» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
311 / 360
»»

HappyPills ::

Tako je. To pa zato, ker jih mora prodat.
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/varu...

webmaher ::

ubogi revčki, nihče noče kupit očitno :)
Dobil danes odgovor, da je bil itak samo testno in da je bilo že itak vse predvajano tudi na ostalih... skoraj res, le tu in tam so kako tekmo dali exkluzivno samo za nas Telesmehovce :))
Na vprašanje kdaj bomo dobili 4k tako kot Srbi pa dobim napotek, da bom obveščen prek njihove spletne strani, kjer pozor nisem zasledil obvestila o umiku... za piko na i pa še vedno pridno objavljajo spored na uradni strani http://sportklub.si/Spored :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

XS!D3 ::

HappyPills je izjavil:

Tako je. To pa zato, ker jih mora prodat.
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/varu...

Stara novica, ki nima veze z umikom kanala. Zaenkrat ne rabijo nič prodat, ker so se uspešno pritožili....

SmeskoSnezak ::

Se kdo uporablja https://rc.triera.net/ ? Zakaj ni nikjer mape za Nadlezno Posto?
Ocitno imajo tezavo s sprejemanjem elektronske poste z dolocenimi priponkami. Vecino poste se dobi, ampak tole s priponko pa ni cist jasno. Vcasih pride skozi, preveckrat pa se zgodi da ne. Posiljatelj ne dobi nobenega odziva, da posta ni sprejeta ali zavrnjena , kar se tega tice. Nazadnje ko se je poslal email o tehnicnih tezavah in "da so blokirani/na spam seznamu" iz strani ostalih, npr. hotmaila, ip. so baje zahtevali goro podatkov...

Ko smo ze pri tem, kako bi se lahko naredila migracija iz teh "zastarelih" postnih predalov "@triera.net", ip. ali kaj priporocate (da se zoorganizira, itd.)?

p.s.: Dodatek, citirana tezava izpred mesecev...
This is the mail system at host deliver-2.mx.triera.net.

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

Unfortunately, messages from [IP] weren't sent. Please contact
your Internet service provider since part of their network is on our block
list (S3150).

Action: failed
Status: 5.7.1
Remote-MTA: dns; outlook-com.olc.protection.outlook.com
Diagnostic-Code: smtp; 550 5.7.1 Unfortunately, messages from [IP]
weren't sent. Please contact your Internet service provider since part of
their network is on our block list (S3150).
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Izaso ::

A je že kdo testiral Telemachovo mobilno blagajno?

A1 zaradi menjave partnerja ni delala in so baje imeli velike težave.

Filipko ::

Dela BP. Mislim da je 6 mes celo brezplačen najem.

EdoK ::

Ta Telemach je za pop... po nekaj pisnih zahtevah, naj me nehajo klicariti in ponujati njihovo mobilno telefonijo, oni še kar naprej kličejo. Na Moj Telemach nobeno soglasje ni vklopljeno. Začnejo s vprašanjem pri katerem operaterju sem sedaj. Kaj jih to briga? Imajo pravico to spraševati? Na koga naj se obrnem? Kaj res moraš iti stran, da te začnejo upoštevati? Podn...

starfotr ::

Pravico imajo vprašati, zakaj pa ne?

Seveda morajo imeti soglasje, da te lahko spamajo. Pravi naslov za prijavo, da prehajo s tem je tržni inšpektorat in informacijski pooblaščenec.

bastadu ::

Mene so včeraj klical že drugič v zadnjem tednu in spraševali identične stvari glede mobilne telefonije, zgleda se ne zmenijo med sabo katerega so že poklicali in katerega ne, zelo lame vse skupaj ...

hdx ::

Ali pri telemachu sploh odpisujejo na emaile? V zadnjem mesecu sem poslal 3 emaile, ker internet dela obupno počasi, ampak nobenega odgovora. Na telefon pa koga dobit je čudež.
Ali imajo še tisti 'live chat', ker ga ne najdem

Veron ::

bastadu je izjavil:

Mene so včeraj klical že drugič v zadnjem tednu in spraševali identične stvari glede mobilne telefonije, zgleda se ne zmenijo med sabo katerega so že poklicali in katerega ne, zelo lame vse skupaj ...

Ne da se ne zmenijo, ampak imajo izredno agresivno (za moje pojme preveč) marketing strategijo. Namreč tebe klicajo razni pogodbeniki in ne stuff iz Telemach klicnega centra (po telefonski veš). In te pač klicarijo vse, katerim misljo še kaj prodati.

Mene so lani cca 10x klical, letos pa sm podal zahtevo za "prepoved komercialnih klicev"

mumbo ::

Tako je, dajte izrecni zahtevek po katerih kanalih vas lahko oz. ne smejo kontaktirati. Na podlagi GDPR. Mamo za to obrazec tudi

EdoK ::

Izpolnjeni obrazec (moj telemach) očitno ne upoštevajo. Ne vem čemu služi. Očitno njihov info sistem ni povezan.

Daniel ::

Saj marsikdo je že ugotovil, da pri Telemachu glava ne ve kaj rit dela. Prijavi informacijskemu pooblaščencu in upaj na čudež.

BorutK-73 ::

hdx je izjavil:

Ali pri telemachu sploh odpisujejo na emaile? V zadnjem mesecu sem poslal 3 emaile, ker internet dela obupno počasi, ampak nobenega odgovora. Na telefon pa koga dobit je čudež.
Ali imajo še tisti 'live chat', ker ga ne najdem

Piši na Facebook, se kar hitro odzovejo.
Na telefon sem jih pa še jaz skoraj vedno dobil, edino takrat ko je kak večji izpad, ne prideš skozi. Je pa plus da ko čakaš na operaterja ali še preden izbiraš kam te naj veže, slišiš sporočila kje je napaka in tako dobiš odgovor.

Zgodovina sprememb…

alexz ::

SK HD na eon.tv še vedno dela

Veron ::

Veron je izjavil:

Veron je izjavil:

 Telesmeh

Telesmeh



Telemach si pa dovoli, da podizvajalci dobijo vse podatke naročnikov kljub prepovedi komercialnih kontaktov (tud nobenega naročila ni bilo).
Spodaj se podpiše kot "Telemach", dopis pa čisti srednješolski dopis, brez Telemach glave in repa.

Zanimivo, Telemach tale post na FB vztrajno briše. Očitno jim gre nekaj v nos.

Kdo je sploh tukaj pristojen, da zadevo preveri? Je potrebno prijavit Telemach al tega g. Sandija (google hitro vrne ime njegovega podjetja)?

Tale Sandi je pa neumoren. Danes zopet kliče in tokrat celo zlaže, da ima "odprt nalog" za prehod na digitalno kabelsko... wtf dude, vse možne laži, samo da podpišeš pogodbo preko njega. Vmes smo podali že zahtevo za prepoved vseh komercialnih klicev (neumorni vsi živi podizvajalci).

Malcolm_Y ::

Se je meni sanjalo, ali Telemach ponuja paket samo z internetom? Na njihovi strani ne najdem, zato bi prosil koga, če ve kaj več o tem. Hvala.

Han ::

Pakete NET omenja zaenkrat le februarski cenik...

https://telemach.si/Binary/12358/Cenik-...

Malcolm_Y ::

Han je izjavil:

Pakete NET omenja zaenkrat le februarski cenik...

https://telemach.si/Binary/12358/Cenik-...

Hvala!! Se mi je zdelo, da sem to nekje že videl, in je res not. Ampak na spletni strani pa ne duha, ne sluha.

Jih pokličem. 30 EUR za 100/10 je fantastika, pa še RTV prispevek bom skenslal.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Če imaš optiko, lahko pri A1 dobiš 100/100 za 26 eur ob dveletni vezavi.

Malcolm_Y ::

Evo, preliminarno - gospa v klicnem centru ni vedela na pamet, je morala preveriti, ker so to neki "novi paketi", in drži - gre za enojčke, samo net, cene take:

NET Light - do 100 / 10 Mbps - 30,00
NET Full - do 300 / 15 Mbps - 45,00
NET Premium - do 1 GB / 50 Mbps - 100,00

Ob vezavi so še neki popusti, ampak sam se verjetno ne bom odločil za to, je že tako odlična cena.

Sicer pa imam (deaktiviran) Telemachov kabel perajt, zato mislim, da ne bi smelo biti problemov.

(@Han, optike pa nimam)

V trenutku vklopa pa še RTV odpovem. :)

Malcolm_Y ::

Pa še tole - za kabel in za optiko ponujajo iste pogoje, torej lahko računaš na maksimum, ki ti ga dopušča infrastruktura.

harvey ::

Sicer pa imam (deaktiviran) Telemachov kabel perajt, zato mislim, da ne bi smelo biti problemov.

V kolikor se ne boš vezal, preveri še strošek priklopa, da ne bo kakšnega presenečenja, ker tele administrativne in ostale storitve kar po svoje lepo spreminjajo in če ne slediš, te hitro lahko kaj preseneti.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Malcolm_Y ::

Ja, to bo itak zraven, ampak ok, 30 EUR za tak net se mi zdi blazno ugodno.

Sem imel 10/1, 16/1, 40/1, pa mi nikoli ni bilo premalo. Ampak v trojčku je to seveda 40 EUR. In seveda -13 za RTV vsak mesec. Se splača! :)

M.B. ::

Težko verjamem da lahko RTV odpoveš glede na to da imaš napravo za spremljanje TVja (brskalnik).
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

harvey ::

M.B. je izjavil:

Težko verjamem da lahko RTV odpoveš glede na to da imaš napravo za spremljanje TVja (brskalnik).

TV ni vezan na naprave za spremljanje, temveč predvsem na elektro priključek in podano izjavo, da takih naprav nimaš, brskalnik pa ni namenska naprava :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Malcolm_Y ::

Odjava RTV prispevka in tv2go, EON,...

Na odpovedi izjaviš "nimam televizijskega sprejemnika". Zdaj pa, moja naprava, ki je tehnično televizor, ne bo imela klasične TV antene, niti ne bo prejemala TV signala od ISP-ja, torej ne bo sprejemnik, in RTV bom odpovedal, inšpektor pa je vabljen preverit. Če bo uspel na TV-ju najti en RTV program, plačam kazen takoj.

BTW, inšpektor ne sme v stanovanje:
https://www.zurnal24.si/slovenija/odjav...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Mmogrede, kje so tisti, ki so trdili, da ta ponudba ni tehnično mogoča?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Če boš na TV priklopil Telesmehov koaks, boš še vedno lahko gledal TV Slovenija 1,2,3, Planet 3 in lokalce.

Malcolm_Y ::

MrStein je izjavil:

Mmogrede, kje so tisti, ki so trdili, da ta ponudba ni tehnično mogoča?


Mogoče so po podražitvah uspeli preseči tehnične omejitve. :)
@Han, pa rabim koaksialca, če imam samo net?

Han ::

Po katerem kablu pa misliš, da se bodo pretakali podatki?

MrStein ::

Saj ta kabel ima.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Malcolm_Y ::

Han je izjavil:

Po katerem kablu pa misliš, da se bodo pretakali podatki?

Hm, zdi se mi, da ta, ki ga imam, ni koaksialen, res pa je za omaro in ga že dolgo nisem gledal, bom preveril. Ja, to bi lahko bil keč, če kabel izvlečem iz modema, vtaknem v TV, pa dobim signal. Pa TV signal sploh potuje, če maš sam net?

Han ::

Na koncu kabla lahko daš Y razdelilec, da gre od njega en podaljšek v modem, drugi v TV. Kolikor vem Telesmeh po koaksu prenaša naše nekodirane TV programe.

Malcolm_Y ::

Ja, drži, Han ima prav - je tak kabel. Ampak eventuelno bo peljal samo v modem, podaljška mogoče niti ne bo. Me prav zanima, če pride inšpekcija... :)

mujek ::

Glede Net Light storitve sem jim pisal email. Odgovorili so:

Ob sklenitvi paketa NET Light vam ponudimo ugodnost, da prvih 6 mesecev za paket plačujete 20 EUR. Po izteku promocijskega obdobja pa plačujete redno ceno paketa in to je 30 EUR.

Omejitev pri hitrosti internetne povezave ni.

Jutri grem v poslovalnico, pa bomo videli.

MrStein ::

mujek je izjavil:

Glede Net Light storitve sem jim pisal email. Odgovorili so:

Ob sklenitvi paketa NET Light vam ponudimo ugodnost, da prvih 6 mesecev za paket plačujete 20 EUR. Po izteku promocijskega obdobja pa plačujete redno ceno paketa in to je 30 EUR.

Omejitev pri hitrosti internetne povezave ni.

.

Kako ni, če je 100/10?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Malcolm_Y ::

MrStein je izjavil:

mujek je izjavil:

Glede Net Light storitve sem jim pisal email. Odgovorili so:

Ob sklenitvi paketa NET Light vam ponudimo ugodnost, da prvih 6 mesecev za paket plačujete 20 EUR. Po izteku promocijskega obdobja pa plačujete redno ceno paketa in to je 30 EUR.

Omejitev pri hitrosti internetne povezave ni.
Kako ni, če je 100/10?
Hitrost je 100 dol in 10 gor. Omejitve v smislu kapice (po prenesenih 200 GB se hitrost zmanjša na 2/1) pa ni.
@mujek - daj vprašaj, če EON dela, če maš samo net, ali je pogoj še TV.

MrStein ::

Malcolm_Y je izjavil:

Hitrost je 100 dol in 10 gor. Omejitve v smislu kapice (po prenesenih 200 GB se hitrost zmanjša na 2/1) pa ni.

A ni to samoumevno? A imajo kje take kapice? (razen na mobilnih)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

M.B. ::

V ameriki npr. Sem slučajno našo tega, vem pa da ni edini 100/10 30$ na mesec pa 100GB na mesec omejitev prenosa. Docsis 3.1.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Malcolm_Y ::

MrStein je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Hitrost je 100 dol in 10 gor. Omejitve v smislu kapice (po prenesenih 200 GB se hitrost zmanjša na 2/1) pa ni.

A ni to samoumevno? A imajo kje take kapice? (razen na mobilnih)
Nikoli ne veš. Še lani je bilo "tehnično neizvedljivo nudit samo internet", zdaj pa smo tam. In 100/10 za 30 EUR se mi zdi noro poceni, zato sem najprej pomislil, da imajo "kapico", kot na mobilnih.

MrStein ::

Noro ravno ni. Je pa vsekakor za razmislit.
Z zadnjo podražitvijo pri konkurenci tudi sam resno razmišljam o tem možnosti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

Tovariši, a noben ne pomne, da je t-2 ponujal isto hitrost cca 10 let nazaj za 19,99€ ?

T-2 s 100/10 mbit/s za 20€ mesečno evo še link :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

starfotr ::

V letu 2019 imaš pri A1 preko telekom optike v paketu kombo S, z odstanjeno TV in telefonom ter vezavo, ceno 21 eur + dodatne 5 eur za hitrost 100/100, na koncu 26 eur za 100/100 linijo.

Malcolm_Y ::

starfotr je izjavil:

V letu 2019 imaš pri A1 preko telekom optike v paketu kombo S, z odstanjeno TV in telefonom ter vezavo, ceno 21 eur + dodatne 5 eur za hitrost 100/100, na koncu 26 eur za 100/100 linijo.
In kje naj dobim Telekom optiko? Zaenkrat imam samo Telemach kabel, kaj več pa ni na obzorju. Zato mi lahko tudi T-2 ponudi samo cca 18/2, kar je največ po telekomovih telefonskih linijah, @hojnikb.

starfotr ::

Telekom gradi na polno. Mnogokrat, bedaki neandertalski iz same ihte gredo delat tam, kjer je telemach pravkar položil svojo optiko. Tudi telemach dela optiko na polno. Sjel ko prej boš dobil svetlobo domov.

hojnikb ::

Celje, still waiting... No vsaj na coaxu so koker tolk spodobne hitrosti (sans upload)
#brezpodpisa

Malcolm_Y ::

Ja, Celje, blok skoraj center, morda bo. Do takrat pa mi res diši ta NET LIGHT.

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

Tovariši, a noben ne pomne, da je t-2 ponujal isto hitrost cca 10 let nazaj za 19,99€ ?

T-2 s 100/10 mbit/s za 20€ mesečno evo še link :)

Tega takrat nisem mogel dobiti in danes deset let pozneje tudi ne.
To je isto kot če odkrijejo planet iz zlata nekje v sosednji galaksiji. Zanimivo a neuporabno.

starfotr je izjavil:

Telekom gradi na polno. Mnogokrat, bedaki neandertalski iz same ihte gredo delat tam, kjer je telemach pravkar položil svojo optiko. Tudi telemach dela optiko na polno. Sjel ko prej boš dobil svetlobo domov.

Ja, to poslušam(o) že deset let.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
311 / 360
»»