» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
74 / 170
»»

FireSnake ::

Silici je izjavil:

Una je bla bolša, ko je reku, da več ko je tranzistorjev skup, slabši je izkoristek :)).


Kje že? Glede na tvojo polpismenost me ne čudi, če prebranega ne interpretiraš pravilno.
Bom vesel, če me boš prepričal v nasprotno (z mojim citatom, seveda).

V nasprotnem primeru mi pa ne polagaj besed v usta.
Upam, da ne zahtevam preveč.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

KAVINSKY ::

AapocalypseE je izjavil:

6700 serija bo imela 12GB vrama.

Pride pa 3060 Ti, 2080S performance s 180W porabe.


Špekulacije ali že kaj potrjenega? Prej bi pričakoval, da bo 3060 na nivoju 2070, če nova 3070 pade v segment 2080.

AapocalypseE ::

3060 = 2080
3060 Ti = 2080 Super
3070 = 2080 Ti

AapocalypseE ::

Sapphire Unveils Reference-design Radeon RX 6800 XT and RX 6800

https://www.techpowerup.com/274021/sapp...

Silici ::

FireSnake je izjavil:

Silici je izjavil:

Una je bla bolša, ko je reku, da več ko je tranzistorjev skup, slabši je izkoristek :)).


Kje že? Glede na tvojo polpismenost me ne čudi, če prebranega ne interpretiraš pravilno.
Bom vesel, če me boš prepričal v nasprotno (z mojim citatom, seveda).

V nasprotnem primeru mi pa ne polagaj besed v usta.
Upam, da ne zahtevam preveč.


Me nisi prepričal v tvoj random blondnJAK.

FireSnake ::

No, pol pa svoje blodnje obdrži zase.


-----------

Namig zakaj niso nič govorili o RT:
https://videocardz.com/newz/amd-ray-acc...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

AapocalypseE ::

Že postano.

AapocalypseE je izjavil:

AMD Ray Accelerator appear to be slower than NVIDIA RT Core in this DXR (Ray Tracing) benchmark

https://videocardz.com/newz/amd-ray-acc...

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Se ne sekiram za RT.

Važno, da so konkurenčni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Street: nisem videl. Se opravičujem :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

HappyPills ::

Kaj se potem dogaja z nvidia karticam z več rama? Bo to? Res čuden preskok 10GB potem pa 24 pa nič vmes.

D3m ::

Kaj češ. Takle imamo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

AMD in talks with AIBs to allow custom Radeon RX 6900 XT graphics cards

AMD Radeon RX 6900 XT Graphics Cards Custom Models From AIBs Could Be Greenlit Soon - RX 6000 Series Rumored To Have Limited Stock at Launch

Sploh nisem dojel, da na predstavitvi AMD za 6900 XT ni omenil kartic partnerjev, tako da naj bi bile predvidene le referenčne - in posledično zelo omejena dobavljivost skozi celo obdobje prodaje, ne le ob izidu. No, zdaj se baje pogovarjajo o partnerskih.

Govorice o tem, da bodo morali kupci na večjo dobavljivost RX 6000 počakati do decembra, so pa smešne. Referenčne kartice izidejo 18. novembra, custom "v novembru" - verjetno tik ob koncu. Če bodo zares decembra že dosegljive, bo to super, ne pa "zamuda".

Nvidia je 3070 res ponudila v večjem številu kot 3080, celo v nekatere EU prodajalne so prišle, a če bodo nadaljne zaloge prihajale tako kot pri 3080 (beri: ne), potem pač prodaja Ampere kartic ne bo relevantna, hvalospevom v recenzijah gor ali dol.

Jarno ::

Ob predstavitvi so postale zadeve zanimive tudi za ocenjevanje zmogljivosti novih konzol.
Recimo 60CU RX 6800 je 15% hitrejša od 2080ti, pri konzolah se bo seveda optimiziralo za RDNA 2.0.
52 CU gpu v xbox series x je recimo 25% počasnejši od RX 6800.
Zaradi optimizacij bo novi xbox dejansko skoraj na nivoju RTX 2080ti, kar je za svet konzol kolosalni preskok.
Torej bo držalo, da sta novi konzoli sposobni 4k@60Hz pri solidni grafiki, pri kakšnem "gameplay" orientiranem naslovu celo 4k@100+ Hz.
#65W!

Bwaze6 ::

To bi bila res absurdna zmogljivost za 400 - 500 EUR konzole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

Buggy ::

Bwaze6 je izjavil:

To bi bila res absurdna zmogljivost za 400 - 500 EUR konzole.


zato pa jaz pravim, da je za povprecnega gamerja en XBX z Ultimate Gold accountom, nekaj najbolj smiselnega ta trenutek cenovne norije GPU-jev.

Meni vsekakor zanimiva opcija tako cenovno, kot tudi sama izkusnja gaminga se s kom v zivo, pred TV-jem ali projektorjem na kavcu z gamepadom v roki in pijacko na mizici :P

Se celo veliko volanov je sedaj s podporo za konzole, pa jih vcasih ni bilo. Edini problem(cek) ki ga vidim je to, da je relativno malo crossplatform spilov, se pa tudi tukaj stvari spreminjajo v pravo smer. Ce bi bilo se tega vec potem sploh ni za razmisljat.

Senior Dev ::

2080Ti performance v konzoli za 400€ je res nori value. To mora skoraj vsak met, če ne drugo za zraven. PC škatla na tem nivoju je ene 5x več keša.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Nyana ::

Ja, nove igre se pa bodo prodajale tam od 80€ naprej al kako, zato si pa lahko privoščijo prodajo konzol z izgubo.

Senior Dev ::

Mislim da se zadnje čase cilja bolj na naročnine. Vsaj pri Microsoftu je tako. Torej Game Pass, kjer ti ponujajo večino boljših naslovov in teh naročnin prodajo toliko da je lahko cena mesečne naročnine relativno nizka - 12,99€ na mesec.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

D3m ::

Nyana je izjavil:

Ja, nove igre se pa bodo prodajale tam od 80€ naprej al kako, zato si pa lahko privoščijo prodajo konzol z izgubo.


Niso nič v izgubi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Sony kot vem je bil. Tu kaj dosti marze ni od samega HWja, jer pa zato konkretna pri spilih, kjer se manjko pokrije.
Sej je logicno in dobra taktika. Prodas konzolo za ceno, ki si jo lahko vsak privosci in lupis na igrah.

Skyman ::

FlyingBee ::

Dobro kaže.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

m0LN4r ::

Kaj so pogoji za smart memory? Mislim, cim boljsa plata verjetno al kaj je pomembno?

Oz. dodatno vprasanje, kje je cach, da zadeva ni skos na ON, ce je kao performance boost?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Jarno ::

Pogoji so 5x0 plošča (za A520 nisem 100%), zen3 in Navi 6000 grafična plus nov bios na 1.1.0.0 agesi in novi chipset driverji.
Mogoče je kakšen catch, vsi računalnika ne uporabljajo za igrice.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

FireSnake ::

Skyman je izjavil:

Nekaj "leak" testov
https://wccftech.com/amd-radeon-rx-6900...


Tem bi celo približno verjel.
Prvič pa vidim, da bi dali kar nekaj testov pred dejanskim dvigom NDA.
Zdaj, če številke držijo so lahko samozavestni in prav je tako.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Vuli ::

Zakaj bi bil catch? cpu bo pač imel dostop do gddr pomnilnika.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

D3m ::

Ki dodatno pomaga pri igrah.
+
IC 128MB
|HP EliteBook|R5 6650U|

Skyman ::

Kdaj pa je datum za uradne teste?

Jarno ::

Vuli je izjavil:

Zakaj bi bil catch? cpu bo pač imel dostop do gddr pomnilnika.

Razpravljamo o tem, kje je "catch", da je v biosu opcija.
Verjetno zato, ker je lahko na plošči tudi zen2 cpu, nVidia grafična, morda je podprto samo pod Windowsi itd.
Kakorkoli, če bi sproducirali crap grafične, potem jim to ne bi preveč pomagalo.
Ampak do sedaj kaže na to, da so se kar potrudili.

Komentiral bi tudi to, da bodo verjetno AIB-ji spet navijali TDP, kot so npr. pri RX 5700xt uspeli z 225 referenčnih watov pečko goniti pri 270W pod polno obremenitvijo.

In pa seveda, da je v začetnih batchih dosti slabega binna. RX 6800 bi naj kurila 250W ob precej nižjih frekvencah in zgolj 60CU-jih (primerjamo z 80CU 300W 6900xt pri opazno višji frekvenci).
Verjetno bo po določenem času silicij boljše kvalitete, pa se bo lahko tudi malce undervoltalo.
#65W!

klinker ::

Glede na TGP Nvidije, je AMDjev TDP vec kot odlicen.
Letosnje grafe so pac mocne, res mocne glede na presnje generacije, pa naj zrejo bemusunac! 8-)

Predator X ::

Rx 6800xt je rez zelo zanimiva zadeva

AapocalypseE ::

Je pa spet ni.

Ko gledam primerjave native vs. dlss 2.0, me spet vleče k zelenim.

Recimo, RT + dlss, je normalno igrabilno. Samo vklopljen RT, je pa ogromen fps drop.

FlyingBee ::

Pri zelenih je prednost RT in dlss, rdeči pa imajo enormen pixel fillrate in raster perf bo z boljšim p/p. Je pa lep comeback, na istem 7nm procesu so podoživeli Maxwell preobrazbo, 50% izboljšanje p/W jih je popeljajo na zeleno vejo (pun intended). Če bo še v mainstream tak napredek bodo 30% marketshare doživeli še pred Ampere refresha.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

AapocalypseE je izjavil:

Je pa spet ni.

Ko gledam primerjave native vs. dlss 2.0, me spet vleče k zelenim.

Recimo, RT + dlss, je normalno igrabilno. Samo vklopljen RT, je pa ogromen fps drop.


a nisi bil ti pred casom zagrizen pristas Intla ter pljuval po AMD-jasih. Nato kupil ryzen, ko Intlu situacija ni bila vec naklonjena. Zdej se bos isto se Nvidi izneveru :))

Po vetru skratka. S tem ni nic narobe (kakor za koga). Vseeno pa, ko te okoli veter nese, ni treba poljuvat po ostalih, ki so nagnjeni k tistemu, ki ni takratni mainstram, bos boljse cez prisel v zivljenju.

cist tako...dobronameren nasvet ;)

Podcenjevanje ni nikoli dobra stvar!

AapocalypseE ::

Gledam Death Stranding na 4K z 2060S in je avg. fps, native 44, dlss quality 61, dlss perf. 78

Igra pride iz unplayable na playable fps.

Če bi še kaj takšnega nudil Radeon, bi bilo super.

Se je težko odločit po tem ali rdeče ali zeleno.

Buggy, imaš pač probleme. Si nisi sam kriv, da ne vidiš celotne slike.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Problemi, ki jih imam jaz so glede na tvoje minorni..se pa strinjam da jih ima vsak :))

AMD je nabil v jajca letos tako Intel kot Nvidio. To je sedaj vec kot jasno! Ko bo ratal tako aroganten in pozresen, kot sta oba magnata, se jaz oddaljim od njega. Vsak ima pac svoja nacela in vsak podpira z denarnico tisto, kar misli da je prav. Dost simpl. Ce pa ne ves kaj bi, gres pa pac po toku mase in navijas z njimi, ker nekje je pac treba bit zraven :D

FlyingBee ::

User Expirience je pomemben vse bolj in bolj, ti pa si pa desetletje zadaj, predvsem pa obsojen na zelene zaradi dragega in dobrega monitorja, ki ga imaš. Res imaš minorne probleme.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

a po novem je G-sync ze obsodba, al ste sam mal fous..odlocte se :))
Desetletja ti delaj, prej poskrbi se za stalco, pol bos pa mogoce tudi ti lahko nabavil Gsync monitor, srcek!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

AapocalypseE ::

Zdaj pišeš tako. Sem pa te že videl jamrat kako si se zajebal z gsync monitorjem. I smell a troll.

Buggy ::

AapocalypseE je izjavil:

Zdaj pišeš tako. Sem pa te že videl jamrat kako si se zajebal z gsync monitorjem. I smell a troll.


za razliko od tebe jaz pisem iz izkusenj, iscem v vsaki stvari prvo napaki in jih izpostavim. Nikoli in nikjer ni stvari, ki bi bila v vsem optimalna. Ce se delas da je temu tako, ves kako takim pravimo.

Z monitorjem sem zelo zadovoljen ima pa kot vsaka stvar hibe. Ni idelne stvari, ce bi bil desetletja na svetu in bil podkovan z izkusnjami, bi to ze vedel.

AapocalypseE ::

Da kupiš gsync monitor in potem jamraš po forumu, da si obsojen na Nvidio, se meni ne zdi, da imaš desetletja izkušenj.

FlyingBee ::

Slabo si gradil na izkušnjah, če si se tako zaklal z monitorjem, domnevno.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

AapocalypseE je izjavil:

Da kupiš gsync monitor in potem jamraš po forumu, da si obsojen na Nvidio, se meni ne zdi, da imaš desetletja izkušenj.


Jamrat o tem, da sem prikrajsan izbire in to kako bom sam resil situacijo, sta dve razlicne stvari. Kot sem ze rekel. Raje bi dal trenutno svoj denar AMD-ju, ker si ga zasluzi pa pac ne morem. Placat bom moral Nvidi, pa to ni tako grozno kot pac cas ki ga bom moral cakat, da bo naredila konkreten odgovr AMD-ju, kar pa seveda ne dvomim. Bo pa vseeno z mojega stalisca to umazan denar :))

Ja jaz svoja nacela podkrepim z denarnico, pa ceprav je vcasih na prvo zogo to brc v temo...tko pac je. Eni pa pizdite cez stavri, ki jih nikoli niste izkusili, to je bolj zalostno, ce mene vprasa.

FlyingBee ::

A si malo otročji, a ne? Imaš igračke povsod, zdaj pa ne moreš denarčka še AMDju v lonček vreč?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

ti pa produktiven? Naklonjenost tako ali drugacno dam tistemu, ki si jo zasluzi. Tebe tukaj seveda ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

FlyingBee ::

Uuuu, le kako je amdju uspelo brez tvoje naklonjenosti?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

AapocalypseE ::

Prodaš gsync in kupiš freesync. Potem imaš možnost kupit Radeona in bo denar čist in vest čista.

Buggy ::

FlyingBee je izjavil:

Uuuu, le kako je amdju uspelo brez tvoje naklonjenosti?


kamen na kamen palaca :))

sam si se premlad, da bi to razumel. Bo bolje cez kaksno desetletje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

FlyingBee ::

Ne, Street, bo potem nvidia nasrkala, ker ne bo več monetenarne ljubezni z njegove strani.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Buggy je izjavil:


a nisi bil ti pred casom zagrizen pristas Intla ter pljuval po AMD-jasih. Nato kupil ryzen, ko Intlu situacija ni bila vec naklonjena. Zdej se bos isto se Nvidi izneveru :))

Po vetru skratka. S tem ni nic narobe (kakor za koga). Vseeno pa, ko te okoli veter nese, ni treba poljuvat po ostalih, ki so nagnjeni k tistemu, ki ni takratni mainstram, bos boljse cez prisel v zivljenju.

cist tako...dobronameren nasvet ;)

Podcenjevanje ni nikoli dobra stvar!


Cak, what?
Ti zdaj njemu ocitas, ker kot zgleda ni zagrizen fanboj?
Majko bozja, kake se tu prebere :))
««
74 / 170
»»