» »

Nosilec za kolesa zadaj (prtljažna vrata) in prevoz smuči

Nosilec za kolesa zadaj (prtljažna vrata) in prevoz smuči

laguna1 ::

Pozdravljeni

Mene pa zanima ali je dovoljeno na teh nosilcih prevažati recimo smuči, seveda pravilno pritrjene in da ne gledajo preko širine avtomobila - npr. smuči 160 cm. Ali je to po zakonu prepovedano oz. ali ne.

Hvala za komentarje

perci ::

Če ne segajo prek širine vozila, če z njimi ne zakrivaš tablice in luči, in če si zadevo korektno privezal, ne vidim problema.

Glih praktično pa pomojem ni.

laguna1 ::

verjetno res ni praktično, a sedaj imam ta nosilec in za dan ali dva smučanja pa naj bi kupil prtljažnik za 200 eur, pa še nosilec za smuči, ... no ja, mogoče pa bom kupil, a mi je padla ideja, da bi porabil ta nosilec za kolesa, .. zaenkrat je le ideja, ... zato pa sprašujem, ... pa tudi glede zračnega upora se mi zdi nekam primernejše, saj je izveh zračnega toka, ... je pa res, da bodo, če bo cesta mokra, svinjsko grde.

perci ::

Kaj pa če bi za 35 orjo nabavil magnetne nosilce? Recimo, kaj takega.

msjr ::

A se je tako shladilo, da smo že na smučah? No ja, za določene modele se da dobit ski carrier, da imaš potem za oboje, kolo in smuči pa je mir.

 Na primer...

Na primer...

perci ::

To je za na kljuko. In najbrz ni glih pocen.

laguna1 ::

Samo malce sem razmisljal če bi se dal ta nosilec za kolesa porabit tudi za smuci in da to ni v nasprotju z zakonom. Sem že tudi gledal te magnetne nosilce in bi rabil dva, torej za štiri pare smuči pa smo že spet tam okrog 80 eur. Ni problem če gresta na smučanje dva, se poderejo zadnji sedeži in smuči v avto, bolj je problem če smo družina, torej štirje štiri pare smuči, pancarji, palice, ... tako da za smuči niti pod razno ni placa v avtu in je potrebno le te nekam spravit. Bom še premislil, mogoče bom celo reckiral tistih 300 do 400 eurov pa bom nabavil komplet prtljažnik s strešnim kovčkom. A ima kdo izkušnje s tem kovčkom in vožnjo smući v njih oz. kako se to obnese.

LP

Invictus ::

Thule ima nosilce za smuči znotraj kovčka.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

smacker ::

Eni majo nosilce za smoči v kovčku. Drugače pa jih založiš z neko cunjo, da jih ne premetava po kovčku, to je vsa umetnost. Nekaj po svoje jaz ne bi pritrjeval na nosilce, ki niso temu namenjeni.

perci ::

Itak das se pancarje not v kufer pa je vse zalozen. Za po avtocesti bp, za na rally pa ni.

Je pa kufer pol fajn tut za na morje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11819447 (1611) Magic1
»

Nosilec za kolo...strešni ali na kljuko?

Oddelek: Na cesti
175296 (1559) Highlag
»

Vakuumski pritrdilci

Oddelek: Loža
275166 (3789) Unknown_001
»

katere nove smuči?

Oddelek: Loža
4916737 (11207) schurda
»

Prevoz smuči na strešnih nosilcih zakonsko da ali ne?

Oddelek: Loža
51378 (1175) blackbfm

Več podobnih tem