» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
339 / 360
»»

MrStein ::

Daniel je izjavil:

Avtomatike pri izbiri omrežja ne uporabljamo, ker nas zaradi bližine meje konstantno meče na hrvaški signal.

Saj cene na Hrvaškem so enake našim. Edino prenos podatkov je malo manjši na mesec.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

webmaher ::

a si jih kaj klical...to je res moteče, ker vedno moraš ročno izklopit in butast tv si tega ne zapomni...
Zadnjič sem jih klical, ker so butci pozabili na HBB TV na nemškem ZDF HD kanalu...no zdaj je urejeno

 ZDF HBB TV

ZDF HBB TV

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

Daniel ::

Kaj maš pa to za program? Zgleda zanimivo.

webmaher ::

Zraven DVB Viewerja dobiš program TransEdit...
No sem jih klical dneva Gospodovega na sredo 23.12.2020 ob 12 uri... so zapisali in posredovali na višjo inštanco...
Zdaj pa da vidimo kdaj se bo zgodil čudež in podnapisov za naglušne ne bo več :D

RockyS ::

Telemach ima enotne cenike za optiko in coax?

Daniel ::

Ceniki so ločeni a so cene enake, ker pač na optiki ponujajo iste hitrosti kot na bakru.

Še sreča, da nimajo omrežja na bakrenih paricah, takrat bi se kdo še spomnil, da bi hitrosti optike vezali na hitrost bakrene parice, kot imajo sedaj vezano ponudbo na koaksialnem omrežju in optiki.

Han ::

Ima kdo delujočo kristalno kroglo - se z novim letom obeta kakšna akcija (brez vezave) ali osvežen paket (npr. EON Light z 200/20 Mbps)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

koblar ::

Sem jih klical in so rekli da delajo na tem. Samo jaz ne vem kdaj jim bo ratalo.

webmaher je izjavil:

a si jih kaj klical...to je res moteče, ker vedno moraš ročno izklopit in butast tv si tega ne zapomni...
Zadnjič sem jih klical, ker so butci pozabili na HBB TV na nemškem ZDF HD kanalu...no zdaj je urejeno

 ZDF HBB TV

ZDF HBB TV

fopi ::

Za vsak slucaj vprašam.

Imam sončno elektrarno in razsmernik SolarEdge javlja stanje in vse podatke preko interneta nekam na streznik verjetno. To potem vidim v aplikaciji. Od sobote se razsmernik vec ne poveze z njihovim streznikom. Wifi dela, povezan je na wifi, internet ima samo nic ne pride do streznika. Ves ostali intwrnet dela kot običajno. A bi lahko bil kriv Telemach, da mi kaj blokira?

Daniel ::

Večja možnost je, da je s strežnikom kaj narobe.

noob96 ::

Imam en "viška" EON box, ki se sicer plačuje za priključek na x naslovu, ampak se ne uporablja.

Ali bi ta box deloval na y naslovu, kjer pa nimam naročnine na telemach, le internet drugega ponudnika in kabelsko, ki je sicer priklopljena v omari, ker mi deluje tistih nekaj osnovnih kanalov?

mitko25 ::

Da, dela!

webmaher ::

koblar je izjavil:

Sem jih klical in so rekli da delajo na tem. Samo jaz ne vem kdaj jim bo ratalo.

webmaher je izjavil:

a si jih kaj klical...to je res moteče, ker vedno moraš ročno izklopit in butast tv si tega ne zapomni...
Zadnjič sem jih klical, ker so butci pozabili na HBB TV na nemškem ZDF HD kanalu...no zdaj je urejeno

 ZDF HBB TV

ZDF HBB TV



verjel ali ne danes so me klicali... klical sem nazaj in so rekli, da bo prišel monter in prinesel drugo Conax kartico :D

RockyS ::

Gledam na spletni strani telemacha da bi naj imelo viasat history hd pa ga nikjer ne najdem, niti po ponovnem skeniranju.
Ga res imajo ali je to kr neki? Govorim o razširjeni shemi.

https://telemach.si/eon-tv/programska-s...

techfreak :) ::

Na eon.tv je Viasat History, na programski shemi pa tako pise da je samo v SD kvaliteti.

misek ::

V EON-u je Viasat History v HD kvaliteti.

RockyS ::

Pardon, mislil sem viasat explore. History imam HD, explore pa ne.
Govorim o razširjeni shemi, ne eon.tv

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

koblar ::

webmaher je izjavil:

koblar je izjavil:

Sem jih klical in so rekli da delajo na tem. Samo jaz ne vem kdaj jim bo ratalo.

webmaher je izjavil:

a si jih kaj klical...to je res moteče, ker vedno moraš ročno izklopit in butast tv si tega ne zapomni...
Zadnjič sem jih klical, ker so butci pozabili na HBB TV na nemškem ZDF HD kanalu...no zdaj je urejeno

 ZDF HBB TV

ZDF HBB TV



verjel ali ne danes so me klicali... klical sem nazaj in so rekli, da bo prišel monter in prinesel drugo Conax kartico :D



Kako in kdaj bodo pa zrihtali pri nas, ki imamo eon škatlo?

B34ST ::

Od 19.12.2020 imam probleme v AirDC++, nikakor ne morem nastaviti iz pasivne v aktivno povezavo.
Probal sem:
-vse 3 ostale nastavitve povezave
-izključil firewall
-izključil AV
-port forwarding v nastavitvah routerja, čeprav pri temu AirDC-ju mi je čudno zakaj so ob vsakem restartu drugi porti in ne fiksi

Je pa modem/router combo, tako da se ne morem priključiti direktno na modem. Edino če je kakšna passthrough nastavitev. Imam Cisco EPC3928S.

Tako da bi jaz rekel da so neki problemi na Telemachovi strani. Prej mi je leto in pol delalo brez enega problema. Ravno tisti čas decembra so bili tudi neki problemi s hitrostjo.

Še kdo uporablja DC++ in mu ne dela?
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

hojnikb ::

čeprav pri temu AirDC-ju mi je čudno zakaj so ob vsakem restartu drugi porti in ne fiksi

heres your problem. ce nebos mel fiksnih portov na appu, bos tezko fowardiral porte na routerju, razn ce das cel pc v DMZ.
#brezpodpisa

B34ST ::

To mi je napisal eden na hubu:
by your download/upload i guess it's cable
if so, your isp will be using cg-nat
only chance to get around it, vpn with port forwarding or change the isp
if they upgraded there network, it's possible that they changed to cg-nat
less usage of ipv4, since one is shared for x customer


Vseeno bi raje prej še enkrat probal s porti preden dajem 6EUR na mesec za VPN.
Prej je drugače vedno delalo na auto. Edino novembra parkrat ni delalo na auto in sem se igral z drugo opcijo - Active mode with NAT-PMP in je potem delalo.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B34ST ()

techfreak :) ::

Pri nas (vsaj za fiksne internetne prikljucke) ne uporabljajo CGNAT, kar pomeni, da ima vsak prikljucek svoj zunanji IP.

Na routerju lahko poizkusis vklopiti DMZ na IP racunalnika kjer imas AirDC++. DMZ pomeni, da bo promet iz vseh zunanjih portov sel direktno na specificiran lokalni racunalnik, brez potrebe po port forwardingu.

B34ST ::

Še eden je rekel naj dam višji port, sem dal najvišjega 65535 in je začelo delat. Ampak zdaj dela tudi če dam drug port kot je nastavljen v routerju (katerikoli) in s katerimkoli od treh connection settingov (Auto in prva 2 Active), to mi je malo čudno. Sem sicer nekaj nastavljal DMZ, ampak to ni delalo, sedaj imam pa izključenega.

EDIT: Očitno AirDC sam odpre port, ker je tukaj zelena kljukica pri tistem ki ga nastavim v AirDC:
https://www.canyouseeme.org/
Saj tako je vedno delalo, samo vmes je očitno prišlo do nekega buga.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B34ST ()

mimii ::

Pozdravljeni.
Sem uporabnik telemacha (coax). Modem imam ubee32evw... In sicer imam problem da wifi neprestano ampak res neprestano cel cas prekinja. Lan deluje ok. Wifi pa mece ven, si povezan (vendar brez internetne povezave) to se dogaja dnevno zelo dosti krat, nima veze je vikend ali je med tednom vedno ista zgodba. Ko wifi deluje dela ok ampak prekinitve cel cas.
Telemachov bil pri nas meril signal do modema okej. Sem mu rekel naj zamenja modem enak problem naprej... Modem veckrat ponastavljen na tovarniske nastavitve vendar brez uspeha ne pomaga nic. Ali mi lahko nekdo pove kako bi sam poiskal kaksen tester oz program ki bi ga pustil vklopljenega cez dan da bi videl kolikokrat je dejansko prekinil wifi signal oz. ni bilo dostopa do interneta da bi jim nekak to dokazal?

Hvala vsem ze v naprej in hvala

BorutK-73 ::

Kupi svoj router in telemach ti naj da modem only.

mimii ::

BorutK-73 je izjavil:

Kupi svoj router in telemach ti naj da modem only.


Koliko procentov je da bo bolj zanesljivo delovalo?

Orias ::

@mimii, podoben problem sem sam imel. Poskusi za začetek imeti vključen samo 2,4G ali 5G WLAN. Če ti bo delovalo OK, je najbrž problem v nastavitvah WIFI povezave ( nastavitev 802.11 mode).

Daniel ::

mimii je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Kupi svoj router in telemach ti naj da modem only.


Koliko procentov je da bo bolj zanesljivo delovalo?


100% Ampak ne z najcenejšim, kar ga najdeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Recordman ::

Daniel je izjavil:

mimii je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Kupi svoj router in telemach ti naj da modem only.


Koliko procentov je da bo bolj zanesljivo delovalo?


100% Ampak ne z najcenejšim, kar ga najdeš.

Prejsnji teden sem vklopil eon light, montirali so mi nov modem/router technicolor. Ze takoj je bila tezava v 5GHz omrezju, ki ga ni zaznala nobena naprava. Po igrackanju in resetiranju se je obcasno pojavil, pa spet mrknil. Monter je dejal samo, da naj se zmenim s tehnicno podporo. In sem v koncni fazi tudi se -> modem so postavili v bridge mode, za njim pa uporabljam svoj router. Tako da pri meni stvar deluje, in tudi sicer je bil bridge mode v planu, tisti telemachov wifi sem zelel stestirati zgolj iz firbca.

KlasikaMTB ::

Recordman je izjavil:

Daniel je izjavil:

mimii je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Kupi svoj router in telemach ti naj da modem only.


Koliko procentov je da bo bolj zanesljivo delovalo?


100% Ampak ne z najcenejšim, kar ga najdeš.

Prejsnji teden sem vklopil eon light, montirali so mi nov modem/router technicolor. Ze takoj je bila tezava v 5GHz omrezju, ki ga ni zaznala nobena naprava. Po igrackanju in resetiranju se je obcasno pojavil, pa spet mrknil. Monter je dejal samo, da naj se zmenim s tehnicno podporo. In sem v koncni fazi tudi se -> modem so postavili v bridge mode, za njim pa uporabljam svoj router. Tako da pri meni stvar deluje, in tudi sicer je bil bridge mode v planu, tisti telemachov wifi sem zelel stestirati zgolj iz firbca.


Auto channel izklopi in ga daj na 36. Pa ime spremeni na manj znakov. Sem imel iste probleme na iphonu na androidu je pa delalo... Potem sem pa kupil dve ubiquiti antenci in mi pokrije vse :)

mimii ::

Hvala vsem.
Kupim router pa javim kako bo.

techfreak :) ::

Pri meni se je dogajalo, da je wifi takoj zacel stekati (ping tudi nad sekundo), ko se je ena Android tablica povezala gor. Uporabljal sem Ubee kot router, ter imel svoj wifi access point. Na internetu sem prebral, da so dolocene verzije Androida imele problem s tem (prevec broadcast prometa, predvsem zaradi Chromecasta), ampak v mojem primeru sem imel zadnjo mozno verzijo namesceno.

Na koncu sem dal vmes svoj router, in je zadeva magicno izginila. Ta Ubee je kombinacija slabega routerja in se slabsega wifi APja. Zaenkrat vsaj s funkcionalnostjo modema nimam tezav.

hojnikb ::

Ubee more like ubeeeij ga takoj :) se drzim evojga epcja tak dolg, dokler ne crkne :)
#brezpodpisa

flisko ::

mimi v moj telemach izklopi unifi pa bo wifi delal tak kot mora,ubee in unifi no go

Orias ::

Kolikor je meni bilo povedano na Ubee modemih ne dela UNIFI.

c3p0 ::

Problemi do dostopa do nekaterih site-ov iz Telemacha, npr. nkbm.si, vrže ven povezavo med nalaganjem, je komu kaj znano?

XS!D3 ::

c3p0 je izjavil:

Problemi do dostopa do nekaterih site-ov iz Telemacha, npr. nkbm.si, vrže ven povezavo med nalaganjem, je komu kaj znano?

Meni odpre normalno.

BorutK-73 ::

Problem je bil pri nkbm. Migracija z Abanko. Sedaj dela nkbm normalno.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Zanimiv problem, poveže se, a nato vrže ven PR_CONNECT_RESET_ERROR, probano na dveh PC-jih, s curl na tretjem (linux) podobno:

curl -v https://bankanet.nkbm.si/
*   Trying 193.201.109.210...
* Connected to bankanet.nkbm.si (193.201.109.210) port 443 (#0)
* found 138 certificates in /etc/ssl/certs/ca-certificates.crt
* found 569 certificates in /etc/ssl/certs
* ALPN, offering http/1.1
* SSL connection using TLS1.2 / ECDHE_RSA_AES_128_GCM_SHA256
* 	 server certificate verification SKIPPED
* 	 server certificate status verification SKIPPED
* 	 common name: bankanet.nkbm.si (matched)
* 	 server certificate expiration date OK
* 	 server certificate activation date OK
* 	 certificate public key: RSA
* 	 certificate version: #3
* 	 subject: businessCategory=Private Organization,jurisdictionOfIncorporationCountryName=SI,serialNumber=5860580000,C=SI,L=Maribor,O=Nova Kreditna Banka Maribor d.d.,CN=bankanet.nkbm.si
* 	 start date: Mon, 15 Jun 2020 00:00:00 GMT
* 	 expire date: Mon, 20 Jun 2022 12:00:00 GMT
* 	 issuer: C=US,O=DigiCert Inc,OU=www.digicert.com,CN=Thawte EV RSA CA 2018
* 	 compression: NULL
* ALPN, server accepted to use http/1.1
> GET / HTTP/1.1
> Host: bankanet.nkbm.si
> User-Agent: curl/7.47.0
> Accept: */*
>
* GnuTLS recv error (-54): Error in the pull function.
* Closing connection 0
curl: (56) GnuTLS recv error (-54): Error in the pull function.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

XS!D3 ::

curl -v https://bankanet.nkbm.si/                                                                       ? ? ? 21:54:35 ?
*   Trying 193.201.109.210:443...
* TCP_NODELAY set
* Connected to bankanet.nkbm.si (193.201.109.210) port 443 (#0)
* ALPN, offering h2
* ALPN, offering http/1.1
* successfully set certificate verify locations:
*   CAfile: /etc/ssl/certs/ca-certificates.crt
  CApath: /etc/ssl/certs
* TLSv1.3 (OUT), TLS handshake, Client hello (1):
* TLSv1.3 (IN), TLS handshake, Server hello (2):
* TLSv1.2 (IN), TLS handshake, Certificate (11):
* TLSv1.2 (IN), TLS handshake, Server key exchange (12):
* TLSv1.2 (IN), TLS handshake, Server finished (14):
* TLSv1.2 (OUT), TLS handshake, Client key exchange (16):
* TLSv1.2 (OUT), TLS change cipher, Change cipher spec (1):
* TLSv1.2 (OUT), TLS handshake, Finished (20):
* TLSv1.2 (IN), TLS handshake, Finished (20):
* SSL connection using TLSv1.2 / ECDHE-RSA-AES128-GCM-SHA256
* ALPN, server accepted to use http/1.1
* Server certificate:
*  subject: businessCategory=Private Organization; jurisdictionC=SI; serialNumber=5860580000; C=SI; L=Maribor; O=Nova Kreditna Banka Maribor d.d.; CN=bankanet.nkbm.si
*  start date: Jun 15 00:00:00 2020 GMT
*  expire date: Jun 20 12:00:00 2022 GMT
*  subjectAltName: host "bankanet.nkbm.si" matched cert's "bankanet.nkbm.si"
*  issuer: C=US; O=DigiCert Inc; OU=www.digicert.com; CN=Thawte EV RSA CA 2018
*  SSL certificate verify ok.
> GET / HTTP/1.1
> Host: bankanet.nkbm.si
> User-Agent: curl/7.68.0
> Accept: */*
>
* Mark bundle as not supporting multiuse
< HTTP/1.1 302 Moved Temporarily
< Date: Tue, 05 Jan 2021 20:54:37 GMT
< Location: https://bankanet.nkbm.si/auth
< Content-Type: text/html; charset=UTF-8
< X-Frame-Options: DENY
< Set-Cookie: snid=lJ_UVIZ2XpovJQ2whXwCBLfz7FsUhXNlC9a3etwV5kPFRP_V1cwW!1936372490; path=/; HttpOnly
< X-Frame-Options: SAMEORIGIN
< Referrer-Policy: origin
< X-Permitted-Cross-Domain-Policies: none
< X-Content-Type-Option: nosniff
< X-XSS-Protection: 1; mode=block
< Strict-Transport-Security: max-age=31536000
< Transfer-Encoding: chunked
<
<html><head><title>302 Moved Temporarily</title></head>
<body bgcolor="#FFFFFF">
<p>This document you requested has moved
temporarily.</p>
<p>It's now at <a href="http://bankanet.nkbm.si:80/auth">http://bankanet.nkbm.si:80/auth</a>.</p>
</body></html>
* Connection #0 to host bankanet.nkbm.si left intact

c3p0 ::

Tako bi moralo bit, ja, in tako tudi dobim na kakem drugem internetnem priključku. Kot da se nekaj "ukvarja" s prometom in faila.

Vanquish ::

dejansko meni veckrat povezava na SKB steka, potem pa vgasnem wlan na telefonu in se takoj poveze. Ce pa se spet prikljucim na domace omrezje pa spet tezave.

koblar ::

koblar je izjavil:

webmaher je izjavil:

koblar je izjavil:

Sem jih klical in so rekli da delajo na tem. Samo jaz ne vem kdaj jim bo ratalo.

webmaher je izjavil:

a si jih kaj klical...to je res moteče, ker vedno moraš ročno izklopit in butast tv si tega ne zapomni...
Zadnjič sem jih klical, ker so butci pozabili na HBB TV na nemškem ZDF HD kanalu...no zdaj je urejeno

 ZDF HBB TV

ZDF HBB TV



verjel ali ne danes so me klicali... klical sem nazaj in so rekli, da bo prišel monter in prinesel drugo Conax kartico :D



Kako in kdaj bodo pa zrihtali pri nas, ki imamo eon škatlo?


Včeraj dobil odgovor Telemacha:
Obveščamo Vas, da so nam iz pristojnega oddelka odgovorili, da programski dobavitelji nam pošiljajo signal v katerem je teletekst in podnapisi. Poizkušamo se dogovoriti o tem, da bi nam podnapise za gluhoneme pošiljali oz. dodajali v signal drugače.
Če ugasnemo ta signal potem ugasnemo in teletekst in podnapise.
Rešitve še iščemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koblar ()

c3p0 ::

c3p0 je izjavil:

Tako bi moralo bit, ja, in tako tudi dobim na kakem drugem internetnem priključku. Kot da se nekaj "ukvarja" s prometom in faila.


Imel sem prav, le da je napaka bila na strani NKBM, Telemach tokrat nič kriv.

s1m0n ::

Pravkar smo menjali paket iz Trojka Gold Ekstra na EON Full...
Zdaj pa vidim, da se pod dodatni paketi pojavil D3 razširjena za 7€/mesec!
Kaj je to?

Dodatno imamo le en sprejemnik (3€/mesec).

Daniel ::

Zelo verjetno si se vezal za 24 mesecev in dobil razširjeno shemo za 2 leti (1 leto, 6 mesecev, odvisno kako si se pogajal). Če bo vse tako kot mora biti je na računu ne boš imel obračunane.

Me pa zanima kako sklepate te nove pogodbe, da ne veste kaj ste sklenili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

s1m0n ::

Sem zasledil spodaj...
"Nova**: 24 M brezpl. dodatna Razš. shema"

Tak, da hvala za razjasnitev.

Daniel ::

To je to. Škoda, da nisi menjal pred novim letom, bi imel še HBO 1 leto.

Pegart ::

s1m0n je izjavil:

Pravkar smo menjali paket iz Trojka Gold Ekstra na EON Full...
Zdaj pa vidim, da se pod dodatni paketi pojavil D3 razširjena za 7€/mesec!
Kaj je to?

Dodatno imamo le en sprejemnik (3€/mesec).


A ste se vezali ob menjavi?

RockyS ::

Koliko je sedaj zadnja cena če menjaš gold extra v eon full? Niti na klicnem centru niso bili prepričani.

Bog ne daj da bi imeli sheme transparentno objavljene v PDF kjer bi takoj videl razlike v shemah (gold extra vs eon full ).
««
339 / 360
»»