» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
47 / 170
»»

meho7 ::

https://geizhals.de/?fs=5500+xt&in=
Za tako ceno se trenutno prodajajo 5500xt 8gb modeli :))

D3m ::

Morajo samo paziti, da ne bodo spodkopali 5700.


@meho7 Nekaj podobnega, kot 580 in 570 par let nazaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Fun fact: Pri MF so prodali 5x več procesorjev 3950X kot 5500XT kartic, pa čeprav gre za entuziast proti entry level izdelku. ~900€ proti ~200€. Še najbolj pa je zanimivo, da cene 5500XT niso skoraj nič padle v zadnjih 14 dneh, čeprav se je zaloga izboljšala. Kar samo še podkrepi mojo teorijo, da preprosto ne želijo prodajat teh usranih kartic, ker je škoda silicija.. 158 mm2 jedro silicija lahko veliko bolje unovčijo preko Navi10 kartic in procesorjev, kot pa preko usranih 5500XT, ki bi se morale prodajat po 140€ in bi AMD za svoj 158 mm2 čip zaslužil drobiž.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

pač roba za nove kupce, za polaris userje ziher ne..

D3m ::

Lahko, če imaš 470/480.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Ne, delujočo 470 ali 480 pa res ne greš z 5500xt menjat.

gddr85 ::

itak, prešvoh razlika, pa še naviješ lahko..

DarwiN ::

RX 470 bi ti "nadgradil" z RX 5500, d3m? Še sam Firesnake ni tolk nor, da bi stopil v ta drek. 8-)

In FYI, RX 470/480 so boljše kartice kot 570/580.. To sranje je tako požrešno in navito, da čez 2 leti ne bo več nobena živa. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Nice roast, Darwin. Hehe.

D3m ::

DarwiN je izjavil:

RX 470 bi ti "nadgradil" z RX 5500, d3m? Še sam Firesnake ni tolk nor, da bi stopil v ta drek. 8-)

In FYI, RX 470/480 so boljše kartice kot 570/580.. To sranje je tako požrešno in navito, da čez 2 leti ne bo več nobena živa. :S


Do cca. 30% razlike med 470 in 5500 je premalo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Seveda je premalo.. Prodaš 470-tko za 50€, doplačaš 170€ za 5500@8gb, da boš imel v treh igrah 52 fps namesto 40fps, medtem ko bo pri ostalih igrah razlika zanemarljiva, ker že tako dosegaš +60fps ?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

To je pa poceni.

50 EUR za 470. Jeshhh 1060 se prodajajo za 100 EUR.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Ja, RX 570 pa fant ne more prodat za 70EUR, pa čeprav pripelje na dom, zmontira, stestira, in še kos homemade potice ponudi zraven. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Cange ::

DarwiN je izjavil:

Ja, RX 570 pa fant ne more prodat za 70EUR, pa čeprav pripelje na dom, zmontira, stestira, in še kos homemade potice ponudi zraven. :P


RX 570 je seme gaminga, to vsaj dela dve leti kot mora v primerjavi z OEM robo ki je by default za v smeti. Žalostno je, da je GPU iz 2016, GPU leta 2019, to lepo kaže kakšno greznico imamo na GPU sceni, naj še omenim, da se bo entry lvl gaming podražil vsaj za 33% in povprečen FPS bo nekoliko nižji ko bo zmankalo RX 570.

scipascapa ::

od kje ti podatek za podražitev?

FlyingBee ::

Ja, AMD je popustil. 570 za 140eur je res dober p/p, vendar to priča o porazu AMDja v tej tekmi, čeprav je za end userje dober deal, kar pa na dolgi rok za firmo ni.

Cange ::

RX 570 s svojo ceno dviguje povprečne FPS in to v entry lvl, ki je bistvenega pomena na dolgi rok, posledično se založniki iger upajo izdat igro ki ima višje strojne zahteve = napredek. Visoka cena hi-end GPU je nazadovanje. Torej kje smo? SLI ni več, kaj je naslednja faza za šišanje?

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

Ja, AMD je popustil. 570 za 140eur je res dober p/p, vendar to priča o porazu AMDja v tej tekmi, čeprav je za end userje dober deal, kar pa na dolgi rok za firmo ni.


Ne delajo izgube, če te to skrbi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Eh kaj bi me skrbelo, samo kot je cange pojasnil, bo brez 570 cena entry lvl narasla.

DarwiN ::

AMD's High-End 'Radeon RX' Navi 21 GPU Rumors: Twice As Fast as Navi 10

Huh? Torej 505mm2, 5120 jeder, 512 bit memory bus, 16Gb GDDR6 in pa 330W TDP? Po zmogljivosti pa hitrejša kot 2080Ti oz. primerljiva z RTX 3080? 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Da ne bo to naslednik Instincta in bo server only.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Na ces 2020 bo uradno, zaenkrat rumor on the wall.

Jst ::

JEZUS KRISTUS, ne me je*at, kaj je AMD naredil z Radeon driverji?????? FAK!!!!

Končno si rihtam "man's cave", da ne bom rabil več uporabljati Entertainment PCja.

Včeraj dobil tole:



(sorry če kdo misli da se hvalim)

Sicer nimam še ohišja, vendar sem probal v EntPC (1800X) in ko sem naložil driverje me je čakala grozota od UI. FAK AMD, kaj ste naredili z driverji???

Ko se zažene špil naredi nek zvok, če imaš vklopljeno eno od ene petih funkcij. Ob istem času zgoraj desno na veliko piše "Press Alt+? Radeon Software", kjer lahko med igro štelaš nastavitve. Kul ampak je takšen bloatware, da mi gre na bruhanje.

Upam, da obstaja kak hack, da se znebim tega. Sedaj čakam pa še ohišje, wheel stand in sedež za dirkanje, da sestavim vseskupaj. Aja, iz nemčije dobil v tem času praznikov v tednu dni, mlacom mi pa ne more niti računa napisati v dveh tednih za ohišje in vodno hlajenje. ĐIZS!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FlyingBee ::

Si eden tistih, ki mu nič ni ok? A nisi rantal glede nakupa 2070 in ne vem kaj vse ni štimal?

Jst ::

Originalni RTX je bil precenjen. True? True!

Drugače imam v EntertainmentPC-ju, ki je v dnevi sobi, 1800x in 2070RTX. (kar dela dobro sedaj.)

Šele sedaj, po selitvi, imam čas, da si naredim "proper man's cave". Primarni namen je sim racing. Raceroom, iRacing, ACC. Verjetno bom kupil še PS4Pro za GTS, vendar si ga bom prvo sposodil, da vidim, kako in kaj. Upam, da je ta Sapphire sposoben 3x FullHD (na PCju, ne na PS4Pro).


Anyway, Ko sem videl driverje od AMDja sem skoraj dobil (elektro) šok v glavo. Bloat wherever you look. FAK no, to je takšno pretiravanje, da je kap.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FlyingBee ::

Kako precenjen, če si pa za 500eur dobil perf. med 1080 in 1080ti, torej vsaj 150eur dražje.

FlyingBee ::

DarwiN je izjavil:

AMD's High-End 'Radeon RX' Navi 21 GPU Rumors: Twice As Fast as Navi 10

Huh? Torej 505mm2, 5120 jeder, 512 bit memory bus, 16Gb GDDR6 in pa 330W TDP? Po zmogljivosti pa hitrejša kot 2080Ti oz. primerljiva z RTX 3080? 8-)

100% hitrejša od 5700xt pomeni, da bo precej hitrejša od 2080ti. 7nm+ bo pravi mali čudež, če ta monster gpu drži pod 300w.

Bo moral Sapphire za Nitro+ verzijo ekwb kontaktirat, če ne bo kar stock že vodno.

Speaking of Nitro+, Jst, kako kaj tvoja s HW vidika, glasnost in ohišje na otip med gamingom?

Zgodovina sprememb…

Vuli ::

uf, ne vem, če je tole realno izvedljivo. 512 bit memory bus je kar velka zadeva. Emm, 384bit mogoče al pa HBM.
Does not compute.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

DarwiN ::

To je še najmanjši problem. Ne pozabi, da so pri AMD desperate, tko da če bo možno več stvari skup zlepit, bodo vsekakor to naredili. Nenazadnje so že v preteklosti imeli 512-bitne kartice. 290X na primer.

Večje vprašanje je okrog porabe, ker že 5700XT pije čez 270W v gamingu.. Tisti OC modeli. 7nm EUV pa tudi sam po sebi ne prinaša tolikšne izboljšave pri porabi, bojda 10% boljšo energetsko učinkovitost.

Ampak če je čip 2x večji od 5700XT (505mm2 proti 251mm2), in ob tem še 7nm EUV pomanjša jedro za 20%, potem res zna bit ves hardware podvojen, pa še ostane kakšnih 50-100mm2 prostora za HW RT jedrca.

Nazadnje bo vse odvisno od tega, kako resno je Lisa mislila z izjavo, da je RDNA2 "all about architecture improvements".
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jst ::

Mogoče ne razumem slenga, ampak, za Nitro 5700XT sem dal 380-390 EUR. Pol cenejše kot RTX 2070.

>Speaking of Nitro+, Jst, kako kaj tvoja s HW vidika, glasnost in ohišje na otip med gamingom?

Nimam ohišja in nisem sestavil cel računalnik, samo v EntertainmentPC-jnu sem probal Navo in dal ven. Čakam na ohišje in Wheel stand.

Nisem igral nobene igre, ki bi obremenila Navi XT. FreeSync na ptvi pogled dela super, dost boljše, kot nvidia (čeprav pravijo, da je monitor podprt.). Ker imam Fractal Design ohišje, ki je "dvojno", in se iz njega nič en sliši, je isto tiha kot 2070RTX. Vsaj na 2m do 4metrov.

Anyway, sedaj je že v škatli in čaka...


---

Se opravičujem, nisem mislil postati, ampak ko sem videl "AMD Radeon software" me je skoraj zvilo. Dobesedno. Sem odinštaliral, ker sem milil, da sem kliknil kaj, kar ne rabim. Ampak po drugem poizkusu se je inštaliral isti bloat. FAK NO. Pa ne morš met driverje za katerikoli kartico ali EXT, pa če je to GPU, Sound, 6DOF (to je premikanje sedeža, ko dirkaš), Veter,... Z AMDjem 1800X sem super zadovoljen. Sedaj v škatli je 3900 in njega bomimel verjetno vsaj 4 leta. Chipset driverji niso takšni. Ampak za GPU.... ne morem ... ne..
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Vuli ::

A ni več "Custom" opcije.
Pa ročno update-i driver, preko device mangerja. (C:\AMD\Win10-64Bit-Radeon-Software-Adrenalin-2019-Edition-19.x.x\Packages\Drivers\Display\WT6A_INF)
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

D3m ::

Ja mene je tudi presenetilo. Prej se mi je zdelo bolj čisto in pregledno. Sedaj je pa kot Explorer v exporerju. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Kolikor sem bral po spletu, lahko inštaliraš samo .inf, ampak potem ne dobiš profilov za igre. In tako kakšen Metro ali Tomb Raider de dela optimalno.

Sedaj je tako ( po eni uri probavanja ), da moraš inštalirati cel komplet. Takšen bloat ne vidiš niti na kitajskim mobilcem.


Kadarkoli med igranjem lahko pritisniš "hotkey" (default Alt R) in za igro nastaviš grafične nastavitve, OC,,... To je vse lepo in prav, ampak ko prvič vidiš, te doživi šok, ker je takšen bloatware... spominja na konec 2010, ko so vsi programi reklamirali razne neumnosti.

Naredil en screenshot:



Takšen screen se pojavi, če si v Desktop-u in desno-klikneš "AMD Radeon Settings". Ali pa če zaženeš špil, in vidiš v desnem zgrnjem kotu "radeon NEKAJ" Alt+R če se ne motim in dobiš isto... K.A.T.A.S.T.R.O.F.A.

edit: Ta screenshot je v pradavnem računalniku i7-3770K. Ni iz Ryzen 1800X, ki ga imam v EntertainmentPC.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Horas ::

nad čem ti pravzaprav pizdiš?? tk pišeš da nisem razbral.meni je veliko bolje kot prej.

D3m ::

Presenetilo ga je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Malo bolj user friendly za froce je tale nov sistem, za razne 12 letne fortnite streamerje, ki prehajajo iz konzol da lahko se na PC masterrace kricijo in klikajo, ker so prebutasti, da bi nevem te stvari delali po "old school" oz. bolj tablica/mobitel varianta, da jim je lazje razumljivo in neznejsi prehod.

PS: glih kak teden nazaj se je en pizdil na veliko, pa posiljal laptop v garancijo, ker ko je dal igro na full-screen je dobil crn ekran. Seveda je blo vse drugo krivo samo njegov bloatware ne... na koncu smo mu fuknil vse dol pa je delalo vse normalno en teden, dokler spet ni nalozil gor en kup bloatwera, pa na koncu je se bil pameten neki, da tej programi pa ja delajo, da noben drugi njegov kolega nima problemov.
Sem bil kr presenecen, kok dreka ta mularija zmece na kisto v parih dnevih.

Pa sploh nic ne preverijo, preden kaj instalirajo. Mislijo da vse kaj na internetu dol potegnejo, da vse super dela. Predvsem pa razen freeware, pa modi pa se marsikaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

klinker ::

m0LN4r je izjavil:

Pa sploh nic ne preverijo, preden kaj instalirajo. Mislijo da vse kaj na internetu dol potegnejo, da vse super dela. Predvsem pa razen freeware, pa modi pa se marsikaj.


Taka je v bistvu vecina netehnicnega folka. Jim objasnis kako pa kaj in po kakem mescu ponovi vajo :)) Sicer dokler placajo ciscenje, kr naj filajo :)

BT52 ::

Zadnjič sem enemu čistil sistem kjer je imel naložene po 3 "antivirusne" programe. :D Mislim, da je veliko podobnih zgodb.

Jst ::

Ali pa razni "Mobile Phone Boosterji". Battery Boost, Green/Performance Mode, Anti virus (ki to ni, seveda),... Vse kar naredijo je to, da gledajo reklame in potem jokajo na je "nekaj narobe".
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Se 279 usd je obcutno prevec, glede na cene rx 570.
A bomo sploh doziveli ryzen trenutek pri gpujih.

D3m ::

$279 je ok cena, če bo 5600XT v 2060 rangu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Ja, na koncu bodo Pulse in podobne 300eur in malo hitrejše od 2060. Pričakovano, morajo ponuditi cenejše in hitrejše.

DarwiN ::

Sej bodo.. V 2H 2020, ko bi naj Apple prepustil svoje 7nm kapacitete AMDju in drugim, sam pa prešel na 5nm.. Takrat bo imel AMD rezin silicija cele gore, in povrh tega bo Nvidia 3000 za vogalom.. Pomeni, da se bo Navi prodajal za med. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

klinker ::

Samo Apple zna dobro izkoristit compute moc Radeonov. Novi Mac Pro ga poka...hja, tudi s ceno :D

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jst ::

Vprašanje:

V mojem novem "man's cave" mislim imeti 3 enake 1920x1080 monitorje za sim racing - zato sem tudi vzel 57XT, ker simi ne rabijo 2080ti in ker bodo letos izšli rDNA2 in Ampere, če bom moral nadgraditi. To mi trenutno ni važno.

Grafa Sapphire Nitro+ (5700XT) ima 2x displayport in 2x HDMI.



Ali bom lahko fural dva monitorja na hdmi in enega na displayportu brez težav? Ali obratno - dva na displayportu in enega na hdmi?



---

Lep backplate...





---

Rant glede na poste iz te teme in drugih tem o nvidiji.

Zakaj "naj nvidija štanca 1500+ EUR GPUje" in je vse OK, AMD pa "buh ne dej da bo več kot 400 EUR"?!? 5600XT ima enak performans kot 1060Super konkurenca. 5500 tudi konkurira nvidiji. Za podobno ceno dobiš enak performans. Navi 5700XT je ~400 EUR in ima boljši performans, kot 100-200EUR dražje nvidia karte. AMD ni charity. Zakaj vas tako moti 57 in 57XT?

Kot sem povedal, sem sicer zadovoljen z 2070RTX v EntertainmentPCju v dnevni sobi, ampak je PR poskrbel, da smo takrat fajn preplačali sanje. RT je gimmick, ki v trenutni generaciji ni sposoben poštenih FPS. Kdor trdi drugače, bi rad videl, kako igra na 4K HDR z RT ON. Jaz plačam kosilo.

AMD po drugi strani, je pa TAKO zaje*al z driverji oziroma z Radeon Software, da me še sedaj tlačijo more od vsega bloata, ki sem ga videl. Upam, da izide kakšen "Lite Radeon Tools", kjer inštaliraš samo driverje brez software-a in upravljaš nastavitve z oskubljenim programčkom.

Če bi imel več časa in če bi našel še koga, bi začel pisati takšen program. Za profile od iger bi verjetno moral gledati, kaj se vse dogaja, ko zaženeš špil. To bi bilo malo težje. Za nastavitve bi bilo lažje, vendar isti princip - File/Registry Access Monitoring in potem v program vneseš iste stvari, ki se spreminjajo, ko spreminjaš nastavitve.


---

Anyway. Tri monitorji na 2x DP + 2x HDMI? Mi bo to delalo brez težav? Na spletu nisem našel nič koristnega...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FlyingBee ::

Prodaj jih in kupi enega od 49" ultra ultra širokih 32:9. Za delo imaš lahko 4 okna odprta.

DarwiN ::

Seveda bo delalo. Zakaj ne bi?

Edina omejitev je ponavadi HDMI čip na karticah, ki ne prebavi dva 4k+ monitorja, zato imajo praviloma kartice več DP priključkov in le en HDMI.. Ampak mogoče se je tudi to z Navijem spremenilo, saj ima vendar dva HDMI priključka... Tako ali tako pa govorimo o FHD monitorjih, tko da vse štima. Če bi želel priklopit tri 4k monitorje, bi potencialno moral uporabit 2xDP + 1xHDMI.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

KAVINSKY ::

Jst je izjavil:

V mojem novem "man's cave" mislim imeti 3 enake 1920x1080 monitorje za sim racing


Si pomislil na VR rig?

««
47 / 170
»»