» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
340 / 361
»»

Vanquish ::

ima se kdo drugi tezave s tujino? Nekatere strani odpira, druge pa spet ne. Naprimer tega mi ne odpre: https://en.wikipedia.org/

Buggy ::

Vanquish je izjavil:

ima se kdo drugi tezave s tujino? Nekatere strani odpira, druge pa spet ne. Naprimer tega mi ne odpre: https://en.wikipedia.org/


meni tudi ne imam pa trenutno dodeljen zunanji IP v segmentu 31.15.xxx.xxx. Preko VPN-ja v sihtu mi pa dela.
Ce restartas modem, da ti dodeli IP v drugem range-u je kaj bolje...jaz zdej ne morem probat, ker majo otroc solo :D

Fsegula62 ::

Tudi meni ni odpiralo določenih strani na primer lastpass

No in trenutno mi ne dela github

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fsegula62 ()

yoco ::

Vanquish je izjavil:

ima se kdo drugi tezave s tujino? Nekatere strani odpira, druge pa spet ne. Naprimer tega mi ne odpre: https://en.wikipedia.org/

Meni odpre!

predi ::

Zame je tudi github down.

Juzh ::

Danes zamenjal iz telekom na telemach (ošo optika). Kvaliteta slike na HD programih je na telemachu katastrofa napram telekomu. Res kot dan in noč, na 65 inch tv je na prvi pogled skoraj SD kvaliteta proti temu kar se je gledalo prej. Telekom je sicer imel druge probleme, ko je slika ob ogledu nazaj kockala že pri gledanju 1080p youtuba, kar na telemachu zaenkrat ne.

Druga stvar pa je, da so obljubljali 200/40, dobil pa sem na koncu 100/30 in obvestilo, da je to maximalno kar lahko na tej lokaciji dobim, ker je tako zlimitirano s strani samega upravljalca ošo omrežja (tritel). Da večja hitrost od 100 mb/s ne more biti je seveda jasno, ker je telemach svoj modem vklopili direktno v tega od tritela, ki pa ima vse porte še 100 mbs (oprema stara nekje 13 let).
Moje vprašanje je torej zakaj potem sploh ponujajo 200/40, če že vnaprej vedo, da je takšna hitrost nemogoča?? Narobe svet. In sedaj naj reklamiram čisto vsak račun in se ubadam s tem vsak mesec na novo?

Kdo s podobnimi izkušnjami?

Daniel ::

Lepo so te peljali žejnega čez vodo. Ta varianta dveh zaporedno priklopljenih modemov pa mi je čisto mimo, tega v zadnjih 10 letih nisem videl še prav nikjer in to vsekakor ne more biti prav. Omejitev na 100 Mbit/s pa ima marsikdo na OŠO, ker upravljalci šparajo z nadgradnjami.

Juzh ::

Daniel je izjavil:

Ta varianta dveh zaporedno priklopljenih modemov pa mi je čisto mimo, tega v zadnjih 10 letih nisem videl še prav nikjer in to vsekakor ne more biti prav. Omejitev na 100 Mbit/s pa ima marsikdo na OŠO, ker upravljalci šparajo z nadgradnjami.


brez heca =) zdaj se mi 2 škatli valjata po tleh


glede šparanja z nadgradnjami se strinjam, vendar je lokalni uporavljalec ošo omrežja pred časom izdal pobudo za operaterje naj namestijo svojo opremo v njihovih telekomunikacijih omaricah v kolikor želijo ponujati več kot 100 mbs. Ker telekom na naši lokaciji še vedno ni ponujal več kot 100 mbs, telemach pa je ponujal do 300 mbs sem pač predvideval, da je telemach namestil svojo opremo, ampak kot kaže ni tako.

http://www.tritel.si/sl/novice/211--obv...
Ker telekomunikacijski operaterji danes ponujajo storitve, ki v ponudbi vsebujejo še večje prenosne hitrosti od 100 Mb/s, smo se že pred časom odločili, da vsem gostujočim operaterjem omogočimo postavitev lastne aktivne opreme v TK prostorih omrežij in pri končnih uporabnikih. S tem bodo lahko operaterji svojim naročnikom zagotovili zahtevane prenosne hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Juzh ()

XS!D3 ::

Daniel je izjavil:

Lepo so te peljali žejnega čez vodo. Ta varianta dveh zaporedno priklopljenih modemov pa mi je čisto mimo, tega v zadnjih 10 letih nisem videl še prav nikjer in to vsekakor ne more biti prav. Omejitev na 100 Mbit/s pa ima marsikdo na OŠO, ker upravljalci šparajo z nadgradnjami.

Razen povsod na Telekomovi optiki, če vzameš drugega operaterja (A1/T2/Telemach)? Pa verjetno še na marsikaterem OŠOtu... No prva škatla je ponavadi ONT ali fiber converter/switch, drug pa dejansko router in vse ostalo.

Daniel ::

Ja saj, če bi bila prva škatla ONT bi bilo to nekaj povsem drugega. Ampak ni.

XS!D3 ::

Daniel je izjavil:

Ja saj, če bi bila prva škatla ONT bi bilo to nekaj povsem drugega. Ampak ni.

Če smo že pikolovski, tudi modem(=MOdulator/DEModulator) ni, oziroma je ravno toliko modem, kot je ONT modem.

Tisto prvo škatlo zagotovi upravitelj omrežja (v tem primeru Tritel). Zdaj a je to samo ONT/fiber converter ali še kaj več, ni stvar Telemacha. Bolj je vprašanje če ima Tritel sploh gigabitne porte na fiber delu (na drugi strani). Če imajo, res ne vidim razloga, zakaj bi pustili ta stara jajca. Drugo škatlo zagotovi zagotovi pondunik storitev (v tem primeru Telemach).

Daniel ::

Sem navajen na samo eno škatlo, ker pri nas za GPON delijo tisti ogromen črn modem, ki ima vse v enem, ONT in modem. Na P2P pa je tudi samo modem. Tudi OŠO omrežje imamo zgrajeno po P2P varianti.

Juzh ::

XS!D3 je izjavil:

Daniel je izjavil:

Ja saj, če bi bila prva škatla ONT bi bilo to nekaj povsem drugega. Ampak ni.

Bolj je vprašanje če ima Tritel sploh gigabitne porte na fiber delu (na drugi strani). Če imajo, res ne vidim razloga, zakaj bi pustili ta stara jajca. Drugo škatlo zagotovi zagotovi pondunik storitev (v tem primeru Telemach).

Soseda so pred 1 mesecem nanovo priklopili na isto ošo optiko in je dobil podoben modem od tritela, vendar sedaj že z giga porti in vdelanim wifi. Verjetno so mnenja, da dokler stara oprema deluje ni potrebe po menjavi oz. nadgraditvi.

palma ::

Tezave, tezave.
Kratek uvod.
Telemach, paket EON na optiki, vlakno je last Telekoma. Prikljopljeno imam 3 TV boxe, Wi/fi in stacionarni telefon.
Problem je v tem, da povezava pade tudi veckrat na dan. Izpadi so razlicno dolgi, ko pa zadeva pade, pade popolnoma vse internet, TV in telefon. Gledam v lucke na modemu in na opticnem konverterju, vse lepo sveti in blinka, signala ni, cez cas, pa na modemu zacne goreti rdeca lucka nato se modem zazene, signal se vzpostavi in tako naprej do naslednjega izpada.
To se dogaja na dnevni bazi, neglede ali je vikend, ali delovni dan.
Predvsem je to motece za otroka (sola na daljavo) ker se posledicno ustavijo Teams.
So bili pri meni ze iz Telemacha (parkrat) pa tudi od Telekoma. Telekom je zmeril linijo in bojda je OK, Telemach je na koncu menjal modem, izpadi pa se kar nadaljujejo. Komentar Telekoma = z nase strani je vse OK, ocitno imajo Telemachovci problem v opremi, odgovor Telemacha = meritv signala je pokazala, da je moc signala na meji in da lahko zato prihaja do porusenja.
Kaj sedaj?
Nikoli ni tako slabo, da nebi bilo lahko še slabše.

strom_15 ::

palma je izjavil:

Tezave, tezave.
Kratek uvod.
Telemach, paket EON na optiki, vlakno je last Telekoma. Prikljopljeno imam 3 TV boxe, Wi/fi in stacionarni telefon.
Problem je v tem, da povezava pade tudi veckrat na dan. Izpadi so razlicno dolgi, ko pa zadeva pade, pade popolnoma vse internet, TV in telefon. Gledam v lucke na modemu in na opticnem konverterju, vse lepo sveti in blinka, signala ni, cez cas, pa na modemu zacne goreti rdeca lucka nato se modem zazene, signal se vzpostavi in tako naprej do naslednjega izpada.
To se dogaja na dnevni bazi, neglede ali je vikend, ali delovni dan.
Predvsem je to motece za otroka (sola na daljavo) ker se posledicno ustavijo Teams.
So bili pri meni ze iz Telemacha (parkrat) pa tudi od Telekoma. Telekom je zmeril linijo in bojda je OK, Telemach je na koncu menjal modem, izpadi pa se kar nadaljujejo. Komentar Telekoma = z nase strani je vse OK, ocitno imajo Telemachovci problem v opremi, odgovor Telemacha = meritv signala je pokazala, da je moc signala na meji in da lahko zato prihaja do porusenja.
Kaj sedaj?


Nauk zgodbe: Bodi pri tistem ponudniku, ki je lastnik infrastrukture (optike) in bo vse top. Sam ima optiko od Telemacha in vse deluje top že vrsto let.

Jarno ::

strom_15 je izjavil:

Nauk zgodbe: Bodi pri tistem ponudniku, ki je lastnik infrastrukture (optike) in bo vse top. Sam ima optiko od Telemacha in vse deluje top že vrsto let.


To je dejansko pomemben dejavnik, ki ga je vredno upoštevati.
Načeloma pa lahko potrdim precejšnjo izboljšanje kakovosti slike na določenih HD programih Telemacha po ukinitvi SD duplikatov.
#65W!

MrStein ::

palma je izjavil:


Kaj sedaj?

Plačuj skladno s storitvijo, pa se bo magično našel čas za reševanje tvoje težave.

(jaz imam tudi "en ponudnik interneta, drug ponudnik kabla", to pač ni taki bav bav. V bistvu imam tako že skoraj ves čas, še iz časa ISDN*)


* , ja _po_ ISDN, ker prej ni bilo možno
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

eTheBlack ::

Tritel novica: http://www.tritel.si/en/novice/214--pre...

Ampak Tritel odgovor:


Tole je pa Telemach stran za OŠO https://telemach.si/eon-paketi/paketi-i...

To imajo vse nekaj na pol urejeno, Tritel in Telemach. Polom.

MrStein ::

eTheBlack je izjavil:

Tritel novica: http://www.tritel.si/en/novice/214--pre...

Novica? Kdaj pa je bila objavljena?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RockyS ::

Kje v Ubee modemu/routerju se nahajajo nastavitve za dodelitev statičnih IPjev znotraj omrežja? Iščem pa najdem :\ Sedaj mi rPI ob vsakem restartu dobi nov lokalni IP (192.168.0.xx)

misek ::

RockyS je izjavil:

Kje v Ubee modemu/routerju se nahajajo nastavitve za dodelitev statičnih IPjev znotraj omrežja?
Gateway, LAN, Static Lease

starfotr ::

Kaj je s tem telemachom, nisem njihov naročnik in nikoli nisem bil, ni objavljene številke, pa me kličejo in sprašujejo kdo je moj ponudnik in seveda radi bi da grem k njim. Golazen.

Kekec ::

Prijavi jih to je nezakonito

hojnikb ::

mene tut poklicejo parkrat na mesec, ce grem na njihovo narocnino (k sn se kr predplacnik) pa jih...

#brezpodpisa

Peteln007 ::

Ko bi le trajalo :D


mitko25 ::

Mogoče pa kaj testirajo?

 Speedtest

Speedtest

Peteln007 ::

Bi bil že čas da dvignejo upload, tole je katastrofa...:|

Fsegula62 ::

Pazite se teh prevarantov!

Pred mesecem dni nam je po predvidevanju odpovedala CONAX kartica, saj je bilo večina TV programov kodiranih. Mama kliče na telemach, ta pošlje tehnika ki kartico "zamenja" z drugo ter mami ponudi v podpis, da je odpravil napako. Mama zvečer prižge TV in ista zgodba, ponovno kliče telemach, ker ji rečejo naj kupi drugi TV saj ima philips TV in tu baje rado to ckruje. Mama pride do mene in reče, kakšni TV naj kupi saj je ta zanič, jo vprašam zakaj inreče, da ji je telemach rekel, da so zaradi TV-ja kodirani programi.

Sam grem do drugega TV in zamenjam kartici in CI modula in pridem do spoznanja, da ni kriv TV saj kartica v TV-ju ki je po telemachovo zanič deluje brez težav in je problem v modulu v katerega se kartica vstavi. Pokličemo ponovno telemach, razložimo situacijo in nam ponovno pošljejo tehnika, ki je z našo pomočjo uspel odpraviti napako.

IN SEDAJ BISTVO: Telemach tehnik, da mami v podpis na tablici pod pretvezo, da podpisuje uspešno odpravo napake v resnici POGODBO ZA PODALJŠANJE VEZAVE ZA NADALJNIH 24 MESECEV. In to sem odkril danes mesec dni kasneje, zaradi nelogičnega zneska na računi, se prijavim v moj.telemach.si in vidim: Datum aktivacije: 18.01.2021! Vprašam če ima kakšno pogodbo in res preveri mail, katerega skoraj ne uporablja, da je podpisala pogodbo in ne uspešno odpravo napake.

Vzamemo telefon pred 1 uro se javijo a drugi strani reče, ja zakaj pa nebi podaljšali in ji odvrnemo, zaradi tega, ker imamo optični kabel skoraj že pred vrati in se zaradi vašega odnosa sedaj in v preteklosti definitivno nebi več odločili za vaše storitve. In oni lagano rečejo saj to mate pa prav in odložijo.

EDIT:

In ja jutri gremo osebno do njih v poslovalnico, saj preko telefona ne morejo nič!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fsegula62 ()

Daniel ::

Navadna ciganija okrog pogodb je eno, to, da ne veste, da je Conax čitalec vaš strošek in probem in ne njihov, razen, če vam dajo D3 cam čitalec z vgrajeno kartico je pa povsem druga stvar(razen, če je tudi čitalec njihov in ga imate v najemu). Za lasten crknjen čitalec ste odgovorni sami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Fsegula62 ::

Daniel je izjavil:

Navadna ciganija okrog pogodb je eno, to, da ne veste, da je Conax čitalec vaš strošek in probem in ne njihov, razen, če vam dajo D3 cam čitalec z vgrajeno kartico je pa povsem druga stvar(razen, če je tudi čitalec njihov in ga imate v najemu). Za lasten crknjen čitalec ste odgovorni sami.


Saj se ne gre za to čigav strošek je, gre se ta to da je tehnik na lepe označil 2 leti star TV za neizpraven in rekel mami naj kupi novega, ker "philipsi radi crkujejo".

Daniel ::

Zunanji izvajalci...

Fsegula62 ::

To žal ne vem, ker me ni bilo doma ali so bili oni ali podizvajalci. Kdor koli je bil, je svoje delo opravil neprofesionalno. Verjetno pa dobijo kakšne bonuse, če prepričajo oz. pardon nategnejo ljudi za podpis novih pogodb.

BorutK-73 ::

Daniel je izjavil:

Navadna ciganija okrog pogodb je eno, to, da ne veste, da je Conax čitalec vaš strošek in probem in ne njihov, razen, če vam dajo D3 cam čitalec z vgrajeno kartico je pa povsem druga stvar(razen, če je tudi čitalec njihov in ga imate v najemu). Za lasten crknjen čitalec ste odgovorni sami.

Conax kartica in modul je strošek telemacha, zato se pa plačuje 3EUR za komplet.

In ne to ni problem philips TV-jev, meni je crknila na LG-ju. Prišel, zamenjal, aktiviral in dela normalno.

Zgodovina sprememb…

strom_15 ::

BorutK-73 je izjavil:

Daniel je izjavil:

Navadna ciganija okrog pogodb je eno, to, da ne veste, da je Conax čitalec vaš strošek in probem in ne njihov, razen, če vam dajo D3 cam čitalec z vgrajeno kartico je pa povsem druga stvar(razen, če je tudi čitalec njihov in ga imate v najemu). Za lasten crknjen čitalec ste odgovorni sami.

Conax kartica in modul je strošek telemacha, zato se pa plačuje 3EUR za komplet.

In ne to ni problem philips TV-jev, meni je crknila na LG-ju. Prišel, zamenjal, aktiviral in dela normalno.


Enako pri meni na SONY TV. Prišel brezplačno zamenjal in sedaj deluje že 6+ let

Daniel ::

No jaz sem čitalce kupil rabljene, 3 za nekih 75 EUR in mi ne zaračunavajo ničesar zanje. Očitno je od primera do primera različno.

RockyS ::

Lahko sam nadomestim ta kabel oziroma kje se ga da kupiti? Vem da je coax ampak me zanimajo oznake in barva na priključkih. Sedaj gre iz stene v splitter in potem iz splitterja v modem in eon box. Sedaj pa bi rad modem prestavil v komunikacijsko omarico. Pa mi manjka tak kabel.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Fsegula62 ::

Imenuje se koaksialni kabel 75 ohm, ki ima na obeh straneh F Coax Konektor.
Kupiš ga lahko že narejenega ali pa ga izdelaš sam, samo pazi da ne narediš spoja med ovojem in maso, saj boš naredil samo šum in ti bo slabo ali ne delovalo vse skupaj.

Tukaj imaš izbire malo morje Koaksialni kabel F

ropo009 ::

Hi,

koliko je izgub na signalu, če se pri koaksialnem kablu
dodajajo zravem adapterji za F konektor.

In pa kakšen naj bo koaksialni kabel, da ga bodo čim manj
motili drugi kabli, ki so zraven njega. Imam proiblem, da
moram kabel vleči malo naokrog, da zadanem linijo, kjer je
najmanj vplivov na ta kabel. Ker če ne pazim mimogrede
zgubim del signala in tv ne dobi vseh digitalnih kanalov.

lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ropo009 ()

Jarno ::

Še malce izkušenj s Telemachom. Ves dan zafrkavala linija, slab ping, čudni rezultati na speedtest.net.
Po izklopu ter vklopu modema spet vse normalno. :P
#65W!

DarwiN ::

Tudi pri nas je včeraj zvečer slabo delovalo, trenutno pa imam zgolj 45mbps (namesto ~150) downloada na speedtestu. Upload štima.

Očitno doživljajo neke popadke te dni.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BorutK-73 ::

Daniel je izjavil:

No jaz sem čitalce kupil rabljene, 3 za nekih 75 EUR in mi ne zaračunavajo ničesar zanje. Očitno je od primera do primera različno.

Pred leti si plačeval oboje ja. Tudi sam sem si kupil modul ki se mi je povrnil po letu dni. Ampak sedaj imajo komplet modul+kartica za 3€.

Daniel ::

Kartica ne stane nič. Plačuješ najemnino za modul in ga v 1 letu preplačaš, vsa ostala leta pa delaš dodatni dobiček firmi.

Fsegula62 ::

Tudi meni kaže v portalu Moj Telemach da imam v "najemu" kartico in modul, tako da ne razumem zakaj bi bil to naš strošek.

BorutK-73 ::

Strošek se plačuje za vsak dodan TV. Za prvi je zastonj, ali za dva v dražjih paketih.
In lahko imaš samo tri kartice na naročnino. So me pa parkrat klical ko sem priklopil 4 tv (pač za free kanale) če bi rad imel še modul+kartico za 4.
Isto sranje kot jebejo z eon smart tv aplikacijo, samo za 1 TV.;(

Fsegula62 ::

BorutK-73 je izjavil:

Strošek se plačuje za vsak dodan TV. Za prvi je zastonj, ali za dva v dražjih paketih.
In lahko imaš samo tri kartice na naročnino. So me pa parkrat klical ko sem priklopil 4 tv (pač za free kanale) če bi rad imel še modul+kartico za 4.
Isto sranje kot jebejo z eon smart tv aplikacijo, samo za 1 TV.;(



EON smart TV app je lahko samo na enem TV-ju? Mi imamo že od štarta 2 EON aplikaciji in 3 CONAXe enega od teh plačujemo dodatno.

BorutK-73 ::

Odvisno od paketa. Mislim da najdražji EON ima dve eon kode za smart tv.

starfotr ::

RockyS je izjavil:

Lahko sam nadomestim ta kabel oziroma kje se ga da kupiti? Vem da je coax ampak me zanimajo oznake in barva na priključkih. Sedaj gre iz stene v splitter in potem iz splitterja v modem in eon box. Sedaj pa bi rad modem prestavil v komunikacijsko omarico. Pa mi manjka tak kabel.





Predlagam, da kontaktiraš telesmeh in naj ti njihov tehnik uredi zadeve glede kablov. Ko bo prišlo do težav, je velikokrat problem lahko zanič kabel/konektor.

Kable ti naredijo lahko profesionalno v kaki firmi, ki montirajo/prodajajo SAT ali antene.
Ali pa prvi zadetek v iskalniku: https://www.wlan-sat.com/

Fsegula62 ::

BorutK-73 je izjavil:

Odvisno od paketa. Mislim da najdražji EON ima dve eon kode za smart tv.


Eon Premium imamo DA

Daniel ::

BorutK-73 je izjavil:

Odvisno od paketa. Mislim da najdražji EON ima dve eon kode za smart tv.


Nima. Iz cenika: EON MS 3/5 + 1 EON Smart TV. Druga koda je za EON sprejemnik.

Fsegula62 ::

Možno, da so kasneje kaj spreminjali, EON imamo že od samega štarta. Nimamo pa nobenega EON sprejemnika

 EON

EON

««
340 / 361
»»