» »

AMD Vega GPU

AMD Vega GPU

Temo vidijo: vsi
««
65 / 138
»»

dolenc ::

@tiki, ne bluzi. Link, 6%-8%, od tega večino prispeva spomin.

Predvsem te pa bralno razumevanje jebe. Ne gre se tolk za navijanje, gre se za to da lahko z par triki, pri serijskih frekvencah dobiš merljivo hitrejšo zadevo pri amdju, če stvari sam nastaviš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

m0LN4r ::

Navalite na te RX polizdelke, podprite firmo polizdelkov, potem pa z malo carovnije bo sele drugo leto delalo, kot bi moralo lansko leto ;)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Grey ::

m0LN4r je izjavil:

Navalite na te RX polizdelke, podprite firmo polizdelkov, potem pa z malo carovnije bo sele drugo leto delalo, kot bi moralo lansko leto ;)

Če jih daš za 399€/499€ bo folk navalil ja.

tikitoki ::

dolenc je izjavil:

@tiki, ne bluzi. Link, 6%-8%, od tega večino prispeva spomin.

Predvsem te pa bralno razumevanje jebe. Ne gre se tolk za navijanje, gre se za to da lahko z par triki, pri serijskih frekvencah dobiš merljivo hitrejšo zadevo pri amdju, če stvari sam nastaviš.


Tebe bralno razumevanje jebe. Zelo ocitno. Ti si trdil, da NVIDIA vse idealno nastavi. Glede nato, da se da z nekaj enostavnimi nastavitvami iztistniti vec, to ocitno ni res. Kot sem rekel, nauc se brat.

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Ubožci, toliko so jo morali našponat, da je konkurenčna z 1080, da gre OC Dream spet skozi okno.

tikitoki je izjavil:

Ne vem zakaj se tako na veliko navija Pascale? Vsi so navduseni nad tem kako lepo se navijejo. TO se ne skalda s tvojimi besedami.

Saj veš, free performance.


Tega ni.

Magic drivers?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

"Magic driverjev ni"

- Senitel





So samo zanič GPUji ker jih je treba SW popravljati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

gmajna84 ::

En kup pumpanja pa video montaz kolk bo vega huda pa najbolsa pa prekasala vse pa bla bla bla...in ko izide je s ceno in zmoglivostjo u podnu in v zaostanku vec kot en let

Bolano
i7 8700K @ 5GHz|Intel UHD Graphics 630|16GB DDR4 3000MHz|
Asus Prime Z370 - A|NZXT Hale 90 v2 1000W 80+ Gold|
Corsair Carbide Air 540 White|Logitech G105 / G500 / Z623|

SuperVeloce ::

tikitoki je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Ubožci, toliko so jo morali našponat, da je konkurenčna z 1080, da gre OC Dream spet skozi okno.

tikitoki je izjavil:

Ne vem zakaj se tako na veliko navija Pascale? Vsi so navduseni nad tem kako lepo se navijejo. TO se ne skalda s tvojimi besedami.

Saj veš, free performance.


JSt ta del ze razumem, sam pisec posta pred mojim pa sanja, da so NVIDIA grafe ze out of the box na max.

Definitinvo pa ni vec tolk hudo, k vcasih, si lahko proc tud za 50% navil in je delal bp.

Nič ne razumeš. Precej jasno je napisal, da je mislil na optimizacijo frekvenca-voltaža in ne max. overclock headroom! Pri Nvidii si pri dani napetosti precej bližje maximalni možni frekvenci. Pri AMD pa lahko za dano frekvenco občutno undervoltaš.

tikitoki je izjavil:

dolenc je izjavil:

@tiki, ne bluzi. Link, 6%-8%, od tega večino prispeva spomin.

Predvsem te pa bralno razumevanje jebe. Ne gre se tolk za navijanje, gre se za to da lahko z par triki, pri serijskih frekvencah dobiš merljivo hitrejšo zadevo pri amdju, če stvari sam nastaviš.


Tebe bralno razumevanje jebe. Zelo ocitno. Ti si trdil, da NVIDIA vse idealno nastavi. Glede nato, da se da z nekaj enostavnimi nastavitvami iztistniti vec, to ocitno ni res. Kot sem rekel, nauc se brat.

Again... lol. Tip trdi, da si precej bližje optimalnemu, ne da je idealno.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

SuperVeloce je izjavil:

tikitoki je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Ubožci, toliko so jo morali našponat, da je konkurenčna z 1080, da gre OC Dream spet skozi okno.

tikitoki je izjavil:

Ne vem zakaj se tako na veliko navija Pascale? Vsi so navduseni nad tem kako lepo se navijejo. TO se ne skalda s tvojimi besedami.

Saj veš, free performance.


JSt ta del ze razumem, sam pisec posta pred mojim pa sanja, da so NVIDIA grafe ze out of the box na max.

Definitinvo pa ni vec tolk hudo, k vcasih, si lahko proc tud za 50% navil in je delal bp.

Nič ne razumeš. Precej jasno je napisal, da je mislil na optimizacijo frekvenca-voltaža in ne max. overclock headroom! Pri Nvidii si pri dani napetosti precej bližje maximalni možni frekvenci. Pri AMD pa lahko za dano frekvenco občutno undervoltaš.

tikitoki je izjavil:

dolenc je izjavil:

@tiki, ne bluzi. Link, 6%-8%, od tega večino prispeva spomin.

Predvsem te pa bralno razumevanje jebe. Ne gre se tolk za navijanje, gre se za to da lahko z par triki, pri serijskih frekvencah dobiš merljivo hitrejšo zadevo pri amdju, če stvari sam nastaviš.


Tebe bralno razumevanje jebe. Zelo ocitno. Ti si trdil, da NVIDIA vse idealno nastavi. Glede nato, da se da z nekaj enostavnimi nastavitvami iztistniti vec, to ocitno ni res. Kot sem rekel, nauc se brat.

Again... lol. Tip trdi, da si precej bližje optimalnemu, ne da je idealno.


Seveda se NVIDIA GPUja ne da undervoltat. Bedak.

SuperVeloce ::

A ti to resno? Recimo boost 3.0... imaš per voltage point offset, kjer lepo dvigneš frekvence za dano napetost do max. stabilne... Kaj je to drugega, kot "undervolt" pri AMD? V kombinaciji z voltage in TDP limiterjem lahko nastaviš, kar ti srce poželi. Bedak.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Hydros ::

Kak je fajn gledat mental breakdown AMD fanboyev.
Ne razumem pa zakaj je treba cel kup insultov kot recimo da ljudje ne znajo brat ipd.

Se pa strinjam da so AMDjeve grafične ob izidu zadnje čase čist napol narjene sploh kar se driverjev tiče in ni čudno da je potem čez pol leta oziroma eno leto boljši performance za 10-20% ko končno poštudirajo kako driverje uštimat še bolj žalostno je da so z Vego zamujal pol leta pa je še kr u razsulu.

Tako da če primirjamo Nvidijine in AMDjeve GPUje na launch day so Nvidijine stvari kr optimalno naštimane.

RejZoR ::

SuperVeloce je izjavil:

A ti to resno? Recimo boost 3.0... imaš per voltage point offset, kjer lepo dvigneš frekvence za dano napetost do max. stabilne... Kaj je to drugega, kot "undervolt" pri AMD? V kombinaciji z voltage in TDP limiterjem lahko nastaviš, kar ti srce poželi. Bedak.


Tko sem jezst drezal GTX 1050Ti. Brez PCIe konektorja sem imel na voljo samo 75W preko PCIe. Edini način da nisem zadeval PWR limita je bilo, da sem višal frekvenco pri nižjih voltažah. In je delovalo. Podobno je pri višjih modelih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Senitel ::

D3m je izjavil:

"Magic driverjev ni"

- Senitel





So samo zanič GPUji ker jih je treba SW popravljati.

Oh for fuck sake... ;((
Imaš tri razrede optimizacij, dosedaj si se dotaknil samo dveh:
1. Per application optimizacije. Sem spadajo recimo gaming profili, sem spadajo workstation driverji (Quadro vs GeForce, Radeon Pro vs. Radeon). Kaj sem spada?
-Recimo kakšen nivo optimizacij naj driver naredi pri prevajanju iz HLSL v dejansko kodo. Če neka igra compila shaderje on the fly in bo nek compile rabil 10ms, kakšen bump bo to povzročilo? To je padec iz 60 FPS na 38 FPS. V tem primeru se recimo lahko izplača znižat nivo optimizacije in, da se bodo shaderji hitreje prevedli, čeprav nebodo ravno optimalni.
-Izklop DCC za render target (RT). Če TMU-ji na znajo prebrat pogosto uporabljene kompresije na RT se zna splačat DCC izklopit in izognit relativnemu dragemu koraku, ko je treba dekodirat RT.
-...
Ta razred optimizacij se tipično ne bo spremenil iz ene generacije v drugo! Kvečjemu kakšna taka optimizacija ne bo več potrebna, zaradi izboljšav hardware-a (kar pač pomeni, da bo driver za novo generacijo določen flag enostavno ignoriral). To se naredi ko pride nova igra ven.

2. Optimizacije rabe API-ja. Tukaj so v bistvu samo CPU optimizacije. CPU mora poslat ukaze na GPU, kolk CPU ciklov zagoni za to se lahko precej razlikuje. Učinek tega je lahko 0, lahko pa konkretno velik. Odvisno kaj igra počne, Ashes of Singularity je bil tipičen primer tega. Again to ni nekaj kar bi bilo treba izumljat iz ene generacije hardware-a v drugo. Se pa jasno spremeni iz API-ja v API.

3. Podpora arhitekturnim feature-jem. Končno nekaj kar se lahko spremeni iz ene generacije v drugo. Feature-ji ne delajo nujno v vseh scenarijih. Recimo DSBR za recimo ni nujno, da bo lahko vedno vklopljen. To ne pomeni, da bo kasnejši driver lahko pokril več scenarijev! Ne more, ker polomi predpise in pričakovanja, ki jih API postavi in lahko povzroči vizualne anomalije.

Kje smo trenutno z Vego?
Prva točka je pokrita in se pokriva kakor prihajajo ven nove igre.
Glede druga točke AMD lahko naredi še marsikaj. Če se AMD v vseh teh letih ni premaknil potem zelo dvomim, da se bodo kar iznenada vrgli v to smer (rinjenje v DX12 smer).
Tretja točka je odprta in neznanka. Kar pa vam forumskim ignorantom ni jasno in nikakor noče potegnit je pa to, da folk, ki dela na driverjih ni povsem mentalno retardiran. Če imaš feature, ki ti prinese 30% performance-a ne boš tega implementiral pol leta po izidu hardware-a. Glede na to, da je RX Vega zunaj je večina glavnih feature-jev implementirana. Lahko da je kakšen feature tudi pokvarjen. Ne vemo kolk vklop/izklop posameznega takega feature-ja sploh prinese v primeru Vege. In kot sem že milijonkrat napisal v tej temi: Vega ima samo dva večja feature-ja, ki vplivata na performance. DSBR in primitive shaderji. Oboje je vklopljeno. Sicer je totalna štala ker še cel kup review-jev bluzi na to temo. Če vprašaš AMD je oboje on.
Je pa tudi AMD-jev marketing čisti kaos, ki v splošnem čudovitem 2017 informacijskem idiotizmu ne pomaga čisto nič.

Čas je, da ignorantski amaterji nehate mešat drek. Ali pa put your money where your mouth is.

Spc ::

 

D3m ::

@Senitel

Thank you for your kind words.

:D

Your not that kind of a duchebag.

;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

@Senitel

Thank you for your kind words.

:D

Your not that kind of a duchebag.

;)

Si končal?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Modri dirkač ::

Spc je izjavil:

Par "problemov" z vego:
https://videocardz.com/blog/all-amd-rad...

Nič novega, večina je bila prisotnih že pri ryzen launchu. Razlika je samo, da je ryzen ok performer za d'nar, vega pač ne.
Everybody lies!

FireSnake ::

Hydros je izjavil:

Kak je fajn gledat mental breakdown AMD fanboyev.
Ne razumem pa zakaj je treba cel kup insultov kot recimo da ljudje ne znajo brat ipd.


Ker je to njegov edini "argument". Drugega kot, da bleje, "nauč se brat", ne zna (vsaj tako je videti).

Ob:

tikitoki je izjavil:


Tebe sam boli, ce tvoje bluzenje o slabem performancu nebi bilo res. Kk fanbojcek, da se ne veselis boljsih rezultatov, ce bodo res.


sledi:

tikitoki je izjavil:


Nauc se brat.


Zdaj zopet:

tikitoki je izjavil:

Kot sem rekel, nauc se brat.


Lepo si nastavlja ogledalo :D

@Senitel: hvala za izčrpno pisanje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

D3m ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

D3m je izjavil:

@Senitel

Thank you for your kind words.

:D

Your not that kind of a duchebag.

;)

Si končal?


Sem.

Ne spomnim pa se kdaj sta si dala zaobljube?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

Samo nehaj ga že srat o magic driverjih, kot da se ne dogajajo optimizacije že od kar obstajajo, pri obeh firmah. Ko se kupuje, ocenjuje grafično, se glede na trenutno stanje, ne pa glede na sanjanje o futureproof in finewine tehnology.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

RejZoR ::

Jezst še vedno mislim, da bojo kar solidni gaini skozi čas. Ker kakor je vidit so driverji res zelo polomljeni. Močno dvomim, da bo sicer dohitela ali prehitela GTX 1080Ti ampak sem pa skor 100%, d abo prišla do točke, ko bo suvereno prehitela GTX 1080 in bila sprejemljiva opcija kljub mal višji porabi. Največja jeba je, da tega ne dosega ob launchu, ko rabiš največ pompa. Če pride kasneje je večina folka že meh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Modri dirkač ::

mal višji - good one ...
Everybody lies!

Predator X ::

Modri dirkač je izjavil:

mal višji - good one ...


Čip zmore marsikaj. Trenutno pa ni odličen za gaming, je pa za druge stvari.
VEGA pro SSG

RejZoR ::

Modri dirkač je izjavil:

mal višji - good one ...


Dejstvo je, da so not natlačili kar nekaj novih tehnologij, ki so dost kritične za performance.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Spock83 ::

Če bi AMD spustil cene bi zadeva bila ok. Tako pa na žalost ni. Na srečo sem nabavil 1080Ti takoj, ko je izšla in še nekaj časa bo prvak.

RejZoR ::

Jezst ponavadi vzamem flagshipe par mescev po releasu. GTX 980 sem vzel cca 6 mesecev kasneje, GTX 1080Ti pa mal manj (mislim da je ven prišla Aprila 2017), torej cca 4 mesece kasneje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Spock83 ::

Pametno, ker se takrat cene umirijo.

Senitel ::

RejZoR je izjavil:

Jezst še vedno mislim, da bojo kar solidni gaini skozi čas. Ker kakor je vidit so driverji res zelo polomljeni. Močno dvomim, da bo sicer dohitela ali prehitela GTX 1080Ti ampak sem pa skor 100%, d abo prišla do točke, ko bo suvereno prehitela GTX 1080 in bila sprejemljiva opcija kljub mal višji porabi. Največja jeba je, da tega ne dosega ob launchu, ko rabiš največ pompa. Če pride kasneje je večina folka že meh.

Še vedno čakam, da mi nekdo predstavi te AMD-jeve konkretne gaine skozi čas. Vzemi špil, ki je bil testiran na RX 480 ob izidu in ponovno po pol leta ali pa letu od izida RX 480. Ali pa vzemi špil in ga testiraj na latest greatest RX 480 driverjih in launch driverjih (s predpostavko, da je bil špil na voljo ob izidu RX 480 in je takratni driver že imel optimizacije za špil). To ni ravno komplicirano za naredit no...

Kar folk tipično dela je, da se vzame špile, ki so bili testirani ob izidu, potem poračuna neko povprečje iz tega in primerja z nekim povprečjem drugih iger pol leta po izidu. Ali pa primeri kot recimo Rise of the Tomb Rider, kjer je sam špil doživel kar nekaj sprememb, da je bolje tekel na Radeon-ih (kar nima nič kaj dosti z driverji). Pridemo pa do tega, da so Radeon-i bolj "future proof". GCN je že od štarta 16:1 (flops : texels/s). Keplerji so bili 12:1, oziroma 8:1 glede na mal "čuden" design SMX. Ker se stvari skozi čas premikajo proti vedno več matematike in proporcionalno vedno manj brskanja po ramu (ker flopsi rastejo hitreje kot bandwidth), se je GCN staral bolje kot Kepler. Maxwell in Pascal sta isto 16:1 in Pascal (GTX 1080) Vegi tudi v compute čisto lepo drži svečko, če nimaš ravno GCN optimalnega compute scenarija.

GCN ima globlje probleme... In kot sem že milijonkrat povedal, ti niso vezani na to kolk flopsov rukne ven. Glede tega je čisto ok.

D3m0r4l1z3d ::

Z Navi mogoče GCN končno crkne.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

RejZoR ::

Polaris ni glih primerljiv z Vego. 3/4 stvari v Vegi Polaris sploh ne pozna. Tle se sploh ne gre za future proof al pa FineWine ampak da so komaj spacali delujoče driverje za release.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

VANR ::

http://www.pcgamer.com/amd-adds-to-cryp...

Ne vem, če je kdo že objavil to (se opravičujem v naprej, če je že). Očitno so rekli "fuck it" pa bodo prodal grafične vsaj minerjem, če že gamerji nočejo kupovat. :D

RejZoR ::

Kakor mi je znano je to samo bugfix za padec zmogljivosti, ki se je zgodil pred časom v eni verziji driverjev.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Modri dirkač ::

VANR je izjavil:

http://www.pcgamer.com/amd-adds-to-cryp...

Ne vem, če je kdo že objavil to (se opravičujem v naprej, če je že). Očitno so rekli "fuck it" pa bodo prodal grafične vsaj minerjem, če že gamerji nočejo kupovat. :D

Zakaj pa ne? Keš je keš.
Će bi bil jaz vodja prodaje pri AMD bi tudi probal v tem obdobju prodat čimveč kartic po čimvišji ceni.
Gamer bo kupil kartico na 2-3 leta, zanemarljivo ...
Everybody lies!

D3m ::

RejZoR je izjavil:

Kakor mi je znano je to samo bugfix za padec zmogljivosti, ki se je zgodil pred časom v eni verziji driverjev.


In spet bo out-of stock ker bodo vse pokupili ve se kdo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Z Navi mogoče GCN končno crkne.


Ni mi jasno, zakaj se toliko pritožujete nad GCN.

Kaj vi razumete pod GCN? In kaj bi se naj, če to opustijo, spremenilo (izboljšalo)?

Zanimivo mi je predvsem zato, ker vsi veliko pišete, kakao to ni vredu hkrati pa nihče ne omeni zakaj.

Koduri je ena izmed največjih glavc na svetu (če ne največja), kar se grafičnih kartic tiče. In kaj je tisto, kar uporabniki na tem forumu vedo več od njega?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

Saj se ne.

Samo eden se pritožuje in to je Anymal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Grey ::

Lahko kdo razloži tole?

 prvi je Vega review, drugi je Vulkan patch

prvi je Vega review, drugi je Vulkan patch


Kako je to mogoče? Fejkani testi? Pokvarjeni driverji ali Vega = Fury in kar spreminjajo na Vegi se odraža tudi na Fury? Enako sem videl na Hardware Unboxed testu Vege, kjer Fury X nenormalno underperforma v primerjavi s prvotnim Vulkan performansom.

D3m ::

Prva slika je brez Vulkan in TSSAA (Async compute).

Verjetno so uporabili OpenGL 4.3
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Grey ::

D3m je izjavil:

Prva slika je brez Vulkan in TSSAA (Async compute).

Verjetno so uporabili OpenGL 4.3

Torej spet misrepresentajo rezultate v prid nVidie? Doom Vulkan tudi lepo sledi TFLOPSom tako GCN vs GCN kot tudi GCN vs Maxwell/Pascal. This shit angers me!

EDIT:
Ne vem, številke se ne ujemajo čisto. Lahko, da je Vulkan, ampak disejblan Async.

V bistvu in Doom (Vulkan) in Dirt 4 (DX11) vržejo izvijač v kolesje nVidiine propagande "AMD cards are so power inefficient" in "AMD cards have huge DX11 overhead". Kdor danes še vedno temu verjame je papak in je nasedel propagandi. V TFLOPS(Perf)/Watt je RX Vega 56 super. Od developerjev pa je odvisno ali znajo izkoristiti ves potencial...in od tega koliko GameWorks skewa rezultate s triki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

D3m0r4l1z3d ::

FireSnake je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Z Navi mogoče GCN končno crkne.


Ni mi jasno, zakaj se toliko pritožujete nad GCN.

Kaj vi razumete pod GCN? In kaj bi se naj, če to opustijo, spremenilo (izboljšalo)?

Zanimivo mi je predvsem zato, ker vsi veliko pišete, kakao to ni vredu hkrati pa nihče ne omeni zakaj.

Koduri je ena izmed največjih glavc na svetu (če ne največja), kar se grafičnih kartic tiče. In kaj je tisto, kar uporabniki na tem forumu vedo več od njega?

Mah, poglej teste, p/w je grozno slab, podoben kot na 28nm pri konkurenci. Itak, da nekaj ne štima, zakaj pa misliš, da so opustili vmes že druge, kmalu bo na vrsti GCN.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

RejZoR ::

GCN je čist super če gre za take workloade. Zato pa so npr Instinct pospeševalniki še vedno preklemano aktualni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

D3m0r4l1z3d ::

Radeon je kot prvo za igre brand, to se razume, kaj pa bo še poleg tega pa ok.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

FireSnake ::

D3m je izjavil:

Saj se ne.

Samo eden se pritožuje in to je Anymal.


Ne vem, nekako imam v glavi, da je takih uporabnikov več (lahko pa, da se motim).


D3m0r4l1z3d je izjavil:

FireSnake je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Z Navi mogoče GCN končno crkne.


Ni mi jasno, zakaj se toliko pritožujete nad GCN.

Kaj vi razumete pod GCN? In kaj bi se naj, če to opustijo, spremenilo (izboljšalo)?

Zanimivo mi je predvsem zato, ker vsi veliko pišete, kakao to ni vredu hkrati pa nihče ne omeni zakaj.

Koduri je ena izmed največjih glavc na svetu (če ne največja), kar se grafičnih kartic tiče. In kaj je tisto, kar uporabniki na tem forumu vedo več od njega?

Mah, poglej teste, p/w je grozno slab, podoben kot na 28nm pri konkurenci. Itak, da nekaj ne štima, zakaj pa misliš, da so opustili vmes že druge, kmalu bo na vrsti GCN.


Nisi mi odgovoril na vprašanje.

Ne rabiš se bati, da bi bil odgovor preveč tehničen. Bom razumel.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Da pojasnim: ker je bila to zame uganka sem šel brati, kaj je to. površinsko.

Nato še bolj podrobno (ker mi tudi zbirni jezik ni tuj).

In naj se še tako trudim preprosto ne razumem, zakaj bi GCN bil "cokla".
Zadeva, če je že kaj, vsekakor ni od muh.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

D3m ::

Raje se s tem obremenjujte. :D

Samsung & SK Hynix Graphics Memory Prices Increase Over 30% In August

http://www.anandtech.com/show/11724/sam...
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Nene, obremenjujem se jaz z ničemer, brez skrbi. :)

Bi pač rad kakšno stvar razumel.

Zanimiv info ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m0r4l1z3d ::

Tehnično mogoče lahko Senitel odgovori, ni pa težko videti, da zaostajajo s trenutno tehnologijo. Glede na to, da so dober preskok naredili iz hd2900xt na 3 oziroma 4xxx serijo in nato nadaljevali, dokler s 6970 spet niso prišlo do cokle in nato so gcn 7xxx spet vidno napredovali, zdaj bi bil že verjetno čas za spremembo. Stock Fury in zdaj Vega so praktično brez oc potenciala, ker jih že AMD take izda, da so konkurenčne v igrah, tokrat celo niso dorasli čipu iz avgusta 2016. Sem prepričan, da je to Kodurijeva nočna mora.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m0r4l1z3d ::

Ko bo Volta v prvi polovici 2018 prišla, kaj misliš, da lahko naredijo? Naj izdajo Vega64 s 450w tdp? Najbolj verjetno bo kar Vega56 x2 izdana, da se bo lahko z gv102 kosala.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

FireSnake ::

Zaključimo torej lahko, da ti ne veš v kakšnii meri GCN sploh vpliva na zmogljivost in zgolj špekuliraš?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

D3m0r4l1z3d ::

FireSnake je izjavil:

Zaključimo torej lahko, da ti ne veš, v kaki meri GCN sploh vpliva na zmogljivost in zgolj špekuliraš?

Zaključimo lahko, da enkrat pač morajo nekaj spremeniti, ker so rezultati šrot. Pa saj zdaj me sprašuješ kot, da niso vmes menjali tehnologije. A ni celoten štos v tem, da zamenjaš nekaj kar ne prinaša željenih rezultatov? Mislil, le na perf v igrah, ker itak je gaming gpu izvir vsega.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

««
65 / 138
»»