» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
338 / 361
»»

Fsegula62 ::

Ni :D

6151 ::

MooM je izjavil:

Zdravo. Lokalni ponudnik KKS ponuja časovni zamik (ogled za 7 dni nazaj) preko android aplikacije MEGA-TV, kamor se prijaviš z up. imenom in geslov. Nad aplikacijo nisem pretirano navdušen, temu primerno ima tudi oceno v google store. Zanima me, ali obstaja alternativa tej aplikaciji; imam android TV box.


Ocena je slaba zaradi tega ker indijci mislijo da je to neka njihova TV ponudba.
Njihov uradni android box je kar lušten, aplikacije pa še sam nisem poskusil.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

matej58 ::

Pred 14 dnevi so nam priklopili telemach optiko trojcek in sicer smo vzeli eon light paket. Zadnja dva dni opazam, da na tv-ju zmanjka signala. Za cca 1 sekundo. Slika, tema in nazaj slika. Se pa to dogaja na obeh tv-ji. Eden je prikljopljen s pomocjo boxa, drugi je na aplikaciji. Je mogoče kdo imel podoben primer? Nasvet?

Voluharr ::

Ene routerje moraš skoraj v nulo odpret.
Pokrovček dol, optiko ven in potem še dodaten kos ohišja narazen, da prideš do nalepke.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

psychoshorty ::

Pozdrav,

pozna kdo na podrocju MB kaksnega podizvajalca / mojstra da bi privat porihtal instalacijo za internet / kabelsko? Ce ja, se priporocam za kontakte!

Psy.

seminal ::

Kaj pa hočeš sploh delat? Imaš cevi pripravljene al je potrebno štemat itd??

psychoshorty ::

Stuklanje kablov / zakljucek ethernet kabla. Kabli ze polozeni, nic treba stemat ipd.

Zgodovina sprememb…

predi ::


Saj ko jih kličeš ti avtomatski odzivnik lepo pove, da lahko na moj.telemach portalu pakete samo vklopiš.. /s

lolipop2 ::

Hmm, sicer niti ne vem, če ima to smisel vprašati, ampak mogoče bo kdo kaj vedel, kaj narediti, razen da kličem Telemach

Pred dnevi so nam prišli zamenjat modem, ker baje sosedom ni delalo nekaj na TV. Le-tega so priklopili in vse sedaj dela. Ampak, kar naenkrat imam jaz na svojem računalniku lag. Vse nekaj počasneje vrti, vsako stran, ko odprem, rabi nekaj sekund, da zažene. Youtube vrti scroll... preden zažene.

Kaj bi lahko to bilo? Resetiral sem že, pa nič bolje. Aja, modem je Ubee, nekaj takšnega.

A je možno, da se z zamenjavo modema kar naenkrat naredi lag (na dveh računalnikih)?

Han ::

Vse je možno, tudi lesena peč, dokler je ne skuriš. :P

Imaš računalnik priklopljen direktno na UBEE ali prek svojega routerja?

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Vse je možno, tudi lesena peč, dokler je ne skuriš. :P

Imaš računalnik priklopljen direktno na UBEE ali prek svojega routerja?


Mislim, da je prek routerja. Ne morem 100% trditi... bi moral vse kable pretipati. Ampak sta dve škatli tam, modem tanovi, pa router

Han ::

Ali se zmeniš, da ti dajo UBEE v "bridge mode" ali pa svoj router preklopiš v dostopno točko (Access Point)...

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Ali se zmeniš, da ti dajo UBEE v "bridge mode" ali pa svoj router preklopiš v dostopno točko (Access Point)...


verjetno je B opcija lažja? A obstajajo kakšna navodila za to? :-/
A ne bi moral to stric s Telemacha to narediti tak kot treba, ko je videl router?

Kaj pa, če kar kabel iz računalnika direkt v ta Ubee vštekam? A to reši težavo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

Han ::

Priklopi direktno. Če bo delovalo pričakovano hitro, naredi tako kot sem prej napisal... Zate je verjetno lažja opcija A, ker Telesmeh preklopi UBEE na daljavo. V bridge načinu namreč ne deluje več kot router.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Priklopi direktno. Če bo delovalo pričakovano hitro, naredi tako kot sem prej napisal... Zate je verjetno lažja opcija A, ker Telesmeh preklopi UBEE na daljavo. V bridge načinu namreč ne deluje več kot router.


Sem pretaknil kabel iz routerja v modem in sedaj je vse tako, kot mora biti. Če se ne javijo sosedje, da pa sedaj njim kaj ne dela, bo zdržalo :D Hvala za idejo. Za tisto A varianto pa počakam, da vidim, kako bo v prihodnjih dneh. Zaenkrat pa dela! Tnx

Tero ::

https://m.imgur.com/a/U3d73FK


Zakaj hudiča ne smem imet modema v vodoravnem položaju????
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

starfotr ::

Zaradi hlajenja.

lolipop2 ::

Tero je izjavil:

https://m.imgur.com/a/U3d73FK


Zakaj hudiča ne smem imet modema v vodoravnem položaju????


Mogoče zaradi zračenja?

Jaz sem pod modem dal dve palčki, tako da je dvignjen 1cm

Tero ::

Hmm...
Se ravno selim pa sem se lotil "okabljevanja" vsega. Ker bi rad čimveč kable skril in tudi vse kar se ne rabi videt sem modem stlačil spodaj tam čisto levo pri torbi za orodje na tej sliki. Zraven v tem malem prostoru je še EON sprejemnik in pa star mali laptop brez monitorja ki je priklopljen na tv.. Mislite torej da bi se to vse skup preveč segrevalo?

Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

spicymilk ::

Telemach mi bo v kratkem namestil omarico za kabelski internet. Sam imam v komunikacijski omarici pripravljeno vse potrebno za priklop, zanima pa me kako razdelijo koaksialni kabel za priklop na modem ter za tv. Je to 1 dovodni kabel iz njihove omarice kjer ga pred modemom splitajo na več delov, ali sta 2 ločena dovodna kabla (eden direktno v modem, medtem ko drugi uporabljen samo za televizorje)?

hojnikb ::

obicajno je tako, da je en glavni dovoden kabl, potem se pa preko pasivnega splitterja razdeli na internet in tv. Vsaj tako imamo reseno pr nas.
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Koaks spliterji se uporabijo. In ni potrebe po posebej kablu za internet ker je net na drugi frekvenci kot tv.

Na sliki od Tero se vidi koaks spliter.

mitko25 ::

Tero je izjavil:

Hmm...
Se ravno selim pa sem se lotil "okabljevanja" vsega. Ker bi rad čimveč kable skril in tudi vse kar se ne rabi videt sem modem stlačil spodaj tam čisto levo pri torbi za orodje na tej sliki. Zraven v tem malem prostoru je še EON sprejemnik in pa star mali laptop brez monitorja ki je priklopljen na tv.. Mislite torej da bi se to vse skup preveč segrevalo?



Če prav vidim, imaš en koaksialni kabel iz spliterja napeljan v EON Box in eden koaks kabel v TV? Razlog?

KlasikaMTB ::

mitko25 je izjavil:


Če prav vidim, imaš en koaksialni kabel iz spliterja napeljan v EON Box in eden koaks kabel v TV? Razlog?


V tvju se vidi da ima conax kartico. Lahko da rajsi uporablja dtv preko tv-ja za nazaj pa preko boxa.
Jaz imam tudi kartico in aplikacijo. Za sproti gledam preko kartice za nazaj pa preko app-a na tv-ju.

s1m0n ::

Zadnji teden se mi konstantno pojavljajo težave z določenimi storitvami pri telemachu.
Prekinjanje in izgubljanje povezava (izguba paketov) pri uporabi Discorda, zelo počasna povezava pri prenosu preko Skypa, slaba kvaliteta slike (EON na PCju), prekinjanje povezav v igrah (connection lost)
Povezava je 200/6 (koax) do sedaj teh težav ni bilo! Priklop je preko modema (nimam modela pri roki..., je pa samo modem).

Povezava je pod 20ms (večinoma pod 10ms) ter prenos 150/3. Do sedaj je bilo skoraj vedno 200/6 ter 6-8ms brez večjih izjem.

BorutK-73 ::

Da ti dam tipično vprašanje od TM: Si odklopil modem za 5 minut?;)

ps
Tvoj modem je modem+router ali samo modem?

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Samo Cisco modem... Ja to je prvo kar sem poskusil ampak 0 efekta :)

Tero ::

KlasikaMTB je izjavil:

mitko25 je izjavil:


Če prav vidim, imaš en koaksialni kabel iz spliterja napeljan v EON Box in eden koaks kabel v TV? Razlog?


V tvju se vidi da ima conax kartico. Lahko da rajsi uporablja dtv preko tv-ja za nazaj pa preko boxa.
Jaz imam tudi kartico in aplikacijo. Za sproti gledam preko kartice za nazaj pa preko app-a na tv-ju.




Tako je. Pač conax kartica mi pripada in zakaj je nebi uporabljal?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Vedran ::

Telekom Slovenije vsem svojim uporabnikom na FTTH optičnem in na OŠO omrežjih z novembrom brezplačno dviguje minimalno download hitrost na 100 Mbps. Z decembrom pa bodo paketi NEO C, NEO Svet C in NEO SuperNet deležni tudi 100 Mbps upload hitrosti. NEO C bo tako imel hitrost 350/100 Mbps, NEO Svet C in NEO SuperNet pa 600/100Mbps.

Kdaj bo Telemach uporabnikom FTTH EON Premium paketov omogočil 100 Mbps upload-a za 1 EUR doplačila tako kot omogoča uporabnikom FTTH EON Light in Full paketov 50 mbps upload-a za 1 EUR doplačila?

Daniel ::

Vedran je izjavil:

Telekom Slovenije vsem svojim uporabnikom na FTTH optičnem in na OŠO omrežjih z novembrom brezplačno dviguje minimalno download hitrost na 100 Mbps. Z decembrom pa bodo paketi NEO C, NEO Svet C in NEO SuperNet deležni tudi 100 Mbps upload hitrosti. NEO C bo tako imel hitrost 350/100 Mbps, NEO Svet C in NEO SuperNet pa 600/100Mbps.

Kdaj bo Telemach uporabnikom FTTH EON Premium paketov omogočil 100 Mbps upload-a za 1 EUR doplačila tako kot omogoča uporabnikom FTTH EON Light in Full paketov 50 mbps upload-a za 1 EUR doplačila?


Seveda pa niso omenili, da na OŠO omrežjih upload ostaja 20 tudi v novih paketih.

Kar se Telemacha tiče se bomo pa najbrž še kar načakali, oni se sedaj grejo poenotenja paketov, da ne bi tisti na optiki slučajno imeli boljšega uploada kot tisti na bakru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

predi ::

predi je izjavil:


Saj ko jih kličeš ti avtomatski odzivnik lepo pove, da lahko na moj.telemach portalu pakete samo vklopiš.. /s

Isti dan (četrtek) kličem Telemach naj mi izklopijo ta televizijski paket (sam ga namreč ne morem, ker meče ven zgornji error). Gospa na drugi strani pravi: "Urejeno, sem poslala dalje," ko povprašam, do kdaj lahko pričakujem izklop (namignem na konec meseca): "Ne, ne.. To bo danes, najkasneje jutri, v petek".

Četrtek mine. Signal še imam, moj.telemach še vedno pravi, da je dodatni paket vklopljen. Mine petek. Vse po starem. Mine vikend, po starem. Rahlo nejevoljen v ponedeljek kličem spet ter dobim drugo teto. Ponovno razložim situacijo, pogovor traja malce dlje (pred klicem sem čakal 2x po deset minut, da sem sploh dobil povezavo, prvič me je avtomatsko vrglo dol, ob sarkastičnem sporočilu "Goodbye!", da sploh ne omenjam propagande, ki jo konstantno vrtijo med čakanjem, med drugim "Želite ustaviti prejemanje komercialnih sporočil...?" - ironija pa taka), ugotoviva, da kljukica za ta paket za tega naročnika ni več obkljukana in da bo verjetno izklopljeno v torek, ker se ti paketi itak vklopijo za cel mesec, ponedeljek pa je bil zadnji dan prejšnjega meseca. Sprejmem razlago, ki je bila v skladu s mojimi originalnimi pričakovanji, pogovor pa zaključiva. Seveda mi je teta pred zaključkom hotela prodati še kak paket mobilne telefonije: "Prvih šest mesecev imate zastonj...". Se prijazno zahvalim in zavrnem ponudbo.

Mine torek. Še vedno signal, moj.telemach še vedno navaja paket kot vklopljen, ob poskusu izklopa še vedno meče ven error. Danes sreda, še vedno vse po starem, pripravljam se na še daljše čakanje ob propagandnih sporočilih. Možno, da mi bodo tokrat popustili živci.

Kako dolgo lahko tako nategujejo stranko?

Han ::

Piši na e-pošto. Če boš omenil tržno inšpekcijo, bo zelo hitro urejeno.

https://telemach.si/pomoc/kontakt/posre...

BorutK-73 ::

Piši ZS na FB, se kar hitro odzovejo.
https://www.facebook.com/TelemachSi

MrStein ::

predi je izjavil:

...

Kako dolgo lahko tako nategujejo stranko?

Pošiljajo ti kanale, ki jih ne plačuješ? Kje je problem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

s1m0n ::

Tak svojega problema še vedno nisem rešil... Trenutno sem na čakanju, da pokliče tehnik.
Težava pa je v tem, da se okoli 30% paketov pri povezavi izgubi (večinoma pri uploadu). Hitrosti so tudi padle od normalnih (download se giblje med 50-120, upload med 0-3). Paket je 200/6. Ping ostaja sprejemljiv med 6-7ms. Poskusil sem z direktno povezavo (brez moje opreme), z drugim kablom (2x) na drugem računalniku... Tudi več krat izklopil/vklopim modem, a učinka še ni bilo.

 Ping test

Ping test

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

s1m0n ::

EDIT: Zdaj je pa brez težav! In to se mi zadnji teden/dva dogaja naključno čez dan. A bi bilo možno, da je za stanje kriv modem sam? Za povezavo do njega pravijo, da je OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

predi ::

predi je izjavil:

predi je izjavil:


Saj ko jih kličeš ti avtomatski odzivnik lepo pove, da lahko na moj.telemach portalu pakete samo vklopiš.. /s

Isti dan (četrtek) kličem Telemach naj mi izklopijo ta televizijski paket (sam ga namreč ne morem, ker meče ven zgornji error). Gospa na drugi strani pravi: "Urejeno, sem poslala dalje," ko povprašam, do kdaj lahko pričakujem izklop (namignem na konec meseca): "Ne, ne.. To bo danes, najkasneje jutri, v petek".

Četrtek mine. Signal še imam, moj.telemach še vedno pravi, da je dodatni paket vklopljen. Mine petek. Vse po starem. Mine vikend, po starem. Rahlo nejevoljen v ponedeljek kličem spet ter dobim drugo teto. Ponovno razložim situacijo, pogovor traja malce dlje (pred klicem sem čakal 2x po deset minut, da sem sploh dobil povezavo, prvič me je avtomatsko vrglo dol, ob sarkastičnem sporočilu "Goodbye!", da sploh ne omenjam propagande, ki jo konstantno vrtijo med čakanjem, med drugim "Želite ustaviti prejemanje komercialnih sporočil...?" - ironija pa taka), ugotoviva, da kljukica za ta paket za tega naročnika ni več obkljukana in da bo verjetno izklopljeno v torek, ker se ti paketi itak vklopijo za cel mesec, ponedeljek pa je bil zadnji dan prejšnjega meseca. Sprejmem razlago, ki je bila v skladu s mojimi originalnimi pričakovanji, pogovor pa zaključiva. Seveda mi je teta pred zaključkom hotela prodati še kak paket mobilne telefonije: "Prvih šest mesecev imate zastonj...". Se prijazno zahvalim in zavrnem ponudbo.

Mine torek. Še vedno signal, moj.telemach še vedno navaja paket kot vklopljen, ob poskusu izklopa še vedno meče ven error. Danes sreda, še vedno vse po starem, pripravljam se na še daljše čakanje ob propagandnih sporočilih. Možno, da mi bodo tokrat popustili živci.

Kako dolgo lahko tako nategujejo stranko?
Končno naletel na osebo, ki ve kaj dela na drugi strani. Dodatni paket je zdaj izklopljen, moj.telemach kaže (dokaj) pravilno stanje, prav tako mi je uredila reklamacijo, da bom imel preplačan znesek na položnici ta mesec v dobrem pri naslednji. Pa sploh mi ni bilo treba posebej povprašati po tem.

Voluharr ::

s1m0n je izjavil:

Tak svojega problema še vedno nisem rešil... Trenutno sem na čakanju, da pokliče tehnik.
Težava pa je v tem, da se okoli 30% paketov pri povezavi izgubi (večinoma pri uploadu). Hitrosti so tudi padle od normalnih (download se giblje med 50-120, upload med 0-3). Paket je 200/6. Ping ostaja sprejemljiv med 6-7ms. Poskusil sem z direktno povezavo (brez moje opreme), z drugim kablom (2x) na drugem računalniku... Tudi več krat izklopil/vklopim modem, a učinka še ni bilo.

 Ping test

Ping test



Pri Telemachu sem imel približno pred pol leta, letom povsem isti problem. Cel teden klicev in testov, na koncu je bila napaka odpravljena z posodobitvijo firmwarea nekje na njihovi strani.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Voluharr ()

s1m0n ::

Trenutno je drug dan brez večjih izgub paketov (maks 2%) včeraj...
Tehnik, ki sem ga dobil na zvezo je rekel, da vidi, da težava ni pri meni in, da bo poslal tehnika na teren, da jo odpravi. Naj bi bile motnje na sami povezavi od centrale pri nas do naslednjega vozlišča. Ampak me čudi, da tega nihče v enem tednu ni opazil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

KlasikaMTB ::

s1m0n je izjavil:

Trenutno je drug dan brez večjih izgub paketov (maks 2%) včeraj...
Tehnik, ki sem ga dobil na zvezo je rekel, da vidi, da težava ni pri meni in, da bo poslal tehnika na teren, da jo odpravi. Naj bi bile motnje na sami povezavi od centrale pri nas do naslednjega vozlišča. Ampak me čudi, da tega nihče v enem tednu ni opazil :)


Če verjameš v to zgodbico ja :))

s1m0n ::

Glede na to, da je težava bila odpravljena je vsaj en del zgodbice bil resničen :)

Sade ::

Po novem en kup programov KONČNO v HD-ju, med drugim ORF 1 HD ORF 2 HD, ZDF HD, 3 SAT HD, HRT 1 HD, HRT 2 HD....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

||pSyCh0| ::

V primeru prijave na spletno stran eon.tv vidim ORF v HD, na boxu (original eon) pa je ORF v SD, ima kdo podobno izkušnjo?

webmaher ::

slika na HRT jih in ORFju pri sportu kriminal...s5 nizka bitna itak...pa še HBBTV so zjebal na ZDFju ...Telesmehić ... pa kljub temu so za1X še vedno nenadjebljivi :))
Kaj bo naslednjo jesen, ko SKji zgubijo nekaj zanimivih pravic bomo pa še vidl...

Daniel ::

Nedolgo nazaj smo dobili od Telemacha ne ravno prijazno obvestilo, da nam bojo onemogočili nacionalno gostovanje, ker bojda kršimo pravila primerne uporabe. To, da so 3 številke pri njih že nekaj let in, da se signal v tem času ni popolnoma nič izboljšal jih seveda ne zanima. Signala na dvorišču in v hiši nimamo, VoWifi pa pri njih ne obstaja. Očitno bo bolje dati Telekomu 12 EUR več na mesec kot pa brati take neumnosti.

chucki ::

Ne vem kaj se vztrajas. :|
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Orias ::

Mene zanima naslednje. Kakšen je postopek, da bi ukinil e-račun in da bi spet dobival na dom položnice in bi potem plačeval z gotovino v poslovalnicah ?

MadMen ::

chucki je izjavil:

Ne vem kaj se vztrajas. :|

Tko nekako kot uporabnik Spc, ne bo se mogel več pizditi čez koga. Oziroma verjetno je že bil pri Telekomu, se je pizdil, šel na Teleing -> Telemach, sedaj bi pa ga malo ego bolel, če bi šel nazaj na Telekom ,ker bi ugotovil da mogoče ni problem v operaterju.

Daniel ::

Ne moraliziraj, ker očitno nimaš pojma o situaciji, ki jo komentiraš. Kar se tiče fiksnega dostopa imam na voljo bakreno parico z 25/0,6 na kateri sem bil ves čas dostopa preko DSL in sedaj par let P2P optiko vezano na Telemach, bolj ali manj omejeno zgolj s ponudbo Telemacha in domišlijo. Kaj bi izbral ti? Ne živimo vsi v mestu, da bi nam trije operaterji vlekli vsak svojo parico v stanovanje (kar je spet svojevrstna bedarija).

Kar se tiče pa mobilnega dostopa pa imata A1 in Telemach antene na istem stolpu, posledično ni neke razlike v signalu. Telekom jih ima na drugi lokaciji ampak je v mojem primeru za tri številke najmanj 150 EUR na leto dražji. Telemach na drugih lokacijah dela BP, tako, da je težava zgolj v nesrečni kombinaciji lokacije oddajnika in moje lokacije. Sedaj se očitno Telemach želi osvoboditi roaminga pri Telekomu na vsak način, torej mi dolgoročno, če želim normalno klicati ostane samo opcija, da grem na Telekom za 150 EUR več ali na katerega od T2 paketov, ki očitno BP delajo v Telekom omrežju, žal pa ne vem kako je s tujino. Možnosti, da bi mi Telemach ponudil femto celico ali VoWifi so praktično mizerne, čeprav imam odlične pogoje za uporabo le tega. Avtomatike pri izbiri omrežja ne uporabljamo, ker nas zaradi bližine meje konstantno meče na hrvaški signal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

koblar ::

Zanima me, zakaj Telemach ne more izklopit podnapise za naglušne na nemških kanalih (RTL, VOX, ARD...)?
««
338 / 361
»»