» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
341 / 361
»»

Daniel ::

Očitno se da koda uporabiti tudi za aplikacijo. Bi pa najbrž bil problem, če bi sedaj želeli še EON sprejemnik.

Fsegula62 ::

Daniel je izjavil:

Očitno se da koda uporabiti tudi za aplikacijo. Bi pa najbrž bil problem, če bi sedaj želeli še EON sprejemnik.


Verjetno se da EON sprejemnik zamenjati za Smart TV kodo, nimamo pa nobene potrebe po dodatnem sprejemniku saj je TV dosti pametnejši od njega.

Veron ::

Škoda, ker Telemach ne omogoča, da namesto eon boxa doplačaš za dodatno smart tv licenco... Nikakor se jih ne da prepričat, da bi uporabljali 2x smart tv app, namesto 1x EON box in 1x Smart tv app. ;((

Daniel ::

Nekateri imajo licenco in nimajo EON boxa ter obe licenci uporabljajo na Smart TV. Ravno par dni nazaj je nekdo to razlagal, pa sedaj ne vem točno kje. A če v portalu moj telemach odstraniš BOX licenco in ga postaviš v kot se ti ne sprosti 1 koda?

mitko25 ::

V paketu Bisnis 3 (premium) v poslovnem paketu sta omogočeni 2 Smart lincenci za TV.

BIZNIS 3 = 75,00 €
Internet do 700/60 Mbps + WiFi + razširjena programska shema + SVOD (Pikaboo, AXN, Epic Drama, Pickbox, HBO OD, Minimax, NG+,
My baby TV, Cinestar Premiere Plus, Hopster, Zauder, Vavoom Play, ABC Studios, Diva, E!, SciFi, Dorcel)6
+ EON BOX1
+ funkcija Ogled Nazaj
+ 2 Smart TV licenci + Cinestar TV Premiere HD in HBO Premium
+ EON MS 3/55
+ telefonija osnovni paket2
+ 200 min v mobilna in fiksna omrežja7
+
Office 365 Business Basic8
+ 10 dodatnih e-poštnih predalov8
+ 1GB spletnega gostovanja8

Veron ::

Od kar imam modem v bridge mode, se mi na ruterju v DHCPju pojavlja naprava "Axis" (mac: 00-0E-C6-AC-__-__).
Nič takega kar bi bilo v mojem subnetu, nevem pa od kje bi se lahko pojavilo.

Telekom GPON -> GPON škatlica -> Inbox -> TP-Link Deco (pppoe)

Axis se pojavlja kot Wired connection.
Stvari, ki vem da so na živi:
- drugo Deco AP (drugačen MAC)
- Telemach EON box (drugačen MAC)
- Xiaomi mibox (drugačen MAC)
- 1 stacionarni pc (drugačen MAC)

Ostale naprave so na wifiju. Zato mi ni jasno, od kje "wired" AXIS. Any ideas?

@mitko25, poslovnih paketov nisem gledal. Se mi zdi pa škoda plačevat +11eur za dodatno licenco smart tv (64eur je EON Premium).
Seveda pod pogojem, da poslovni paket lahko naroči tudi fizična oseba.

Daniel je izjavil:

Nekateri imajo licenco in nimajo EON boxa ter obe licenci uporabljajo na Smart TV. Ravno par dni nazaj je nekdo to razlagal, pa sedaj ne vem točno kje. A če v portalu moj telemach odstraniš BOX licenco in ga postaviš v kot se ti ne sprosti 1 koda?

Tega nisem sprobal, ampak po pogovoru s supportom, pravijo da je 1 licenca smart tv največ kar ponujajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Gapi ::

https://dnschecker.org/mac-lookup.php?q...

ASIX Electronics Corporation ?A Leading Industrial/Embedded Ethernet IC Provider
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

Daniel ::

Vsekakor imaš nekje nekaj, na kar si pozabil, premisli še enkrat, kje je še kaj.

MrStein ::

A so spet spremenili shemo? Nekaj programov je črnih (recimo HD SLO 2, sem sicer našel na drugi poziciji), radijski (tudi Stingray) pa so vsi tiho.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OttoParts ::

Ja danes 2.3. je spet spremenjena shema.
Zaradi lažje uporabe, so tematsko združili programe po programskih mestih.

MrStein ::

Heh, da bi to dali na neko mesto na spletni strani, kjer najdeš takoj, ne pa nekje v arhivu...

Očitno bom moral sam eno tako info storitev narediti. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BorutK-73 ::

OttoParts je izjavil:

Ja danes 2.3. je spet spremenjena shema.
Zaradi lažje uporabe, so tematsko združili programe po programskih mestih.

Kje v Slo ste.
Savinjska je vse isto kot prej, smo pa že imeli migracijo

mtosev ::

Danes zjutraj sem kanale ponovno nastavljal in sedaj so programi, ki so bili na programskem mestu 150-160 na 550 in podobno, prej je na mestu št 1 bil slo 1 sd, sedaj je tam slo 1 hd.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

XS!D3 ::

mtosev je izjavil:

Danes zjutraj sem kanale ponovno nastavljal in sedaj so programi, ki so bili na programskem mestu 150-160 na 550 in podobno, prej je na mestu št 1 bil slo 1 sd, sedaj je tam slo 1 hd.

Na EONu je že več kot dve leti tako (tako na hibridnem in IP boxu, ko tudi Smart TV appu ter vseh mobilnih aplikacijah). Takrat so končno pometali podvojene SD/HD kanele ven, da ni treba vse gledat od 15X dalje. Pa še tisti paketi, ki niso imeli vseh kanalov HD (pač tistih ki so sicer del sheme in so jih že prej ponujali v HD v višjih paketih), so jih takrat dobili.

Na D3 boxih in DVB-C pa tudi že kar nekaj časa (od začetka 2020?) izvajajo poenotenje z EON shemo po posameznih regijah (pri nas v LJ so že kar nekaj časa nazaj, se ne spomnim več kdaj). Ste pa sigurno prej dobili obvestilo. Sodeč po obvestilu na njihovi spletni strani, je bila danes sprememba na območju občine Maribor Pobrežje.

mtosev ::

Ja smo dobili obvestilo. Po pošti so nam poslali obvestilo in zlozenko z novo razporeditvijo programov. Pa ocitno so ponoci za kratek cas izklopili internet verjetno zaradi nadgradnje, ker sn vido, da je ponoci komp ostal brez neta.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Hrenowsky ::

A se se komu dogaja, da v cca zadnjih 14ih dneh download konstantno pade na nekje 35-45mbit upload je pa normalen 30mbit (imam linijo 300/30).
Ko pa resetiram modem (epc3212) je vse kul za kaksno uro ali dve, potem pa spet pade na 35/30
Cudno mi je, ker res po vsakem resetu modema dela normalno.
Lokacija Domzale
.:Biological insanity:.

Alexius Heristalski ::

https://www.reuters.com/article/unitedg...

Balkan telecoms and media company United Group is considering switching parts or all of the Huawei equipment that dominates its infrastructure to alternative providers, as it seeks to align itself with the United States government.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Mutna balkanska posla. Seveda to delajo zaradi tega, da bodo pokasirali denar od davkoplačevalcev, vlade jim bodo dale denar za njihovo omrežje.

Orias ::

Celjani, kako vam danes deluje internet ? Pri meni je UL vredu, DL pa max. 40 Mbitov, moral bi pa biti 600 Mbitov. Včeraj so mi zamenjali modem in sedaj ne vem ali je to krivo ? Sklepam da je nekaj na njihovi strani, ker imam aktivnih 24 DS in 8 US kanalov. Edino pri DS kanalu 22 imam modulation Unknown. Pri 22 in 20 kanalu pa je SNR 0.0 dB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Orias ()

Han ::

Speedtest by Ookla pokaže za UBEE v bridge načinu 565/72 Mbps.

Anney ::

A ima še kdo podobno težavo s sliko na EON aplikaciji na računalniku.
Da vidim ali je problem pri meni ali na splošno?

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Han ::

Samo ta posnetek smučanja je slab.

Anney ::

Ne na splošno, so ugasnili deinterlace? :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Han ::

V živo izgleda ok, ogled za nazaj je pa črtast.

Anney ::

Eurosport je enak, tudi v živo. Verjetno je napaka kje pri njih.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

djgregec ::

Tudi jaz sem opazil da ni deinterlace vklopljen in se zaradi sodih in lihih pixlov pojavljajo reže pri premikih levo desno.

misek ::

A morda ve če je kakšen poseben postopek za uporabo UniFi-ja? Mi ne gre povezati ne na Android telefonu in ne na prenosniku z Windows 10. Ima morda kdo kakšen nasvet preden pišem na Telemach?

modelno1 ::

Na telefonih dela le s Telemach simon, pa še to mora telefon podpirati EAP-SIM, par let nazaj vem, da je bil s tem problem. Nexus 5 ni podpiral npr.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

XS!D3 ::

Če imaš dostop preko fiksne naročnine, potem se, kolikor vem, za avtentikacijo vedno uporablja user/pass (PEAP MSCHAPV2), tudi če se prijavljaš s telefonom.
Če imaš pa dostop do UniFi v okviru mobilne naročnine, v tem primeru pa kolikor vem, deluje samo EAP-SIM, in se z drugo napravo kot telefonom (oziroma tisto v keteri je SIM) itak težko povežeš.

misek ::

Imam oba tipa naročnine in se ne morem prijaviti preko nobenega računa. Sem pisal na podporo pa bomovideli, kaj bodo odgovorili.

Pa še eno mnenje: ali se vam zdi pametno imeti eno geslo za vse storitve? Torej za prijavo na Moj Telemach portal in ta UniFi? Meni se ne zdi pametno. Ampak kot kaže pri Telemachu tega ne znajo narediti bolj fleksibilno z dvmea različnima gesloma.

RockyS ::

Je normalno, da ima ssid-5G 200Mbps dočim ssid pa samo 50Mbps?

Je mogoče komu znano, koliko kasira telemach za ureditev telekomunikacijske omarice v stanovanju oziroma hiši? V omarici je bela škatlica za njihovo optiko (neuporabljena) in sedaj bi rad zraven stlačil še njihov modem ampak je treba coax kable krajšati itd..

MrStein ::

RockyS je izjavil:

Je normalno, da ima ssid-5G 200Mbps dočim ssid pa samo 50Mbps?

Na 2,4 GHz je načeloma počasneje. Koliko, je odvisno od nastavitev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vanquish ::

MrStein je izjavil:

RockyS je izjavil:

Je normalno, da ima ssid-5G 200Mbps dočim ssid pa samo 50Mbps?

Na 2,4 GHz je načeloma počasneje. Koliko, je odvisno od nastavitev.


In razdalje.

strom_15 ::

A še komu nagaja tujina?

XS!D3 ::

Definiraj tujina :) Načeloma nisem opazil, da bi štrajkalo karkoli pri zadevah, do katerih dostopam.

carlosk1966 ::

Je mrkno Google za nekaj časa.

strom_15 ::

Ja sedaj deluje

Malcolm_Y ::

Pozdrav. Od januarja imam EON box, in ene trikrat mi je kar na lepem (?) ugasnil. In ko ugasne, kot bi bil mrtev, ne pomaga on/off stikalo, ne pomaga če mu vzamem štrom, ne pomaga daljinc, ne pomaga on/off gumb.

Se pa čez nekaj časa pač "zbudi" in spet dela. A je še pri komu tako, ali javim na podporo? Hvala!

BorutK-73 ::

Kličeš TM da pošlje serviserja.

meho7 ::

Kaj se vedno interlacinga niso zrihtal na EONi ? :))

;-) ::



Obstaja kaksna moznost, da kaj naredim da zmanjsam ping?

Coax povezava, direkt do ruterja, kabli so novi komplet.

EON Connect dela sploh komu ali se trudim s podporo za brezveze? Danes mi niti eden od treh s katerimi sem govoril ni znal dati podatka ce sploh komu dela prijava ali samo meni ne.

hojnikb ::

ja, zamenjaj za optiko pa bo manjši ping :)
#brezpodpisa

;-) ::

Nimam moznosti sem na selu doma s 20hisami.0

hojnikb ::

To je to potem. Na kablski kaj manj k 6-7ms do prvega noda nebo.

Za connect rabiš pa tudi specifičn modem, ne dela z vsemi
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

;-) ::

Modem pa imam pravi.

webmaher ::

hojnikb je izjavil:

To je to potem. Na kablski kaj manj k 6-7ms do prvega noda nebo.



potem je to čudež pa še preko mojega ruterja in PCja, ki je najdlje stran :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

hojnikb ::

Tole maš na kablski?
#brezpodpisa

webmaher ::

točno tako :)

;-) ::

Sem tudi jaz imel okoli 4-5 na začetku, zakaj imam sedaj min 11 nevem.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sem na KKS -> Telemach-u kabelskem internetu 21 let, pa ste me malo vzpodbudili, da grem pinge in prenosne hitrosti pogledat:



Do mariborskega Telemacha 4ms, do ljubljanskega 8ms... Pa videl sem, da so mi upload povečali in to za precej :D

Kolikor se spomnim, so pingi do mariborskega strežnika vedno skakali med 3-12ms...

Lp

Jože
««
341 / 361
»»