» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
73 / 171
»»

Predator X ::

tikitoki je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

Hmmm...



Podpira raytracing, potem pa niti stavka o zmogljivosti v raytracingu? Trolanje. :P


Imam obcutek, da je to ahilova peta te serije. Ce je verjeti neuradnim benchmarko. Zna biti nVidija cca. 15-20% hitrejsa. Upajmo, da to popravijo do naslednje revizije.


Rabijo €€€.
Razmisljam o ryzen r5 5600 ter rx 6800

No rx 6800 xt se tud zdi super

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Kaj so pa delali, da ima 6900xt isti TBP kot 6800xt?



WTF, kaj pa bi pomenilo FPS (up to)?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Kolega mi je rekel ,da so nekateri pacienti trdili...


:))

In ti se zaradi tega grizeš?

Kaj bo šele naslednja generacija. Mislim, da bo pri obeh taborih takrat raytracing že "zdrav".


Ne. Sam nekaterim nastavim ogledalo. Ni moj problem, ce jim ni vsec odsev.

FlyingBee je izjavil:

Kaj so pa delali, da ima 6900xt isti TBP kot 6800xt?



WTF, kaj pa bi pomenilo FPS (up to)?


Verjetno zgolj pokrijejo vse baze, ko ne navajajo minimalnih FPS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

Kaj so pa delali, da ima 6900xt isti TBP kot 6800xt?



WTF, kaj pa bi pomenilo FPS (up to)?


Nič.

Vsi trije imajo enak bandwight in 16Gbps GDDR6 in iste frekvence.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Še dobro potem, da ima 6800 250w.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

To je verjetno zaradi CU. Nekje se pa mora poznati. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

Pardon.

6800 ima celo za 145 Mhz nižjo frekvenco. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

tikitoki je izjavil:

FireSnake je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Kolega mi je rekel ,da so nekateri pacienti trdili...


:))

In ti se zaradi tega grizeš?

Kaj bo šele naslednja generacija. Mislim, da bo pri obeh taborih takrat raytracing že "zdrav".


Ne. Sam nekaterim nastavim ogledalo. Ni moj problem, ce jim ni vsec odsev.



Jst sem bil prvi, ki sem to blebetal in upraviceno, glede na prejsnja leta. Odsev mi je pa vseeno vsec, ker pac nisem fanbojcek, za kar si me obtozeval. Me pa veseli zate, da bos ti, kot zagrizen AMD fanboj zdaj zmagoval kot zgleda >:D
Kapo jim dol res, kaj delajo dvem firmam, ki imata X-krat vec kesa za razvoj. Intel bodo sesuli do amena ce gre tako naprej, Nvidio so pa posteno brcnili zdaj v tazadnjo.

Zimonem ::

A kakšnih grafičnih tam do 100w porabe nihče ne dela več? Sam vprašam.

klinker ::

To se pride. Zdaj se razkazujejo misice 8-)

D3m ::

Počakajmo na 6700 in nižje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Ja, če tako pogledaš, 1070 145w pa je bila super takrat.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Silici ::

Čas je da nehajo svinjat planet z manj kot 1400p 144Hz monitorji. Tako bi lahko kompenzirali izdatno porabo na navadnih GPU.

Predator X ::

Rx 6800, rx 680pxt in rx 6900xt naj bi bil cip enak

AapocalypseE ::

D3m je izjavil:

Počakajmo na 6700 in nižje.


RX 6700 XT looks like it will carry on from the current RX 5700 XT at the $400 price point, and the RX 6500 XT (there's apparently no RX 6600 XT, at least so far) will take over from the RX 5600 XT. We don't expect either of these to launch until 2021, and they may not come out until March or even April.

Če bo res tako, bom jaz kar lepo 3060 Ti vzel.

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

klinker je izjavil:

Kaka mona.
Pa sem ze vsaj 20x napisal da igric ne igram sploh :))
Ampak ja, taki ste fanbojcki, ko ne gre vec se zacne z raznoraznim nabijanjem in zaljenjem.
Jst sem tech frik in me zanima tehnologija, ne pa cena. Tu debatiramo keri ima boljso tehnologijo, vi pa o delnicah in p/p trolate :))
Drugace pa se malo in bom cel rdec, samo da novi APUji prispejo...samo vseeno ne bom poveliceval inferiornih Radeonov ;)


Sicer nekateri pričakujejo, da čas za razvoj ni potreben, da se z vsem skupaj, po domače povedano, ni potrebno hebat, da manjša firma z levo roko povozi "velikega champa" itd.
Že ves čas smo ti dopovedovali, da RDNA 1.0 prileze do top end 1080Ti z midrange pečko.
Kar pa ne pomeni, da je RDNA 1.0 slab in napoveduje soliden RDNA 2.0.
nVidia je pač bleeding edge, AMD pa underdog, ampak zdaj pa že grizejo. ;)
#65W!

tikitoki ::

klinker je izjavil:

tikitoki je izjavil:

FireSnake je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Kolega mi je rekel ,da so nekateri pacienti trdili...


:))

In ti se zaradi tega grizeš?

Kaj bo šele naslednja generacija. Mislim, da bo pri obeh taborih takrat raytracing že "zdrav".


Ne. Sam nekaterim nastavim ogledalo. Ni moj problem, ce jim ni vsec odsev.



Jst sem bil prvi, ki sem to blebetal in upraviceno, glede na prejsnja leta. Odsev mi je pa vseeno vsec, ker pac nisem fanbojcek, za kar si me obtozeval. Me pa veseli zate, da bos ti, kot zagrizen AMD fanboj zdaj zmagoval kot zgleda >:D
Kapo jim dol res, kaj delajo dvem firmam, ki imata X-krat vec kesa za razvoj. Intel bodo sesuli do amena ce gre tako naprej, Nvidio so pa posteno brcnili zdaj v tazadnjo.


Pljuvanje vitriola in nepodkrepljenih napovedi je znak fanbojizma... Je jasno, kam uvrscam tebe.

Jaz fanboj? Nope. Jaz vedno iscem najboljsi p/p. Ko je to ponudil INTEL, sem kupil INTEL. Buldozerja je bil poceni, sam to je res sam fanboj kupil:). Xeon, damn, to je bil mogoce moj najboljsi nakup pri CPUjih.

Zimonem je izjavil:

A kakšnih grafičnih tam do 100w porabe nihče ne dela več? Sam vprašam.


Jaz bi tudi rad 2x RX 580 performance pri 100W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

aborko ::

Uf tole kar so danes predstavili je preseglo pričakovanja kar konkretno, razen seveda pri cenah. Podobno kot pri Cpujih, takoj ko vidijo, da konkurenca nima za burek, pa ne mislim izključno zmogljivost, ampak pri GPU predvsem tudi dobavljivost, kar samozavestno postavijo cene, za nas plebse nič kej za par 100€. Bo ceneje konzolo kupit zgleda. Sem ateist, ampak če bi se moral za nekaj odločiti, se bi da verujem v to babo Liso :)

Senior Dev ::

Je pa tudi napajalnik od 750w postal novi standard. :)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

FlyingBee ::

GeForce RTX 3080 GA102 Sep 1st, 2020 PCIe 4.0 x16 10 GB, GDDR6X, 320 bit 1440 MHz 1188 MHz 8704 / 272 / 96
Radeon RX 6900 XT Navi 21 Oct 28th, 2020 PCIe 4.0 x16 16 GB, GDDR6, 256 bit 1529 MHz 2000 MHz 5120 / 320 / 128
GeForce RTX 3090 GA102 Sep 1st, 2020 PCIe 4.0 x16 24 GB, GDDR6X, 384 bit 1395 MHz 1219 MHz 10496 / 328 / 112
Radeon RX 6800 XT Navi 21 Oct 28th, 2020 PCIe 4.0 x16 16 GB, GDDR6, 256 bit 1487 MHz 2000 MHz 4608 / 288 / 128
GeForce RTX 3070 GA104 Sep 1st, 2020 PCIe 4.0 x16 8 GB, GDDR6, 256 bit 1500 MHz 1750 MHz 5888 / 184 / 96

ROP-sov imata 6800xt in 6900xt enako ter več kot 3090, 128 rops
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Theoretical Performance 6800xt

Pixel Rate
stock 6800xt 288.0 GPixel/s
asus strix oc 308.5 GPixel/s

Theoretical Performance 3080

Pixel Rate
stock 3080 164.2 GPixel/s
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

oo7 ::

Rx 6800 je zdaj najmočnejša AMD kartica ?

oo7 ::

Aha vidim, da je še RX 6900 XT. Ta bo verjetno konkurenca RTX 3090 ?

FireSnake ::

oo7 je izjavil:

Rx 6800 je zdaj najmočnejša AMD kartica ?


Kaj pravijo grafi?
V tej temi jih najdeš in tudi v nVidia temi (tudi tam si postavil podobno vprašanje).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Xserces ::

Sej se zavedate da so to grafi od amdja kajne? Dejte mal pogledat za nazaj. Isto je blo pri vseh gpujih potem pa pride review pa se jokaš...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

AapocalypseE ::

AMD Ray Accelerator appear to be slower than NVIDIA RT Core in this DXR (Ray Tracing) benchmark

https://videocardz.com/newz/amd-ray-acc...

FireSnake ::

Xserces je izjavil:

Sej se zavedate da so to grafi od amdja kajne? Dejte mal pogledat za nazaj. Isto je blo pri vseh gpujih potem pa pride review pa se jokaš...


Yup, se upošteva.
Tudi to, da so bili vklopljene 2 stvari, ki dodajo malo "turbo-ta" nam ni ušlo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

klinker ::

Xserces je izjavil:

Sej se zavedate da so to grafi od amdja kajne? Dejte mal pogledat za nazaj. Isto je blo pri vseh gpujih potem pa pride review pa se jokaš...


Se zavedamo, ampak nekih groznih odstopanj lih ne bi smelo bit. Pa kot ponavadi, v ene pol leta se dobijo boost zaradi optimizacije driverjev, ki jih v startu vedno jebejo.
Menim da tudi ce bodo kake 10% pocasnejsi, so nardili izjemen produkt in blazen preskok v zmogljivosti, glede na to da do zdaj so bli lih na 1080Ti nivoju, zdaj pa 3090 brcajo v tazadnjo celo z nizjo porabo, kar je odlicno.

Jarno ::

V končni fazi bo bolj pomembno to, če bodo midrange RDNA 2.0 kartice imele vsaj 8GB VRAM-a. Teh se lahko precej proda.
Zame je od big navi ponudbe pogojno sprejemljiva zgolj RX 6800, ker res nočem kaloriferja z notranjim izpuhom v ohišju, AIB-ji pa dodajo še kakšnih 10% porabe.
RTX 2080S performans pri 150W bi bila kar lušna zadeva. Za 4k in RT osebno ne maram preveč, RT morda čez nekaj let in pri 1440p.
#65W!

FireSnake ::

RT bo dodobra zaživel z naslednjo generacijo (špekuliram glede na hitrost, ki nam jo ponujajo danes).
Tu pa kapo dol nVidii, ker so to tako forsirali.

Tudi mene te grafe s 300W ne ganejo. Pomembne so za "halo efekt".
V srednjem razredu je pa denar. Čeprav bo za to treba še počakati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

KAVINSKY ::

Zimonem je izjavil:

A kakšnih grafičnih tam do 100w porabe nihče ne dela več? Sam vprašam.


Pusti tole. Naj raje naredijo kakšno kartico pod 500$.

AapocalypseE ::

Jarno je izjavil:

V končni fazi bo bolj pomembno to, če bodo midrange RDNA 2.0 kartice imele vsaj 8GB VRAM-a. Teh se lahko precej proda.
Zame je od big navi ponudbe pogojno sprejemljiva zgolj RX 6800, ker res nočem kaloriferja z notranjim izpuhom v ohišju, AIB-ji pa dodajo še kakšnih 10% porabe.
RTX 2080S performans pri 150W bi bila kar lušna zadeva. Za 4k in RT osebno ne maram preveč, RT morda čez nekaj let in pri 1440p.


6700 serija bo imela 12GB vrama.

Pride pa 3060 Ti, 2080S performance s 180W porabe.

FlyingBee ::

Seveda, kdorkoli od nas bi delal predstavitev, bi naredil tako, da izpade 6800 in 6900 hitrejša v večini primerov, je pa treba zato imeti dober gpu in amdju je uspelo. Mogoče bodo reviewerji posodobili svoje benche na top zen3 platformo in bomo videli kaj amd največ zmore, verjetno pa bo testirano na obstoječih intel benchih in še kakšen 3950x se bo našel.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

AapocalypseE ::

AMD is working on AI-powered supersampling, NVIDIA DLSS alternative

https://videocardz.com/newz/amd-is-work...

mailer ::

Teste bo potrebo opraviti na amd 3xxx seriji, intel 10gen in ko pridejo še na amd 5xxx. Šele takrat se bo videlo koliko bo dejansko zmgljivost pri najavljenih grafičnih karticah v povezavi z prej omenjenimi procesorji. Boste pa amd feni tudi sedaj razočarani nad cenami, kot ste bili pri najavi 5xxx serije. Kot sem prebral na eni drugi strani, da amd počasi postaja intel. Tako pri napredku še bolj pa po cenah. Včasih si dobil višji rang kartice za 300€, zdaj dobiš srednjega za 500€+. Zmogljivost se je res povečala večkratno a je kupna moč obstala na mestu. To pa proizvajalci pozabljajo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

FireSnake ::

Jaz sem vseskozi govoril, da AMD ni socialna ustanova in, da je razvoj treba plačati.
Do Ryzen 3000 serije je AMD uporabnike razvadil z nizkimi cenami.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

klinker ::

Dobro stvar se placa. Ce si boljsi od konkurence, je prav da si tudi drazji.
Velja to za prav vse 3 firme.
Sem zagovarjal Intel ko je bil drazji in boljsi, pravtako Nvidio in pravtako bom zagovarjal AMD, ko, ce in kjer bo boljsi.
So se ze parkrat ustrelili v koleno, Athlon64/Radeon HD4xxx, kjer so bli boljsi in ostali cenejsi in tako slabo vnovcili prednost. Kr naj kasirajo. Si zasluzijo 8-)

dolenc ::

Ceno ti ne postavlja kvaliteta produkta, ampak za kolk ga lahk prodaš

Dr_M ::

FireSnake je izjavil:

Jaz sem vseskozi govoril, da AMD ni socialna ustanova in, da je razvoj treba plačati.
Do Ryzen 3000 serije je AMD uporabnike razvadil z nizkimi cenami.


Kljuse bo vedno kljuse, ne glede na to koliko denarja not vrzes.


Druga stvar je pa, glede na to, koliko pljuvanja je bilo po nvidii zaradi domnevnega paper luncha, me zanima, kaksne izgovore bodo amd fanboyi uporabili :)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

m0LN4r ::

Kolega je pa dobil svojo 3090 za CAD Rendering, kartica je 4 slot in 3x vecja od 1080Ti, damn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

klinker ::

Dr_M je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Jaz sem vseskozi govoril, da AMD ni socialna ustanova in, da je razvoj treba plačati.
Do Ryzen 3000 serije je AMD uporabnike razvadil z nizkimi cenami.


Kljuse bo vedno kljuse, ne glede na to koliko denarja not vrzes.

Druga stvar je pa, glede na to, koliko pljuvanja je bilo po nvidii zaradi domnevnega paper luncha, me zanima, kaksne izgovore bodo amd fanboyi uporabili :)):))


Ohoho...a ti je konkurenca zivcke nacela in si se zbudu iz spanca...fanbojcek :))

B34ST ::

Na 600EUR za srednji rang sem se jaz že kar navadil, v bistvu je to samo 150EUR na leto, če jo imaš za 4 leta, pa nekaj dobiš še za staro.
2016 vem da sem se še mal sekiral ko sem dal 500EUR za 1070 (pred tem 8800GT 270, GTX460 225, GTX660Ti 330, ampak nobena ni imela res prave moči), ampak sem jo v 2020 prodal za 180EUR. Ta je bila v bistvu zelo poceni, 600EUR pa tudi ni daleč stran. Bolj bo problem ko bodo mid-range po 1000EUR. Bomo pa pač kupovali nižji srednji rang kot bo sedaj npr. 6700 XT.
Saj CPU-ji so tudi tam okol, meni so cene kar normalne za leading edge proizvod.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B34ST ()

FireSnake ::

Dr_M je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Jaz sem vseskozi govoril, da AMD ni socialna ustanova in, da je razvoj treba plačati.
Do Ryzen 3000 serije je AMD uporabnike razvadil z nizkimi cenami.


Kljuse bo vedno kljuse, ne glede na to koliko denarja not vrzes.


Se lahko malo bolj razpišeš? Nisem namreč povsem prepričan kako tole paše k mojemu pisanju :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Seveda nisi prepričan. Odgovarjaš pa z vprašanji.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

FireSnake ::

Spec cviliš? Pol pa mamici pod kiklo pa jokat, ko ti povemo kar ti zagre?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Glede tranzistorjev te je Senitel scat peljal, prej si bi pa najpametnejši. Raje se ne vmešavaj, posipaj se s pepelom pa je.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Tudi glede porabe vrama je hotel bit najpametnejši ;((

FlyingBee ::

Kdaj bodo reviewi 6800 kartice, tale bo še zelo mamljiva?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Silici ::

Una je bla bolša, ko je reku, da več ko je tranzistorjev skup, slabši je izkoristek :)).

AapocalypseE ::

FlyingBee je izjavil:

Kdaj bodo reviewi 6800 kartice, tale bo še zelo mamljiva?


To tudi mene zanima. 18.11 je že launch.

Zgodovina sprememb…

««
73 / 171
»»