimo k stvarem, za katere vemo da so OK. Se pred leti je bil posmeh Intelasev nad nami, ki smo verjeli v Zen dominacijo na CPU podrocju in jo tudi kupili.


Ryzen na začetku ni bil ne vem kaj. Bolj je bilo to, da smo bili siti modrega nategovanja.
Zame je bila prelomna točka 2700X (čeprav ga je poraba malo jahala) in od takrat naprej me modri ne zanimajo več.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FlyingBee ::

Ja, ni pomembna firma, ampak kako je relativno na konkurenco. Pri dveh na CPU področju in dveh na GPU področju smo že vajeni, da se izmenjavata v vodstvu in v času med Sandy Bridge ter Haswellom res ni bilo veliko za razmišljati katero firmo, kot tudi ne, ko sta Athlon XP ter 64 potolkla konkurenta,... tako pač je, kaj od tega pa res rabiš pa vsak zase ve.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

pegasus ::

Glede na to, kaj sem ravnokar slišal o CDNA Mi200 in Mi300, se lahko nvidii tresejo hlače. Improvement v primerjavi z A100 bo večkratnik, trimestna številka v procentih. Predvidevam, da se bo nekaj tega odražalo tudi v gamerskih produktih... Tako da za MSFS absolutno čakam naslednjo generacijo radeonov ;)

Wrop ::

Naj bi Navi33 presegel zmogljivost Navi21, govori se, da bo zmogljivost tam okoli 6900XT. Neke bajne denarje se trenutno ne splača dajati, če res ni nujne potrebe. In to na 128b vodilu.
Saj to ne bo tak problem, samo povečajo IF na vsaj 128 MB. Če jim uspe še zaviti pod 200 W paket in ceno pod 600 €, so zmagali.

Buggy ::

yep...next gen GPU-jev iz obeh taborov bo resnicno velik korak naprej, pa smo mislili da je bil gromozanski skok narejen ze s trenutno generacijo. Tole bo v naslednjem letu zelo lepo spremljat, ker imata oba tabora ze sedaj zelo enakovredno izhodiscno tocko. Boj za performance prevlado bo hud, za nas pa je to zgolj nekaj dobrega.
Trenutno kupovati high end grafo za 1500€+ je neumnost, ker bo cez dobro leto staro zelezje, za isto ceno se bo dobil pa obcutno boljsi performance.

FlyingBee ::

Saj je tako na vsake 4 ali 6 let, sicer pa gremo zdaj na 450w high end grafične, tako da...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

tikitoki ::

Po letih stagnacije, je prišlo do hitrega napredka litografije. Tud v preteklosti je boljsa litografija prinesla konkretne skoke. Brez konkretnih prebojev, se zna to kmalu končati.

FlyingBee ::

Ni še konec.
ASML says its latest EUV lithography machine will extend the validity of the idea that chipmakers can cram an increasingly higher number of transistors on a silicon substrate for the next 10 years or so.
https://www.techspot.com/news/91497-asm...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

scipascapa ::

Buggy ::

Glede na MSRP 6900XT je tale za 1200€ celo "postena cena" a zal prepozno...bi pa trenutno sam pogojno vzel edino 6800XT za MSRP + 100€ max...drugace pac pocakam se tisto dobro leto in dobim za isti denar obcutno boljse. Do takrat se preigrava pac starejse spile, ki so se nabrali v Steamu...novih, ki bi upravicevali nakup, pa itaq ni ;)

FireSnake ::

Če bi jaz na veliko igral špile bi si umislil PS5.
Sem bil pri kolegu, ker sem hotel videt kako AMDjeva strojna oprema to poganja in moram reči, da sem bil navdušen (pa imam doma 3090).
Zadeva je tudi lepa na pogled. Bi kupil a kaj, ko vem, da bi se prah nabiral gor (po moje niti filmov ne bi gledali kaj veliko).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

konzola je vsekakor opcija. Sam imam Xbox one z Ultimate racunom projeciran na platno in je dozivetje pri spilanju dolocenih spilov (Outward) celo boljse kot na PC-ju. Zal pa je kar nekaj spilov, kjer mis/tipkovnica nekako bolj sedeta, da ne govorim o simulacijah voznje, kjer na konzoli niti ni dolocenih naslovov, ali pa niso crossplatform in ne mores igrati s kolegi na PC-jih.
So tudi spili ki jih konzole ne bojo nikoli videle in ce imas na Steamu kolege s katerimi ze leta igrate, potem konzola ni vec tako idealna izbira.

Reaper ::

Pa tale Coolmod trgovina pošilja v Slovenijo? Kolikor sem gledal tega podatka nisem našel.

FlyingBee ::

Lahko bi bila vsaj na nivoju 3060.


Blizu
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

torej pri nas max 500€, tujina max 450€.

meho7 ::



scipascapa ::

FAIL AMD FAIL

https://www.mindfactory.de/product_info...

500€ za RX5600T, ki je bila pod 300€.

Pri nas pa 600?

tikitoki ::

CE bi jo dobil za 330 EUR, bi bilo trenutno se vredu. Zal bo na koncu vsaj 500+ EUR. Padec cen je sovpadal s padcem kriptomanije in ponovni rasti kriptovalut je sledila ponovna rast cen GPUjev. Sam pajacem ni jasna povezava.

Upam, da mi ne krepne GPU ravno sedaj:).

meho7 ::

Brez mininga ter korone je tole 200€ vreden produkt.

Jarno ::

meho7 je izjavil:


Wow, Steve že uporablja nov studio, ki si ga je sam vkup zašraufal! :D
Sicer pa, do the math. 14% manj senčilnih enot, 5% nižje frekvence in to je to.
Ni pa to ravno za 1440p...
#65W!

scipascapa ::

https://www.pcplus.si/asus-dual-radeon-...

skoraj 700€ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

LMAO LMAO.

FlyingBee ::

Mf ima 6600xt za 599, 6600 pa za 499eur.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Ja, totalne sfinjarije.. Kar v trenutku so kao prodali 340 kosov, več ur kasneje pa zdaj piše 350 kosov in lahko kupiš kar 3 kose. Bogsigavedi, kakšne mučke so se tu dogajale v ozadju.. Kako so lahko v minuti prodali 340 kosov, če pa praktično nihče ni pripravljen kuput po 499€? :)

Ne bi se čudil, če so kartice kar zaposleni v MF sami pograbili zase in za znance po msrp ceni, potem pa lepo objavili podatek, da je bilo prodanih 340. #Facepalm ;((
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Reaper ::

Lopovi so, jutri jih bo poln Ebay. če so jih res kupili po MSRP.

Magic1 ::

Kar naj se zafrkavajo. Če ne mislijo grafičnih prodat po nekih relativno normalnih cenah, potem tudi ostalih komponent ne rabim kupovat. Novi mulci pa se bodo še bolj navadli na telefone in konzole. Dolgoročno bodo ubili trg.
Magic

FlyingBee ::

Bodo že prilagodili cene, ko bo treba, zaenkrat cel PC trg narašča in se še napoveduje rast.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan
««
107 / 170
»»