» »

Monitor se ugasne ko dobim SMS (resno!)

Monitor se ugasne ko dobim SMS (resno!)

He-Man ::

Pozdravljeni,

imam monitor Dell U4210f, REV A10. Kupil sem rabljenega nekaj mesecev nazaj. Imel sem priklopljenega na VGA (D-SUB) kabel in delal je OK a sem kmalu preklopil na (mini) DisplayPort kabel.

Po tem so se začele težave, da se je monitor sam od sebe ugasnil in potem nazaj prižgal, od časa do časa.

Sedaj sem ugotovil, da se ugasne vsakič, ko prejmem SMS na telefonu, ki ga imam blizu monitorja - lahko reproduciram problem, pravkar sem prejel 2 SMS-a in monitor se je 2x ugasnil in nazaj prižgal.

Kaj je to, kako je to mogoče in kako lahko popravim zadevo, da se ne bo več ugašal?

Hvala!

He-Man ::

Nihče nima nobene ideje? Jaz sem tudi brez.

hojnikb ::

najbrž problem z napajalnikom. Verjetno ga moti radijski sprejem, ko dobiš sms
#brezpodpisa

Scorpia ::

Napajalnik nima veze ni obcutljiva na te zadeve. Probaj zadnji del monitorja oblepit z alu folijo, ce je estetika vazna lahko ga tudi razdres in na zadnjo stranico, z notranje strani na plastiko zalepis z alu folijo.
////

konspirator ::

Kateri telefon ? Pri katerem (ne tvojem) drugem naredi enako ?

SaXsIm ::

Verjetno je kakšen kondenzator na koncu.
SaXsIm

He-Man ::

Ali je tak monitor lahko kakorkoli zdravju škodljiv? Sevanje, nepravilen prikaz slike (trpijo oči)..., karkoli?

Scorpia ::

Ni nobenega sevanja, oziroma je minimalen, v tem primeru bi se moral bati kuhinjske plošče, če te skrbi sevanje. Če ni utripanja in če ni zmazka, to sam presodiš. Lahko narediš tisto kar sem omenil in je lahko začasna rešitev, lahko pa tudi trajna v kolikor se nebi okvara stopnjevala. Lahko pa tudi odpelješ npr. rtv servis, pa daš zadevo popraviti.
////

jukoz ::

Podobno se dogaja pri meni - fiksna mašina, z nadgradnjo iz 6 let starega AMD na Intel i3 so se začele čudne zadeve - ko zazvoni telefon se monitor ugasne. Nisem pa pri mašini da bi preveril ali je preko VGA ali DVI prištekan.
Monitor je pa ene 10 let star 20" SAMSUNG LCD z 1600x1200 resolucijo in enkrat menjanimi kondenzatorji.

Ribič ::

In kako veš, da je kriv monitor? Kaj pa če je kaj narobe z display portom ali grafično?

Matko ::

He-Man je izjavil:

Pozdravljeni,

imam monitor Dell U4210f, REV A10. Kupil sem rabljenega nekaj mesecev nazaj. Imel sem priklopljenega na VGA (D-SUB) kabel in delal je OK a sem kmalu preklopil na (mini) DisplayPort kabel.

Po tem so se začele težave, da se je monitor sam od sebe ugasnil in potem nazaj prižgal, od časa do časa.

Sedaj sem ugotovil, da se ugasne vsakič, ko prejmem SMS na telefonu, ki ga imam blizu monitorja - lahko reproduciram problem, pravkar sem prejel 2 SMS-a in monitor se je 2x ugasnil in nazaj prižgal.

Kaj je to, kako je to mogoče in kako lahko popravim zadevo, da se ne bo več ugašal?

Hvala!

prav ugasnem (ugasne signalna LED) ali samo slika izgine?

Klici in podatkovni promet ga ne ugasnejo?


Kakšni DP kabel imaš? Izposodi si drugega in naj ima oplet. (shielded)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matko ()

He-Man ::

Zamenjal sem monitor - napaka ostaja. Upam, da je res slab kabel in ne kaj drugega... Grem nabavit nov kabel.

jc ::

To je standarden problem večine Dellovih monitorjev. Videl že vsaj na treh različnih monitorjih. Rešitev pa je da umakneš telefon stran od monitorja.

He-Man ::

Čakaj, resno? Potem mi kvalitetnejši DP kabel ne bo pomagal? Gre za Dell U2413, to je super monitor. Neverjetno.

[D]emon ::

Ocitno so sparal na shieldingu.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

FX6300B ::

pa če si zamenjal monitor in je napaka ista. potem ni monitor kriv :D tako da probaj z drugim kablom drugače je lahko samo še kaj v pcju
May the force be with you!

broken/link ::

mamo na firmi 40+ takih monitorjev in niti na enemu ni take/podobne napake.

Aston_11 ::

Ozemljitev. Nekje steče tok zaradi indukcije in nima kam iti, varovanje monitor izklopi.

He-Man ::

99% prepričan sem, da je kriv kabel s slabim oklopom. Iščem in iščem pa ne najdem - a mi uspe kdo najti spletno trgovino v Sloveniji, kjer bi dobil kvaliteten MiniDisplayPort-MiniDisplayPort kabel? Cena ni problem. Hvala!

He-Man ::

Najdem samo take no-name, od 5-10 €, takega imam in je za v smeti. Kdo bi imel?

He-Man ::

OK, našel drag fancy kabel pri Conradu (Clicktronic, za 30 €), danes dobil, problem ostaja. Zamenjan je bil monitor, zamenjan je bil kabel. Je problem torej sam prenosnik? Gre za Thinkpad T serije?!

mat11 ::

Imaš mogoče W10 in windows telefon?
mat

_Tom_ ::

DP povezava je kriva. Videl na Dell U3011: če je priklopljen z DP, ugaša, če je telefon bližje od 1/2 metra. DVI deluje brez težav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

10bpc / 8bpc in 6bpc

Oddelek: Strojna oprema
102455 (2086) Spc
»

Kateri DisplayPort kabel?

Oddelek: Kaj kupiti
211465 (806) Han
»

144Hz Zaslon prepozna samo 60hz

Oddelek: Strojna oprema
222326 (1640) nikolahodin
»

grafična karta dvi izhod, monitor samo dp in hdmi

Oddelek: Zvok in slika
111090 (967) NLight
»

Dell U2311H Eyefinity

Oddelek: Zvok in slika
193154 (2647) krho

Več podobnih tem