» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
345 / 360
»»

Daniel ::

To so najbrž dobili za ohranjanje D3 sistema pri življenju...

Gapi ::

In ne uvajanje IPv6 v omrežje.
No person is rich enough,to buy back his past.

andy2k13 ::

Njihovi terenci so top. Verjetno edini, ki si zaslužijo kakšno nagrado. No vsaj na našem koncu so bili vedno odzivni in uštimal kar je blo za uštimat.

DarwiN ::

A ima telemach dan danes na voljo kakšne novejše modeme, ali še vedno ~10 let stare Cisco 3925?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Fsegula62 ::

Ima ja tale dva ubee evw32c in Technicolor CGA2121

DarwiN ::

Thanks. Bom poklical, če lahk menjajo za tega Technicolorja, ker Cisco ga zadnje čase nekaj slabo pinga in občasno izgublja pakete. Probati ni greh. Upam, da ne komplicirajo in zamenjajo brez ugovarjanja tudi za Eon Light paket.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Fsegula62 ::

Ja Technicolor je novejsi in ogromen po dimenzijah

webmaher ::

Ima še kdo zelo čudno sliko na Eurosport 4K HLG (HDR)... Sony TV sicer preklopi v HDR način toda izgubijo se svetloba, kontrast, barve... ročno v meniju televizorja se ne da nič nastavljati oz. ni možnosti, da bi HDR izklopil...
Je kdo, ki uporablja Conax modul in ima HDR televizor in je slika taka kot mora biti...
Mojstri na Telesmehu seveda pravijo, da je pri njih vse OK in tudi balkanski šef Eurosporta zatrjuje, da Eurosport oddaja v skladu z DVB C standardom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

strom_15 ::

Telemach v decembru odklepa programe. več na info: https://telemach.si/v-vas-dom-prihaja-p...

alexz ::

nam so novembra 2019 na ts optiki dali modem innbox v60u-ac

Ijus ::

kaj kur* čakajo pri telemachu s spletno stranjo za spletno trgovino? jao ej. rabijo ko ta bolani sr**. bo kaj hudeha? ala cool štacuna? ve kdo kaj?
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Reycis ::

Uporabniki telemacha: ali ima še kdo težave z online igrami v večerni konici med 17 in 21 uro? Mene dol meče iz serverjev, tudi discord, mumble in drugo precej prekinja. Slovenski serverji delajo BP, tuji delajo BP pred peto popoldne in po deveti zvečer. Ne delajo tuji serverji med peto in deveto. Sem klical na tehnično pomoč; mi bodo poslal terenca. Skratka: Ali je še kdo opazil težave?
Diversity is our greatest strength

hojnikb ::

a kdo ve katere modeme sedaj telemach daje na coaxu? Se vedno tist UBEE?
#brezpodpisa

Han ::

Na dnu Telesmehove EON Connect promocije sta navedena TECHNICOLOR CGA2121 in UBEE EVW32C.

https://telemach.si/aplikacije/eon-conn...

hojnikb ::

Kul, sem ga ravno dobil tega EVW32C. So pa kekci od telemacha pozabl nastavit bridge (čeprav sn jim eksplicitno naročil da more bit) zdej sn pa stuck s tem jajcom. Se da to nastavit doma al morejo oni remote nardit?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Daniel ::

Remote. Pa še to najbrž nastavljajo kar v Beogradu, glede na to, da se čaka kak dan, da prideš na vrsto.

hojnikb ::

That's.... Just great.;((
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Daniel ::

Ne se preveč hvalit s tem okrog, bo hitro padla hitrost.

hojnikb ::

Daniel je izjavil:

Ne se preveč hvalit s tem okrog, bo hitro padla hitrost.

:))
#brezpodpisa

Han ::

Če ti uspe priklicat višji nivo tehnične podpore, boš imel urejeno v 5 minutah. ;)

hojnikb ::

Han je izjavil:

Če ti uspe priklicat višji nivo tehnične podpore, boš imel urejeno v 5 minutah. ;)

shame da nemore bit taksen setting znotraj webui :)
#brezpodpisa

strom_15 ::

Obvestilo o omejitvah ter prekinitvah v mobilnem omrežju in storitvah

Spoštovani,

Obveščamo vas, da bo v sredo, 26. 1. 2022 med 0:15 in 4:15, prihajalo do kratkotrajnih motenj pri uporabi govornih in podatkovnih storitev, zaradi izvajanja nadgradnje programske opreme na dostopovnem delu mobilnega omrežja.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje,

Vaš Telemach

vir: https://telemach.si/obvestilo-o-omejitv...

Sparkxl ::

Mene zanima če ima kdo podobno izkušnjo kot jaz, ker to presega že vse meje.
Sredi decembra jih kličem, naj mi menjajo paket, da dobim eon box namesto conax kartice. "Ni problema gospod, pošljemo na mail novo pogodbo, tehnik se bo oglasil v naslednjih dneh".
Ni bilo ne tehnika, ne pogodbe. Kličem po novem letu, gospa mi trdi da je pogodba bila poslana. Mi pošlje še 1x. Za tehnika pa mi pove, da me je klical in me ni dobil (laž) in je mrtvo hladno nalog storniral. Sem mislil da je to vrhunec ciganije, ampak to je bil šele začetek.
Mi gospa reče da tehnik pride v naslednjih 3 dneh. Ga ni bilo. Pišem na njihov mail da KDAJ PRIDE??? Pride jutri. Seveda ga ni bilo.
Zdaj jim pišem že 1 teden in me gladko ignorirajo. Enostavno IGNORE. Kot da pišem nekemu spju, ki mu pač zdaj ni za delati.
Še najbolj pa me dvigne njihova lesena politika vsiljevanja boxa. Vsi imamo pametne tvje, v paketu mi pripada ena aplikacija in en box. Na vprašanje zakaj mi ne dajo namesto boxa aplikacijo in s tem prihranijo sebi denar in čas tehniku, dobim odgovor da to pač tako je.
Imam samo jaz tako srečo? Do zdaj je pri njih vse funkcioniralo BP

6151 ::

Napisi jim v stilu da razmisljas o prehodu na drugega operaterja in vklopi stoparico :D
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Sparkxl ::

Sem že imel to napisano, potem pa sem se spomnil da sem ne dolgo nazaj neko vezavo podpisal :-/

chucki ::

Oglasi se do najblizje poslovalnice in jim povej za primer...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Daniel ::

Sparkxl je izjavil:

Mene zanima če ima kdo podobno izkušnjo kot jaz, ker to presega že vse meje.
Sredi decembra jih kličem, naj mi menjajo paket, da dobim eon box namesto conax kartice. "Ni problema gospod, pošljemo na mail novo pogodbo, tehnik se bo oglasil v naslednjih dneh".
Ni bilo ne tehnika, ne pogodbe. Kličem po novem letu, gospa mi trdi da je pogodba bila poslana. Mi pošlje še 1x. Za tehnika pa mi pove, da me je klical in me ni dobil (laž) in je mrtvo hladno nalog storniral. Sem mislil da je to vrhunec ciganije, ampak to je bil šele začetek.
Mi gospa reče da tehnik pride v naslednjih 3 dneh. Ga ni bilo. Pišem na njihov mail da KDAJ PRIDE??? Pride jutri. Seveda ga ni bilo.
Zdaj jim pišem že 1 teden in me gladko ignorirajo. Enostavno IGNORE. Kot da pišem nekemu spju, ki mu pač zdaj ni za delati.
Še najbolj pa me dvigne njihova lesena politika vsiljevanja boxa. Vsi imamo pametne tvje, v paketu mi pripada ena aplikacija in en box. Na vprašanje zakaj mi ne dajo namesto boxa aplikacijo in s tem prihranijo sebi denar in čas tehniku, dobim odgovor da to pač tako je.
Imam samo jaz tako srečo? Do zdaj je pri njih vse funkcioniralo BP


Zanimivo, jaz sem nadolgo nazaj ravno enemu kolegu na EON Light (bil je brez vezave) klical, če se da dobiti EON BOX. Par dni kasneje pride tehnik, priklopi zadevo in edino kar je bilo narobe je to, da je odjavil eno Coax kartico, ker je očitno mislil, da gre za menjavo. So potem nekako rešili, da imajo sedaj 2 kartici, 1 EON box in 1 SmartTV licenco.

6151 ::

Sparkxl je izjavil:

Sem že imel to napisano, potem pa sem se spomnil da sem ne dolgo nazaj neko vezavo podpisal :-/


Vseeno napiši, nimaš kaj za izgubiti.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

svecka ::

Kako je možno da 10 različnih ljudi vsakič drugače pravi. Na poslovalnici Bežigrad lažejo kot psi, ksoz lažejo, da maš vezavo in ne moreš prekiniti, pa lažejo o velikosti paketa prenosa pdoatkov in popustih. Hočeš prekiniti pogodbo, ker se je sklenila napačna pogodba v poslovalnici,pa te vseeno vklopijo, potem pa računajo 2x menjava paketa. Vsak drugače pravijo na supportu, maili skoz švigajo, da je vse potrjeno in predano v naročniško službo.

Kako lahko s temi bedaki sploh kaj zrihtaš, če te sam nategujejo in računajo stroške menjava 2x paketa v 2 dneh. Pa vklaplajo, kar si storniral. Ma ne moreš verjet. Kaj pomaga, na koga se obrnit, ker so vsi nesposobni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

MadMen ::

Če si nezadovoljen s poslovalnico za Bežigradom, pojdi na kakšno drugo, čeprav mislim da ni težava v njih...

svecka ::

Ne me jebat, to da pravi v bežigradu, da maš vezavo na telefonu, čeprav jo nimaš. Druič pa laže, d ama prenosa podatkov 509 gb na paketu VEČ, čeprav ma v resnici samo 5gb, pa še laže o poppustu če povešeš skupaj z fiksnimi storitvami. Razlaga da bo 7e naročnina, v resnici je pa 8,2 eur. Ne ne me jbat.

mitko25 ::

Svečka, vse podatke imaš na spletni strani Telemacha!

Ijus ::

ali kdo kaj ve kaj je s Telemachovo spletno trgovino - nakupi na obroke? kompi pa tablice pa televizorji pa to.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Jarno ::

V zadnjem času pri speedtest benchmarkih pri sebi opažam, da je začetni upoload 100Mbit/s, kar je nekajkrat več od zakupljene specifikacije. Potem se počasi umirja, skratka, lep QoL bonus za vsakdanje opravke, seederji pa dobijo oglaševane hitrosti. ;)
#65W!

Anney ::

Klasika, je bilo že omenjeno, butne na začetku, potem pa se umiri na zakupljene količine.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

BorutK-73 ::

Še komu ne dela zvok na novem Davinci kids programu? Preko coax-a.

Zgodovina sprememb…

FMinus ::

Še komu Youtube konstantno buffera live stream-e. Kake dva tedna imam ta problem, ne morem gledat nobenih live streamov na Youtubu čez dan, niti na 240p ne dela brez prekinitev vsakih 5-10 sekund. Prek VPNa dela vse brez problema, kot da bi Telemach throttlal Youtube, kar se mi zdi totalno nesmisleno.

Sem na 630/50 optiki, in je neznosno. Modem/router resetiran večkrat, isto sranje, vse drugo dela bp, speedtest, download, upload, vse dosega dotične hitrosti, samo Youtube live streaming je nemogoč. Probal tudi več browserjev in drugi PC, isto sranje.

Daniel ::

Mogoče kakšen link za test?

XS!D3 ::

Meni dela BP, gledam kar nekaj zadev na YouTubeu v max kvaliteti in tudi s 4K nimam težav. Če odprem YouTube stats for nerds, kaže connection speed nekje 200-400Mb/s (na laptopu preko WiFija) in tudi če skačem po posnetku začne predvajat praktično instantno. Leti pa promet, kolikor vidim, večinoma iz Telamchovih naslovov IP, tako da so očitno itak chaching serverji pri njih, recimo rr7---sn-uxaxh5ji-aw0e.googlevideo.com:
rr7---sn-uxaxh5ji-aw0e.googlevideo.com.	1004 IN	CNAME rr7.sn-uxaxh5ji-aw0e.googlevideo.com.
rr7.sn-uxaxh5ji-aw0e.googlevideo.com. 290 IN A	185.72.60.18

{
  "ip": "185.72.60.18",
  "city": "Ljubljana",
  "region": "Ljubljana",
  "country": "SI",
  "loc": "46.0511,14.5051",
  "org": "AS3212 Telemach UG d.o.o.",
  "postal": "1500",
  "timezone": "Europe/Ljubljana",
  "readme": "https://ipinfo.io/missingauth"
}

 2  dsl1-234.mb2.volja.net (213.172.234.1)  1.234 ms  1.282 ms  1.222 ms
 3  185.66.149.249.ipv4.telemach.net (185.66.149.249) 1.671 ms  1.825 ms  1.812 ms
 4  185.66.148.237.ipv4.telemach.net (185.66.148.237)  0.921 ms  0.995 ms  0.916 ms
 5  185.72.60.18 (185.72.60.18) <syn,ack>  0.757 ms  0.745 ms  0.458 ms

strom_15 ::

Novosti pri mobilnih paketi več:

https://telemach.si/spet-nadgrajujemo-m...

in

Po rezultatih Ookla(R) Speedtest(R) ima Telemach najhitrejše 5G in fiksno omrežje v Sloveniji:

https://telemach.si/po-rezultatih-ookla...

hojnikb ::

kaj ti nuca 5g omrezje, k dela samo na like 4 telefonih :))
#brezpodpisa

Anney ::

Že vidim, da bodo apetiti zrastli, kmalu podražitev?

5G je zakon, no dela na malo večih, bolj problem je pokritost.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

hojnikb ::

na iphonih recimo ne dela, pa verjamem da so jih prodal precej.
#brezpodpisa

quadro933 ::

Državna uprava in občine sedaj uporabljajo Telemach mobilno telefonijo. Očitno so cenejši kot A1, s katerim so imeli prej pogodbo. Kolikor pa sam opažam pri A1, je kar precej težav tudi z mobilno telefonijo, pravkar jim mobilni internet nagaja...

starfotr ::

Kje v državni upravi imajo telemach in od kdaj?

XS!D3 ::

Vrjetno povsod, od zadnjega razpisa https://www.24ur.com/novice/slovenija/m...

starfotr ::

O moj bog.

M.B. ::

Ve kdo kaj je s telemachom v MB danes? Ni interneta od 11:48-13:55 za par minut je vmes prišo nazaj. Kabelska TV pa je. Ob klicu na pomoč je odzivnik ki pravi da na moji lokaciji ni signala. (kako pa vejo kje je moja lokacija?)

Na telemachovi strani pa nič obvestil da kaj ne deluje.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

jellychelsea ::

Pozdravljeni!

Nisem čisto ziher, kam se naj obrnem s to zadevo. Ker na Telemachu ne gre spremljati Arene Šport, me zanima, če obstaja kakšna aplikacija, ki omogoča gledanje le-tega?

Daniel ::

Je, ni pa poceni: https://tv.t-2.net/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()
««
345 / 360
»»